+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Od Gion po Akihabarę 18+ 2023

  1. Home
  2. /
  3. Azja
  4. /
  5. Od Gion po Akihabarę...

Twoja Japonia

Od Gion po Akihabarę

Tokio-Kioto-Nara-Hiroshima-Osaka
Wyjazd dla młodych dorosłych

Informacje o imprezie

Cena First Minute:

9 699 zł*

+ 7 000 zł

Cena regularna:

9 999 zł*

+ 7 000 zł

Termin:

11-25.09.2023

Wiek uczestników:

18+ lat

Zarezerwuj miejsce!

*Cena trzeciego etapu First Minute obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 19.04.2023. Koszty biletu lotniczego Warszawa-Tokio-Warszawa w wysokości 7 000 zł są obligatoryjne
Minimalna liczba Uczestników niezbędna do zrealizowania imprezy: 10 osób.

Twoja Japonia to jedyne wycieczki na polskim rynku zaprojektowane

SPECJALNIE dla młodych miłośników m&a!

Może właśnie dla Ciebie?

Co wyróżnia naszą imprezę?

Ludzie

To zupełnie jak wyjazd ze znajomymi, tyle że poznacie się dopiero w trakcie wycieczki. W grupie będą tylko ludzi o podobnych zainteresowaniach, a piloci nawet gdyby chcieli to nie potrafią przynudzać. Wspólnie stworzymy naszą własną, niepowtarzalną opowieść o Japonii!

Jedzenie

Japońska kuchnia jest najsmaczniejsza na świecie a my dobrze wiemy, gdzie szukać najlepszych lokalnych restauracji. Pokażemy Wam prawdziwe smaki Japonii, ale oczywiście nikogo nie będziemy zmuszać do próbowania orientalnych przysmaków, jeśli nie będzie miał na to ochoty.

Noclegi

Każde miejsce noclegowe będzie albo wyjątkowo ciekawe albo tuż przy najważniejszych atrakcjach – zazwyczaj oba naraz. Nasza ulubiona miejscówka to hotel kapsułowy połączony z czytelnią mangi, ale to nie wszystko co mamy w zanadrzu.

Program imprezy

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Żadnych przesiadek, ok. 12 godzinny lot Dreamlinerem i jesteśmy na miejscu. To jak podróż opóźnioną TLKą z Zakopanego do Gdańska – tylko przyjemniej, bo dostajemy dwa ciepłe posiłki, napoje, kocyk, poduszkę, słuchawki i dostęp do filmów, gier i muzyki.

Dzień 2

Przylot do Tokio o 08:45. Formalności na lotnisku, zostawienie bagaży w hostelu i zaczynamy! Na dobry początek jakiś pyszny japoński obiad, bo przecież nie da się zwiedzać, kiedy w brzuchu pustka… Potem wybierzemy się do nowoczesnej dzielnicy Shibuya z najsłynniejszym przejściem dla pieszych na świecie i pomnikiem wiernego psa Hachiko, ulubieńca Tokijczyków. Tutaj można naprawdę poczuć, że jest się w japońskiej stolicy! Wieczorem czeka nas jeszcze znalezienie jakiejś przytulnej knajpki i grupowa integracja, w końcu warto się trochę lepiej poznać na początku wycieczki. A na koniec… odsypianie jetlaga.

Dzień 3

Czas na wypad poza miasto. Kolejką szynową wjedziemy na górę Takao, ponoć zamieszkaną przez długonose demony tengu! Z jej szczytu przy sprzyjającej pogodzie widać symbol Japonii, górę Fuji oraz zapierającą dech w piersiach panoramę Tokio. Czekają na nas nie tylko kilkusetletnie cedry czy wiszący most, ale też zabytkowy kompleks świątynny Yakuo-in, zagubione w lesie kapliczki, drewniane bramy torii i obrośnięte mchem kamienne figurki Jizō rodem ze Spirited Away. No i oczywiście lokalne przysmaki, w tym podawane na gorąco tengu yaki i sanpuku dango. Większość drogi na szczyt góry wjedziemy kolejką linową, tak samo też wrócimy – no chyba, że znajdą się śmiałkowie, którzy wolą zejść jedną z tras hikingowych i zobaczyć jeszcze niewielki wodospad albo kamienne figurki Siedmiu Bogów Szczęścia.

