To właśnie my!

Kadra kolonii, obozów i wyjazdów Biura Turystyki Orion!

Oczywiście wszyscy posiadamy uprawnienia wychowawców kolonijnych lub kierowników obozów i przeszliśmy niejedno szkolenie w zakresie pierwszej pomocy. Ale każdy z nas dostał się do kadry przede wszystkim ze względu na swoje szczególne umiejętności i doświadczenie – wcale nie było łatwo 😉

Są wśród nas organizatorzy turniejów i konwentów; doświadczeni prelegenci, szkoleniowcy i instruktorzy; twórcy gier i rysownicy; Mistrzowie Gry z wieloletnim doświadczeniem; laureaci wielu prestiżowych konkursów w kraju i za granicą; japoniści i koreaniści; wykwalifikowani piloci wycieczek; instruktorzy tańca, absolwenci i uczniowie szkół musicalowych i kostiumografii…

Na wyjazdach BT Orion zajmujemy się tym, co kochamy. Jesteśmy odpowiedzialni, otwarci i dajemy z siebie wszystko! Mamy sto pomysłów na minutę – to my wymyślamy nowe programy i proponujemy nowe aktywności. Najczęściej pozostajemy związani z obozami i wyjazdami przez wiele lat. Niejeden z nas sam kiedyś jeździł z Orionem jako uczestnik.

Staramy się inspirować naszych Podopiecznych i zarażać ich swoją pasją. W końcu po to z Wami jeździmy!

Larpowiec

Zofia ZULA Skowrońska

Na obozie prowadzę larpy, zarówno własne, jak i wyjątkowe scenariusze przywiezione z bardzo daleka. Staram się, żeby obozowicze nie tylko dobrze się bawili, ale też rozumieli, co grają i dlaczego fabuły oraz mechaniki wyglądają w określony sposób. Uczę odgrywania, aktorstwa, designu, emisji głosu, ale też charakteryzacji i  tematów związanych z kostiumami oraz cosplayem.

Na co dzień prowadzę firmę eventową, specjalizującą się cosplayu i wydarzeniach związanych z fantastyką. Ciągle w trasie. Projektuję larpy, robię kostiumy i paskudne charakteryzacje, aktywnie udzielam się w fandomie. Zawsze zabieram do walizki więcej książek, niż zdołam przeczytać.

Osiągnięcia: Administratorka grupy Larp Poland. Założycielka marki Zula Costumes. Twórca między innymi festiwalu larpowego Replay, konferencji KoLa, konkursów cosplay na Warsaw Comic Conie, Maskarady na Pyrkonie 2015-2017 oraz innych wydarzeń związanych z larpami oraz cosplayem. Zdobywczyni dwóch Złotych Masek (Najlepszy Gracz 2011, Najlepszy Zespół Mistrzów Gry 2013) oraz nagrody Larpotworzenie 2016. Wicemistrzyni Europy w klasyfikacji Eurocosplay 2013.

Jestem autorką takich larpów jak “The Witcher School”, “Ostatni Rejs”, “Chłopiec, który…”.

Najbardziej lubię nowe doświadczenia, rodzinną atmosferę konwentów, Vincenta van Gogha, oniryczne systemy (Changeling jest świetny!), powieści Gaimana, Hobb i Sapkowskiego, książki ze ślicznymi ilustracjami, niekończące się zwiedzanie muzeów, designowanie larpów, wykańczanie kostiumów.

Rok urodzenia:1990

Wykształcenie:magister historii sztuki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim

Kierownik, Mistrz Gry, Larpowiec

Robert BOTHARI Wołkiewicz

Staż w RPG: 19 lat, czynne uczestnictwo w konwentach: 14 lat.

Prowadzone systemy: WFRP 2ed, Monastyr, Earthdawn, Triada, Rzadziej, ale też ograne: Shadowrun, Cyberpunk 2020, 7th Sea, Legenda 5 Kręgów, Dzikie Pola, Wilkołak:Apokalipsa, Wampir:Maskarada, Neuroshima, Fallout RPG, Zew Cthulhu, Fate, Wolsung, Mechwarrior, Gasnące słońca, Wiedźmin, D&D, WoW RPG.

Osiągnięcia związane z RPG: 16 lat obecności w Fandomie, 5 lat prezesury Klubu Fantastyki Gnom i 8 lat – Konfederacji Fantastyki „Rassun”, zorganizowanie 4 konwentów w tym Konkretów 2003 i 2004, wielokrotne sędziowanie w Pucharze Mistrza Mistrzów, współautorstwo gier: Hindu Windu, Cadio Alarm, Future INC, 2 lata pełnienia funkcji Quest Mastera na Hard RPG serwerze L2: „Allseron”. Poprowadził grubo ponad 100 prelekcji konwentowych i przeszło 50 LARPów.

Na co dzień zajmuje się: Pracą w Narodowym Centrum Badań Jądrowych, prowadzeniem własnej firmy szkoleniowej, tworzeniem gier w Grupie Kreatywnej Lans Macabre, rozmowami z ukochaną żoną, graniem w gry wszelkiego typu.

Hobby/zainteresowania związane z fantastyką i RPG: literatura fantastyczna i głównego nurtu, historia, fizyka, badanie wpływu gier na rozwój osobniczy człowieka i zastosowań w edukacji.

Dawniejsze zajęcia: Instruktor ZHP, drużynowy rezerwy ZS „Strzelec” OSW. Trenował wspinaczkę skalną, Jaido, Zendo Karate Tai Te Tao, biegi długodystansowe.

Rok urodzenia:1982

Wykształcenie:niepełne wyższe, studiował na wydziale fizyki Politechniki Warszawskiej, a aktualnie na Wydziale Zarządzania Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Warsztaty kulinarne

Aleksandra CELE Michalczuk

Na obozie: prowadzi warsztaty kuchni japońskiej i prelekcje na temat kulinariów i kultury Japonii, warsztaty taneczno-wokalne, dubbingowe. Uczy charakteryzacji metodą bodypaintingu. Współprowadzi sesje karaoke i DDR, pomaga w zwijaniu origami, nadzoruje instant cosplay.

Na co dzień: Fanka literatury wszelakiej, przepada za fantasy. Przelotna przygoda z mangą i anime poprowadziła ją ku fascynacji kulturą japońską, ta zaś zauroczyła swoją kuchnią. W ten sposób narodziła się prawdziwa miłość do pichcenia i tęsknota za podróżami. W pogodni za marzeniami założyła i prowadzi wraz z partnerem Heradę, grupę pasjonatów kulinarnych. Lingwistka z zawodu i zamiłowania. Śpiewa, tańczy, rysuje, jeździ konno, a nawet, jako kwalifikowany ratownik przedmedyczny, całkiem nieźle składa kości. Członkini fanowskiej grupy dubbingowej Insomnia, która na warsztat bierze między innymi japońskie anime.

Ulubione anime/manga: Mój sąsiad Totoro, One Piece, Spirited Away, Ruchomy Zamek Hauru, Laputa – Zamek w chmurach, Saiyuki, Fullmetal Alchemist.

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Kultura kulinarna Japonii jak jest długa i szeroka. Tradycje kulinarne, etyka spożywania posiłku, przygotowanie posiłków, różnorodność składników. Chętna nowych doświadczeń w restauracjach japońskich, prowadzi warsztaty kulinarne, pragnąć szerzyć kuchnię orientalną. Kreska japońska, muzyka, rola seiyuu w japońskim anime. Tłumaczenie i dubbing anime oraz japońskich utworów muzycznych.

Rok urodzenia:1993

Wykształcenie:studentka filologii angielskiej na UW, do niedawna również studentka japonistyki. Absolwentka Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia, uczennica szkół musicalowych przy teatrach ROMA i Buffo.

Mistrz Gry

Zbigniew ZED Zych

Prowadzone systemy: nowy World of Darkness, stary World of Darkness, Zew Cthulhu, Warhammer, Dark Heresy, Rogue Trader, Deadlands, Cyberpunk 2020, Neuroshima, Legenda Pięciu Kręgów, CthulhuTech, WFB, WH40K i inne.

Osiągnięcia związane z RPG: wychowawca na Obozach od 2006 roku; członek-założyciel grupy koncepcyjnej Lans Macabre; jest na progu wydania swojego pierwszego autorskiego systemu RPG, wydał zestaw przygód grozy na Drive Thru RPG, zwycięzca Pucharu Mistrza Mistrzów 2013.

Na co dzień zajmuje się: nadzorowaniem projektów audio-przewodników w firmie AudioTrip. W wolnych chwilach komponuje muzykę i poszerza wiedzę historyczną na każdy interesujący go temat. Częsty prelegent na konwentach.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: RPG, battle, figurki, LARPy, gry planszowe itd.

Mistrz Mistrzów:2013, 2017

Rok urodzenia:1985

Wykształcenie:wyższe niepełne, studiował w Instytucie Informacji Naukowej na UW.

Staż w RPG:21 lat, battle: 17 lat, malowanie figurek: 15 lat, LARPy: 11 lat.

Koordynator, Mistrz Gry, Japonista

Airis Kamińska

Na obozie koordynuję, prowadzę sesje RPG, warsztaty kaligrafii, kitsuke, spotkania herbaciane, zajęcia z kenjutsu oraz prelekcje na tematy dotyczące gier fabularnych i kultury japońskiej.

Na co dzień zajmuję się organizowaniem obozów, rpgowaniem, larpowaniem, prelegowaniem na konwentach, przyswajaniem fabuł i szczęściem. Kilka razy w roku prowadzę wycieczki Twoja Japonia, a w wolnych chwilach gram na pianinie i kaligrafuję w tengwarze.

Prowadzone systemy: Legenda Pięciu Kręgów, Warhammer, Zew Cthulhu, Cyberpunk, Honor i krew, Świat Mroku (najchętniej Changeling lub Wilkołak: Apokalipsa), Deadlands, Monastyr, poza tym dramaty obyczajowe w settingach historycznych lub autorskich.

Najbardziej lubię pieczone bataty, wygrane pojedynki, ciekawe konstrukcje fabularne i płakanie przy świeczkach. Oraz Lwy – bo nie ma na świecie nic tak majestatycznego jak one.

Rok urodzenia:1988

Wykształcenie:japonistka po studiach licencjackich na Uniwersytecie Warszawskim i stypendium na Uniwersytecie Kumamoto

Instruktor K-pop

Gabriela GABA Jaroszyńska

Na obozie: prowadzi warsztaty taneczne z k-pop dance oraz prelekcje na temat wszystkiego, co związane z k-popem – między innymi o najpopularniejszych zespołach i k-popowych nowościach. Odpowiada też oczywiście za obozową listę przebojów.

Na co dzień: Zajmuje się studiami oraz prowadzeniem zajęć k-pop dance w Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie. Chętnie zgłasza się jako wolontariusz do pomocy przy wydarzeniach kulturowych, w przyszłości sama chciałaby móc takie organizować. Pracowała w Fundacji Krzewienia Kultury Japońskiej „Sakura”. Studia zarządzania chce połączyć ze swoją pasją – usprawnić i urozmaicić wydarzenia promujące kulturę azjatycką. W wolnym czasie lubi podróżować, uczyć się języka japońskiego oraz oglądać filmy – jej ulubiony to „Między słowami”.

