PROGRAMY ZIELONYCH SZKÓŁ

Zielona szkoła k. Gniezna

Zielona szkoła czterodniowa

Cena: od 520 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru do Kruszwicy, wejście na Mysią Wieżę, rejs statkiem po jeziorze Gopło, następnie przejazd do Biskupina i zwiedzanie starego, liczącego 3 tysiące lat grodu, przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2-3 dzień:

pobyt rekreacyjno – edukacyjny na terenie ośrodka, do dyspozycji uczestników:
basen kryty i odkryty,

 • kryta hala sportowa,
 • boisko do piłki ręcznej i nożnej, siatkówki i koszykówki,
 • korty tenisowe,
 • konie i zaprzęgi,
 • Miasteczko Westernowe,
 • gra terenowa w wybranej konwencji.

Codziennie 3 posiłki.

4 dzień:

po śniadaniu, w drodze powrotnej proponujemy zwiedzanie Gniezna lub Torunia, przyjazd autokaru w godzinach wieczornych.

520 zł/os. – 55 uczniów
570 zł/os. – 50 uczniów
620 zł/os. – 40 uczniów
715 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 3 noclegi (pokoje z łazienkami), wyżywienie wg ofert, opiekę pilota – animatora i przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, realizację programu rekreacyjnego, ognisko, dyskoteki, konkursy z nagrodami.

Zielona szkoła w Kotlinie Kłodzkiej + Wycieczka do Pragi

Zielona szkoła czterodniowa

Cena: od 575 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem i odjazd autokaru; przyjazd do Książa, krótki, rekreacyjny pobyt na tarasach widokowych jednego z największych zamków w Polsce, przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu zajęcia w Ośrodku Dydaktyczno – Muzealnym n.t. fauny i flory regionu, piesza wycieczka z przewodnikiem do rezerwatu Błędne Skały; powrót do ośrodka, obiadokolacja, dyskoteka, nocleg.

3 dzień:

po wczesnym śniadaniu wycieczka do Pragi, w programie zwiedzania: Klasztor na Strachowie, Zamek, Katedra Św. Wita i Złota Uliczka na Hradczanach, Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto z „Zegarem Figuralnym Orloj”, Dzielnica Jozefov, powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:

po śniadaniu przejazd do Wrocławia, w programie: spacer po Starym Mieście, następnie wizyta w Afrykarium położonym na terenie wrocławskiego ZOO. Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks 19 akwariów i basenów o pojemności 15 000 000 l wody, w którym prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plażę i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Rekiny, płaszczki i inne ryby można podziwiać z podwodnego tunelu. W Afrykarium możemy spotkać m.in. hipopotamy nilowe, antylopy, pingwiny, krokodyle, manaty, liczne gatunki ptaków, małpy i wiele innych zwierząt; powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

575 zł/os. – 55 uczniów
600 zł/os. – 50 uczniów
650 zł/os. – 40 uczniów
815 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 3 noclegi (pokoje z łazienkami), wyżywienie wg oferty, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie KL i NNW, zajęcia dydaktyczne, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, dyskotekę, konkursy z nagrodami.

Zielona szkoła w Łebie

Zielona szkoła czterodniowa

Cena: od 510 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru do Łeby, w programie: spacer po słynnych ruchomych wydmach w Słowińskim Park Narodowym, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, zakwaterowanie, zajęcia w mini aquaparku na terenie ośrodka, kolacja, nocleg.

2 dzień:

śniadanie, wizyta w Fokarium „Sea Park”, w programie zwiedzania Fokarium: Oceanarium Prehistoryczne 3D, Muzeum Marynistyczne, Park Makiet Zwierząt morskich, Park Miniatur Latarni Morskich Polskiego Wybrzeża, seans w kinie 5D; powrót do ośrodka, obiad, ścianka wspinaczkowa na terenie ośrodka, dyskoteka z karaoke, kolacja, nocleg.

3 dzień:

po śniadaniu proponujemy pobyt w Parku Jurajskim lub Power Parku.

 • Park Jurajski – zwiedzanie parku z  gigantycznymi zjeżdżalniami pontonowymi, mini zoo, galerią minerałów i skamielin, pojazdami Flinstonów, małpim gajem i wiele innych (dodatkowo płatne 19 zł/os.),
 • Power Park – czyli aktywne spędzanie czasu. Do atrakcji możemy tu zaliczyć gokarty, park linowy, tor Off-road, tor Junior Quad oraz strzelnicę,

obiad; gry i zabawy integracyjne i rekreacyjno-sportowe, do dyspozycji: boisko do piłki nożnej, siatkówki, salka sportowa, ping-pong, kolacja, ognisko, nocleg.

