+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Orionowe Dni Otwarte

  1. Home
  2. /
  3. Orionowe Dni Otwarte

Informacje podstawowe

Lokalizacja:

Biuro Turystyki Orion

Racławicka 146, 4 piętro

Start:

19.03.2024

Wstęp wolny

Limity miejsc:

20 osób (warsztaty)

40 osób (prelekcje)

Poniżej znajdziecie aktualny harmonogram prelekcji i warsztatów w ramach Orionowych Dni Otwartych:

Prowadzący
Termin
Godzina rozpoczęcia
Czas trwania
Limit miejsc

Japońskie spotkanie herbaciane i podróżnicza opowieść o Kraju Kwitnącej Wiśni 🍵🍃

Prelekcja i warsztaty

Zapraszamy na spotkanie przy czarce japońskiej zielonej herbaty matcha 🍵🍃

W niedzielne popołudnie zanurzymy się na chwilę w spokoju i ciszy podziwiając spotkanie herbaciane rodem z Japonii. Będziemy mieli szansę skosztować pysznej herbaty i tradycyjnych słodyczy. O spotkaniu opowie nam Kuba Smoczyński – gospodarz ceremonii. Posłuchamy również opowieści z Kraju Kwitnącej Wiśni opowiedziane przez pilotkę wycieczek Twoja Japonia, Justynę Horikoshi.

Hori jako pół-japonka i pół-polka zaprasza Was na wirtualną wycieczkę i do egzotycznej i do swojskiej Japonii. Co w Japonii lubią zwiedzać Polacy, a co lubią zwiedzać Japończycy? Bo wbrew pozorom, to wcale nie zawsze są te same miejsca! Czego w Japonii na pewno chce spróbować Polak (i rzeczywiście nie może tego pominąć), a jakich dań Japończycy wcale nie eksponują, bo są „zbyt zwyczajne”, jak nasza ogórkowa, czy bigos, ale bardzo je lubią? Wybieracie się do Japonii? Planujecie podróż? Macie pytania? A może rozważacie wyjazd z nami? Przybywamy z pomocą!

Serdecznie zapraszamy na Ochotę na przeżycie orientalnych chwil i momentu refleksji.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

UWAGA! Do wejścia na matę tatami konieczne są białe lub jasne skarpetki.
Justyna Horikoshi
Kuba Smoczyński
19.05.2024
14:00
3 godziny
20 osób

NASZ PONAD MIESIĘCZNY CYKL SPOTKAŃ SIĘ ZAKOŃCZYŁ, ALE…

zapraszamy na kolejne, już mniej częste, ale równie ciekawe.

Planujemy 1 do 3 spotkań miesięcznie, na których postaramy się przybliżyć Wam uroki różnych pięknych zakątków naszej planety 🙂

LONG STORY SHORT…

Jako firma działamy nieprzerwanie dla Was na Warszawskiej Ochocie już od ponad 30 lat.

W roku 2020, tuż przed początkiem pandemii rozstaliśmy się z Halami Banacha, czyli miejscem, z którym związani byliśmy przez praktycznie całą swoją historię. Niepewna sytuacja na świecie odbiła się niestety w dużej mierze na rynku turystycznym, a co za tym idzie na naszych decyzjach lokalowych.

Tym sposobem trafiliśmy do biurowca Spółdzielni Mieszkaniowej Oświata Ochota przy ul. Racławickiej 146, jednak nie do wcześniej wybranego przestronnego lokalu, w którym chcieliśmy poszerzać swoją działalność, a do innego, mniej komfortowego, w którym postanowiliśmy przeczekać trudne czasy.

We wrześniu 2023, po długich 3 i pół roku oczekiwania, przeprowadziliśmy się znów, tym razem tylko 2 piętra niżej, ale już do lokalu spełniającego w zupełności nasze potrzeby i oczekiwania, który pięknie urządziliśmy i z tej okazji…

ZAPRASZAMY WAS WSZYSTKICH NA WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE!