Ulubione zespoły: TVXQ, JYJ.

Zainteresowania związane z Koreą: Głównie taniec – od 5 lat umieszcza filmiki k-pop dance na swoim profilu na youtube, bierze udział w konkursach oraz festiwalach tanecznych. Jest współzałożycielem grupy Omona! Team Poland, która również zajmuje się tańcem k-pop dance – w przyszłości planują występować na wydarzeniach związanych z kulturą koreańską.

Rok urodzenia:1991

Wykształcenie:studentka Zarządzania w wirtualnym środowisku, wcześniej ukończyła Kulturę Japonii na PJWSTK.

Warsztaty kulinarne

Dominika CIASTEK Nowicka

Na obozie: prowadzi warsztaty kulinarne, manualne, origami, tatuaże, a także projekcje anime, DDR, Ultra Star.

Na co dzień: Fanka fantastyki, popkultury i dobrej muzyki. Uwielbia podróżować – kiedyś pojedzie stopem lub własnym food truckiem dookoła świata (zaraz po otworzeniu cukierni). Uwielbia dobre kino, dobre książki i gotowanie dla przyjaciół. Nie pogardzi planszówką lub grą komputerową od czasu do czasu. Ulubiona książka: Buszujący w zbożu. Ulubiony film: Skazani na Shawshank. Uwielbia pływać – zdobyła uprawnienia młodszego ratownika WOPR. Marzy o posiadaniu smoka.

Ulubione anime/manga: Acchi Kocchi, Fullmetal Alchemist, Shokugeki no Souma.

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Kuchnia oraz Kultura Kraju Kwitnącej Wiśni, poznawanie ludzi na konwentach, spędzanie czasu ze znajomymi na maratonach anime, wydzieranie się na Ultra Starze, aikido ( ćwiczyła 4lata zdobywając stopień 3kyu).

Rok urodzenia:1993

Wykształcenie:Studentka wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Mistrz Gry

Jan DŻONNY Wardecki

Staż w RPG: Prowadzenie i granie w RPG od 17 lat

Prowadzone systemy: Wolsung, Cyberpunk 2020, Neuroshima, Fallout, Stalker, Warhammer, Dungeons & Dragons, Wampir, Kryształy Czasu; Mechwarrior, Starcraft, Gasnące Słońca, Pirates, Mechwarrior, Battletech, Pathfinder.

Osiągnięcia związane z RPG: Awans na obozowego Mistrza Gry, pomoc i organizacja larpów

Na co dzień zajmuje się: studiowaniem, post-apokalipsą w kulturze i sztuce, pracą w Centrum Nauki Kopernik.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: RPG przez cały rok w roli MG i gracza, udział w LARPach, książki fantasy, MtG, eksploracja opuszczonych obiektów wojskowych, konwenty postapo, Battletech, Eve Online.

Rok urodzenia:1988

Wykształcenie:socjologia

Koreanista

Monika MINI Robak

Na obozie: prowadzi zajęcia związane z językiem koreańskim – nauczy Was podstawowych zwrotów i przekona, że hangul wcale nie jest tak trudny, jak Wam się wydaje. Poza tym podczas jej prelekcji dowiedzie się masy ciekawostek na temat Korei – tej dawnej i tej współczesnej.

Na co dzień: stara się połączyć podwójne życie – rano uczy się jako studentka a wieczorami uczy jako nauczycielka języka angielskiego. Większość czasu spędza na szlifowaniu języków albo poznawaniu nowych oraz pisaniu prac (magisterskiej i licencjackiej). Należy do studenckiego wolontariatu MENTOR, gdzie pomaga studentom z innych krajów poznawać Polskę, jej język oraz historię. W wolnym czasie czyta książki, ogląda filmy i dramy (nie tylko koreańskie). W międzyczasie trenuje taniec towarzyski, albo gotuje dla przyjaciół. Ciągle odnajduje nowe pasje, którym oddaje się bez końca (czyli tyle na ile ma czas).

Ulubione zespoły: Busker Busker, 10cm, Super Junior, JYJ, DBSK, SHINee, Infinite, F(x), B.A.P, K.Will, Ailee, Kim Dong Ryul.

Zainteresowania związane z Koreą:j ęzyk koreański, zwłaszcza jego złożona gramatyka, koreańska muzyka (popularna, ale nie tylko) oraz koreańska kultura. Dzięki wolontariatowi w UNESCO miała okazję zbliżyć się do historii Korei i podjęła próbę zrozumienia koreańskiego sposobu myślenia, ale nadal jej mało.

Rok urodzenia:1992

Wykształcenie:Studentka studiów licencjackich koreanistyki oraz studiów magisterskich filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Mistrz Gry

Michał NOWAK Nowak

Staż w RPG: 9 lat

Prowadzone systemy: new World of Darkness;  Warhammer Fantasy Roleplay; Wolsung

Na co dzień zajmuję się: Studiami, Turlaniem kostek w absurdalnych settingach (kto nie lubi czasem zagrac 10 centymetrowym ludkiem kradnącym herbatniki), machaniem mieczem w warszawskiej ARMIE, nabijaniem kolejnych godzin w Docie hulającej w oszałamiających 30 fps’ach.

Osiągnięcia związane z RPG: Wieloletni uczestnik obozu, zwycięzca obozowego konkursu Mistrza Gry. Awansował do kadry i się cieszy 😀

Rok urodzenia:1994

Wykształcenie:średnie, studiuje Technologię Żywności i Żywienie Człowieka na SGGW

Japonista

Olga MIRA Mazurkiewicz

Kitsuke, czyli nakładaniem i dopasowywaniem kimon zajmuje się od 2013 roku, kiedy powstała moja nieformalna grupa artystyczna 喜びの公園 Yorokobi no kōen/Ogród radości.

Na obozie robię to co lubię najbardziej, czyli przekazuje dzieciakom w przystępnej formie wszystko co wiem na temat tradycyjnej Japonii. Czyli obejmuje szczególną opieką sesje zdjęciowe w kimonach, tradycyjne gry i zabawy japońskie (np. otedama, kendama, kagome kagome i wiele innych) A na specjalne życzenia, zdarza mi się nawet publicznie śpiewać na UltraStarze 😉

Na co dzień, żeby “przetrwać”, prowadzę własną działalność, w ramach której jestem “najemnym pracownikiem administracyjnym”. Ale każdą wolną chwilę poświęcam na prowadzenie dodatkowych zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w mojej ulubionej tematyce czyli kitsuke. Czasem zdarzają mi się odstępstwa od wiary na rzecz warsztatów z podstaw rysowania postaci mangowej, albo origami, albo posługiwania się chustami furoshiki, albo…. wielu, wielu innych.

Osiągnięcia: Moimi największymi “japońskimi” osiągnięciami są jak do tej pory 喜びの公園 Yorokobi no kōen/Ogród radości dzięki, któremu poznałam i nawiązałam współpracę z takimi legendami krzewienia kultury japońskiej jak SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe oraz Japońskie Ogrody Bonsai, jak i młodymi gwiazdami takimi jak Julia Bernard (znana niektórym, jako Aralka) oraz Grupa Tańca Yosakoi “Sakuramai Poland”/よさこいチーム「桜舞ポーランド」, a także polsko-japoński Festiwal Spełniających się Marzeń “Tanabata Na Pradze”.

Jak na osobę hiperaktywną (prowadzone przeze mnie wykłady, warsztaty, itp.) oraz żądną wiedzy (chodzenie na cudze kursy, warsztaty i nieustanne samokształcenie) plus ciężko pracującą (kto powiedział, że praca “najemnego pracownika administracyjnego” jest lekka i dlaczego w to uwierzyłam…) przystało, najbardziej na świecie kocham spać… I choć w Japonii byłam póki co przez chwilę, coraz lepiej rozumiem Japończyków zasypiających w dziwnych miejscach i pozycjach 😉

Rok urodzenia:1979

Wykształcenie:wyższe

Rysownik

Michał HEKKUN Pieczek

Na obozie prowadzę warsztaty rysunkowe, konkursy i rozmaite zajęcia artystyczne. Choć nie umiem tańczyć ani śpiewać można mnie także spotkać na wieczorach z UltraStarem i DDR.

Na co dzień jak to artysta rysuję, ale warto też wspomnieć, że miewam pecha, jeżdżę na konwenty ze swoim stoiskiem i opowiadam o komiksie, który podobno kiedyś stworzę. W wolnych chwilach gram w gry komputerowe, planszowe i karciane, oraz oczywiście czytam mangi i oglądam anime.

Najbardziej lubię jeść i rysować. Muzyka także jest nieodłączną częścią mojego życia – uwielbiam słuchać wszystkiego co wpadnie mi w ucho, aczkolwiek moimi faworytami są Florence and the Machine oraz The Neighborhood.

Aktualnie moimi ulubionymi seriami są: Guilty Crown, Re:Creators oraz Boku no Hero Academia.

Rok urodzenia:1994

Wykształcenie:wyższe

Larpowiec

Patryk PATISON Stryjewski

Larpowiec od 2010 roku, jeszcze z tych, którzy do świata larpów weszli ze świata gier RPG.

Na obozie piszę i prowadzę larpy, a także warsztaty i prelekcje na temat projektowania i prowadzenia gier.

Na co dzień parzę kawę i układam gry planszowe w “Paradox Cafe”, studiuję, przede wszystkim jednak czytam i obmyślam. Nic mnie tak nie motywuje do działania i nie napędza jak inne istoty ludzkie, staram się więc jak najmniejsze jednostki czasu spędzać w samotności (a i wtedy z reguły pozostaję z kimś w kontakcie online). Zdecydowana większość moich gier została wymyślona w środkach komunikacji miejskiej. Można więc przyjąć, że ilekroć wsiadam do autobusu, rośnie szansa na to, że wkrótce będę cieszył graczy nowym larpem.

Osiągnięcia: W 2013 roku larp, który współtworzyłem, czyli “Pewnego razu w Ombreville”, zdobył 1 miejsce w konkursie Ava LARP, konwentu Avangarda. W 2017 roku jako prowadzący i twórca gier “Wizyta” i “Rękopis: Sierra Morena” zdobyłem nagrodę “Lub Larp Poleca”, przyznawaną na Lub Larp Festiwal.

Moje gry: “Pewnego razu w Ombreville”, “Wizyta”, “Belle”, “Rękopis: Sierra Morena”,  “Rękopis znaleziony w Carcossie”, “Inside/Outside”, “Brothers in Arms”, “The Loss”.

Najbardziej lubię serię komiksów “Przygody Tintina”, komiksy Andreasa Martensa, opowiadania H.P. Lovecrafta, seriale kostiumowe malowane nasyconymi, mrocznymi barwami, filmy pełne wyciskającego łzy patetyzmu i nakręconych z rozmachem scen batalistycznych, opowieści o całych społecznościach postawionych w niecodziennej sytuacji, a także grać postaci rozdarte trudnymi dylematami, czarną kawę i ludzi.

