+48 22 6688507
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 10:00-18:00

Koronawirus info

Koronawirus

Bieżące informacje dla Klientów BT Orion

Koronawirus

Bieżące informacje dla Klientów BT Orion

Ważne informacje

Aktualności

Szanowni Rodzice, Drodzy Obozowicze!

W odpowiedzi na liczne telefony i maile z pytaniami o dostępność miejsc na koloniach i obozach oraz termin ponownego uruchomienia systemu rezerwacyjnego, które spłynęły do nas w ostatnich dniach, chcielibyśmy poinformować Was, że:

 • W dniu dzisiejszym przywróciliśmy możliwość składania rezerwacji poprzez system rezerwacyjny dostępny na naszej stronie.
 • Zaznaczamy, że rezerwacje (również te złożone do tej pory) mogą ulec modyfikacji w zależności od ostatecznego kształtu jaki przybiorą oficjalne wytyczne dot. wypoczynku dzieci i młodzieży w wakacje, o czym będziemy informować Was z wyprzedzeniem.
 • W oparciu o wstępne, jeszcze nie opublikowane, wytyczne dot. możliwości zakwaterowania oraz ograniczenia liczby uczestników biorących udział w zajęciach programowych zmniejszyliśmy pulę dostępnych miejsc na naszych wyjazdach.
 • Równocześnie, na ten moment zrezygnowaliśmy z zakwaterowania Uczestników obozów K-pop w Pensjonacie Alaska i podjęliśmy decyzję o przeniesieniu ich do Hotelu Zieleniec, co znacząco wpływa na limity miejsc i ich mniejszą dostępność na niektórych programach. Mimo poprawy standardu zakwaterowania i funkcjonowania Uczestników, zmiana ta nie wiąże się dla Was z żadnymi dodatkowymi kosztami.
 • Dodatkowo wydłużamy termin dopłaty całości zobowiązania za wyjazd dla 1 i 2 turnusu do 21 dni przed terminem rozpoczęcia kolonii/obozu. Ze względu na ograniczenia systemowe modyfikacja ta będzie wprowadzana przez nas ręcznie po złożeniu rezerwacji, więc w wygenerowanej przez system umowie pojawią się standardowe terminy zgodne z OWU.
 • Prosimy o wybieranie formy transportu, która najbardziej Was interesuje, co pozwoli nam na przygotowanie jak najlepszej logistyki wyjazdów. Zastrzegamy jednak, że dopiero po ogłoszeniu oficjalnych wytycznych i poznaniu Waszych preferencji, będziemy mogli skalkulować i zaproponować Wam ostateczne formy dojazdu. Wiąże się to z faktem wyłączenia z dojazdów na kolonie i obozy publicznych środków transportu, w tym PKP oraz ograniczenia ilości Uczestników mogących jednocześnie podróżować dedykowanymi autokarami i busami.
 • Wszystkie zmiany w umowach będą potwierdzane aneksami dopiero po przyjęciu ostatecznego ich kształtu.

Szanowni Rodzice, Kochani Obozowicze!

Mamy dla Was kilka informacji na temat bieżącej sytuacji dotyczącej naszych kolonii i obozów tego lata:

 • Według informacji przedstawianych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rozwoju, prawdopodobnie będzie możliwe zorganizowanie kolonii i obozów letnich.
 • Czekamy na dokładne wytyczne sanitarne i organizacyjne, które są obecnie ustalane w trakcie rozmów międzyresortowych.
 • W międzyczasie przygotowujemy wytyczne i procedury wewnętrzne, które mają zapewnić bezpieczeństwo Uczestnikom oraz kadrze, przy jednoczesnej realizacji programów kolonii i obozów w maksymalnym możliwym wymiarze.
 • Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, jesteśmy także przygotowani, na przeprowadzenie alternatywnych form wypoczynku letniego – wyjazdów rodzinnych i obozów online, gdyby z przyczyn od nas niezależnych organizacja kolonii i obozów młodzieżowych w Zieleńcu okazała się niemożliwa.

Gdy tylko pojawią się ostateczne wytyczne dotyczące wypoczynku letniego, jak najszybciej poinformujemy Was o konkretnej formule przeprowadzenia obozów – przedstawimy zasady ich funkcjonowania i procedury zabezpieczające Uczestników.