Z przyjemnością przedstawiamy Wam naszą najnowszą inicjatywę, skierowaną do pasjonatów Japonii, fanów RPG, a także tych, których dusza gra w rytmie KPOP’u oraz podróżników małych i dużych.

Już 19 marca rozpoczynamy cykl prelekcji i warsztatów wielotematycznych, które opatrzyliśmy terminem – Orionowe Dni Otwarte.

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji na wiele tygodni, a odwiedzić nas będziecie mogli nie tylko w weekendy, ale również w tygodniu, w godzinach popołudniowych!

DLACZEGO WŁAŚCIWIE DNI OTWARTE?

Zajęcia odbywać się będą w naszym nowym biurze, znajdującym się na ulicy Racławickiej 146, w specjalnie przygotowanej dla Was przestrzeni kreatywnej.

Opowiemy Wam m.in. o pięknych podróżach na wschód i nie tylko, wprowadzimy w świat gier fabularnych i pokołyszemy się w rytm KPOP’owych brzmień.

ORIONOWE DNI OTWARTE TO INICJATYWA W PEŁNI DARMOWA!

Jedyne czego będziemy od Was potrzebować, to zarezerwowanie nieco czasu dla naszych prelegentów i warsztatowców. I refleksu przy rezerwacji miejsc, których liczba jest ograniczona… cóż, to raczej sprawiedliwa inwestycja 😊

Dodatkowo każda osoba biorąca udział w naszych zajęciach otrzyma drobny prezent od biura!

NIE TYLKO WARSZTATAMI CZŁOWIEK ŻYJE…

dlatego każda rezerwacja złożona w czasie trwania naszych Dni Otwartych również zostanie wzbogacona upominkami z naszej orionowej kolekcji!

Zawsze można też upolować wyjazdy do pięknych miejsc w atrakcyjnych cenach, a jest w czym wybierać, bo w naszej ofercie znajdziecie imprezy kilkudziesięciu touroperatorów, tych największych i tych najbardziej wyspecjalizowanych!

Te spotkania już się odbyły…

Kierunek Japonia – podróż marzeń

Prelekcja

Zapraszamy na spotkanie poświęcone rozwianiu wątpliwości wobec odległej, ogromnej, obiektywnie… OBŁĘDNEJ Japonii! Odpowiemy na Wasze pytania, zagłębimy się w to, co każdy z nas wyciąga dla siebie z Kraju Kwitnącej Wiśni i porozmawiamy o wyjazdach grup, które razem z nami oswoiły daleki wschód.

Prelekcję poprowadzi Justyna Horikoshi. Z jej wiedzą i pasją możecie czuć się zaopiekowani! W połowie Japonka, która w Japonii spędziła dzieciństwo, a obecnie jest pilotką wycieczek „Twoja Japonia” organizowanych przez nasze biuro.

Zdążyliście już przejrzeć tegoroczny grafik?

Justyna Horikoshi
28.04.2024
14:00
1,5 godziny
40 osób

Pomysł na… Świat w 5 minut – światotworzenie

Warsztaty

Czego możecie się spodziewać po tych warsztatach? Na początek przedstawimy Wam autorską metodykę worldbuildingu dzięki zapożyczeniom z design thinking naszego Prowadzącego! W części praktycznej stworzycie własne światy w kilkuosobowych grupach. Każdy z nich nada się do poprowadzenia choć kilku sesji, a poznana metoda pozwoli Wam bez problemu współtworzyć settingi z Waszymi graczami bądź Mistrzem Gry w przyszłych kampaniach.

Paweł Wyspa Klimas
27.04.2024
17:00
2 godziny
20 osób

Spotkanie z Islandią

Prelekcja

Spotkanie z Islandią, to przede wszystkim spotkanie z przyrodą. Natura, to żywioł który rządzi człowiekiem na tej fascynującej wyspie na Północnym Atlantyku. Islandczycy to wiedzą i żyją w pełnej pokorze wobec natury.

Na spotkaniu zobaczymy najpiękniejsze miejsca wyspy oraz posłuchamy ciekawostek o samych Islandczykach. Gwarantujemy też, że po spotkaniu wszyscy będą umieli wypowiedzieć nazwę wulkanu Eyjafjallajökull 🙂

Prelekcję poprowadzi Marcin Serwacki, doświadczony pilot i podróżnik, który Islandię nazywa swoim drugim domem!