Rok urodzenia:1992

Wykształcenie:średnie, obecnie student Socjologii Stosowanej i Antropologii Społecznej

Rysunek

Alisa Zagusta

Na obozie: Prowadzi lekcje rysunku i najróżniejsze zajęcia artystyczne, robi prelki wszelkich rodzajów i na wszelkie tematy, a w wolnych chwilach po prostu umila czas uczestnikom obozu.

Na co dzień: rysuje dzień i noc, jeździ po konwentach (często znajdziecie ją na stoisku Oriona!), brzdąka na gitarze i śpiewa, gdy nikt nie słyszy. Poza tym nałogowo ogląda i czyta wszystko, co jej w ręce wpadnie, a jak ją dopadnie wena, spędza całe tygodnie na graniu. Kocha poznawać nowych ludzi i wciąż poszerza swoje sieci znajomości.

Ulubione anime/manga: One Piece, Akira, Gurren Lagann, Hunter x Hunter.

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Uczy się (koślawo) języka japońskiego, dzień i noc czyta mangi/ogląda anime, a w wolnych chwilach tłumaczy różne rzeczy na język polski. Może się pochwalić bogatą wiedzą na temat japońskiej (i nie tylko) muzyki wszelkich gatunków. Potrafi na wiele dni zniknąć z życia pochłonięta kolejnym Otome Game, co jednak nie przeszkadza jej w dążeniu do celu, jakim są studia graficzne i praca jako lingwistyczny tester gier.

Rok urodzenia:1998

Rysunek

Kasia HAJI Papis

Na obozie: prowadzi zajęcia z rysunku mangowego oraz warsztaty komiksowe, origami i inne zajęcia manualne, prelekcje dotyczące mangi, anime, popkultury oraz zajęć warsztatowych i konkursy screenowe. Jako koordynator pilnuje też, żeby wszystko działało zgodnie z planem^^

Na co dzień: rysuje komiksy – własne oraz w duecie bC, a także grafiki do gry komputerowej, ćwiczy iaido (adeptka szkoły Musō Shinden w stopniu shodan), liczy całki, ogląda zdjęcia statków handlowych, wtapia się w książkowe uniwersa, gra w RPG’i – ogólnie rzecz biorąc usiłuje poznać tyle świata, ile się da. W międzyczasie żegluje i biega z psem na agility. Bo każdy dzień jest wart tego, by odkryć coś nowego!

Ulubione anime/manga: NGE, Zankyou no Terror, Jormungand, Dogs, Pandora Hearts

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: komiks, szczególnie style w mandze i sposoby przedstawienia treści za pomocą rysunku; anime jako projekcja, po którą nie każdy sięgnie; iaido, czyli kontrola siebie i miecza; niezgłębione zafascynowanie życiem społecznym Japończyków oraz podziw dla ich pracoholizmu.

Rok urodzenia:1992

Wykształcenie:inżynier Energetyki, studentka Politechniki Gdańskiej na kierunkach Elektrotechnika (magisterskie) oraz Oceanotechnika (inżynierskie)

Mistrz Gry

Andrzej SKUZA Skuza

Na obozie przede wszystkim prowadzę sesje, czasem piszę LARPy (i w miarę możliwości pojawiam się w nich jako NPC), prowadzę też prelekcje o dowolnej tematyce rpgowej/larpowej.

Na co dzień zajmuję się amatorskim teatrem jako członek grupy teatralnej The Cheerful Hamlets, pracą jako statysta w różnych polskich produkcjach filmowych (najczęściej w Na Wspólnej), tłumaczeniem w językach angielskim i polskim, działaniem w ramach grupy Kolektyw GRAJ!, turystyką larpową za granicą, i oczywiście grami wszelkiego rodzaju.

Osiągnięcia: Wyróżnienie w Pucharze Mistrza Mistrzów 2013; Zwycięstwo w Archipelagu 2016 wraz drużyną „RR”; sędzia na Pucharze Mistrza Mistrzów 2015; mistrz gry/sędzia na konkursie NERD 2013 i 2016; członek Kolektywu GRAJ!; włączony do zespołu pracującego nad nowymi grami wydawnictwa Make Believe Games, takimi jak I Am Zombie czy Xenofactor; regularny uczestnik międzynarodowych blockbusterowych larpów (np. Convention of Thorns, Parliament of Shadows, Game of Fangs, Old Town Festival).

Prowadzone systemy: Świat Mroku (w szczególności Wampir: Maskarada i Demon: the Fallen), Chronicles of Darkness/Nowy Świat Mroku (w szczególności Changeling: the Lost, Hunter: the Vigil i Mage: the Awakening), Warhammer 40.000 Roleplay (Dark Heresy, Rogue Trader, Black Crusade, Only War), Warhammer Fantasy, Dungeons & Dragons (w szczególności Zapomniane Krainy i Planescape), Midnight, I Am Zombie, End of The World, Neuroshima, Poza Czasem, Numenera, Broken Rooms, Pieśń Lodu i Ognia, Kiedy Rozum Śpi.

Najbardziej lubię być pochłanianym przez kulturę memów internetowych, wczytywać się w szeroko pojęty okultyzm i ezoterykę, przechodzić retro gry komputerowe, poszerzać wiedzę na temat Świata Mroku, warhammera 40.000 i innych uniwersów rpgowych (i grać w tych uniwersach), napędzać rozgrywkę w larpach jako NPC, odwiedzać konwenty, grać na scenie teatralnej, znajdować coraz to nowe ścieżki dźwiękowe na sesje, wierzyć w teorie spiskowe.

Rok urodzenia:1992

Wykształcenie:wyższe niepełne, piszę pracę magisterską o tłumaczeniu gier RPG na Instytucie Anglistyki UW

Japonistka

Marta MARTENS Langiewicz

Wykształcenie: Wyższe techniczne ze specjalizacją biotechnologia przemysłowa. Absolwentka rocznego kursu dla obcokrajowców Urasenke Gakuen Chadō Senmon Gakkō. Rok nauki języka japońskiego w Kyōto Institute of Culture and Language.

Na obozie jako gospodarz prowadzę spotkania herbaciane z japońskiej Drogi Herbaty w tradycji Urasenke, zajęcia z zakładania kimon (kitsuke), prelekcje o japońskiej kulturze tradycyjnej, warsztaty z komunikacji z Japończykami, zarządzam sklepikiem i pomagam komu mogę :D.

Po godzinach śpiewam i skaczę ‘Zankoku’ (odpowiednio na Ultrastarze i DDRze) ;).

Próbuję wykazać, że kilka rolek krepiny i taśmy wystarczą do stworzenia najśmieszniejszego cosplayu kadrowego 😛

Na co dzień uczę nastolatków angielskiego, prowadzę orionowe fanpage i organizuję wycieczki Twoja Japonia,  uczę się Drogi Herbaty, śpiewam w Chórze Akademickim Politechniki Warszawskiej, ostatnio regularnie grywam w Legendę Pięciu Kręgów i jem masę pizzy 😀

Osiągnięcia: Roczne stypendium dla obcokrajowców 外国人研修コース w Urasenke Gakuen Chadō Senmon Gakkō 裏千家茶道専門学校, zdany certyfikat z języka japońskiego na poziomie N3, wygranie Rubinowej Lutni – nagrody głównej międzynarodowego konkursu Legnica Cantat z Chórem akademickim Politechniki Warszawskiej.

Najbardziej lubię śpiewać, przygotowywać i pić dobrą herbatę, słuchać muzyki klasycznej, oglądać w kółko filmy Miyazakiego, Fight Club i Westworld, poznawać teorię muzyki i język angielski, ekscytować się książkami Dukaja, pożerać wegetariańskie curry oraz grać honorowymi żurawiami w L5K ^^

Rok urodzenia:1988

Wykształcenie:patrz obok 😉

Mistrz Gry

Paweł WYSPA Klimas

Na obozie prowadzę sesje RPG i prelekcje o wszelakiej tematyce. Wspieram konstrukcje LARPów i staram się odkrywać przed obozowiczami nowe perspektywy na ich hobby.

Na co dzień piszę, projektuję akcje społeczne, prowadzę instagramowy i facebookowy profil z recenzjami, przygotowuję się do publikacji bloga i ciągle poszerzam wiedzę na losowe tematy.

Osiągnięcia: Zwycięzca obozowego konkursu Mistrza Gry, Gracza i turnieju bitewniakowego. Prelegent na Kapitularzu. Dwa lata administracji jako MG projektu PBCH. Masa doświadczenia PBFowego. Współtworzenie LARPów obozowych, które zdobyły serca obozowiczów. Niedługo pojawią się informacje o czymś specjalnym, co powoli przygotowuję 😉

Prowadzone systemy: D&D 5e, savage worlds, fate, adventurers, beszamel, mood dice 6, kosmiczni piraci, nieśmiało WoD, w razie potrzeby jeszcze coś, ale preferuje prostą mechanikę.

Najbardziej lubię słodkości, dobrą zabawę, pogadanki na wszelkie tematy, rozwój kreatywności swojej i innych. Przede wszystkim – stawianie przed sobą ciągłych wyzwań.

Rok urodzenia:1992

Wykształcenie:Człowiek renesansu - Niepełne wyższe (absolutorium) bioinformatyka, technik masażysta, spec. marketingu i reklamy

Rysunek i animacja

Alicja ALIS Wilkowska

Na obozie: prowadzi warsztaty i prelekcje związane z rysunkiem i animacją, potrafi zrobić cosplay za 5 złotych i każdemu pomoże wykonać coś na tym poziomie.

Na co dzień: Robi dyplom, zlecenia graficzne, przygotowuje się do występu w The Voice of Poland, rysuje Naruto i czyta komiksy z Naruto oraz opiekuje się szynszylem Franciszkiem. Jest założycielką polskiego fandomu Tabalugi.

Ulubione anime/manga: Naruto i Yuri!!! on Ice

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: lubi patrzeć godzinami na dobrze zaanimowane anime i czytać japońskie komiksy. Zna parę wzorów origami, najbardziej lubi robić pudełka. Kiedyś poleci do Japonii i wkradnie się do studia animacji, które robi Naruto i zostanie tam na zawsze.

Rok urodzenia:1993

Wykształcenie:studentka animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu

Cosplayerka

Anna AMAI Wiśniewska

Na obozie prowadzę szeroko pojęte warsztaty z cosplayu, w tym wprowadzam obozowych cosplayerów w tajniki sprawnego szycia na maszynie. Nie stronię też od zajęć w tematyce m&a.

Na co dzień pracuję jako animator w sali zabaw dla dzieci a po pracy zajmuję się cosplayem i wszelkiego rodzaju rękodziełem. Oraz oczywiście oglądaniem anime i innych kreskówek 😉

Najbardziej lubię szyć lub robić na drutach oglądając dobrą serię oraz cosplayować z dobrą ekipą!