Dzień 4

Wcześnie rano superszybki ekspres shinkansen, japoński pociąg-pocisk, zabierze nas do Kioto. W podróży każdy będzie mieć okazję zjeść samodzielnie wybrany lunch bentō. Zaraz po przyjeździe zobaczymy najpiękniejsze zabytki dawnej stolicy: Kinkaku-ji, czyli słynny Złoty Pawilon oraz kontrastującą z nim ascetyczną buddyjską świątynię Ryōan-ji z kamiennym ogrodem zen. Oba znajdują się na liście UNESCO. W międzyczasie znajdziemy chwilę na spróbowanie pysznych lodów z zielonej herbaty z posypką ze złotych płatków, a wieczorem wybierzemy się na kaiten-zushi, gdzie na taśmie krążą apetycznie wyglądające talerzyki z niezliczonymi rodzajami sushi.

Dzień 5

Tego dnia w planach mamy wizytę w Kyoto International Manga Museum, najstarszym japońskim muzeum dotyczącym mangi. Będzie okazja zobaczyć mangaków przy pracy, a najbardziej zdeterminowanym uda się zdobyć portret w niepowtarzalnym stylu! Potem odwiedzimy Nishiki Market, niezwykłą ulicę handlową z setkami sklepików i stoisk z japońskimi przysmakami. Odważni będą mieć możliwość spróbowania najróżniejszych (i najdziwniejszych) japońskich przysmaków – kalmarów na patyku, pieczonych kasztanów, fasolowych słodyczy, puszystych omletów, no i słynnych takoyaki – kulek ciasta z kawałkami ośmiornicy w słodkim sosie! Będzie też czas na zakupy, nie tylko w temacie jedzenia. Uliczka Teramachi i okolice to doskonałe miejsce na zakup tradycyjnych pamiątek, a świetnie zaopatrzone Animeto zaspokoi potrzebę gadżetów związanych z m&a – przynajmniej na jakiś czas.

Wieczorem weźmiemy udział w przygotowanym specjalnie dla nas spotkaniu herbacianym – tradycyjne słodycze wagashi i zielona herbata matcha nikogo nie ominą. Od gospodarza spotkania dowiemy się trochę na temat Drogi Herbaty i japońskiej gościnności oraz będziemy mieli okazję podziwiać wnętrza starego kiotyjskiego domu z matami, przesuwanymi drzwiami, drewnianą werandą i ogrodem. Wieczorem dla chętnych wypad do miejskiej łaźni Funaoka Onsen. Raczej nie spotkamy tam innych turystów, za to będziemy mieć możliwość zobaczyć, jak relaksują się mieszkańcy Kioto.

Dzień 6

Kolejna daleka podróż – tym razem ekspresem shinkansen aż do Hiroshimy. Na początku zwiedzimy Park Pokoju oraz celowo pozostawiony w ruinie budynek-pomnik zwany Kopułą Bomby Atomowej. Ale Hiroshima to nie tylko bolesne wspomnienia o wojnie! Przekonamy się o tym, kiedy popłyniemy promem na pobliską Itsukushimę, wyspę świątynną wpisaną na listę UNESCO, znaną bardziej pod nazwą Miyajima. To tam można zobaczyć olbrzymią czerwoną bramę torii, stojącą w zatoce, czyli jeden z nihon sankei, trzech najsłynniejszych japońskich pejzaży. Tego dnia na pewno wybierzemy się na miejscowe okonomiyaki oraz lody o smaku czarnego sezamu albo słodkie momiji manju. Poznamy też bliżej żyjące na wyspie jelenie shika, które jako strażnicy świątyni i posłańcy bóstw mogą sobie na wiele pozwolić… Powrót do Kioto dopiero późnym wieczorem – ale może starczy nam jeszcze sił na karaoke?