Marcin Serwacki
25.04.2024
17:00
1,5 godziny
40 osób

Warsztaty malowania figurek

Warsztaty

Na pewno się z nami zgodzicie, że figurki to nieodłączny element gorącej planszy podczas wszelakich rozgrywek. Żeby umilić sesję sobie i innym graczom, powinniście opanować malowanie ich! Tym razem nauczycie się jak poprawnie nakładać warstwy farby, cieniować i korzystać z suchego pędzla. Rozwiejemy Wasze wątpliwości – nie potrzebujecie własnych materiałów. One zostaną przez nas zapewnione. Do zobaczenia!

Ksawery Przybytek
23.04.2024
16:00
2,5 godziny
15 osób

Mój rówieśnik 8 000 kilometrów stąd!

Prelekcja

Kilka słów o codzienności ucznia szkoły japońskiej, na pewno znacie co nieco z anime! Od porannego budzika, aż po popołudniowe sprzątanie i zajęcia pozalekcyjne bukatsu…

Zgłębimy każdy kącik uczniowskiej śniadaniówki bentō, poznamy istotę kultury osobistej, mundurków oraz nauczymy się podstawowych zwrotów, które najczęściej zastaniemy właśnie w szkole. Czy wiedzieliście o zakazie przynoszenia mang?! Albo, że zarówno uczennice jak i uczniowie uwielbiają przywieszki przy torbach, a na lekcje uczęszczają sześć dni w tygodniu?!

Zapraszamy na zajęcia szerzej omawiające PRAWDZIWY obraz japońskiego szkolnictwa. Po wysłuchaniu tej prelekcji sami zaczniecie dostrzegać te szczegóły i będziecie wyposażeni w ciekawostki, które zachwycą!

Karolina Kara Dmoch
21.04.2024
14:00
1,5 godziny
40 osób

Korea bez tajemnic

Prelekcja

Chcecie poznać koreański alfabet hangul? A może już zaczęliście uczyć się koreańskiego i przyda Wam się trochę ćwiczeń z czytania po koreańsku?

Już w najbliższą sobotę w naszym nowym biurze odbędzie się spotkanie z Moniką Robak, która oprowadzi Was po Korei poruszając zagadnienia związane z różnymi miejscami, osobami, czy kuchnią tego kraju używając jego alfabetu.

Omówimy warte zobaczenia miejsca, sporządzimy checklistę potraw, bez których spróbowania nie będziecie chcieli wrócić i wymienimy atrakcje, wyróżniające tę urokliwą krainę!

Dlaczego Daehyun i Taehyun to zupełnie inne imiona? I ile koreańskich dań znacie, które zaczynają się na B: bibimbap, bulgogi… I czy po koreańsku na pewno zaczynają się na tę samą literę? Nie pozostaje nic jak przekonać się na własne oczy 😉

Spotkanie poprowadzi Monika Minnie Robak, która ze swoim warsztatem i wiedzą na pewno Was oczaruje! Jest pilotką organizowanych przez nas wyjazdów do Korei „Twoja Korea”. Zdążyliście zapoznać się z tegorocznym grafikiem?

Monika Minnie Robak
20.04.2024
15:00
1,5 godziny
40 osób

Rysowanie map RPG

Warsztaty

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jakby to było pośród życiowych osiągnięć mieć zapisane stworzenie osady, miasteczka… albo całego kontynentu? Razem z nami możecie chwycić za ołówki i poznać tajniki kreacji mapy, na której pomieścicie swój własny, dopasowany do Waszych potrzeb świat! Zapraszamy na warsztaty odsłaniające tajniki rysunku, prowadzące do sukcesu.

