PROGRAMY WYCIECZEK ZAGRANICZNYCH

Belgia

Wycieczka zagraniczna pięciodniowa

Cena: od 950 zł/os.

1 dzień:

Wyjazd w godzinach popołudniowych i jazda nocna przez Niemcy w kierunku Belgii.

2 dzień:

Przyjazd do Antwerpii i zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Belgii położonego nad Skaldą. Spacer: Twierdza Steen, Vleeshuis, Grote Markt z fontanną Brabo. Następnie zwiedzanie katedry Onze-Lieve-Vrouwekathedraal, jednej z najwyższych budowli sakralnych na świecie, wybudowanej w stylu gotyku brabanckiego. Wewnątrz można zobaczyć wiele dzieł sztuki m.in.: rzeźby Madonna z Dzieciątkiem i Matka Boża z Antwerpii oraz  4 obrazy Rubensa, stalle i bogato zdobioną ambonę. Następnie Groenplaats i spacer deptakiem Meir pod dom Rubensa i zwiedzanie wnętrz gdzie żył i tworzył jeden z wielkich malarzy baroku. Następnie przejście pod dworzec kolejowy Antwerpia Centralna, który ze względu architekturę nazywany bywa Kolejową Katedrą.

Po zwiedzeniu Antwerpii przejazd do miejsca zakwaterowania, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:

Śniadanie, a następnie przejazd do Brugii nazywanej flamandzką Wenecją. Stare centrum miasta jest przykładem średniowiecznej zabudowy i od 2000 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po przyjeździe spacer po historycznym centrum: Minnewater, Begijnhof, gotycki szpital św. Jana, Kościół NMP, Gruithuis z najmniejszym gotyckim oknem na świecie, Burg z gotyckim ratuszem, Oude Griffie i Bazylika Przenajświętszej Krwi, Grote Markt i Belfort. Czas wolny.

Przejazd do Gandawy, spacer z Dampoort do centrum koło kościoła św. Jakuba. Następnie stare miasto z ratuszem z dwoma skrzydłami o dwóch stylach, Katedra św. Bawona ze słynnym Ołtarzem Gandawskim znanym też pod nazwą Adoracja Mistycznego Baranka, dzwonnica i sukiennice, kościół św. Mikołaja, most św. Michała z widokiem na trzy wieże, stary port z nabrzeżami Graslei i Korenlei oraz średniowieczny zamek hrabiów Flandrii – Gravensteen.

Po zwiedzaniu Gandawy powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd pod Atomium symbol Brukseli, a następnie przez królewską dzielnicę Laeken do Parku pięćdziesięciolecia z Łukiem Triumfalnym i piesze zwiedzanie dwóch części Brukseli – Górnego i Dolnego Miasta. Na wstępie wizyta w Królewski Muzeum Armii Belgijskiej, przejście na Rondo Schumana pod budynki Komisji i Rady Europejskiej, a następnie pod zespół budynków Parlamentu Europejskiego. Wizyta w Parlamentarium – informacyjnej części Parlamentu Europejskiego a następnie w muzeum Królewskiego Instytutu Nauk Przyrodniczych Belgii. Po muzeum spacer pod Pałac Królewski, Wzgórze Sztuki i katedrę św. Michała i św. Guduli a następnie przejście na słynny rynek brukselski Grand Place z Ratuszem, Domem Króla i domami cechowymi. Czas wolny i odwiedzenie słynnej brukselskiej atrakcji – Manneken Pis. Obiadokolacja i wyjazd do Polski.

5 dzień:

Nocna jazda przez Belgię i Niemcy. Przyjazd na miejsce wyjazdu we wczesnych godzinach popołudniowych.

950 zł/os. – 45 uczniów
1200 zł/os. – 30 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

zakwaterowanie: 2 noclegi w schronisku młodzieżowym w Mechelen lub Leuven (dla młodzieży dormitoria, opiekunowie w pokojach 2-os), wyżywienie: 2 śniadania, 3 obiadokolacje; suchy prowiant na powrót, transport autokarem lux, ubezpieczenie: NNW (2000 €), KL (10000 €), bagaż (200 €), opiekę pilota-przewodnika na całej trasie + program.

Cena nie zawiera:

biletów wstępu: 10 €/os; kieszonkowego, ew. ciepłego posiłku w drodze.