Nasi ulubieni Rodzice i Obozowicze!

Na początek chcielibyśmy Wam powiedzieć, że jesteście najlepsi i podziękować za wsparcie, jakiego nam udzielacie na przestrzeni ostatnich tygodni. To poczucie wspólnoty i solidarności jest niezmiernie dla nas ważne i motywuje nas do dalszej pracy oraz szukania nowych rozwiązań.

Cieszy nas ciepły odbiór zajęć online, jakie organizujemy oraz ogólnopolskich inicjatyw, w które się angażujemy. Ta okrojona forma kontaktu jest dla nas wszystkich dużym wsparciem, dającym poczucie normalności, dzięki któremu łatwiej przetrwać te trudne chwile.

Jesteśmy pełni nadziei na poprawę sytuacji i możliwość spotkania się z Wami w te wakacje, jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała nawet niedaleka przyszłość. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, każdego ranka budzimy się w nowej rzeczywistości, stanie prawnym i organizacyjnym.

Nawet nie wiecie, ile to dla nas znaczy, że do chwili obecnej NIKT z Was nie podjął decyzji o rezygnacji z rezerwacji! To naprawdę napawa optymizmem, że tak samo, jak my wierzycie w możliwość realizacji tegorocznych kolonii i obozów w Zieleńcu. Dlatego też tych z Was, którzy się wahają, bardzo zachęcamy do zostania z nami i zachowania swoich rezerwacji do wyjaśnienia sytuacji. Pozwoli nam to na zachowanie stabilności i dalszą pracę w tym i kolejnych sezonach oraz oferowanie Wam wyjazdów w niezmienionej formie, kiedy tylko będzie to możliwe.

Nie wyobrażamy sobie wakacji bez Was!

Dlatego będziemy gotowi na każdy wariant – dzięki Waszemu wsparciu oraz zaangażowaniu naszego zespołu i całej kadry. Wiemy, jak ważne są dla Was obozy, gdzie każdy może czuć się u siebie i rozwijać swoje pasje w gronie przyjaciół. Niezależnie od sytuacji zrobimy wszystko, żeby nie stracić tego sezonu!

Co jeśli przyszłość niesie normalność?

Mimo wszystko pozostajemy optymistami i mamy nadzieję, że w wakacje jak zwykle spotkamy się w Zieleńcu. Jeżeli tylko będzie to możliwe w świetle oficjalnych komunikatów, zrobimy co w naszej mocy, żeby przeprowadzić jak zwykle wszystkie lub wybrane wyjazdy w sezonie wakacyjnym.

Decyzje o anulacji bądź realizacji poszczególnych turnusów i wyjazdów będziemy podejmować z ok. miesięcznym wyprzedzeniem.

Jeśli okaże się, że organizacja wyjazdów jest bezpieczna, a mimo to będziecie chcieli zrezygnować z powodu rozmaitych obaw związanych z pandemią, wówczas zastosowanie będzie miała Ustawa z dnia 24 listopada 2017 roku o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, czyli rozwiązania takie same jak te, które możemy zastosować w dniu dzisiejszym. Wiązać się to będzie z naliczeniem opłaty za odstąpienie od Umowy na warunkach ogólnych.

Co jeśli przyszłość niesie dalsze utrudnienia?

Jeśli sytuacja się nie zmieni i będziemy zmuszeni anulować standardowe kolonie i obozy w Zieleńcu z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2, zastosujemy przepisy tzw. tarczy antykryzysowej, czyli specustawy z dnia 31 marca 2020 r., a także przedstawimy Wam własne propozycje, dzięki czemu będziecie mogli wybrać jedną z 4 opcji:

ALTERNATYWA:

Wzięcie udziału w obozach w nowej, dostosowanej do wyzwań pandemicznej codzienności formie. Cały czas pracujemy nad alternatywnym rozwiązaniem na realizację programu wyjazdów w przypadku ich odwołania. Nad możliwością zorganizowania półkolonii albo spotkania się online wbrew przeciwnościom losu i wspólnego oddawania naszym pasjom przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych narzędzi, które obecnie testujemy. Wiadomo, że nic nie zastąpi w pełni wyjazdu do Zieleńca i spotkania z przyjaciółmi i kadrą na żywo, ale w tych trudnych chwilach każdy sposób na bycie razem z bliskimi nam osobami i niepoddawanie się marazmowi jest na wagę złota.

