+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Lato – Zieleniec

Pobyt w tak niezwykłym miejscu jakim jest Kotlina Kłodzka inspiruje do organizacji wycieczek, których celem jest poznanie piękna okolicy, jej historii i najciekawszych zakątków. Oto nasze propozycje:

Wycieczki fakultatywne

Realizowane przy minimum 10 osobach!

NOWOŚĆ! – Rafting, czyli spływ pontonowy Nysą Kłodzką

175 zł/os.

Rafting to świetna zabawa dla każdego. Najprościej mówiąc jest to turystyczna odmiana spływu rzecznego na pontonach, a że pod ręką mamy jedną z najpiękniejszych sudeckich rzek, jaką niewątpliwie jest Nysa Kłodzka, to wrażenia, również krajoznawcze, z takiej wyprawy będą niesamowite. Niezwykłe widoki i piękne krajobrazy stanowią o unikalności tej atrakcji, a zwiedzanie ich z poziomu wody, zwłaszcza w połączeniu z dreszczykiem emocji to najlepszy sposób na oczyszczenie głowy i zapomnienie o codziennych sprawach.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Ski Raft Ławica.

Larp spacerowy – wycieczka do Pragi i Kutnej Hory

250 zł/os.

Wycieczka, dzięki której tajemnice najsłynniejszych alchemików mogą stać się udziałem każdego! Zapraszamy na wyprawę do Pragi podczas której nie tylko zwiedzimy najważniejsze zabytki miasta, ale rozegramy wypełnionego zagadkami larpa osnutego wokół życia i dokonań Michała Sędziwoja, najsłynniejszego polskiego alchemika, który jako pierwszy w historii dokonał legendarnej przemiany ołowiu w złoto!

W programie:

  • Całodniowy larp podczas którego wcielimy się w uczniów polskiej szkoły dla alchemików
  • Terenem gry jest zamek na Hradczanach, Złota Uliczka, Most Karola oraz rynek praski, wypełniony zagadkami związanymi z tym wspaniałym miastem
  • Zwiedzanie zamku na Hradczanach i Złotej Uliczki
  • Scenariusz uwzględnia odwiedziny w sowiarni w Ogrodach Wallensteina
  • Emocjonujący finał gry odbywający się w zapierającej dech w piersiach Kutnej Horze

Kudowa Zdrój

135 zł/os.

Wizyta w Ogrodzie Japońskim w tradycyjnym stylu, stworzonym w Jarkowie jako drugi tego typu obiekt w Polsce. Kamienne latarnie odbijające się w pięknie utrzymanym stawie, strumyki i wodospady oraz oryginalna roślinność sprawiają, że ogród wydaje się fragmentem Japonii magicznie przeniesionym w polskie góry. Poza tym zwiedzimy szokującą Kaplicę Czaszek, wyłożoną czaszkami i piszczelami ludzi zmarłych w czasie zaraz i wojny trzydziestoletniej, a także odrestaurowany park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych. Dla chętnych możliwość skorzystania z parku linowego lub z aquaparku „Wodny Świat” (dodatkowo płatne: park – ca 40-50 zł, aquapark ca 18 zł).

Kłodzko

130 zł/os.

Historia Kłodzka sięga przeszło 1000 lat. Ta malownicza miejscowość pełna jest atrakcji turystycznych, spośród których na szczególną uwagę zasługuje Twierdza Kłodzka, najcenniejszy w Polsce zespół fortyfikacji XVII-XVIII wiecznych. Z jej pomostu widokowego roztacza się wspaniały widok na miasto i okolice – widok sięga aż po otaczające Kotlinę Kłodzką masywy Gór Stołowych, Bardzkich oraz Śnieżnika. W podziemiach twierdzy znajduje się lapidarium oraz udostępniony dla zwiedzających krótki odcinek labiryntu chodników minerskich, czyli Podziemna Trasa Turystyczna.

Skalne Miasto Adrspach

165 zł/os.

Skalne Miasto to jedna z najpiękniejszych części Gór Stołowych. Należy do największych zwartych masywów skalnych nie tylko w Czechach, ale również i w całej Europie Środkowej. Potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże tworzą niezwykłe formy, tzw. skalne miasteczka oraz labirynty. Adrspach sprawia monumentalne wrażenie, zaś uroku dodaje mu 19-metrowy wodospad oraz dwa przepiękne skalne jeziora.

