Zimowy obóz Otaku

Do wakacji daleko? To nic! Nie musisz czekać do lata, żeby zanurzyć się wraz z nami w świecie m&a i japońskiej kultury. Wybierz się na ferie zimowe dla prawdziwych Otaku *(≧∇≦)* To jak siedmiodniowy konwent, tylko z dodatkiem całej masy zimowych atrakcji i białym szaleństwem na stoku dla chętnych. Towarzystwo ludzi takich jak Ty gwarantowane!

Informacje

Cena: 1349 zł
Terminy: T1 18-25.01.2020 , T2 25.01-1.02.2020,
T3 8-15.02.2020, T4 15-22.02.2020

W tym roku aż 8 dni!

Zakwaterowanie: O.W. Pszczeliniec
Wiek uczestników: 12-20 lat

Zarezerwuj miejsce!

Zimowy obóz Otaku

Do wakacji daleko? To nic! Nie musisz czekać do lata, żeby zanurzyć się wraz z nami w świecie m&a i japońskiej kultury. Wybierz się na ferie zimowe dla prawdziwych Otaku *(≧∇≦)* To jak siedmiodniowy konwent, tylko z dodatkiem całej masy zimowych atrakcji i białym szaleństwem na stoku dla chętnych. Towarzystwo ludzi takich jak Ty gwarantowane!

Informacje

Cena: 1349 zł
Terminy: T1 18-25.01.2020 , T2 25.01-1.02.2020, T3 8-15.02.2020, T4 15-22.02.2020

W tym roku aż 8 dni!

Zakwaterowanie: O.W. Pszczeliniec
Wiek uczestników: 12-20 lat

Zarezerwuj miejsce!

Program obozu

cosplay 1

COSPLAY

Cosplay, czyli wcielanie się w postać z m&a, zyskuje w Polsce coraz większą popularność – nie może go zabraknąć i u nas! Podczas zimowiska weźmiemy udział w warsztatach cosplayowych, zakończonych emocjonującym turniejem. No i spodziewajcie się zdjęć – miliarda zdjęć!

PROJEKCJE ANIME

Wspólne oglądanie anime to coś, czego po prostu nie może zabraknąć na obozie OTAKU! Filmy i serie, nowości i klasyki, komedie i dramaty, horrory i romanse – słowem wspólne pochłanianie fabuły, odcinek po odcinku. Przygotujcie własne propozycje – w końcu co będziemy oglądać zależy także od Was!
projekcje anime
ZIMA 2019 ultrastar - Kopia

ULTRASTAR

Po japońsku, koreańsku, angielsku, polsku… znajdą się piosenki dla każdego! Bywalcy konwentów z pewnością kojarzą UltraStar, czyli połączenie tradycyjnego karaoke z dreszczykiem turniejowych emocji. Openingi, endingi, najnowsze hity i niezapomniane klasyki wypełnią nam nie jeden wieczór.

DDR

DDR to atrakcja każdego szanującego się konwentu, więc i na naszym „tygodniowym konwencie” nie mogło jej zabraknąć. Wiele wieczorów przeskaczemy na matach, bo im więcej treningu tym lepiej. W końcu czeka nas turniej. Daj się poprowadzić strzałkom i wygraj! (ノ゚▽゚)ノ
DDR

NORDIC WALKING

Warto czasem oderwać się na chwilę od anime, przyborów do rysowania i papieru origami, żeby wyjść na zewnątrz i zachwycić się zimowym krajobrazem. Przewodnik Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego zabierze nas na wycieczkę po okolicy, a żeby urozmaicić wędrówkę zabierzemy ze sobą kijki do Nordic Walking.
ZIMA 2019 nordic walking - Kopia
narciochy

NARTY I SNOWBOARD

Niedaleko od ośrodka mamy pokryty białym puchem stok – dlaczego mielibyśmy go nie wykorzystać? Wycieczki wycieczkami, ale trochę ruchu na nartach czy deskach także sprzyja dotlenieniu, które zaowocuje tysiącem kreatywnych pomysłów podczas późniejszych zajęć i warsztatów! (zajęcia fakultatywne INFO)
kulig

KULIG I OGNISKO

Ubierzemy się ciepło i pojedziemy w podróż przez zaśnieżony las, której zwieńczeniem będzie parę chwil przy ognisku. Zimowa sceneria pozwoli nam poczuć się przez moment jak w innym świecie, a ciepła kolacja i gorąca herbata z sokiem nie pozwoli zmarznąć! Nic nas nie zatrzyma – jeśli śniegu nie starczy czekają wozy.