Dzień 7

Tego dnia wstajemy skoro świt – a przynajmniej tak muszą zrobić ochotnicy, którzy chcą zdążyć na wycieczkę fakultatywną na pchli targ na dziedzińcu chramu Kitano Tenmangu. Wśród straganów z najrozmaitszymi starociami będzie można znaleźć prawdziwe skarby, od czarek do herbaty, przez oryginalne elementy miecza japońskiego czy maski teatru No, aż po sprzedawane za bezcen jedwabne kimona. Ale to nie jedyna okazja na zakup tradycyjnego japońskiego stroju! Chętnych zabierzemy też do naszego ulubionego sklepu z kimonami i yukatami, gdzie doświadczone ekspedientki pomogą chętnym wybrać odpowiedni zestaw, a nawet od razu założyć go na siebie. Potem czeka nas wizyta w Fushimi Inari Taisha, chramie shintō słynącym z ponad 10.000 czerwonych bram torii, który przez wielu uważany jest za najpiękniejsze miejsce w Japonii. To doskonałe miejsce na zdjęcia, zwłaszcza w tradycyjnym stroju! W okolicy spróbujemy też potraw z inari, czyli smażonym tofu w słodkim sosie, które według legendy jest przysmakiem lisów, strażników i posłańców bóstwa ryżu. Wieczorem najwytrwalszych zabierzemy na spacer po rozświetlonej lampionami historycznej dzielnicy Gion, gdzie wciąż można przy odrobinie szczęścia spotkać spieszącą wąskimi uliczkami gejszę.

Dzień 8

Czas na wycieczkę podmiejskim pociągiem, której celem będzie najstarsza stolica Japonii, Nara. Jej główną atrakcją jest olbrzymi park krajobrazowy, w którym żyje na wolności grubo ponad tysiąc oswojonych jeleni. Zwierzęta chętnie pozwalają się fotografować, głaskać, a nawet karmić specjalnymi ciastkami. W Parku Nara zobaczymy, poza ogrooomną ilością jeleni, buddyjską świątynię Tōdai-ji, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pawilon Wielkiego Buddy w Tōdai-ji to największa drewniana budowla na świecie, a w swoim wnętrzu skrywa również największy na świecie posąg Buddy wykonany z brązu. W Narze czeka na nas też kakigōri, deser z kruszonego lodu oblanego słodkim syropem. A komu starczy sił będzie mieć jeszcze okazję zwiedzić słynący ze szpaleru tysiąca kamiennych latarni chram Kasuga Taisha. A wieczorem wyruszamy do Osaki.

Dzień 9

Naszą przygodę w Osace zaczniemy od wycieczki na wyspę Awaji-shima, gdzie znajduje się park Nijigen no Mori. Pora zacząć eksplorację atrakcji, która łączy w sobie elementy parku rozrywki, ciekawostek technologicznych i wyzwań sportowych dla fanów mangi i anime. Na co komu Mount Rashmore, kiedy istnieje jej odpowiednik z twarzami Hokage? A może chcecie przejechać tyrolką wprost przez paszczę Godzilli? Jest tam tak wiele zakątków i atrakcji, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Będziemy mogli również sprawdzić, czy ramen z restauracji Ichiraku z Naruto jest tak pyszny jak sobie to wyobrażaliśmy. Wieczorem nacieszymy się już widokiem Osaki w nocy.

Dzień 10

Rankiem zobaczymy nowe oblicze Osaki. Swoją eksplorację miasta zaczniemy od Osaka Castle, jednego z najsłynniejszych japońskich zamków, który skrywa niejeden sekret. Zaczniemy od wejścia i zapoznania się z 8 piętrami, choć z zewnątrz zabytek wydaje się mieć ich tylko 5. Otacza go wiele innych budynków, kapliczek oraz ogrodów. Następnie pora na coś do jedzenia, a Osaka jest miastem, zwanym kulinarną stolicą, które oferuje wachlarz restauracji i knajpek, że czeka nas nie lada wyzwanie co wybrać. Na pewno nie możemy przegapić okazji na zjedzenie Okonomiyaki oraz Kitsune Udon, który przygotowywany jest inaczej w Osace i w Tokyo. A my mamy szansę porównać jak inaczej przygotowywane jest to danie. Następnie pora na Dotonbori, zwane sercem Osaki, zdjęcia przy znaku Glico, a może przy okazji wpadną nam w ręce takoyaki, kolejne danie z którego słynie Osaka?