4 dzień:

po śniadaniu odbiór suchego prowiantu, wykwaterowanie, spacer po plaży, wejście na latarnię morską, fakultatywnie rejs statkiem po morzu (12 zł/os.), odjazd do Warszawy.

510 zł/os. – 60 uczniów
520 zł/os. – 55 uczniów
530 zł/os. – 45 uczniów
610 zł/os. – 35 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 3 noclegi w ośrodku wypoczynkowym (pokoje z łazienkami), wyżywienie według oferty, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, ognisko i dyskotekę, konkursy z nagrodami.

Zielona szkoła w Łukęcinie

Zielona szkoła pięciodniowa

Cena: od 585 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem i odjazd autokaru do Łukęcina; przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, spacer po okolicy, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu gry terenowe i zabawy integracyjne na plaży, w lesie i ośrodku, obiad, warsztaty tańca: hip hop, disco, k-pop lub sportowe, kolacja przy ognisku, nocleg.

3 dzień:

po śniadaniu odbiór suchego prowiantu i odjazd do Niemiec. Proponujemy alternatywnie 2 wycieczki:

 • Tropical Islands – największy tropikalny park rozrywki i wypoczynku w Europie (szczegóły na www.tropicalislands.de) + zwiedzanie Berlina,
 • Oceanarium w Stralsundzie – nowootwarte, najnowocześniejsze oceanarium w Europie, wielką atrakcją jest podwodny tunel + zwiedzanie Starego Miasta w Stralsundzie, wpisanego na listę UNESCO,

powrót do ośrodka i nocleg.

4 dzień:

po śniadaniu pobyt nad morzem lub warsztaty do wyboru, obiad, przygotowania do Wielkiego Balu z konkursami i nagrodami, kolacja, dyskoteka, nocleg.

5 dzień:

po śniadaniu spacer ścieżką dydaktyczną, wykwaterowanie, odbiór suchego prowiantu i odjazd do Warszawy.

585 zł/os. – 55 uczniów
650 zł/os. – 50 uczniów
710 zł/os. – 40 uczniów
920 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 4 noclegi (pokoje z łazienkami), wyżywienie wg oferty, opiekę pilota – animatora, ubezpieczenie NNW i KL, zajęcia dydaktyczne, grę terenową, dyskotekę, ognisko, wycieczkę do Niemiec, konkursy z nagrodami.

Zielona szkoła na Mazurach

Zielona szkoła pięciodniowa

Cena: od 590 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem i odjazd autokaru do ośrodka na Mazurach; w drodze zwiedzanie Pola i Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej, następnie przejazd do Olsztynka i zwiedzanie skansenu; przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, dyskoteka, nocleg.

2-3 dzień:

3 posiłki dziennie, zajęcia w blokach tematycznych do wyboru, ponad 20 różnych propozycji m.in.: „W obronie królestwa” – przygodowa gra fabularna, „Szkoła Komandosa”, „Olimpiada”, park linowy, tańce integracyjne, „Akademia Kreatywności” itp.

4 dzień:

po śniadaniu czas wolny, gry i zabawy sportowo – integracyjne, obiad, przygotowania do wieczornej dyskoteki z konkursami, kolacja, nocleg.

5 dzień:

po śniadaniu odjazd autokaru do Gierłoży (kwatera Hitlera), Kętrzyna (zamek krzyżacki) i Świętej Lipki (sanktuarium maryjne); powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

590 zł/os. – 55 uczniów
635 zł/os. – 50 uczniów
670 zł/os. – 40 uczniów
815 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 4 noclegi (pokoje z łazienkami), wyżywienie wg oferty, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, ognisko i dyskotekę.

Cena nie zawiera:

realizacji programów występujących w blokach tematycznych, ponieważ koszty są zróżnicowane, od 30 zł/os do 55 zł/os.