Radek Cholerzyński
18.04.2024
17:00
2 godziny
20 osób

Kaligrafia japońska

Warsztaty

Ktokolwiek widział jak kaligrafuje się piękne przysłowia i głębokie przekazy przy użyciu pędzli oraz specjalnej techniki poruszania nadgarstkiem – ten wie, że japońska kaligrafia jest jedyną w swoim rodzaju! Na warsztatach nauczycie się od podstaw jak pisać japońskie znaki – kanji. Wspólnie podążymy drogą tradycji, rozwiniemy umiejętności i zrelaksujemy się.

Patrycja Waliłko
17.04.2024
17:00
1,5 godziny
20 osób

Nie zawsze fireball? – magia w fantastyce i podróży bohatera

Prelekcja

Czy magia przestanie być tak niezwykła tylko dlatego, że zrozumiecie jak działa? Zapraszamy na prelekcję, która przybliży Wam fascynujący świat czarów w fantastyce! Porozmawiamy o systemach magicznych i ich wpływie na rozwój fabuły oraz bohaterów.
Od abrakadabra do avadakedavra!

Julia Puczyńska
14.04.2024
14:00
1 godzina
40 osób

Pomaluj swój własny japoński wachlarz

Warsztaty

Opis już za chwilę…

Martyna Robin Kasznia
13.04.2024
14:00
2 godziny
20 osób

Ciocia Smoczarka radzi: jak uszyć sakiewkę na kości?

Warsztaty

Czy to torba? A może siateczka? Nie! To sakiewka na kości do gry!
Tym razem mamy przyjemność zaprosić Was na warsztaty z szycia woreczków na kości.
Weźcie ze sobą cierpliwość i przygotujcie się na zabawę z igłą i nicią.., a poświęcony naszej Prelegentce czas odpłaci Wam się we własnej sakiewce, super nie?! Zajęcia całkowicie opierać się będą o praktykę. Zdobędziecie umiejętność, której nikt Wam nie odbierze, a jeśli kochacie gry RPG tak bardzo jak my, to sami pewnie rozumiecie, że o wiele fajniej będzie pochwalić się własną robotą przy najbliższej sesji. Czekamy na Was!

Aleksandra Smoczarka Durlej
7.04.2024
12:00
3 godziny
12 osób

Wprowadzenie w świat gier fabularnych

Warsztaty

Na tym sobotnim spotkaniu dowiecie się czym są gry fabularne i w jakim stylu gramy w nie na obozach BT Orion! Zrozumiecie jak wielki wpływ na rytm opowieści ma muzyka i budowany przez nią nastrój. Odpowiemy na pytanie jak dobierać słowa podczas improwizacji, nauczymy się układać własny scenariusz do gry i zgłębimy budowę dobrej opowieści. Dzięki pozyskanej na zajęciach wiedzy będziecie w stanie nie tylko samodzielnie budować fantastyczne napięcie i niczym władcy wpływać na fabułę w unikalny sposób, ale także staniecie się graczami, których ruch będzie wyczekiwanym przez każdego zaangażowanego i obserwatora.

Patryk Patison Stryjewski
6.04.2024
14:00
2 godziny
20 osób

Jak opera kantońska wpłynęła na kopniaki Jackie Chan’a? – kino akcji w Hong Kongu

Prelekcja

Kilka słów o kinie azjatyckim. Zgłębimy wpływy teatru kantońskiego i opery na styl gry aktorskiej w kinie Hong Kongu, porozmawiamy o klasykach i ich obecności we współczesnej popkulturze, przeanalizujemy powstanie kinowego gatunku sztuk walki Wuxia. Kariera Bruce’a Lee, Jackie Chana i Johna Woo to temat rzeka. Niektórzy z Was będą mieli okazję uzupełnić wiedzę, zaś inni wspomnieć czasy młodości. Dajcie nam porwać się do przeszłości i podbić serca szczegółową wiedzą o kinie ze wschodu!

Kuba Sągolewski
2.04.2024
17:00
1,5 godziny
40 osób

Kaligrafia japońska

Warsztaty

Ktokolwiek widział jak kaligrafuje się piękne przysłowia i głębokie przekazy przy użyciu pędzli oraz specjalnej techniki poruszania nadgarstkiem – ten wie, że japońska kaligrafia jest jedyną w swoim rodzaju! Na warsztatach nauczycie się od podstaw jak pisać japońskie znaki – kanji. Wspólnie podążymy drogą tradycji, rozwiniemy umiejętności i zrelaksujemy się.