KALIGRAFIA

Pędzle z końskiego włosia i japoński tusz – a także bardziej zaskakujące narzędzia – pozwolą adeptom shodō postawić pierwsze kroki na Drodze Kaligrafii. Początkujących nauczymy podstaw, a dla stałych bywalców, co to podstawowe znaki kaligrafują lewą ręką z zamkniętymi oczami, wymyślimy trudniejsze wyzwania!
kaligrafia
język japoński

JĘZYK JAPOŃSKI

Na pewno znasz już kilka podstawowych zwrotów. Postaramy się ugruntować i rozszerzyć tę wiedzę. Trochę językowych ciekawostek i przydatnych zwrotów, parę znaków kanji, japońskie onomatopeje albo powiedzonka – wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, w końcu mamy ferie!

PRELEKCJE

Coś Cię ominęło na ostatnim konwencie? Tym razem dowiesz się wszystkiego! Nasza kadra podzieli się z Obozowiczami swoimi pasjami – ciekawostki na temat m&a, najpopularniejsi autorzy, nadchodzące premiery, popkultura i tradycja Japonii – tematów do omówienia jest tyle, że jeden obóz na pewno nie wystarczy.
prelekcje

PRZYPINKA DLA KAŻDEGO

Skoro umiesz już rysować w stylu mangowym czas chyba wykorzystać tę umiejętność w praktyce? Trochę kreatywności, sporo pracy i gotowe – masz swój własny zestaw niepowtarzalnych przypinek do zabrania na pamiątkę!
przypinki
rysunek mangowy

MANGOWY STYL

Profesjonalne warsztaty rysunku przydadzą się każdemu Otaku. Marzysz o wydaniu własnej mangi? A może po prostu lubisz bazgrać w zeszycie na co nudniejszych lekcjach? Motywacja jest nieistotna – liczy się entuzjazm i kreatywne podejście. Pod okiem profesjonalisty każdy będzie mógł rozwinąć swoje umiejętności i wykreować własny mangowy styl.
pichcenie

PICHCENIE PO JAPOŃSKU

Nie samym sushi żyje człowiek! Podczas prelekcji i warsztatów kulinarnych poznacie tajniki japońskiej kuchni. Wspólnie przygotujemy nowe orientalne pyszności. Zestaw bento, nigiri czy aromatyczny udon? Zarusoba czy harumaki? A może jakiś nietypowy deser? Dołączcie do nas, a się przekonacie! (^∇^)
warsztaty manualne

WARSZTATY

Nauka śpiewu na bazie japońskich piosenek? Opening do Evangeliona w języku migowym? Miniaturowe kolczyki origami? Papierowe laleczki washi? Testowanie różnych rodzajów japońskiej herbaty? Zobaczymy, co kadra wymyśli tym razem…

KONKURSY

Twój cosplay nie ma sobie równych? Znasz odpowiedź na każde pytanie dotyczące Japonii? Jesteś mistrzem UltraStara? A może wystarczy Ci jeden screenshot, żeby rozpoznać dowolne anime? Weź udział w obozowych konkursach i zgarnij super nagrody!
ZIMA 2019 konkursy - Kopia
rozrywkowo (2)

GAMESROOM

Najlepsze współczesne planszówki i tradycyjne gry japońskie – trudno się zdecydować! Zapaleni gracze na pewno znajdą niejeden ze swoich ulubionych tytułów, a tych, którzy nie mają jeszcze dużego rozeznania, kadra i współobozowicze szybko wciągną do gry.

Co jeszcze się dzieje?