Rok urodzenia:1995

Wykształcenie:średnie

Cosplayerka

Sandra EVELYNE Kołodziej

Na obozie zajmuję się warsztatami cosplayowymi, czyli wszystkim, co jest związane z tą dziedziną artystyczną – nie jest mi zatem obca charakteryzacja, krawiectwo, a od pewnego czasu ćwiczę również aktorstwo, żeby móc lepiej wpasować się w postaci, które odtwarzam. Uwielbiam zajmować się perukami i chętnie prowadzę na ten temat warsztaty! Staram się, żeby obozowicze czuli się przy mnie swobodnie – prowadzę ożywione dyskusje, które mają na celu otwarcie się i lepsze poznanie współobozowiczów. Lubię prowadzić spotkania dyskusyjne na trzecich slotach i uwielbiam pomagać innym członkom kadry w ich własnych warsztatach.

Na co dzień moje życie jest przepełnione studiowaniem pedagogiki, cosplayem i kucharzeniem. Bardzo lubię spędzać czas w kuchni, gotując dla swoich bliskich przyjaciół. Szycie kostiumów cosplayowych to moje najważniejsze hobby – dzięki temu jestem pewniejsza siebie, ambitniejsza i silniejsza. Z racji tego, że jestem samoukiem i szyć nauczyłam się samodzielnie, korzystając tylko z tutoriali na YouTube, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. W życiu staram się kierować rozumem, chociaż mam ogromne serduszko, które powoduje, że jestem dobrym słuchaczem. Wysłucham każdego, kto tego potrzebuje.

Osiągnięcia: Pierwsze miejsce za projekt własny (szkolny mundurek, Sakura Miku) w konkursie na najlepszy cosplay na Hanami, pierwsze miejsce w konkursie cosplay w kategorii grupowej na Hellconie (występowałam jako Elena z “Kateikyoushi Hitman Reborn”, Pierwsze Pokolenie Vongoli), wyróżnienie za suknię C.C. Ver. Empress z “Code Geass” na Animatsuri.

Najbardziej lubię pluszowe alpaki, kanarki i syrenkowe Pusheeny. Rozczulam się na widok jeży. Mam kilka ulubionych serii anime, ale do “Kateikyoushi Hitman Reborn” i do “Kuroshitsuji” zawsze wracam z przyjemnością. Bardzo lubię również “Chobits” i “’Hoozuki no Reitetsu”. Pozostał mi z dzieciństwa sentyment do “Czarodziejki z Księżyca”. Od dawna interesuję się Vocaloidami, czyli wirtualnymi piosenkarzami – moimi ulubionymi są: Hatsune Miku i SeeU. Bardzo lubię zapach kwiatów wiśni, uwielbiam słodycze (najbardziej ciasto z dyni), w wolnym czasie oglądam filmy, zazwyczaj horrory.

Rok urodzenia:1995

Wykształcenie:wyższe

Mistrz Gry

Jakub Wojtko

Staż w RPG: 10 lat

Prowadzone systemy: Warhammer 2ed, Neuroshima, D&D 3.5ed, Cyberpunk 2020, Savage Worlds, Monastyr, nowy World of Darkness.

Osiągnięcia związane z RPG:Dwukrotny zwycięzca KMG, awans na obozowego wychowawcę. Prelegent na wielu konwentach, sędzia w Pucharze Mistrza Mistrzów.

Na co dzień zajmuje się: studiowaniem, współtworzeniem Ostrowskiego Klubu Fantastyki Alternatywa i (bardzo) amatorskim teatrem. Do tego propaguje gry fabularne, działając w ramach grupy “Graj! Kolektyw”.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: Larpy, ASG w klimatach post-apo, komiksy, gry planszowe itd.

Rok urodzenia:1994

Wykształcenie:student filozofii

Japonista

Agnieszka KAORI Pałka

Na obozie prowadzę zajęcia z japońskiego, spotkania herbaciane oraz prelekcje o japońskiej codzienności, a wieczorami razem z obozowiczami skaczę na DDRce. Wcześniej przez ładnych parę lat jeździłam jako obozowicz, potem jako jedna z pierwszych przeskoczyłam level wyżej!

Na co dzień jestem uczennicą mat-infu i tańczę balet, a w rzadko wyłapanych wolnych chwilach rysuję, oglądam anime i czytam mangi oraz fantastykę.

Osiągnięcia: uczestniczyłam w 3-miesięcznej wymianie z japońskim liceum Sendai Shirayuri Gakuen. Było super!

Najbardziej lubię japońskie zielone jedzenie (matcha, wasabi, zunda) i w innych kolorach też, ukrywać na rysunkach brokuły, Code Geass i Jojo (anime) oraz Pandorę Hearts i Angel Sanctuary (mangi).

Rok urodzenia:1999

Wykształcenie:średnie (obecnie klasa maturalna)

Mistrz Gry

Justyna JUSTA Borowska

Na obozie prowadzę sesje, od czasu do czasu pogrzebię przy LARPach.

Na co dzień nie wychodzę z uczelni. Większość czasu pożera mi studiowanie dwóch kierunków (historii sztuki i romanistyki) i nauka trzech języków – niemieckiego, francuskiego i niderlandzkiego (żeby być Kapitanem Belgią). Obszar moich zainteresowań badawczych to północnoeuropejskie średniowiecze, co odbija się często na settingach prowadzonych przeze mnie sesji. Kto by nie chciał zagrać sesji w katedrze w Strasburgu albo na burgundzkim dworze Filipa Dobrego? Zresztą, czego można spodziewać się po osobie, której ulubioną książką jest Jesień Średniowiecza Johana Huizingi…

Osiągnięcia: Od lat angażuję się w różne RPGowe inicjatywy fandomowe. Można w to wliczyć organizację łódzkiego RPGrania, wieloletnią koordynację bloku RPG na Łódzkim Festiwalu Fantastyki Kapitularz i zaszczytną funkcję sędziego Pucharu Mistrza Mistrzów. Do tego można dołączyć 2,5 zwycięstwa w orionowym Konkursie Mistrza Gry.

Prowadzone systemy: Wybijanie kamieniami witraży katedr podczas Rewolucji Francuskiej? Żeglowanie po oceanach za czasów złotej ery piractwa? Może dławienie spisku Pazzich na zlecenie Medyceuszy w piętnastowiecznej Florencji? Mam się za największego fana wszelakich settingów historycznych (nie dość, że zabawa jest przednia, to jeszcze można się nieźle dokształcić w zakresie wiedzy historycznej). Poza tym prowadzę głównie Świat Mroku (także w modernie), Shadowruna/Cyberpunka, Numenerę, 7th Sea i wiele innych (na wszystko da się mnie namówić).

Najbardziej (na sesjach) lubię immersję, dobry klimat i największego wroga każdego gracza, czyli wybór 😉 Nic nie zastąpi mi pięknego, pełnego, syntetycznego opisu i idealnie dopasowanej muzyki. PozaRPGowo najbardziej lubię jeździć na churching i biegać po zapomnianych przez wszystkich gotyckich kościołach, dobrą literaturę i uczenie się języków (proszę się nie śmiać, niderlandzki naprawdę przydaje się w życiu).

Rok urodzenia:1997

Wykształcenie:w trakcie zdobywania wyższego 😉

Cosplayerka

Magdalena GRUCH Krupińska

Wykształcenie: Absolwentka Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Krakowskiej oraz Państwowej szkoły muzycznej I stopnia (dwukrotna, klasy fortepianu oraz saksofonu), a także Szkoły sztuk użytkowych. Z kilkunastoletnim stażem śpiewu w chórach, zespołach a także solowo m.in. w pracowni muzycznej Gis.  Przy odrobinie, szczęścia przyszła adeptka Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Na obozie prowadzę zajęcia związane ze swoimi pasjami, czyli szyciem i muzyką. Wprowadzam obozowiczów w tajniki cosplayu, ręcznego szycia podczas warsztatów z tworzenia pluszaków, a także dbam o ich kondycję w czasie zajęć ruchowo-muzycznych łączących przyjemne karaoke z lekkimi ćwiczeniami. Ponadto służę zawsze poradą w kwestiach cosplayowych i nowinek ze świata kreskówek zza oceanu.

Na co dzień jestem wielką fanką wszystkiego, co animowane oraz komiksów, niezależnie od kraju ich pochodzenia. Poza studiami trudnię się pracą graficzki i krawcowej, projektując na zlecenie wzory na materiałach oraz szyjąc maskotki. Kiedy nie jestem pochłonięta nauką, pracą lub tworzeniem nowego stroju oddaję się muzyce (śpiewając i grając w zespole) oraz piszę opowiadania. W okresach wakacyjnych dodatkowo pomykam na snowbowardzie, a czasami zdarza mi się  pilnować plażowiczów jako ratowniczka WOPRu.

Osiągnięcia: Zdobywałam nagrody cosplayowe (m.in za podobieństwo do postaci oraz najlepszą prezentację sceniczną (zarówno solową jak i grupową)), graficzne (II miejsce w konkursie na projekt butelki firmy C.P. Glass, wyróżnienie w konkursie na komiks Lenovo YOGA), oraz muzyczne (wraz z chórem i zespołem: m.in. grand prix konkursu chórów młodzieżowych w Bydgoszczy). Występowałam w polskiej wersji duńskiego musicalu “St Francis of Assisi – God´s Troubadour” oraz w musicalu cosplayowym “Yuri!!! on ICE The Musical”.

Z m&a najbardziej lubię Darker than BLACK, Yuri!!! on ICE, Kamisama Hajimemashita, One Punch Man, Bleach, Kuroshitsuji, D.Gray-man, Fullmetal Alchemist.

Ulubione kreskówki: Steven Universe, Amazing World of Gumball, Miraculous Ladybug, Adventure Time, Pucca, Star vs. The forces of Evil, Gravity Falls

Rok urodzenia:1995

Wykształcenie:patrz obok 😉

Mistrz Gry

Łukasz TOR Garczewski

Staż w RPG: 20 lat

Prowadzone systemy: FATE, Remember Tomorrow (cyberpunk), Świat Mroku, Apocalypse World, Wolsung, Polaris, Houses of the Blooded, Honor i Krew, i inne.

Osiągnięcia związane z RPG: finalista konkursu Game Chef 2012, koordynator bloku RPG na Pyrkonie 2010, sędzia w Pucharach Mistrza Mistrzów (2008-2011), tytuł Mistrza Twierdzy Toruń 2010, prelegent na wielu polskich konwentach od 2004 roku.

Na co dzień zajmuje się: porządkowaniem rzeczywistości i zarządzaniem zespołami programistów w firmie Fandom, a po godzinach miejską polityką w Poznaniu. Działa też społecznie, przede wszystkim na rzecz osób z niepełnosprawnością, obecnie jako wiceprezes Stowarzyszenia Żurawinka. Od czasu do czasu pisze haiku i poezję slamową.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: heraldyka, czyli nauka o herbach i sztuka ich stosowania, projektowanie herbów; historia, głównie europejskiego średniowiecza i starożytności; etykieta i savoir-vivre; literatura, a właściwie nadrabianie horrendalnych zaległości książkowych; projektowanie gier fabularnych i planszowych.

Rok urodzenia:1984

Japonista

Agnieszka Szczygieł

Na obozie prowadzę warsztaty z rzemiosła i sztuk japońskich oraz prelekcje na rozmaite tematy, nie tylko historyczne.