Budapeszt – Wiedeń

Wycieczka zagraniczna czterodniowa

Cena: od 505 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru do Budapesztu w godzinach wieczornych wjazd na Wzgórze Gelerta – panorama miasta, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu zwiedzanie miasta, w programie m.in. Wzgórze Zamkowe, Kościół św. Macieja, Baszta Rybacka, Parlament, Bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, dodatkowo proponujemy rejs statkiem po Dunaju, obiadokolacja, nocleg w hotelu.

3 dzień:

po śniadaniu przejazd do Wiednia, w programie zwiedzania: wzgórze Kahlenberg, rezydencja letnia Schonbrunn (ogrody), Starówka Wiedeńska z Katedrą św. Szczepana, Bulwar Ringstrasse, Parlament, gmach Opery, Teatr Miejski, Uniwersytet, Kościół Kapucynów – krypty cesarskie, staromiejskie uliczki Kartnerstrasse i Graben, Rynek Hochenmarkt z Zegarem Figuralnym, obiadokolacja, wyjazd do Polski.

4 dzień:

przyjazd do Warszawy w godzinach porannych.

505 zł/os. – 55 uczniów
520 zł/os. – 50 uczniów
570 zł/os. – 40 uczniów
750 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 2 noclegi w hotelu **/***, wyżywienie wg oferty, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, konkursy z nagrodami.

Cena nie zawiera:

kosztu rejsu po Dunaju: 13 €/os.

Hiszpania z Paryżem i parkiem Gardaland

Wycieczka zagraniczna dziewięciodniowa

Cena: od 1490 zł/os.

1 dzień:
 • zbiórka przed szkołą o godzinie 8.30,
 • wyjazd o godz. 9.00,
 • jedziemy przez Polskę, Niemcy, Francję,
 • przejazd nocny,
 • w trakcie przejazdu uczestnicy zapewniają sobie prowiant we własnym zakresie,
 • zalecane drobne pieniądze na ciepły posiłek w drodze (w kraju ok. 20 zł, zagranicą ok. 8-10 €),
2 dzień:
 • przyjazd do Paryża ok. godz. 10.00,
 • zwiedzamy: wyspę la Cite z katedrą Notre Dame, Pola Elizejskie z Łukiem Triumfalnym, Place de la Concorde, dla chętnych wjazd na III poziom wieży Eiffla (ok. 13,50 €),
 • obiadokolacja w restauracji Flunch lub Self Service, przejazd na nocleg do hotelu na obrzeżach Paryża,
3 dzień:
 • śniadanie w hotelu, kontynuacja podróży do Hiszpanii,
 • w drodze zwiedzanie zamku i twierdzy w Carcassonne,
 • przyjazd do Lloret de Mar w godzinach popołudniowych,
 • obiadokolacja i nocleg w hotelu,
4 dzień:
 • śniadanie w hotelu,
 • wycieczka do Figueres z muzeum Salvadore Dali (bilet wstępu ok. 10 €),
 • obiad w hotelu,
 • po południu spacer po Lloret de Mar, zajęcia grupowe,
 • kolacja i nocleg w hotelu,
5 dzień:
 • śniadanie w hotelu + prowiant na wycieczkę do Barcelony,
 • całodzienna wycieczka do Barcelony – stolicy Katalonii, słynna ulica Las Ramblas z piękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, słynne dzieła Gaudiego: Parc Guell, Casa Batllo, Casa Mila i bazylika Sagrada Familia, dla chętnych fanów piłki nożnej – stadion FC Barcelona (wstęp ok. 18 €),
 • kolacja i nocleg w hotelu,
6 dzień:
 • śniadanie w hotelu,
 • plażowanie, kąpiel w morzu,
 • obiad w hotelu,
 • po południu wycieczka autokarem do Tossy, zwiedzanie ruin zamku,
 • kolacja i nocleg w hotelu,
7 dzień:
 • śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, odbiór prowiantu,
 • pożegnanie z Costa Brava,
 • obiad w hotelu,
 • wyjazd z Hiszpanii, nocny przejazd przez Francję, po drodze krótkie nocne zwiedzanie Monte Carlo,
8 dzień:
 • przyjazd do Parku Rozrywki Gardaland, śniadanie w formie suchego prowiantu, zabawa i wypoczynek – ok. 8 godzin (cena biletu ok. 26 €); wieczorem wyjazd w kierunku Polski, nocny przejazd przez Włochy, Austrię.
 • w Gardaland możliwość zakupienia (we własnym zakresie) ciepłego posiłku – koszt ok. 10 € (ciepłe danie, deser + napój lub woda),
9 dzień:
 • przejazd przez Czechy, powrót na miejsce w godzinach południowych.