Zielona szkoła w Muszynie

Zielona szkoła pięciodniowa

Cena: od 630 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru do Muszyny, zakwaterowanie w ośrodku, spacer po okolicy połączony z zabawami integracyjnymi, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu przejazd do Krynicy, zwiedzanie uzdrowiska, przejście po ścieżce edukacyjnej na Górę Parkową – lekcja n.t. flory i fauny regionu; powrót do ośrodka, obiadokolacja, dyskoteka, nocleg.

3 dzień:

po śniadaniu pobyt w centrum rekreacji i sportu (baseny, zjeżdżalnie, park linowy, basen z kulami, tory przeszkód), obiad, spacer po Muszynie (ogrody sensoryczne, biblijne, ruiny Zamku) a następnie zwiedzanie cerkwi prawosławnej w Powroźniku (Lista Światowego Dziedzictwa w UNESCO), kolacja przy ognisku w towarzystwie ludowego bajarza, nocleg.

4 dzień:

po śniadaniu gry terenowe w wybranej konwencji i zabawy integracyjne na terenie ośrodka, obiad, przygotowanie do wieczornej dyskoteki z konkursami i nagrodami, kolacja, dyskoteka, nocleg.

5 dzień:

po śniadaniu przejazd Doliną Popradu, zwiedzanie Nowego Sącza, zwiedzanie Sądeckiego Parku Etnograficznego, powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

630 zł/os. – 55 uczniów
655 zł/os. – 50 uczniów
700 zł/os. – 40 uczniów
875 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 4 noclegi (pokoje z łazienkami), wyżywienie zgodnie z ofertą, opiekę pilota i przewodników lokalnych, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i centrum rekreacji, spotkanie z bajarzem, dyskotekę, ognisko, ubezpieczenie NNW, konkursy z nagrodami.

Zielona szkoła Ogrodzieniec + Międzybrodzie + Parki Rozrywki

Zielona szkoła czterodniowa

Cena: od 490 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, odjazd autokaru do Ogrodzieńca, w programie zwiedzanie Zamku Ogrodzieniec z przewodnikiem w stroju historycznym, następnie pobyt w Parku Miniatur Ogrodzieniec, przejazd do Międzybrodzia, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

śniadanie, zajęcia sportowe z animatorami na terenie ośrodka, do dyspozycji: boisko wielofunkcyjne, boiska piłkarskie, sala zabaw, sala bilardowa, sala kinowa, kort tenisowy, świetlica; obiad, zajęcia na basenach odkrytych ze zjeżdżalniami oraz krytych, kolacja, dyskoteka, nocleg.

3 dzień:

śniadanie, odbiór suchego prowiantu i wyjazd do parku rozrywki. Proponujemy alternatywnie:

 • Park Rozrywki Energylandia – największy park rozrywki w Polsce. W parku znajdziemy blisko 60 atrakcji m.in. Water Park, Jeep Safari, Kolejka Widokowa, Planetarium, gry i zabawy interaktywne, pokazy i filmy edukacyjne z wykorzystaniem najnowszych technologii. Strona Parku.
 • Inwałd Park – w programie: wizyta w Dinolandii, gdzie można poznać wiele prehistorycznych dinozaurów, odkrywanie zwyczajów i życia w Średniowiecznej Warowni, zwiedzanie cudownego Ogrodu Jana Pawła II oraz szczególnie uwielbianego Parku Miniatur, dzięki któremu możliwe jest podróżowanie po najsławniejszych budowlach świata, oczywiście bez konieczności opuszczenia Inwałdu. Strona Parku.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:

śniadanie, wycieczka krajobrazowa z przewodnikiem, obiad, powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

490 zł/os. – 60 uczniów
500 zł/os. – 55 uczniów
520 zł/os. – 45 uczniów
580 zł/os. – 35 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, nocleg w domkach hotelowych, wyżywienie według oferty (śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu), opiekę pilota i przewodników lokalnych, zajęcia sportowe z animatorami, ubezpieczenie NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, wizytę w wybranym parku rozrywki, konkursy z nagrodami.

Zielona szkoła w Rabce

Zielona szkoła pięciodniowa

Cena: od 655 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru do Rabki, obiad, spacer po Rabce Zdroju, zwiedzanie Muzeum Etnograficznego lub Gorczańskiego, kolacja, nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu zwiedzanie XIX wiecznej pracowni garncarskiej (istnieje możliwość samodzielnego wykonywania prac), obiad, piesza wycieczka na Górę Maciejową, kolacja, dyskoteka, nocleg.