Na co dzień zajmuję się rekonstrukcją historyczną okresu Sengoku w Japonii, tworzę stroje oraz inne rękodzieło historyczne. Moją pasją jest poznawanie historii, kultury i sztuki Japonii oraz nauka języka. Interesuje się ruchem rekonstrukcyjnym w Polsce, jeżdżę na turnieje rycerskie, podczas których przez kilka dni wcielam się w rolę osoby żyjącej w XV-XVI wieku.

Osiągnięcia: Często bywam na różnych eventach w Polsce dotyczących Japonii (konwenty, festiwale) , prowadząc warsztaty,  prelekcje oraz wystawę przedmiotów codziennego użytku, czy też broni i zbroi japońskich.

Najbardziej lubię mangi i anime, język japoński, i wszelkie twórcze zajęcia (oraz plecenie waraji :P).

Rok urodzenia:1991

Wykształcenie:Wydział Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Rzeszowskiego; podyplomowe studium nauczycielskie i pedagogiczne

Koreanista

Maria Steciuk

Na obozie powoduję u obozowiczów językowy zawrót głowy na zajęciach z koreańskiego i przyciągam specjalnie dla nich Półwysep Koreański nieco bliżej Polski poprzez wciągające opowieści 😉

Na co dzień żyję tak jak mi w duszy gra, chwytam się różnych rzeczy związanych z lingwistyką, czasem lubię się wyżyć artystycznie śpiewając i tłumacząc teksty piosenek. Oczywiście chętnie i często pracuję na wydarzeniach związanych z Koreą, rozbijam się po całej południowej części Półwyspu Koreańskiego, ale proszę się też nie dziwić, jak kiedyś wydam Wam kurtkę w szatni jednego z warszawskich teatrów.

Osiągnięcia: III miejsce w konkursie czytelniczym literatury koreańskiej Uniwersytetu Warszawskiego, udział w organizacji wydarzeń z ramienia Centrum Kultury Koreańskiej (nawet trafił się modeling w tym zakresie).

Najbardziej lubię koreańskie łaźnie, 불닭볶음면 (takie nudle, które są powszechnie uważane za arcyostre), styl SM Entertainment, przeczesywanie SoundCloud w poszukiwaniu niecodziennych wrażeń muzycznych (takich jak Koda czy Kwon Wol), mleko melonowe, truskawki, słodycze z pastą z czerwonej fasoli albo zieloną herbatą, pikantne rzeczy, grzyby oraz wspinaczki po koreańskich wzgórzach.

Rok urodzenia:1991

Wykształcenie:średnie; drugi rok studiów licencjackich

Zajęcia kulinarne

Joanna AŚKU Kołcun

Na obozie prowadzę zajęcia dla turnusu kulinarnego, zarówno w kuchni, jaki poza nią.

Na co dzień studiuję psychologię, gotuję, rysuję, czytam dużo książek (również japońskich autorów) i nieźle orientuje się w polskim rynku mangowym, jaki i komiksowym.

Najbardziej lubię anime Wolf’s Rain, a mang zbyt dużo by opowiadać (ale posiadam pokaźną kolekcję 😉 ). Oprócz tego gry Nintendo – Pokemony, Mario i Zelda. Od zawsze fanka twórczości Tolkiena i… historii z uniwersum DC (Batman! <3). Żelki też lubię.

Rok urodzenia:1998

Wykształcenie:średnie, w trakcie zdobywania wyższego 😉

Japonista

Jakub Hędrzak

Na obozie prowadzę przeróżne prelekcje, warsztaty z plecenia waraji, tworzenia kanzashi, opowiadam o rekonstrukcji oraz buduję klimat chodząc w tradycyjnych japońskich strojach.

Na co dzień pracuję. Pomagam przy organizacji festiwalu kultury japońskiej Lotus, jeżdżę na konwenty i turnieje razem z moją grupą rekonstrukcji historycznej, gram w komputerowe gry, głównie MMORPG, RPG, oraz klasyczną strategię Heroes of Might and Magic 3. No i oczywiście uczę się form i historii japońskiej Drogi Herbaty!

Najbardziej lubię memy i dziwne filmiki w internecie, FullMetal Alchemist (obie wersje), Kuroshitsuji, Pandora Hearts,  czekoladę, przygotowywanie i picie dobrej herbaty oraz gotowanie dań z kuchni świata, zwłaszcza japońskiej.

Rok urodzenia:1993

Wykształcenie:średnie

Koreanista

Natalia GRAŻYNA Truszkowska

Na obozie zajmuję się prowadzeniem zajęć z języka koreańskiego i prelekcji dotyczących kultury oraz uczę ich śpiewać piosenki, które sami wybierają. Staram się, żeby obozowicze dostrzegli piękno koreańskiej kultury, ale również dbam o to, aby potrafili poprawnie wypowiadać nazwę koreańskiego alfabetu.

Na co dzień studiuję koreanistykę na UW oraz pracuję w szkołach językowych jako nauczycielka języka koreańskiego.

Najbardziej lubię koreańskie jedzenie, makijaż i karaoke.

Rok urodzenia:1995

Wykształcenie:koreanistyka na Uniwersytecie Warszawskim

Cosplayerka

Angelika ENDZII Kula

Na obozie prowadzę warsztaty z szycia, makijażu cosplayowego, występów scenicznych i wszystkie rzeczy dookoła cosplayowe ;D

Na co dzień zajmuję się swoim hobby związanym z tworzeniem kostiumów, nadal się przy tym ucząc na pokrewnym z cosplayem kierunku i usilnie staram się pogodzić swoje pasje z nauką 😛

Osiągnięcia: Dwukrotna wygrana w kategorii najlepszy strój, częste występy w grupowych projektach cosplayowych, które również były nagradzane w kategoriach występu scenicznego.

Najbardziej lubię Yu-Gi-Oh, Pokemon, Jojo, wszelkiego rodzaju komiksy (nie tylko mangi :P), szeroko rozumianą popkulturę, Star Wars, gry konsolowe, projektowanie, szycie ;D

Rok urodzenia:1994

Wykształcenie:licencjat z dziennikarstwa i komunikacji społecznej, obecnie w trakcie nauki na kierunku artystycznego projektowania ubioru

Paulina POXI Zacharska

Na obozie głównie zajmuję się warsztatami językowymi – zarówno związanymi z językiem japońskim jak i koreańskim, ale nie pogardzę dobrą prelekcją o anime czy shintō.

Na co dzień słucham dużo k-popu, robię karaoke, uczę się grać na shamisenie, lubię też sobie pospać.

Osiągnięcia: roczne stypendium w Tokio.

Najbardziej lubię anime o magicznych dziewczynkach, animacje studia ghibli, puchate tanuki, BTS, ostre kimchi i Grażynę.

Rok urodzenia:1993

Wykształcenie:z zawodu japonistka, z zamiłowania koreanistka; aktualnie studiuję oba kierunki na UW

Rysunek

Marta MAKA Jaworska

Na obozie prowadzę zajęcia związane ze śpiewem, rysowaniem: komiksów, postaci, wszystkiego innego. Robię też rozmaite konkursy, atrakcje związane z mangą i anime. Ogólnie mówiąc dbam o dawkę kreatywności i poczucia humoru.

Na co dzień rysuję komiksy na fp “Makowe arty”, tworzę ilustracje, grafiki i krótkie filmy. Jestem wolnym duchem.

Osiągnięcia: 11000+ polubień na fp, współpraca z wydawnictwem Gindi, z blogiem “wyrwane z kontekstu”, nagroda za grafikę w konkursie “Create Asus”.

Najbardziej lubię makaron :), aesthetic rzeczy, shoujo, dramy na Netflixie, w sumie każde lepsze anime.

Rok urodzenia:1993

Wykształcenie:wyższe - magister sztuki

Mistrz Gry

Piotr SHADOVV Szymanek

Na obozie jako Mistrz Gry i wychowawca Juniorów wprowadzam naszych najmłodszych obozowiczów w temat gier fabularnych. Poza tym chętnie rozmawiam z obozowiczami o RPGach, o życiu, a czasem i o nauce i filozofii, prowadzę warsztaty z rysowania map, dopisuję wątki romantyczne do LARPów oraz przegrywam z obozowiczami w planszówki.

Na co dzień studiuję kognitywistykę, filozofuję, planuje RPGowe kampanie, przeglądam memy, pisuję wiersze (rzadziej prozę), prowadzę korepetycje i odświeżam ulubione filmy.

Prowadzone systemy: Świat Mroku, Zew Cthulhu, Neuroshima, Honor i Krew, parę w drodze.

Najbardziej lubię filozofię, sny, jelenie, Dark Souls, pisać, kolor czarny i spacery.

Rok urodzenia:1996

Wykształcenie:średnie, obecnie studiuję kognitywistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim

Popkultura Japonii

Sara BURA-CHAN Niechciał

Na obozie: Jako „obozowy czeladnik” prowadzi różnorodne prelekcje oraz warsztaty manualne związane z popkulturą, zarówno obecną jak i tą wywodzącą się z dawniejszych czasów. Zajmuje się konkursami screenowymi, muzycznymi a także cosplay, w którym się specjalizuje. Wieczorami zmienia się w DJ’kę Ultrastara i DDRa.

Na co dzień: Możecie ją usłyszeć jako prezenterkę w internetowym Radio AOI, gdzie z chęcią opowiada o japońskich ksiązkach i animacjach, oraz przybliża ciekawostki i opowieści z Kraju Kwitnącej Wiśni. W międzyczasie tworzy cosplaye, głównie o tematyce gier, ale mangi i anime też nie brakuje w jej twórczości, którą można obejrzeć na jej fanpage’u Bura-chan Cosplay. Uwielbia gry – nie tylko elektroniczne, bo również do planszówek i aktywności ruchowych związanych z rywalizacją jest pierwsza. W jej sercu od zawsze była muzyka, więc ma kilkunastoletnie doświadczenie taneczne w polskim folku.

Ulubione anime/manga: Love Live! School Idol Project, Bleach, Tokyo Ghoul, Keijo!!!!!!, Special A, Kaichou wa Maid-sama!

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Od wielu lat kolekcjonerka wszystkiego kojarzącego się z jej ulubionymi seriami, oraz miłośniczka papierowych mang. Najlepiej czuje się w otoczeniu cosplayowym, przez co jej pokój wygląda jak istny sklep dla cosplayującego otaku ^_^.

Rok urodzenia:1998

Wykształcenie:Uczennica klasy maturalnej z zadatkami na architekta 🙂

Instruktor K-pop

Nela Wrzosek

Tańcem zajmuję się od 15 lat. Początkowo był to taniec nowoczesny z elementami akrobatyki, następnie taniec towarzyski i współczesny, obecnie tańczę głównie Kpop cover dance.

Na obozie: prowadzę warsztaty tańca kpop, prelekcje na temat kultury koreańskiej oraz organizuję gry i zabawy taneczne.

Na co dzień: studiuję filologię koreańską na UAM w Poznaniu i tańczę w uniwersyteckim zespole coverowym Universe.

Organizowałam Dni Kultury Koreańskiej, brałam udział w Korea Festival 2017, występowałam na imprezach związanych z wydarzeniami Kpopowymi (Plus Social, Showcase Events).