1490 zł/os. – 55 uczniów
1570 zł/os. – 45 uczniów
1880 zł/os. – 35 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu pod Paryżem w pokojach 3-osobowych, w Hiszpanii 4 noclegi w hotelu *** w Lloret de Mar, pokoje 2-3-osobowe z łazienkami; wyżywienie: obiadokolacja w restauracji Flunch lub Self Service w Paryżu, śniadanie w hotelu pod Paryżem, śniadania, obiady i kolacje (bufet) w hotelu, w Hiszpanii, woda do posiłków w cenie, suchy prowiant na powrót; transport autokarem lux; ubezpieczenie: NNW (2000€), KL (10000€), bagaż (200€); opiekę pilota-przewodnika na całej trasie.

Cena nie zawiera:

biletów wstępu: obligatoryjnie 26 € do Gardalandu i ok. 2 € – tourist tax w hotelu; pozostałe: 18 € – stadion FC Barcelona, 13,50 € – wieża Eiffla, 10 € – Muzeum Salvadore Dali; kieszonkowego, ew. ciepłego posiłku w Gardaland – ok. 10 €.

Morawski Kras – Wiedeń

Wycieczka zagraniczna trzydniowa

Cena: od 505 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru do Czech, w programie zwiedzania: zespół klasztorny Cystersów w Velehradzie (Kościół Cyryla i Metodego – apostołów Słowian), przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu przejazd do Wiednia, w programie zwiedzania: wzgórze Kahlenberg, rezydencja letnia Schonbrunn (ogrody), Starówka Wiedeńska z Katedrą św. Szczepana, Bulwar Ringstrasse, Parlament, gmach Opery, Teatr Miejski, Uniwersytet, Kościół Kapucynów – krypty cesarskie, staromiejskie uliczki Kartnerstrasse i Graben, Rynek Hochenmarkt z Zegarem Figuralnym obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

po śniadaniu przejazd na Morawski Kras, gdzie znajdują się fantastyczne formacje skalne, kilometry jaskiń i grot wyrzeźbionych przez podziemną rzekę Punkvę (za dodatkową opłatą spływ), obiad i przejazd do Polski, przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

505 zł/os. – 55 uczniów
520 zł/os. – 50 uczniów
570 zł/os. – 40 uczniów
750 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 2 noclegi w hotelu **/***, wyżywienie wg oferty, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie KL i NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, konkursy z nagrodami.

Cena nie zawiera:

kosztu spływu podziemną rzeką Punkvą: 70 CZK/os.

Praga – Kutna Hora

Wycieczka zagraniczna trzydniowa

Cena: od 495 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru do Kutnej Hory, w godzinach popołudniowych zwiedzanie miasteczka – perły architektury gotyckiej, umieszczonej na liście UNESCO, przejazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu zwiedzanie Pragi, w programie: Klasztor na Strachowie, Loreta, Zamek na Hradczanach, Katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Mała Strana, Most Karola, Josefov (stara dzielnica żydowska), Plac św. Wacława, Rynek Staromiejski i Ratusz z Zegarem „Orloj”, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

po śniadaniu przejazd do Skalnego Miasta i spacer trasą turystyczną obfitującą w formacje skalne o fantastycznych kształtach, powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

495 zł/os. – 55 uczniów
520 zł/os. – 50 uczniów
570 zł/os. – 40 uczniów
740 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 2 noclegi w hotelu **/***, wyżywienie wg oferty, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie KL i NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, konkursy z nagrodami.

Praga – Kutna Hora – Wrocław

Wycieczka zagraniczna trzydniowa

Cena: od 495 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru do Kutnej Hory, w godzinach popołudniowych zwiedzanie miasteczka – perły architektury gotyckiej, umieszczonej na liście UNESCO, przejazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu zwiedzanie Pragi, w programie: Klasztor na Strachowie, Loreta, Zamek na Hradczanach, Katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Mała Strana, Most Karola, Josefov (stara dzielnica żydowska), Plac św. Wacława, Rynek Staromiejski i Ratusz z Zegarem „Orloj”, (w przerwie zwiedzania ciepły posiłek), kolacja, nocleg.