Na koniec pokażemy Wam ulubione miejsce cosplayerów, czyli artystyczną dzielnicę America-mura. Tak, będzie czas wolny na buszowanie po sklepach. Powrót do hostelu dopiero późnym wieczorem – ale wytrwali zdążą jeszcze wybrać się na karaoke!

Dzień 11

Z samego rana wskakujemy do pociągu i jedziemy do Tokio a następnie odwiedzimy niezwykły chram Kanda Myōjin, który możecie kojarzyć z serii Love Live! – można tam kupić niezwykłe talizmany ochronne stworzone specjalnie dla komputerów czy telefonów komórkowych. Następnie przejedziemy się metrem do Meiji Jingu, słynnego cesarskiego chramu, wybudowanego w wypełnionym śpiewami cykad parku Yoyogi. Zaraz potem czeka nas przeskok do Harajuku, barwnego centrum młodzieżowej mody. Zadbamy oczywiście o czas wolny na pobuszowanie po sklepach, a potem pójdziemy do Animal Cafe. Jeśli wierzyć internetom Japonia to najdziwniejsze miejsce na świecie, a ta kawiarnia… no cóż… raczej nie przyczyni się do zwalczenia tego stereotypu. To jak wizyta w śnie bardzo ekstrawaganckiego artysty. Sami zobaczycie.

Dzień 12

Tego dnia mamy w planach upragniony czas wolny! Jest jakieś miejsce w Tokio, którego nie ma w programie, ale marzysz o jego zobaczeniu? Proszę bardzo. Pomożemy zaplanować trasę, a jeśli zbierze się większa grupa to po prostu pojedziemy razem z Wami. Zwiedzanie, zakupy, co tylko zechcecie. Piloci oczywiście zaproponują swoje ulubione miejsca – takie jak energetyzująca dzielnica Shinjuku, spokojny park Ueno czy nowoczesna wyspa Odaiba – ale przede wszystkim posłuchamy, jakie są Wasze potrzeby. Idziemy o zakład, że co najmniej parę osób będzie chciało już tego dnia zacząć eksplorować Akihabarę… Wieczorem zabierzemy Was do imprezowej dzielnicy Roppongi, gdzie wjedziemy na rzęsiście oświetloną wieżę Tokyo Tower. Widok na tokijską metropolię z góry – zwłaszcza w nocy – to naprawdę niezapomniane przeżycie!

Dzień 13

Wreszcie to, na co wszyscy czekali – dzień pod znakiem m&a, czyli Akihabara i wycieczka fakultatywna do Muzeum Studia Ghibli! Bilety zrobione z oryginalnych klatek filmowych studia Ghibli wręczy nam olbrzymi Totoro, a w środku… kto wie, co nas czeka? Fotografowanie ekspozycji jest zakazane, żeby każda wizyta w muzeum była owiana tajemnicą. Wycieczka pokaże nam też inspiracje Miyazakiego do stworzenia Spirited Away – czyli historyczne budynki w Edo-Tokyo Open Air Architectural Museum oraz luksusowy Hotel Gajoen, gdzie czeka nas lunch „all you can eat” jak u Yubaby.