Konkretne propozycje przedstawimy Wam już niebawem – a wiecie, że kreatywne wyzwania i przeciwstawianie się problemom to nasza specjalność!

VOUCHER:

Wystawienie imiennego vouchera o wartości równej wpłaconej na poczet wyjazdu kwoty, który będzie mógł być wykorzystany do rezerwacji wyjazdu w kolejnych sezonach – Zima i Lato 2021. Ważność takiego vouchera ustawa ustala na 1 rok od daty odwołanego wyjazdu. My dodatkowo zaproponujemy Wam zwiększenie wartości vouchera o 10% wpłaconej kwoty.

Oznacza to, że możliwa będzie rezerwacja wyjazdu aż do ostatniego terminu sezonu lato 2021, a Wasze dotychczasowe wpłaty nie stracą na wartości przez kilka miesięcy, a nawet rok leżakowania.

W razie potrzeby przygotujemy takie techniczne rozwiązanie w naszym systemie rezerwacyjnym, które umożliwi nam realizację voucherów. Co ważne, voucher objęty będzie ochroną ubezpieczeniową na tych samych zasadach, co wszelkie wpłaty z tytułu imprez turystycznych.

ZMIANA TERMINU:

Bezkosztową zmianę na inny termin wyjazdu w sezonie lato 2020, jeśli np. zostaną odwołane wcześniejsze turnusy, a odbędą się późniejsze.

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Bezkosztową rezygnację z wyjazdu – gwarantujemy zwrot całości poniesionych opłat, bez żadnych potrąceń przewidzianych w OWU. Zgodnie z art. 15k ustawy termin zwrotu środków zostanie wydłużony o 180-dniowe wydłużenie terminu skutecznej anulacji umowy, po którym następuje 14-dniowy termin zwrotu całości wpłaconych środków. Oznacza to, że zwrot środków otrzymacie w przeciągu 194 dni od momentu złożenia rezygnacji.

Wierzymy, że dzięki Waszemu zrozumieniu i wsparciu razem przetrwamy ten trudny czas.

Warto, bo wszyscy wiemy, jak ważne dla naszych Uczestników i Kadry są orionowe wyjazdy. Miejmy nadzieję, że po tym męczącym i stresującym okresie będą stanowić najlepszy powrót do normalności.

Niezależnie od wszystkiego bądźmy w te wakacje razem!.

Drodzy Rodzice, Drodzy Obozowicze!

Cały czas napływają do nas pytania związane z możliwością odwołania letnich obozów.

Temat jest szczególnie gorący po dzisiejszych słowach ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, które jednak nie są oficjalnym stanowiskiem Rządu i nie były konsultowane z przedstawicielami innych resortów. Na chwilę obecną nie ma żadnych zapowiedzi z departamentu turystyki Ministerstwa Rozwoju odnośnie planów ograniczenia turystyki dziecięcej i młodzieżowej w okresie letnim. Prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski wystosował również prośbę do Ministerstwa Zdrowia o sprostowanie słów ministra Szumowskiego. Rząd szykuje się również na stopniowe wycofywanie obostrzeń z sektora usługowego.

Tak jak wszyscy, na bieżąco śledzimy sytuację związaną z pandemią zarówno w Polsce jak i na świecie. Całość jest bardzo dynamiczna, nowe rozporządzenia wprowadzane są z tygodnia na tydzień, a z dnia na dzień pojawiają się nowe statystyki, prognozy i pomysły na rozwiązania mające pomóc nam bezpiecznie przetrwać ten ciężki okres.

Wszystko to sprawia, że nie jesteśmy w stanie przewidywać na chwilę obecną jak ostatecznie będzie wyglądał sezon letni.

Szykujemy jednak rozwiązania, które pozwolą nam przeprowadzić obozy w najbardziej optymalnej formie w jakiej to będzie możliwe.