Najbardziej lubię: taniec – obecnie jest to głównie Kpop cover dance, szczególnie choreografie girlsbandowe. Moim ulubionym zespołem kpopowym jest KARA. Pasjonuje mnie nauka języków obcych, w tym języka koreańskiego. Oprócz tego uwielbiam gotować i prowadzę aktywny tryb życia.

Rok urodzenia:1997

Wykształcenie:studentka filologii koreańskiej

Instruktor szermierki

Jakub Wrzalik

Na obozie: uczę obozowiczów walki długim mieczem w ramach treningów szermierki historycznej podczas Letniej Akademii Fechtunku Dawnego.

Na co dzień: jestem trenerem szermierki oraz zapasów historycznych. Prowadzę treningi dla dorosłych i młodzieży w Młodzieżowym Klubie Szermierki Dawnej Szampierz w Warszawie.

Osiągnięcia: 3 miejsce na międzynarodowym turnieju miecza długiego, 1 miejsce na największym w Polsce turnieju miecza długiego.

Najbardziej lubię animacje Disneya, czy DreamWorks. Moje ulubione gry to seria Gothic i Wiedźmin 3, a ulubiona seria anime to… Naruto!

Rok urodzenia:1995

Wykształcenie:średnie

Instruktor K-pop

Karolina K.T. Sidorczuk

Na obozie: prowadzę zajęcia taneczne z nauki choreografii kpopowych.

Na co dzień: interesuję się sportami walki, pracuję jako trener judo, w wolnej chwili robię animacje i próbuję swoich sił w robieniu cosplayów, gram na gitarze. Bardzo lubię wszelkie sporty, coś przy czym się można ruszać. Lubię grać i czytać Wiedźmina, lubię całą serię Zwiadowców, Eragona, czasem lubię też poszkicować.

3-krotnie znalazłam się na podium w konkursie cosplay na Podlaskim Festiwalu Anime, 2-krotnie uczestniczyłam w Kpop Festiwal w Polsce, zajęłam 5 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich (judo), organizowałam flashmob dla zespołu koreańskiego B.A.P pod Progresją w Warszawie.

Jestem trochę encyklopedią anime, ponieważ obejrzałam w życiu ponad 300 serii. Moje ulubione anime to Sengoku Basara, lubię słuchać też muzyki w stylu openingów do anime. Mój ulubiony zespół to Muse, ale słucham też kpopowych zespołów takich jak: B.A.P, Teen Top, SF9, N.Flying oraz japońskich zespołów np. One ok Rock, Sid, Reol, Kradness i wiele więcej.

Rok urodzenia:1997

Wykształcenie:średnie

Mistrz Gry

Kacper Kucharski

Na obozie: prowadzę sesje RPG.

Na co dzień: zajmuję się matematyką.

Prowadzone systemy: Deadlands, Warhammer, Świat Mroku, Cyberpunk, Zew Cthulhu.

Najbardziej lubię: zagadki logiczne i jazz, czasem czytam komiksy.

Rok urodzenia:1998

Wykształcenie:średnie, obecnie student Uniwersytetu Warszawskiego

Mistrz Gry, Battlowiec

Jeremi JAREMU Baka

Na obozie przede wszystkim robię co mogę, by przelać całą moją pasję w głowy obozowiczów, żeby mogli przez następne lata kontynuować, bawić się i odkrywać to, co ich fascynuje w hobby. Prowadzę program battlowy, gdzie uczestnicy poza rozgrywkami ligi dostają ode mnie wiedzę na poziomie turniejowym z zakresu gier bitewnych, razem z poznawaniem podstaw innych systemów gier. Prowadzę też warsztaty tworzenia makiet oraz asystuję przy malowaniu figurek.

Prowadzę również sesje jako MG na programach RPGowych, a dla chętnych warsztaty z sesji grozy i kinematografii (psychologia koloru, analiza charakterologiczna itp.).

Na co dzień jestem project managerem w firmie Kromlech, z własną gałęzią poświęconą makietom i obróbce laserowej. Organizuję również Tournament & Event Support dla światowych turniejów Warhammera – Las Vegas Open, London Grand Tournament czy Adepticon. Biorę aktywny udział w turniejach Wh40k w Warszawie i prowadzę gry fabularne w małym gronie. Od dwóch lat freelance graficzny.  Rysuję, chodzę na sztuki teatralne i prowadzę sesję, a w wolnych chwilach czytam reportaże 😉

Osiągnięcia: Półfinalista Pucharu Mistrza Mistrzów, trzykrotny zwycięzca obozowego konkursu Mistrza Gry, współtwórca Kolektywu GRAJ!, organizowanie supportu dla największych imprez figurkowych na świecie – London Grand Tournament, LVO, Adepticon i innych. Aktywny gracz sceny ligowej Warhammera 40.000.

Prowadzone systemy: RPG: nWoD (Mortal, Vampire: The Requiem, Werewolf:The Forsaken, Changeling: The Lost, Hunter: The Vigil, Geist: the Sin-Eater) , Zew Cthulhu, Warhammer Fantasy Roleplay, Warhammer 40.000 (Dark Heresy 1 i 2 ed., Rogue Trader, Black Crusade, Only War), Neuroshima, Monastyr, Cyberpunk, Shadowrun.

Battle: Warhammer 40.000 (4-8 ed.), 9th Age, Age of Sigmar, Shadow War:Armageddon, Necromunda, Mordheim.

Najbardziej lubię operatorstwo filmowe i reportaże dotyczące Ameryki, a także rozmawiać o filmach i analizować ich poszczególne elementy – przekładam to na sesje, które prowadzę i w których gram. F. F. Coppola ma specjalne miejsce w sercu. Do tego lubię metalcore, ambienty (Heilung, Wardruna, Lustmord) i muzykę filmowa (m. in. Trevor Morris, James Horner).

Rok urodzenia:1995

Wykształcenie:wyższe niepełne

Mistrz Gry

Marysia MERRY Piątkowska

Staż w RPG: 14 lat

Prowadzone systemy: Warhammer, Cyber Punk 2020, Zew Cthulhu (Britannica, Gaslight, Dark Ages, World War Cthulhu, Bermuda Triangle), Poza Czasem, 7th Sea, Cold City, Midnight, Witch Hunter, Yggdrasill, Wolsung, Dead Lands, Monastyr, Inspectress, Kiedy Rozum Śpi

Osiągnięcia związane z RPG: zwycięstwo w obozowym konkursie na Mistrza Gry w 2007 i 2008 roku, awans na obozowego wychowawcę, sędzia w konkursach: Latające Spodki (Zjava 2012) oraz Zjaviskowy Gracz (Zjava 2013), sędzia NERD 2014, sędzia Pucharu Mistrza Mistrzów 2014 i2015, redaktor w serwisie polter.pl i paradoks.pl, twórca tekstów w czasopiśmie Magia i Miecz, współzałożyciel grupy „Graj! Kolektyw”, promującej gry RPG w Polsce.

Na co dzień zajmuje się: studiami doktoranckimi, pracuje jako narrative designer w firmie CIGames, interesuje się historią (zwłaszcza Wielkiej Brytanii i II Wojną Światową), szeroko pojętą muzyką, kinematografią (zwłaszcza kino grozy), językiem angielskim, literaturą wszelką (zwłaszcza brytyjska XIX-wieczna, horror oraz cyberpunk), łucznictwem, grą na gitarze; w wolnych chwilach bawi się w odtwórstwo historyczne (rekonstrukcja Słowian i Wikingów), oprowadza wycieczki po Warszawie oraz jest prezesem aktorskiej grupy anglojęzycznej „The Cheerful Hamlets”.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: historia i okultyzm w RPG, literatura fantasy i cyberpunk, sztuka aktorska w grach RPG i LARP, organizowała LARPy na obozie – jeszcze jako uczestnik, LARPy dla harcerzy oraz prelekcje historyczne i quasi LARPowe lekcje historii dla uczniów gimnazjum. Od 6 lat poznaje uroki życia konwentowego, prowadząc prelekcje oraz warsztaty. Współtworzy stronę „Graj Muzyką” poświęconą muzyce w grach RPG.

Rok urodzenia:1989

Wykształcenie:yższe, obecnie studiuje Filologię Angielską na UW

Cosplay

Kasia KAIRI Siedlecka

Na obozie: jest ekspertem od cosplayu. Prowadzi warsztaty charakteryzacji, makijażu, stylizacji peruk, odgrywania postaci oraz tworzenia broni i rekwizytów z pianki EVA. Podczas jej prelekcji można dowiedzieć się wszystkiego na temat cosplayu, od wykrojów, przez peruki i soczewki, po zasady rywalizacji podczas konkursów w kraju i za granicą.

Na co dzień: zajmuje się szeroko pojętą aktywnością około-cosplayową w Polsce i za granicą. Cztery razy reprezentowała Polskę w międzynarodowych konkursach cosplay’owych: trzy razy podczas finałów Eurocosplay w Londynie oraz raz na European Cosplay Gathering w Paryżu. W Londynie udało się jej wywalczyć dwa razy drugie miejsce, a w 2014 roku zdobyła mistrzostwo. Organizuje panele, warsztaty oraz konkursy cosplayowe na różnorakich imprezach, nie tylko związanych z M&A i gamingiem. Często bywa jurorem podczas konkursów, nie tylko na Polskich konwentach! W swojej małej pracowni tworzy kostiumy na zlecenie dla osób prywatnych lub firm. W międzyczasie majsterkuje nad przebraniami dla siebie. Ciągle testuje nowe techniki i, jak każdy – uczy się na błędach! Niekiedy bierze udział w cosplayowych konkursach – zarówno solo jak i w grupie. Uwielbia przebywać na scenie i to właśnie tam czuje się jak ryba w wodzie.

Ulubione anime/manga: Fullmetal Alchemist, Tsubasa Reservoir Chronicle, Kuroshitsuji

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: UWIELBIA JAPOŃSKĄ KUCHNIĘ! 😀 Zwolenniczka gier od Nintendo. Nie rozstaje się z DSem, na którym zawsze znajdziecie Zeldę lub Pokemony.

Rok urodzenia:1989

Wykształcenie:studentka Polsko-Japońskiej Szkoły technik Komputerowych, obecnie w trakcie kończenia pracy magisterskiej; uczennica Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Mistrz Gry

Władysław WŁODI Kasicki

Staż w RPG: RPG i gry figurkowe: od 16 lat równocześnie gry bitewne, jak również fabularne.

Prowadzone systemy RPG:  Warhammer Fantasy Role Play, Dungeon and Dragons, Zew Cthulhu, Neuroshima.

Prowadzone systemy bitewne: Warhammer Fantasy Battle, Warhammer 40.000, Mordheim.

Na co dzień zajmuje się: pracą w międzynarodowej korporacji, gdzie spędza długie godziny nad analizą słupków Excela. W wolnych chwilach poświęca się zagadnieniom gier fabularnych w formie praktycznej, jak również teoretycznej. Uwielbia tematykę baśni w grach RPGie, i w każdej wolnej chwili wzbogaca swoją wiedzę z tego zakresu. W skupieniu i ciszy maluje figurki i liczy, że kiedyś skończy swoją armię eflów. Dodatkowo wraz ze znajomymi spędza czas na strzelaniu z łuku tradycyjnego, aby na koniec poćwiczyć kenjutsu i poprawność swego kesa-giri.