Kto nie ma ochoty na wycieczkę, może już od rana buszować po Akibie – bo umówmy się, nie ma czegoś takiego jak „za dużo czasu na Akihabarze”. Reszta przyłączy się późnym popołudniem. Będzie czas na kupowanie dziwacznych słodyczy w DonKi, cosplayowych gadżetów w Cospa Gee Store i taniej elektroniki w Yodobashi Camera, a także na buszowanie wśród używanych mang w Mandarake, szukanie ulubionych serii w Animeto i co tylko zapragniecie. Może nawet zdradzimy Wam sekret i pokażemy gdzie zjeść NAJLEPSZY sernik w Japonii? Naszym ostatnim wspomnieniem będą kolorowe neony Chuō-dōri i wieczór spędzony na automatach w Sega Game Center, a na pamiątkę zostaną niepowtarzalne zdjęcia purikura – no i te wszystkie zakupy, które z trudem upakujecie do walizek.

Dzień 14

Programowa niespodzianka. Wylot z Tokio w godzinach wieczornych.

Dzień 15

Przylot do Warszawy g. 5:40.

Program dzień po dniu

Dzień 1: Wylot z Warszawy.
Dzień 2: Przylot do Tokio. Zakwaterowanie. Shibuya Crossing i pomnik Hachiko. Integracja
Dzień 3: Wycieczka na górę Takao, kompleks świątyń Yakuo-in, polowanie na tengu.
Dzień 4: Przejazd shinkansenem do Kioto. Złoty Pawilon, świątynia Ryōan-ji, kolacja kaiten-zushi.
Dzień 5: Wizyta w International Manga Museum, japońskie pyszności na Nishiki Market, spotkanie herbaciane u Dairika, Funaoka Onsen.
Dzień 6: Wycieczka shinkansenem do Hiroshimy i promem na wyspę świątynną Miyajima.
Dzień 7: Sklep z kimonami, chram Fushimi Inari, wieczorny spacer po Gion.
Dzień 8: Wycieczka do Nary, wizyta w świątyni Tōdai-ji, mnóstwo głaskania jeleni.
Dzień 9: Wyspa Awaji-shima, karaoke
Dzień 10: Osaka Castle, Dotonbori, zakupy w Osace
Dzień 11: Chram Kanda Myōjin, Meiji Jingu, Harajuku, Kawaii Cafe.
Dzień 12: Czas wolny na zakupy i zwiedzanie, wieczorem Roppongi i Tokyo Tower.
Dzień 13: Wycieczka fakultatywna “dzień ze studiem Ghibli” i Akihabara do nocy.
Dzień 14: Niespodzianka, wylot z Tokio.
Dzień 15: Powrót do Polski.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia na bieżąco zmian ze względu na złą pogodę i inne czynniki niezależne.

Musisz wiedzieć!

Informacje praktyczne:

Zakwaterowanie:

Hostele w standardzie turystycznym usytuowane przy najciekawszych atrakcjach. Pokoje wieloosobowe lub pojedyncze kapsuły. W hostelach są dostępne ręczniki oraz podstawowe środki czystości (szampon, płyn do kąpieli etc.).

UWAGA! Wycieczka nie jest przeznaczona dla osób z silną klaustrofobią!
Wyżywienie we własnym zakresie:

Zdecydowaliśmy się nie ograniczać Uczestników w kwestii eksplorowania lokalnej kuchni. Przy każdym posiłku będzie można wybrać się wraz z pilotem do sprawdzonego lokalu lub samemu wypróbować okoliczne knajpki. W zależności od indywidualnych preferencji wyżywienie podczas całej wycieczki może kosztować od ca 21 000 JPY do 40 000 JPY (t.j. 735 zł – 1400 zł przy obecnym kursie jena. Koszt posiłku na osobę to ok. 40-60 zł).

Transport:

Samolot Dreamliner polskich linii lotniczych LOT na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa. Długość lotu do Japonii to ok: 12h. Długość lotu powrotnego jest podobna. Na miejscu transport koleją Japan Rail, w tym superekspresami shinkansen „Hikari”, liniami lokalnymi, metrem, autobusami miejskimi, kolejką szynową oraz promem.

Specyfika grupy pełnoletniej:

Nasze założenie to stworzenie grupy młodych dorosłych o podobnych zainteresowaniach, którzy chcą zwiedzić Japonię wraz z ludźmi, w których towarzystwie będą się czuć swobodnie. Nie ustalamy sztywnego limitu wiekowego poza wymogiem pełnoletności. Jeśli czujesz się młody duchem – ta wycieczka jest dla Ciebie!

