+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Obsługa rezerwacji

  1. Home
  2. /
  3. Koronawirus info
  4. /
  5. Obsługa rezerwacji

Nasze rozwiązania w odpowiedzi na epidemię SARS-CoV-2 lato 2021

MOŻLIWOŚCI W PRZYPADKU ODWOŁANIA KOLONII I OBOZÓW GWARANTOWANE PRZEZ USTAWĘ

W przypadku gdy sytuacja epidemiczna lub oficjalne regulacje uniemożliwią organizację kolonii i obozów, bądź wyjazdów do krajów azjatyckich z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2, zastosujemy przepisy tzw. tarczy antykryzysowej, czyli specustawy z dnia 31 marca 2020 r.  Przepisy te będą miały również zastosowanie w innych przypadkach, np. gdy kolonie i obozy będą się mogły odbyć, ale ze względu na sytuację epidemiczną nie zostaną przywrócone loty międzynarodowe, przez co Uczestnik mieszkający zagranicą nie będzie mógł dostać się do Polski. Dzięki temu będziecie mogli wybrać jedną z 2 opcji:

VOUCHER:

Wystawienie imiennego vouchera o wartości równej wpłaconej na poczet wyjazdu kwoty, który będzie mógł być wykorzystany do rezerwacji wyjazdu w kolejnych sezonach – Zima i Lato 2022. Ważność takiego vouchera ustawa ustala na 1 rok od daty odwołanego wyjazdu. My dodatkowo zaproponujemy Wam zwiększenie wartości vouchera o 10% (5% w przypadku wyjazdów do Azji) wpłaconej kwoty.

Oznacza to, że możliwa będzie rezerwacja wyjazdu aż do ostatniego terminu sezonu lato 2022, a Wasze dotychczasowe wpłaty nie stracą na wartości przez kilka miesięcy, a nawet rok leżakowania.

Co ważne, voucher objęty będzie ochroną ubezpieczeniową na tych samych zasadach, co wszelkie wpłaty z tytułu imprez turystycznych.

ZMIANA TERMINU*:

Bezkosztową zmianę na inny termin wyjazdu w sezonie lato 2021, jeśli np. zostaną odwołane wcześniejsze turnusy, a odbędą się późniejsze.

*wariant ten dotyczy tylko kolonii i obozów realizowanych w Polsce.

REZYGNACJA NA PODSTAWIE OWU

W przypadku gdy sytuacja epidemiczna, ani oficjalne regulacje nie będą stały na przeszkodzie w realizacji kolonii i obozów, bądź wyjazdów do Japonii i Korei, a mimo to będziecie chcieli zrezygnować z powodu rozmaitych obaw związanych z pandemią lub z innych przyczyn, wówczas zastosowanie będzie miała Ustawa z dnia 24 listopada 2017 roku o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, czyli rozwiązania takie same jak te, które możemy zastosować w dniu dzisiejszym. Wiązać się to będzie z naliczeniem opłaty za odstąpienie od Umowy na warunkach ogólnych.

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.