Pobyt w tak niezwykłym miejscu jakim jest Kotlina Kłodzka inspiruje do organizacji wycieczek, których celem jest poznanie piękna okolicy, jej historii i najciekawszych zakątków. Oto nasze propozycje:

Wycieczki fakultatywne

Realizowane przy minimum 7 osobach!

Kudowa Zdrój

80 PLN/os.

Wizyta w Ogrodzie Japońskim w tradycyjnym stylu, stworzonym w Jarkowie jako drugi tego typu obiekt w Polsce. Kamienne latarnie odbijające się w pięknie utrzymanym stawie, strumyki i wodospady oraz oryginalna roślinność sprawiają, że ogród wydaje się fragmentem Japonii magicznie przeniesionym w polskie góry. Poza tym zwiedzimy szokującą Kaplicę Czaszek, wyłożoną czaszkami i piszczelami ludzi zmarłych w czasie zaraz i wojny trzydziestoletniej, a także odrestaurowany park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych. Dla chętnych możliwość skorzystania z parku linowego lub z aquaparku „Wodny Świat” (dodatkowo płatne: park – ca 30 pln, aquapark ca 15 pln).

Kłodzko

70 PLN/os.

Historia Kłodzka sięga przeszło 1000 lat. Ta malownicza miejscowość pełna jest atrakcji turystycznych, spośród których na szczególną uwagę zasługuje Twierdza Kłodzka, najcenniejszy w Polsce zespół fortyfikacji XVII-XVIII wiecznych. Z jej pomostu widokowego roztacza się wspaniały widok na miasto i okolice – widok sięga aż po otaczające Kotlinę Kłodzką masywy Gór Stołowych, Bardzkich oraz Śnieżnika. W podziemiach twierdzy znajduje się lapidarium oraz udostępniony dla zwiedzających krótki odcinek labiryntu chodników minerskich, czyli Podziemna Trasa Turystyczna.

Skalne Miasto Adrspach

95 PLN/os.

Skalne Miasto to jedna z najpiękniejszych części Gór Stołowych. Należy do największych zwartych masywów skalnych nie tylko w Czechach, ale również i w całej Europie Środkowej. Potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże tworzą niezwykłe formy, tzw. skalne miasteczka oraz labirynty. Adrspach sprawia monumentalne wrażenie, zaś uroku dodaje mu 19-metrowy wodospad oraz dwa przepiękne skalne jeziora.

Złota Praga

150 PLN/os.

Stolica Czech, nazywana „miastem o stu wieżach” i „perłą w cesarskiej koronie Habsburgów”, to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie. Łatwo zrozumieć, dlaczego potrafi rzucić urok nie tylko na cesarzy czy artystów, ale także na specjalistów z UNESCO, którzy wpisali ją na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego. Centrum Pragi charakteryzują splątane uliczki oraz budowle reprezentujące wszystkie style architektoniczne – romańskie rotundy, gotyckie świątynie, barokowe i renesansowe pałace, secesyjne i kubistyczne domy. Słowem, wycieczka do Pragi to prawdziwa uczta dla oka.

Kopalnia złota w Złotym Stoku

150 PLN/os.

Wizyta w najstarszej kopalni złota w Polsce, w której w 1996 r. otwarto Podziemną Trasę Turystyczną „Kopalnia Złota”, a przy niej Muzeum Górnictwa i Hutnictwa w Złotym Stoku. Z olbrzymiego labiryntu około 300 km podziemnych korytarzy rozmieszczonych na 21 poziomach, do zwiedzania udostępnione są dwie sztolnie. ”Sztolnia Gertruda” mieści w sobie bogatą kolekcję unikalnych map i planów kopalni, a także dawnych narzędzi górniczych, a w „Sztolni Czarnej Górnej”, 8 pięter pod ziemią, można podziwiać jedyny w Polsce i unikalny w skali europejskiej podziemny wodospad! Temperatura wewnątrz wynosi około +7° C.

Wycieczka obejmuje też skorzystanie z atrakcji parku linowego w Skalisku szczycącego się najwyższymi i najdłuższymi tyrolkami w Europie. Na uczestników wycieczki czekają linowe pomosty, kładki, drabinki, małpie mosty i pochylnie, rozpięte wysoko nad ziemią. W trakcie przechodzenia po instalacjach każdy z uczestników wpięty jest do specjalnej liny gwarantującej pełnię bezpieczeństwa, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwają przeszkoleni instruktorzy.

Jaskinia Macochy Morawskiego Krasu

190 PLN/os.

Najpiękniejsze na Morawach jaskinie przyciągają turystów nie tylko zachwycającą rzeźbą skalną, ale też interesującym przebiegiem wycieczki. Zwiedzanie zaczyna się od minięcia Strażnika, największego stalaktytu „pilnującego” wejścia do Przedniej Katedry. Potem droga wiedzie przez Gliniane Sale i Średnią Katedrę, aż wreszcie Stalagmitowym Korytarzem opada dno jaskini, skąd odwiedzający dostaną się na dno Przepaści Macocha, zawdzięczającej swą nazwę starej legendzie. To koniec tzw. Suchej Drogi – na koniec uczestników wycieczki czeka główna atrakcja: spływ łódkami po podziemnej rzece Punkvi. Temperatura wewnątrz wynosi około +7° C.

*Uwaga! Aby skorzystać z wycieczek, podczas których będziemy przekraczać granicę Polski, wymagany jest paszport lub dowód osobisty.

Imprezy dodatkowe

Realizowane przy minimum 10 osobach!

Paintball stacjonarny

90 PLN/os.

Zajęcia odbywają się na terenie ośrodka. Każdy z graczy na czas gry dostaje potrzebny sprzęt: maskę, marker paintballowy, mundur ochronny oraz 150 żelowych kulek. Na początek gracze zapoznają się z markerem (karabinkiem na kulki żelowe wypełnione farbą) podczas strzelania do tarczy i ćwiczeń snajperskich. Potem wpadają w wir akcji: podchody, zasadzki i strzelaniny to kluczowy element różnych misji. Rozgrywane scenariusze – zdobycie bazy wroga, odbicie flagi, ochrona prezydenta i inne – wymagają od uczestników zastosowania odpowiedniej strategii i działania w grupie. A to wszystko na żywo i pod ogniem przeciwnika. Można się zmęczyć…

Paintball wyjazdowy

120 PLN/os.

Program imprezy wygląda podobnie jak w przypadku paintballu stacjonarnego, ale bitwa rozgrywa się z dala od ośrodka, na specjalnie przystosowanym polu paintballowym.

Quady

140 PLN/os.

Kto nie chciałby się poczuć jak prawdziwy kierowca wyczynowy? Nasze quady to nie wizyta w wesołym miasteczku. Tutaj sami odpowiadacie za tor jazdy, a quad nie zawsze chce jechać tam gdzie Wy. Na szczęście nie ma powodu do obaw – bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najważniejsze. Jeździmy na niezawodnych maszynach czterokołowych po specjalnie przygotowanym torze, dostosowanych do wzrostu i wieku, a także umiejętności kierowcy. Czas przejazdu to ok. 30 min dla każdego uczestnika.