Zostawiamy uczestnikom dużą swobodę. Program jest fakultatywny – jeśli jakiś punkt Cię nie interesuje, możesz z niego zrezygnować. Dlatego wstępy* nie są uwzględnione w cenie wycieczki – płacicie tylko za to, z czego rzeczywiście chcecie korzystać. W celu zrealizowania programu podstawowego trzeba zabrać ze sobą min. 10 230 JPY (ca 340 zł przy obecnym kursie jena).

Cena zawiera:

  • 12 noclegów w hostelach turystycznych (dwie noce na pokładzie samolotu).
  • Transport na miejscu (bez uwzględnienia wycieczek fakultatywnych).
  • Japońską kartę SIM, pozwalającą na korzystanie z internetu.
  • Program turystyczny bez biletów wstępu i wycieczek fakultatywnych.
  • Całodobową opiekę pilotów.
  • Ubezpieczenie KL 100 000 EUR, NNW 4 000 EUR, bagaż 400 EUR., OC 50 000 EUR, Choroby przewlekłe 10 000 EUR, Fundusz Gwarancyjny.
  • Pamiątkowe zdjęcia i torbę

Cena nie zawiera:

Kosztów biletów na bezpośredni przelot Dreamlinerem LOT-u – 7 000 zł
Kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów:
  • Złoty Pawilon – 400 JPY
  • Świątynia Ryōan-ji – 500 JPY
  • Kyoto International Manga Museum – 900 JPY
  • Świątynia Tōdai-ji – 600 JPY
  • Kasuga Taisha – 500 JPY
  • Funaoka Onsen – 430 JPY
  • Itsukushima – 300 JPY
  • Tokyo Tower – 1200 / 3000 JPY (niższe / wyższe obserwatorium)
  • Wycieczka na wyspę Odaiba – 1100 JPY
  • Karaoke – 2000 – 3000 JPY (w zależności od ilości osób, cena obejmuje napoje bez limitu)
Kosztów wycieczek fakultatywnych:
  • Dzień z Ghibli – 500 zł
    Tematyczna wycieczka do Muzeum Studia Ghibli oraz skansenu Edo Tokyo Open Air Architectural Museum lub świątyni Jidaiji albo Takahata Fudoson. W pakiecie przejazd autokarem oraz ekskluzywny lunch “all you can eat” w hotelu Gajoen. Wycieczka trwa około 7 godzin. Wysoka cena wiąże się z koniecznością współpracy z zewnętrzną firmą. To jedyny sposób, który w 100% gwarantuje zdobycie biletów do muzeum na oczekiwany termin. Pełen opis wycieczki.
  • Animal Cafe
    Wstęp do niezwykłej kawiarni w dzielnicy Harajuku, która stanowi syntezę japońskiej estetyki kawaii. Szersze informacje i koszty wkrótce!
UWAGA! Wycieczki fakultatywne należy rezerwować z wyprzedzeniem, dlatego prosimy o deklarowanie chęci uczestniczenia w nich już w czasie składania rezerwacji na wyjazd!

Atrakcje wymienione w programie, a nie pojawiające się na powyższej liście są darmowe (np. wszystkie chramy shintoistyczne). Możliwe będą także samodzielne wyjścia wieczorami oraz odłączenie się od grupy, podczas gdy reszta osób realizuje wraz z pilotem założony program. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się zwiedzenie jakiegoś muzeum na własną rękę, spotkanie z mieszkającym w Japonii znajomym czy też odwiedzenie konkretnego sklepu piloci w miarę możliwości pomogą i doradzą (także na etapie planowania wyjazdu). Każdy uczestnik wycieczki zostanie wyposażony w kartę SIM, pozwalającą na korzystanie z internetu, a więc i na bezpośredni kontakt z pilotem w razie potrzeby.

Od Gion po Akihabarę w obrazkach

Orionopedia

Jesteś tu po raz pierwszy?

Nasze programy to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych imprezach!

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.