3 dzień:

po śniadaniu, pobyt w najmilszym parku rozrywki w Polsce – Rabkoland (miniatury, wesołe miasteczko, Muzeum Rekordów, Muzeum Orderu Uśmiechu, Bajkowa Ścieżka, przedstawienie Teatru Kukiełkowego „Pacynka”, występy iluzjonisty, Teatr Ruchomych Figur), obiad, gry terenowe w wybranej konwencji i zabawy integracyjne, kolacja, dyskoteka, nocleg.

4 dzień:

po śniadaniu wycieczka do skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, obiad, przygotowanie do wieczornej dyskoteki z konkursami i nagrodami, kolacja, ognisko, nocleg.

5 dzień:

po śniadaniu odjazd autokaru, w drodze powrotnej proponujemy zwiedzanie Wawelu i spacer po Starym Mieście w Krakowie, przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

Do dyspozycji uczestników na terenie ośrodka:

sala z urządzeniami rekreacyjnymi, pokój zabaw, „małpi gaj”, huśtawki, trampolina.

655 zł/os. – 55 uczniów
680 zł/os. – 50 uczniów
725 zł/os. – 40 uczniów
880 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 4 noclegi (pokoje z łazienkami), wyżywienie wg oferty, opiekę pilota – animatora i lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, dyskoteki, ognisko, konkursy z nagrodami.

Zielona szkoła we Władysławowie

Zielona szkoła czterodniowa

Cena: od 500 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru; przyjazd do Malborka, zwiedzanie Zamku Krzyżackiego, jednej z największych twierdz Europy średniowiecznej, przyjazd do Gdańska, spacer po starówce: Długi Targ, port nad Motławą, Żuraw, Krzyże Gdańskie, Fontanna Neptuna, panorama miasta z wieży Kościoła NMP Przyjazd do ośrodka wczasowego we Władysławowie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu zwiedzanie Portu i spacer Aleją Gwiazd Sportu dodatkowo proponujemy rejs statkiem wycieczkowym po Morzu Bałtyckim, obiad, czas wolny na terenie ośrodka lub na plażowanie (do dyspozycji na terenie ośrodka: bilard, tenis stołowy, boisko do koszykówki, boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej, bezprzewodowy Internet), mecz międzyklasowy, kolacja, ognisko, nocleg.

3 dzień:

po śniadaniu gry terenowe w wybranej konwencji i zabawy integracyjne, obiad, wizyta w Ocean Parku, spacer po dnie oceanu, spotkanie z wielorybami, rekinami, delfinami, żółwiami wodnymi, kolacja, dyskoteka z konkursami i nagrodami, nocleg.

4 dzień:

śniadanie, wizyta w Gdyni, zwiedzanie „Daru Pomorza” i Katedry w Oliwie (koncert organowy), powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

500 zł/os. – 55 uczniów
520 zł/os. – 50 uczniów
570 zł/os. – 40 uczniów
740 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 3 noclegi (pokoje z łazienkami), wyżywienie wg oferty, opiekę pilota – animatora i przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, ognisko, dyskotekę, konkursy z nagrodami.

Cena nie zawiera:

kosztu rejsu statkiem wycieczkowym: 15 zł/os.

Zielona szkoła w Zakopanem

Zielona szkoła czterodniowa

Cena: od 535 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru do Krakowa, w programie zwiedzania: Wzgórze Wawelskie, Barbakan, Brama Floriańska, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Kościół Akademicki Św. Anny, Collegium Maius, przejazd do ośrodka w Zakopanem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu zwiedzanie Zakopanego, zajęcia w Ośrodku Dydaktycznym Tatrzańskiego Parku Narodowego n.t. fauny i flory TPN, wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, piesze zejście trasą turystyczną, powrót do ośrodka, obiadokolacja, dyskoteka, nocleg.

3 dzień:

śniadanie, przejazd na Łysą Polanę, piesza wycieczka z przewodnikiem do Morskiego Oka; powrót do ośrodka, kolacja przy ognisku, nocleg.

4 dzień:

śniadanie, czas wolny, obiad, powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

535 zł/os. – 60 uczniów
560 zł/os. – 55 uczniów
605 zł/os. – 45 uczniów
780 zł/os. – 35 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 3 noclegi (pokoje z łazienkami), wyżywienie wg oferty, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, zajęcia dydaktyczne, dyskotekę, ognisko, konkursy z nagrodami.