Złota Praga

z rejsem statkiem po Wełtawie

250 zł/os.

Stolica Czech, nazywana „miastem o stu wieżach” i „perłą w cesarskiej koronie Habsburgów”, to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie. Łatwo zrozumieć, dlaczego potrafi rzucić urok nie tylko na cesarzy czy artystów, ale także na specjalistów z UNESCO, którzy wpisali ją na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego. Centrum Pragi charakteryzują splątane uliczki oraz budowle reprezentujące wszystkie style architektoniczne – romańskie rotundy, gotyckie świątynie, barokowe i renesansowe pałace, secesyjne i kubistyczne domy. Słowem, wycieczka do Pragi to prawdziwa uczta dla oka.

Kopalnia złota w Złotym Stoku

235 zł/os.

Wizyta w najstarszej kopalni złota w Polsce, w której w 1996 r. otwarto Podziemną Trasę Turystyczną „Kopalnia Złota”, a przy niej Muzeum Górnictwa i Hutnictwa w Złotym Stoku. Z olbrzymiego labiryntu około 300 km podziemnych korytarzy rozmieszczonych na 21 poziomach, do zwiedzania udostępnione są dwie sztolnie. ”Sztolnia Gertruda” mieści w sobie bogatą kolekcję unikalnych map i planów kopalni, a także dawnych narzędzi górniczych, a w „Sztolni Czarnej Górnej”, 8 pięter pod ziemią, można podziwiać jedyny w Polsce i unikalny w skali europejskiej podziemny wodospad! Temperatura wewnątrz wynosi około +7° C.

Wycieczka obejmuje też skorzystanie z atrakcji parku linowego w Skalisku szczycącego się najwyższymi i najdłuższymi tyrolkami w Europie. Na uczestników wycieczki czekają linowe pomosty, kładki, drabinki, małpie mosty i pochylnie, rozpięte wysoko nad ziemią. W trakcie przechodzenia po instalacjach każdy z uczestników wpięty jest do specjalnej liny gwarantującej pełnię bezpieczeństwa, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwają przeszkoleni instruktorzy.

Jaskinia Macochy Morawskiego Krasu

ze spływem po podziemnej rzece Punkvie

290 zł/os.

Najpiękniejsze na Morawach jaskinie przyciągają turystów nie tylko zachwycającą rzeźbą skalną, ale też interesującym przebiegiem wycieczki. Zwiedzanie zaczyna się od minięcia Strażnika, największego stalaktytu „pilnującego” wejścia do Przedniej Katedry. Potem droga wiedzie przez Gliniane Sale i Średnią Katedrę, aż wreszcie Stalagmitowym Korytarzem opada dno jaskini, skąd odwiedzający dostaną się na dno Przepaści Macocha, zawdzięczającej swą nazwę starej legendzie. To koniec tzw. Suchej Drogi – na koniec uczestników wycieczki czeka główna atrakcja: spływ łódkami po podziemnej rzece Punkvie. Temperatura wewnątrz wynosi około +7° C.

*Uwaga! Aby skorzystać z wycieczek, podczas których będziemy przekraczać granicę Polski, wymagany jest paszport lub dowód osobisty.

Imprezy dodatkowe

Realizowane przy minimum 10 osobach!

Paintball stacjonarny

150 zł/os.

Zajęcia odbywają się na terenie ośrodka. Każdy z graczy na czas gry dostaje potrzebny sprzęt: maskę, marker paintballowy, mundur ochronny oraz 200 żelowych kulek. Na początek gracze zapoznają się z markerem (karabinkiem na kulki żelowe wypełnione farbą) podczas strzelania do tarczy i ćwiczeń snajperskich. Potem wpadają w wir akcji: podchody, zasadzki i strzelaniny to kluczowy element różnych misji. Rozgrywane scenariusze – zdobycie bazy wroga, odbicie flagi, ochrona prezydenta i inne – wymagają od uczestników zastosowania odpowiedniej strategii i działania w grupie. A to wszystko na żywo i pod ogniem przeciwnika. Można się zmęczyć…

Paintball wyjazdowy

200 zł/os.

Program imprezy wygląda podobnie jak w przypadku paintballu stacjonarnego, ale bitwa rozgrywa się z dala od ośrodka, na specjalnie przystosowanym polu paintballowym.

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.