Osiągnięcia związane z RPG i bitewniakami: zwycięzca Pucharu Mistrza Mistrzów w roku 2012 i 2014. Wielokrotny sędzia hobbystyczny na turniejach bitewnych (w tym również Grand Tournament). Były członek grupy malarskiej Perfectus Art. Studio. Organizator wielu lokalnych imprez. Założyciel jednego z najstarszych klubów gier bitewny „Bastion”, jak również członek stowarzyszenia „Bazyliszek”.

Mistrz Mistrzów:2012 i 2014

Rok urodzenia:1986

Wykształcenie:wyższe magisterskie – Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo o specjalizacji Edytorstwo.

Mistrz Gry, instruktor fechtunku

Maciej Talaga

Staż w RPG: 13 lat.

Prowadzone systemy: Warhammer, Monastyr.

Na co dzień zajmuję się: wprowadzaniem małych i dużych dzieci w meandry języka angielskiego, czytaniem i pisaniem oraz badaniem niemieckiej szermierki średniowiecznej.

Pasjonują go: archeologia, historia średniowiecza i antropologia; od 2007 roku zajmuje się szermierką historyczną, obecnie prezes Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL i jeden z instruktorów jego Sekcji Warszawskiej. Zajmuje się badaniem wczesnych wersji tzw. średniowiecznej niemieckiej szkoły szermierczej, kulturą średniowiecza oraz prowadzeniem Młodzieżowego Klubu Szermierki Dawnej „SZAMPIERZ”, gdzie przybliża tajniki walki mieczem młodszym pasjonatom.

Osiągnięcia związane z RPG: liczne sukcesy na Obozach, awans na Mistrza Gry-opiekuna.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: unikanie prezentyzmu w tworzeniu światów przedstawionych, realia historyczne w RPG, fechtunek.

Rok urodzenia:1988

Wykształcenie:wyższe – magister archeologii, specjalność: późne średniowiecze.

Popkultura Japonii

Daniel ALDAR Stachura

Wykształcenie: student historii na UKSW w Warszawie, obecnie na II roku studiów magisterskich z rozszerzeniem kierunku o przedmioty orientalistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, absolwent studiów licencjackich z filozofii (jako filozof przyrody) na UKSW w Warszawie

Na obozie: prowadzi prelekcje i konkursy przede wszystkim związane z japońską kulturą popularną, w tym mangą i anime, a także innymi aspektami kultury współczesnej czy historią Japonii. Zajmuje się wszystkim, co związane z przerabianiem kartonu w samurajskie zbroje oraz innych materiałów na stroje cosplayowe. Ponadto organizuje sesje RPG dla chętnych obozowiczów.

Na co dzień: uwielbia grać zarówno na sprzęcie konsolowym/komputerowym, jak i też na żywo przy grach planszowych oraz podczas sesji RPG. Ponadto w wolnym czasie czyta książki fantastyczne i mangi, a czasem oddaje się pasji tworzenia własnych gier. Od 2007 roku organizuje imprezy wszelakiej maści związane z promocją japońskiej kultury i popkultury w ramach stowarzyszenia „Animatsuri” oraz dla Ambasady Japonii w Polsce.

Ulubione anime/manga: Samurai Champloo, Spirited Away, Fullmetal Alchemist, Yotsuba&!

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Poczynając od historii, poprzez problemy społeczne, aż do popkultury. W ramach historii głównie tematyka samurajów, szczególnie w okresie Sengoku, ale także i mity japońskie. Z czasów bardziej współczesnych cała tematyka Otaku, Hikikomori oraz wpływ japońskiej kultury popularnej zarówno na Japończyków, jak i Polaków. Oczywiście także japońskie gry konsolowe. Uwielbia muzykę bębnów taiko oraz shamisenu.

Rok urodzenia:1988

Wykształcenie:patrz obok 😉

Gosia LUNA Paluszyńska

Na obozie: Prowadzi warsztaty z kaligrafii oraz tworzenia zwojów. Wprowadza w tajniki Drogi Herbaty, składania origami, zajęcia taneczne, oraz ubierania Kimon i Yukat. Przygotowuje prelekcje o różnych aspektach kultury japońskiej dawnej i współczesnej oraz lekcje języka japońskiego.

Na co dzień: Lekko zakręcona, uwielbia dobre książki, szczególnie fantazy. Czasami bywa wciągana w światy gier konsolowych i komputerowych. Uwielbia Japonię od lat i ciągle odkrywa ją na nowo, poprzez język, ludzi i doświadczenia dnia codziennego. Zakochana beznadziejnie w Japońskich opowieściach, gorących źródłach i jedzeniu – lepszego nikt na świecie nie robi! W domowym zaciszu układa Ikebanę i praktykuje z zapałem Drogę Herbaty. Chętnie uprawia sporty, pływa, jeździ na rowerze i rolkach, zimą przerzuca się na narty biegowe i zjazdowe. Członek grupy tańca yosakoi Sakura Mai Poland z którą występuje w różnych zakątkach Polski.

Ulubione anime/manga: Slayers, Fullmetal Alchemist, Kaze no tani no Naushika, Fullmetal Panic, Aa! Megami sama, Skip Beat, Sen to Chihiro no kamikakushi, Mononoke Hime.

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Tłumaczenia anime, nauka japońskiego, japońska kuchnia, j-pop oraz sztuki tradycyjne. Lubi historię i opowieści z dawnej Japonii, o demonach, bogach i dzielnych samurajach. Czytuje mangi i chętnie ogląda anime nowe i stare. Marzy jej się spotkać prawdziwego seiyuu i poznać realia zawodu.

Rok urodzenia:1986

Wykształcenie:Była studentka Stosunków Międzynarodowych w Centrum Europejskim UW, Absolwentka Kultury Japonii na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Obecnie studentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Mistrz Gry, Larpowiec

Daniel KRZAK Krzaczkowski

Staż w RPG: w rpg od 20 lat (aktualnie mówi o sobie, że jest erpegowym emerytem), w larpach od 10.

Prowadzone systemy: Z ulubionych i najczęściej prowadzonych bez namysłu wymienia obok siebie systemy Warhammer i Wilkołak: Apokalipsa.

Osiągnięcia: Współpraca licznymi organizacjami pozarządowymi (m.in. Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN, PSPiA Klanza, Fundacja 5Medium) jako trener z zakresu wykorzystania larpów i gier miejskich w edukacji. Tworzył autorskie warsztaty dla młodzieży i dorosłych, w ramach których uczestnicy poznawali metody projektowania i tworzenia gier. Członek lubelskiego klubu fantastyki Grimuar oraz stowarzyszenia edukacyjno-historycznego „Studnia Pamięci”.

Na co dzień zajmuje się: w wolnych chwilach projektowaniem gier miejskich i larpów, muzykowaniem w zaciszu domowym oraz edukacją historyczną. Zawodowo pełni funkcję project managera w branży logistycznej. Aktualnie poznaje uroki województwa pomorskiego, gdzie właśnie się przeniósł. Jego motto życiowe to Hava Nagila.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: Larpy (od fantasy po postapo) i literatura (nie ma nic lepszego na rozluźnienie po ciężkim tygodniu jak Pratchett).

Rok urodzenia:1985

Wykształcenie:Międzywydziałowe studia filozoficzno-historyczne (UMCS), Podyplomowe studia pedagogiczne (UMCS)

Japonistka

Julia KORO Caba

Wykształcenie: ukończone Liceum Francuskie im. Renee Goscinny. Studentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka letniego stypendium Showa Women’s University oraz rocznego stypendium rządu japońskiego MEXT na Osaka University.

Na obozie: prowadzi warsztaty z kaligrafii, Drogi Herbaty, ubierania kimon, prelekcje na temat kultury japońskiej oraz lekcje języka japońskiego.

Na co dzień: zajmuje się studiami, uczeniem języka japońskiego, oprowadzaniem Japończyków po Polsce, szerzeniem kultury japońskiej na wszelakie sposoby, a ostatnio zawodowo lingwistycznym testowaniem gier komputerowych. Lubi wyszukiwać błędy językowe w grach komputerowych, choć nie lubi samego grania. xD Ma nadzieję związać swoją przyszłość jednak raczej z fachem pedagoga, który daje jej olbrzymią satysfakcję. Jako mistrza swego w tej materii uważa Koro-sensei z „Ansatsu Kyoushitsu”.

Szuka zawsze nowych wyzwań i możliwości rozwoju, jednak w swoim zabieganiu stara się doceniać małe rzeczy, a kaligrafia i Droga Herbaty pomagają jej je dostrzegać. W 2014 roku  zajęła drugie miejsce w Ogólno-Europejskim Konkursie Kaligraficznym, od 2012 roku jest członkiem Stowarzyszenia Drogi Herbaty, a od maja 2016 roku stała się oficjalnie uczniem rodu Urasenke (ukończony etap Nyuumon).

Ulubione anime/manga: Neon Genesis Evangelion, Mawaru Pingu Doramu, Zetsuai/Bronze, Gankutsuou, Honey and Clover.

Zainteresowania związane z Japonią: Droga Herbaty, kaligrafia, taniec festiwalowy yosakoi, współczesna literatura japońska, współczesny film japoński, pedagogika nauczania języka japońskiego.

Rok urodzenia:1991

Wykształcenie:patrz obok 😉

Mistrz Gry, Gamesroom

Krzysztof SZAFA Szafrański

Staż w RPG: RPG i gry figurkowe: od 1996 roku, organizacja konwentów: od 2003 roku.

Prowadzone systemy: WFB, WH40K, Blood Bowl, Mordheim, Warmachine i Hordes, Magic: the Gathering, Veto! i mnóstwo planszówek.

Na co dzień: Udziela się w fandomie, zajmuje się nowymi projektami znajomych, współpracuje z bibliotekami organizując spotkania z planszówkami i gry terenowe. Prowadzi szkolenia z wykorzystania gier w edukacji i biznesie oraz doradza nowym firmom wchodzącym do branży. Pracował jako dyrektor handlowy wydawnictwa Kuźnia Gier, zajmował się marketingiem w firmie Granna i Goliath Games, aktualnie pracuje w wydawnictwie Rebel jako szef działu projektowego. W wolnych chwilach grywa turniejowo w Magic: the Gathering.

Osiągnięcia związane z RPG, bitewniakami i MtG: popularyzowaniem gier planszowych i innych rozrywek ‘unplugged’ zajmuje się od lat. Fascynacja tym tematem wyrosła z gier fabularnych, potem przerodziła się w zamiłowanie do gier figurkowych i karcianych. Nie odnosząc spektakularnych sukcesów jako gracz zajął się organizacją turniejów, a potem koordynacją ligi Warhammera Fantasy Battle oraz organizacją Drużynowych Mistrzostw Europy. Od wielu lat organizuje turnieje w gry karciane, strategiczne i planszowe oraz pomaga przy organizacji konwentów.