3 dzień:

po śniadaniu przejazd do Wrocławia, w programie: spacer po Starym Mieście, następnie wizyta w Afrykarium położonym na terenie wrocławskiego ZOO. Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks 19 akwariów i basenów o pojemności 15 000 000 l wody, w którym prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plażę i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Rekiny, płaszczki i inne ryby można podziwiać z podwodnego tunelu. W Afrykarium możemy spotkać m.in. hipopotamy nilowe, antylopy, pingwiny, krokodyle, manaty, liczne gatunki ptaków, małpy i wiele innych zwierząt, (po zwiedzaniu ciepły posiłek), powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

495 zł/os. – 55 uczniów
520 zł/os. – 50 uczniów
565 zł/os. – 40 uczniów
740 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 2 noclegi, wyżywienie wg oferty, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie KL i NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, konkursy z nagrodami

Sejny – Wilno – Troki

Wycieczka zagraniczna czterodniowa

Cena: od 530 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem, odjazd autokaru do Sejn, w drodze proponujemy zwiedzanie Kanału Augustowskiego (rejs dodatkowo płatny), przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, ognisko, nocleg.

2 dzień:

wczesne śniadanie, wyjazd do Wilna, w programie zwiedzania: Ostra Brama, Katedra z Kaplicą św. Kazimierza, Muzeum Mickiewicza, Pomnik Mickiewicza, Cmentarz na Rossie, w drodze powrotnej zwiedzanie Zamku Księcia Witolda w Trokach, powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

śniadanie, spacer trasą turystyczną po Sejnach i okolicy, w programie m.in. Klasztor Dominikanów, jedna z najważniejszych polskich katedr, powrót do ośrodka, obiad, gry zabawy integracyjne na terenie ośrodka, kolacja, dyskoteka, nocleg.

4 dzień:

śniadanie, wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego, w programie: zwiedzanie pokamedulskiego klasztoru w wiosce Wigry, podróż kolejką wąskotorową wzdłuż brzegu jeziora, powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

530 zł/os. – 55 uczniów
560 zł/os. – 50 uczniów
610 zł/os. – 40 uczniów
790 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 3 noclegi w ośrodku wypoczynkowym (domki typu Brda z łazienkami, teren ogrodzony i dozorowany), wyżywienie wg oferty, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie KL i NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, realizację programu integracyjnego, ognisko, dyskotekę, konkursy z nagrodami.

Cena nie zawiera:

rejsu po Kanale Augustowskim: ok. 25 zł/os.

Szwajcaria Saksońska – Drezno

Wycieczka zagraniczna czterodniowa

Cena: od 630 zł/os.

1 dzień:

zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem i odjazd autokaru, przyjazd do Wrocławia, spacer po Starym Mieście, przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, dyskoteka, nocleg.

2 dzień:

po śniadaniu przejazd do Szwajcarii Saksońskiej; w programie zwiedzania: Bastei – spacer wśród niesamowitych piaskowcowych form skalnych, niezapomniane widoki na przełom Łaby z mostów i platform widokowych zawieszonych na skałach; przejazd do twierdzy Konigstein – zwiedzanie warowni wybudowanej na wysokiej piaskowcowej skale a następnie Zamku Stolpen, w którym więziona była hrabina Cosel; powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

po śniadaniu przejazd do Drezna; w programie zwiedzania: Plac Teatralny z Operą Tempera, włoska wioska, Katedra Św. Trójcy, Most Augusta, Plac Zamkowy, Zamek Rezydencyjny, Nowy Rynek, Pałac Cosela, Albertinum, Synagogę, Tarasy Bruhla, Pałac Zwinger, Stary Rynek, Pałac Japoński, Kościół Św. Krzyża, Pałac Kurlandzki.

4 dzień:

po śniadaniu, w drodze powrotnej w programie zwiedzania: Piastowski Zamek Grodziec na szczycie wygasłego wulkanu, największy pocysterski klasztor w Lubiążu, wpisany na listę 7 Cudów Polski.

630 zł/os. – 55 uczniów
660 zł/os. – 50 uczniów
720 zł/os. – 40 uczniów
930 zł/os. – 25 uczniów

Rezerwacja
Cena zawiera:

transport autokarem, 3 noclegi w ośrodku wypoczynkowym, wyżywienie wg oferty, opiekę pilota i lokalnych przewodników, ubezpieczenie KL i NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i dyskotekę, konkursy z nagrodami.