Patrycja Waliłko
26.03.2024
17:00
2 godziny
20 osób

Dlaczego cliché to kwintesencja RPGów?

Prelekcja

Role Play Games – czym właściwie są te rpg’i? Tym razem posłuchacie o prawdziwej głębi ogrywanych sesji, o tym jak naturalnie wyciągać z rozgrywek elementy artystyczne i głębokie. Przekonacie się, że opowiedzenie wspólnej historii tak, by zadowolić każdego może sprawdzić się na bazie wspólnych i typowych wzorców, z których to uda się naturalnie wyciągnąć ten dreszczyk, którego oczekują gracze. Dajcie porwać się fantazji i przybądźcie na prelekcję o podstawach rozgrywki, które pozwolą wznieść Wam poruszające historie.

Karol Roman
24.03.2024
14:00
1,5 godziny
40 osób

Mój rówieśnik 8 000 kilometrów stąd!

Prelekcja

Kilka słów o codzienności ucznia szkoły japońskiej, na pewno znacie co nieco z anime! Od porannego budzika, aż po popołudniowe sprzątanie i zajęcia pozalekcyjne bukatsu…

Zgłębimy każdy kącik uczniowskiej śniadaniówki bentō, poznamy istotę kultury osobistej, mundurków oraz nauczymy się podstawowych zwrotów, które najczęściej zastaniemy właśnie w szkole. Czy wiedzieliście o zakazie przynoszenia mang?! Albo, że zarówno uczennice jak i uczniowie uwielbiają przywieszki przy torbach, a na lekcje uczęszczają sześć dni w tygodniu?!

Zapraszamy na zajęcia szerzej omawiające PRAWDZIWY obraz japońskiego szkolnictwa. Po wysłuchaniu tej prelekcji sami zaczniecie dostrzegać te szczegóły i będziecie wyposażeni w ciekawostki, które zachwycą!

Karolina Kara Dmoch
23.03.2024
14:00
1,5 godziny
40 osób

Stwórz własną przypinkę

Warsztaty manualne

Nie ma nic słodszego niż kolorowe przypinki idealne na torbę lub plecak z naszymi ulubionymi postaciami, zespołami muzycznymi, uroczymi zwierzątkami… ze wszystkim co tylko przyjdzie Ci do głowy. Na tych czwartkowych warsztatach damy Wam szansę zrobić je samodzielnie! Wpadnijcie do nas i rozgrzejcie oczekującą na Was maszynę do przypinek. Dajcie ponieść się pomysłom i dołóżcie coś od serca. Coś, co idealnie wpasuje się jako ozdoba ulubionych nosideł!

Martyna Robin Kasznia
21.03.2024
16:00
1,5 godziny
20 osób

Jak tworzyć postać?

Prelekcja i warsztaty rysunku

Nieodłączną częścią azjatyckiej popkultury jest anime i… MANGA – czyli japoński komiks. Pod to pojęcie podciągnąć możemy wszelaki komiks wschodni, składający się z różnorodnego stylu, który nieraz silnie przylega do słynnych autorów – znacie Jojo? Serię Orionowych Dni Otwartych rozpoczynamy od warsztatów rysunku w stylu mangowym! Poznacie różnorodne techniki i style, m.in. chibi.

Czy w Waszej artystycznej drodze też przyszedł taki moment, gdzie postacie w szarych bluzach, z rękami za plecami i grzywką zasłaniającą jedno oko przestają Was zadowalać? Chcecie poznać następny krok i dowiedzieć się jak opowiedzieć historię dzięki designowi postaci? Na naszych zajęciach będziecie mieć okazję nauczyć się o istotności kształtu, kreski i koloru pracując pod okiem rysownika. Wspólnymi siłami pokonamy artystyczne blokady!

Kasia Apollo Kroczyńska
19.03.2024
17:00
2 godziny
20 osób

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.