Rok urodzenia:1982

Wykształcenie:studiował już Mechatronikę na Politechnice Warszawskiej i Stosowane Nauki Społeczne na UW – bez większych sukcesów, aktualnie studiuje Zarządzanie na Akademii Leona Koźmińskiego.

Mistrz Gry

Mateusz Biesiada

Staż w RPG: 13 lat

Prowadzone systemy: 7th Sea, Armie Apokalipsy, Classic World Of Darkness (Hunter: The Reckoning, Mag: Wstąpienie, Wampir: Maskarada, Wampir: Mroczne Wieki, Wilkołak: Apokalipsa, WoD: Łowca, Wraith: Oblivion), CyberPunk 2020, Gasnące Słońca, Klanarchia, Monastyr, Neuroshima, Warhammer, Warhammer 40.000 (m. in. Rogue Trader, Dark Heresy, One War, Deathwatch),  Wiedźmin, Zew Cthulhu (wszystkie epoki).

Osiągnięcia związane z RPG: wyróżnienie na obozowym turnieju Mistrzów Gry, sędzia w konkursie Zjaviskowy Gracz (Zjava 2013), awans na obozowego wychowawcę.

Na co dzień zajmuje się: studiowaniem, pracą w firmie szkoleniowo-finansowej, udzielaniem korepetycji z logiki i filozofii.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: literatura fantasy, SF i grozy, gra bitewna Warhammer 40.000, karcianka Magic: The Gathering, wielbiciel planszówek i gier komputerowych z gatunków RPG, Adventure, Shooter i strategii. Mistycyzm i okultyzm, zgłębianie relacji pomiędzy kulturą a ogólnie pojętymi fantastyką i horrorem.

A poza fantastyką: filozof, żeglarz, miłośnik sportów ekstremalnych m.in. wspinaczki, nurkowania głębinowego, skoków spadochronowych, sztuk walki (głównie Krav-Maga). Odtwórca historyczny w Bractwie Rycerskim Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy. Hobbystycznie a czasami też i zawodowo barman.

Rok urodzenia:1988

Wykształcenie:licencjat filozofii, obecnie pisze pracę magisterską.

Mistrz Gry, Larpowiec

Aleksander Tukaj

Staż w RPG: 10 lat, w LARPach 8 lat

Prowadzone systemy: Nowy i Stary Świat Mroku, Legenda Pięciu Kręgów, Deadlands, Neuroshima, Crystalicum… i wiele innych.

Osiągnięcia: Zdobywca Złotej Maski za Reżyserię na grze „Wszystko dla N.” we współautorstwie z Mikołajem Wichrem. Współzałożyciel oraz aktywny członek Cieszyńskiego Forum Fanatyków Fantastyki od 2005 r., a następnie od 2012 r. Stowarzyszenia Liveform. Główny scenarzysta serii LARP’ów New Age, współtwórca LARPa Wiedźmin, sporej liczby pomniejszych LARPów oraz gier miejskich i edukacyjnych realizowanych przez Stowarzyszenie Liveform.

Na co dzień zajmuje się: Organizacją i pisaniem scenariuszy gier miejskich i larpów, parzeniem herbaty oraz szeroko pojętą fantastyką.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG:  Prócz wymienionych – gry planszowe, skirmishowe gry bitewne, cRPG, wszelkie epickie historie – growe, filmowe i książkowe.

Rok urodzenia:1990

Wykształcenie:psychologia (Uniwersytet Śląski)

Instruktor K-pop

Magda EM Piętak

Na obozie prowadzę warsztaty taneczne kpop, prelekcje o dance coverach i koreańskiej pielęgnacji.

Na co dzień tańczę w zespole coverowym B3ST, studiuję farmację i bardzo szeroko interesuję się pielęgnacją skóry i kosmetykami, więc czasem można mnie też spotkać na targach kosmetycznych lub farmaceutycznych.

Osiągnięcia: Finały Kpop Cover Dance Festival 2013, 2016 i 2017; występy na imprezach związanych z wydarzeniami Kpopowymi (Plus Social, Young Bros), kolaboracje z innymi zespołami coverowymi.

Najbardziej lubię dramy- szczególnie Goblina (Mroczny Żniwiarz ♡), kocham też mangi, anime i oczywiście kpopowe choreografie; szczególnie girslbandowe. Moimi ulubionymi tancerzami kpopowymi są Momo z Twice i Jimin z BTS.

Rok urodzenia:1991

Wykształcenie:wyższe

Konrad Gajowiec

Staż w RPG: Granie od 11 lat, prowadzenie od 9 lat

Prowadzone systemy: Nowy World of Darkness: Wampir, Wilkołak, Mag, Changeling, Geist, Warhammer, Neuroshima, L5K

Na co dzień zajmuję się: Studiowaniem psychologii i ekonomii, ćwiczeniem Kung fu

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: Literatura, filmy, gry różnego rodzaju, Magic the Gathering

Rok urodzenia:1990

Wykształcenie:Licencjat z ekonomii na UW. Obecnie studiuje ekonomię i psychologię

Mistrz Gry

Marcin TUTSI Kiszka

Staż w RPG: 8 lat

Prowadzone systemy: World of Darkness, Warhammer II ed., Neuroshima, Monastyr

Osiągnięcia: pozytywne przejście najeżonego wyzwaniami procesu rekrutacyjnego Oriona 😉

Na co dzień zajmuje się: pracą jako barista, zarządzaniem studenckim projektem wolontariackim Leczymy z Misją oraz próbowaniem każdej możliwej rozrywki elektronicznej.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: gry fabularne pozwalają mu uciec od trudnej rzeczywistości studenta medycyny. Oprócz tego trenuje Dawne Europejskie Sztuki Walki, szczególnie szkołę niemiecką walki Federschwertem.

Rok urodzenia:1994

Wykształcenie:średnie, studiuje medycynę

Oni zapisali się na kartach historii naszych wyjazdów

Choć nigdy nie mów nigdy, może jeszcze się spotkamy 😉

Aleksander ALEX Daukszewicz

Aleksander ALEX Daukszewicz

Anita Szyszka

Anita Szyszka

Artur Grzeszczyk

Artur Grzeszczyk

Bartek BART Fabiszewski

Bartek BART Fabiszewski

Bartek ZIOŁO Zioło

Bartek ZIOŁO Zioło

Błażej BŁAŻ Grygiel

Błażej BŁAŻ Grygiel

Czarek Lasocki

Czarek Lasocki

Dominik Babski

Dominik Babski

Filip Bąk

Filip Bąk

Filip Będziński

Filip Będziński

Jakub FINGRIN Tabisz

Jakub FINGRIN Tabisz

Jarek BEACON Kopeć

Jarek BEACON Kopeć

Klaudia JAVVIE Robat

Klaudia JAVVIE Robat

Konrad Kormosz

Konrad Kormosz

Maciej GORKI Wojciechowski

Maciej GORKI Wojciechowski

Marcin KWIECIN Kwieciński

Marcin KWIECIN Kwieciński

Marek Mydel

Marek Mydel

Mateusz CRAVEN Wielgosz

Mateusz CRAVEN Wielgosz

Michał Madrak

Michał Madrak

Michał PUSZKIN Marszalik

Michał PUSZKIN Marszalik

Michal RIPLEY Gos

Michal RIPLEY Gos

Paweł SKAŁA Jurgiel

Paweł SKAŁA Jurgiel

Piotr DZIKU Dzikowski

Piotr DZIKU Dzikowski

Przemek Poniatowski

Przemek Poniatowski

Sandra RAZURI Chlewińska

Sandra RAZURI Chlewińska

Teodor Klincewicz

Teodor Klincewicz

Tomasz TOMMY Jantos

Tomasz TOMMY Jantos

Wojtek Rzadek

Wojtek Rzadek

Kolonie dla Kreatywnych i obozy RPG/BATTLE/LARP

W skład naszej kadry wchodzą ludzie niezwykle kreatywni, otwarci, komunikatywni.

Od lat zajmują się grami fabularnymi, bitewnymi i fantastyką: to osoby o nietuzinkowej wyobraźni i błyskotliwości, mające sto pomysłów na minutę.

To Mistrzowie Gry, organizatorzy LARPów i konwentów, propagatorzy RPG w szerokich kręgach – komunikacja jest ich żywiołem. Są studentami lub absolwentami szkół wyższych, mają szerokie horyzonty i wielorakie zainteresowania, śmiało oddają się swoim pasjom. Niektórzy z nich to byli uczestnicy obozów, laureaci Turniejów Mistrza Gry i Gracza którzy dali się poznać jako osoby dojrzałe i twórcze.

Wszyscy posiadają uprawnienia wychowawców kolonijnych oraz przeszli szkolenie w zakresie pierwszej pomocy. Są dla uczestników odpowiedzialnymi opiekunami, porywającymi, nieraz surowymi Mistrzami Gry i serdecznymi kumplami. Łączy ich przyjaźń, wspólne zainteresowania i chęć podzielenia się swoją pasją.

Dlatego nasze obozy są miejscem pełnym humoru, zrozumienia i świetnej zabawy, a młodzi fani fantastyki chcą na nie wracać.

Mateusz Biesiada
Daniel Krzaczkowski
Jan Wardecki
Konrad Gajowiec
Marcin Kiszka
Jakub Wojtko
Michał Nowak
Władysław Kasicki
Andrzej Skuza
Marysia Piątkowska
Jeremi Baka
Robert Wołkiewicz
Krzysztof Szafrański
Maciej Wojciechowski
Aleksander Tukaj
Maciek Talaga
Airis Kamińska
Zbyszek Zych

Oni już na obozy nie jeżdżą

Choć nigdy nie mów nigdy 😉

Obozy Otaku i K-Pop

W skład naszej kadry wchodzą ludzie niezwykle kreatywni, doświadczeni i komunikatywni. Od lat zajmują się mangą i anime, k-popem, rysunkiem, cosplayem oraz kulturą Japonii i Korei. Organizują konwenty i festiwale, biorą udział w konkursach – krajowych i międzynarodowych, prowadzą kursy tańca i rozmaite warsztaty, promują kulturę japońską i koreańską, uczą się języka, swoje pasje przekuwając mozolnie w sposób na życie.

Są studentami lub absolwentami szkół wyższych, m.in. japonistyki i koreanistyki. Wszyscy posiadają uprawnienia wychowawców kolonijnych oraz przeszli szkolenie w zakresie pierwszej pomocy.

To odpowiedzialni opiekunowie, inspirujący instruktorzy, entuzjaści, którzy chcą dzielić się swoją pasją oraz serdeczni koledzy i koleżanki zarazem.

Dlatego nasze obozy są miejscem pełnym humoru, zrozumienia i świetnej zabawy, a młodzi fani Japonii i Korei chcą na nie wracać.

Airis Kamińska
Filip Bąk
Sandra Chlewińska
Aleksandra Michalczuk
Natalia Krasuska
Kasia Papis
Julia Caba
Gabriela Jaroszyńska
Monika Robak
Anita Szyszka
Kasia Siedlecka
Sara Niechciał
Alicja Wilkowska
Daniel Stachura
Klaudia Robat
Dominika Nowicka
Gosia Paluszyńska
Alisa Zagusta
Daniela Orzłowska