Wiemy, że wszyscy się boimy i jesteśmy zmęczeni siedzeniem w domach. Każdy z nas chciałby być już w Zieleńcu w cudownej atmosferze przyjaźni i wspólnoty, gdzie wiele problemów odchodzi na dalszy plan. Cała nasza ekipa pracuje na pełnych obrotach i nie ustajemy w staraniach, aby wszystko dało się poprowadzić jak najlepiej.

Będziemy na bieżąco informować Was o wszelkich zmianach i podjętych decyzjach. Wysyłamy Wam dużo ciepła i życzenia pozostania w zdrowiu byśmy wspólnie przetrwali te niespokojne czasy.

Drodzy Rodzice, Drodzy Obozowicze!

Tak jak prawdopodobnie wszyscy Polacy, na bieżąco śledzimy sytuację związaną z koronawirusem na Świecie, a w szczególności w Polsce. Działania podjęte przez rząd i samorządy, takie jak czasowe zamknięcie szkół i uczelni, czy zamknięcie centrów handlowych obrazują powagę sytuacji. My również podchodzimy do niej bardzo poważnie, dlatego też z dniem 14.03.2020 zdecydowaliśmy się na tymczasowe zamknięcie naszego biura dla Klientów i przejście na zdalny tryb pracy.

Na ten moment nie ma jednak przesłanek skłaniających nas do odwołania wakacyjnych kolonii i obozów w Zieleńcu.

Do startu pierwszego turnusu zostały jeszcze przeszło 3 miesiące i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja zagrożenia epidemicznego trwała tak długo, nie ma również rządowych planów przedłużania roku szkolnego.

Dlatego przygotowujemy się do sezonu letniego zgodnie z założonym planem, a nasza doświadczona i lubiana przez wszystkich Kadra tworzy pełne niespodzianek konspekty zajęć.

Żywimy szczerą nadzieję, że sytuacja związana z koronawirusem ustabilizuje się i będziemy mogli spotkać się już pod koniec czerwca!

Jesteśmy jednak świadomi, że każdego z Was mogą dręczyć wątpliwości i niepewność przyszłej sytuacji.

Dlatego chcielibyśmy Was uspokoić i zapewnić, że rezerwacje składane w naszym biurze są w pełni bezpieczne.

Co się stanie w przypadku przedłużenia roku szkolnego i częściowego bądź całkowitego odwołania wakacji?

Tu w sukurs klientom wszystkich biur podróży przychodzi Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, która chroni Was na ewentualność nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności takich jak właśnie pandemia koronawirusa. Zgodnie z Ustawą:

Podróżny może odstąpić od Umowy przed rozpoczęciem Imprezy bez ponoszenia opłaty w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Imprezy lub przewóz Podróżnych do miejsca docelowego…

Innymi słowy, w przypadku przedłużenia roku szkolnego i odwołania wakacji, przysługuje Wam prawo do bezkosztowego odstąpienia od umowy i otrzymania zwrotu wszystkich wniesionych do tej pory opłat.

Więcej informacji dla klientów biur podróży znajdziecie w rządowym poradniku dla podróżnych dostępnym tutaj.

Co w przypadku, w którym pandemia ustąpi, ale Uczestnik nie będzie mógł pojechać na kolonię, bądź obóz z przyczyn zdrowotnych?

Przypominamy, że w przypadku rezygnacji Uczestnika z wyjazdu, niezależnie od przyczyny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji pozwala na uzyskanie 100% zwrotu poniesionych opłat z tytułu dokonania rezerwacji.

Drodzy Rodzice, Drodzy Obozowicze!

Niezależnie od rozwoju sytuacji priorytetem w tym momencie jest dla nas zapewnienie Wam poczucia bezpieczeństwa, dlatego chętnie wyjaśnimy wszelkie pojawiające się niepokoje i wątpliwości.

Zapraszamy do kontaktu:

Telefonicznego: 22 668 85 07 lub 512 385 672

Mailowego: btorion@btorion.pl

I na naszych tematycznych fanpage’ach:

Obozy Fabularne

Obozy K-pop

Obozy Otaku

Trzymajcie się zdrowo i jeśli możecie zostańcie w domu.

Nie dajmy się wirusowi!

Do zobaczenia w wakacje!

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2020. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.