+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Rodzinny Wombat

 1. Home
 2. /
 3. Rodzinny Wombat

Rodzinny Wombat

Rodzinny Wyjazd Multisportowy

Wyjazd dla rodzin z dziećmi w Niedzicy (Pieniny)
Rodzinny Wombat powstał z myślą o tych z Was, których dzieci są jeszcze za młode lub po prostu niegotowe na samodzielny wyjazd. Jednocześnie, dla najmłodszych, jest to ten sam program sportowo-rekreacyjny dostosowany do ich wieku i możliwości, a dla rodziców pakiet niepowtarzalnych zajęć i animacji, takich jak brazylijski taniec forro, czy gimnastyka z elementami stretchingu i jogi. A wszystko to w przyjaznej atmosferze dowolności 😉

Informacje o imprezie

Ceny*:

Os. dorosła: 1949 zł

Młodzież 13-18 lat: 2149 zł

Dziecko 7-12 lat: 2149 zł

Dziecko 4-9 lat: 1749 zł

Dziecko 0-3 lata: gratis

Terminy:

T2S: 12-24.07.2022

Zakwaterowanie:

Gościniec H.A.T.A.

Wiek uczestników:

0-100 lat

Zarezerwuj miejsce!

*Osoby dorosłe z fakultatywnym programem animacyjnym, dzieci i młodzież 7-18 lat – program obozu, dzieci 4-9 lat z fakultatywnym programem animacyjnym, dzieci 0-3 bez programu.

Fakultatywny program animacyjny

Poniższy program animacyjny dotyczy osób dorosłych i dzieci od 4 roku życia pozostających pod opieką rodziców, jest w pełni dobrowolny i będzie dostosowywany do oczekiwań Uczestników na miejscu. Uczestników od 7 do 18 roku życia zapraszamy na zajęcia w ramach Wombat – Wyjątkowy Obóz Multisportowy.

ROZRUCHY PORANNE

Kto rano wstaje, ten energii dostaje! Nikogo do niczego nie zmuszamy, ale odrobina ruchu z rana nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie 😉 Trochę pobiegamy, trochę się porozciągamy, no i przekonamy, że Nordic Walking to dużo więcej niż po prostu chodzenie z kijami!

Nie zapominajmy też, że nie ma nic przyjemniejszego niż gimnastyka z elementami jogi o poranku. Zwłaszcza w malowniczym zakolu potoku Niedziczanka 😉

CAPOEIRA

Capoeira to połączenie walki z tańcem, sztuką i sposobem życia, czyli wspaniała pożywka zarówno dla ciała, jak i ducha! Muzyka, taniec, akrobatyka i śpiew będą elementami każdych zajęć, tak jak są podstawą brazylijskiej sztuki walki. Ale żeby nie męczyć za bardzo najmłodszych i ich rodziców skoncentrujemy się bardziej na artystycznych aspektach capoeiry.

Gwarantujemy, że podczas nauki łamiących język piosenek po portugalsku wszyscy będziecie bawić się jak dzieci 😉

A E I O U, U O I E A, A E I O U

Vem criança vem jogar!

MUZYKA, TANIEC I ŚPIEW

Brazylijska kultura to jednak znacznie więcej niż tylko capoeira.

Na klimatycznych zajęciach poznacie tradycyjne pieśni mające swoje korzenie w muzyce dawnej Portugalii, sprowadzonych do Brazylii afrykańskich niewolników oraz rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej. Takiej mieszanki nie znajdziecie w muzyce żadnego innego regionu!

A gdzie muzyka, tam i taniec! Pokażemy Wam kroki zarówno powszechnie znanej samby, jak i forró – bardzo radosnego i prostego tańca z Brazylii opartego na dwóch podstawowych krokach, które w połączeniu z obrotami i własną wyobraźnią tancerza dają niesamowity efekt.

CROSSMINTON

Zawsze zabieracie na wakacje rakietki do badmintona? Na pewno łatwiej je spakować niż siatkę, a bez niej gra traci trochę sens…

Odpowiedzią na ten problem jest crossminton, który powstał w myśl koncepcji „ANYWHERE, ANYTIME”, co oznacza, że można w niego zagrać po prostu zawsze i wszędzie, zwłaszcza, że przenośne pola do gry zajmują mniej miejsca niż same rakiety 😉

No to po Rodzinnym Wombacie będziecie już wiedzieć jak wykorzystać energię dzieciaków na kolejnym wyjeździe 😉

GRY ZESPOŁOWE

Siatkówka, piłka nożna, ultimate frisbee, spike ball… Gier zespołowych, tych bardziej znanych i tych mniej, jest wiele, a my nie dość, że mamy sprzęt, to jeszcze się na nich znamy 😉

Pokażemy, podpowiemy, nauczymy nawet najbardziej opornych, a kto wie, może za rok ktoś zobaczy Was na plaży na Półwyspie Helskim jak rzucacie dyskiem ze swoimi dzieciakami i pomyśli „Jej! Jeśli są Rodzinne Mistrzostwa Świata w Ultimate to Polska ma mocnego kandydata do tytułu” 😉

RAFTING DUNAJCEM

Rafting to świetna zabawa dla każdego, już od 10-tego roku życia. Najprościej mówiąc jest to turystyczna odmiana spływu rzecznego na pontonach, a że pod ręką mamy jedną z najpiękniejszych polskich rzek, jaką niewątpliwie jest Dunajec, to wrażenia, również krajoznawcze, z takiej wyprawy będą niesamowite. Niezwykłe widoki, nadzwyczajne krajobrazy Pienińskiego PN na granicy między Polską, a Słowacją stanowią o unikalności tego regionu, a zwiedzanie ich z poziomu wody, zwłaszcza w połączeniu z dreszczykiem emocji to najlepszy sposób na oczyszczenie głowy i zapomnienie o codziennych sprawach.

Uwaga! Rafting jest atrakcją fakultatywną dodatkowo płatną dostępną tylko dla Dzieci od 10-tego roku życia i osób dorosłych. Koszt ok. 80-100 zł/os.

STARCIE TYTANÓW

Rodzice kontra dzieci? Rodziny kontra rodziny? Rodziny z instruktorami kontra obozowicze?

Możliwości jest wiele, ale zabawa zawsze tak samo dobra! W konkurencjach opartych o nasze aktywności będzie mógł się zmierzyć każdy, niezależnie od wieku, a połączenie elementów zaczerpniętych z capoeiry, ultimate frisbee, innych gier zespołowych i sportów indywidualnych zapewni niespotykane dotąd emocje 😉

GAMES ROOM

Jedni lubią grać w Small World, inni w Neuroshima Hex czy Potwory w Tokio, jeszcze inni w Bang! albo Pędzące Żółwie… Trochę czystej rozrywki i gimnastyki umysłu to idealny oddech w przerwie między kolejnymi aktywnościami sportowymi. W naszym Games Roomie są planszówki i karcianki o różnej dynamice oraz stopniu trudności, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ponad 20 lat organizacji obozów fabularnych pozwala nam twierdzić, że wiemy, co mówimy 😉

AKTYWNOŚCI WIECZOROWĄ PORĄ

Integracja, ogniska z bębnami, gry terenowe, projekcje filmów. Na naszych wyjazdach na nudę nikt nie narzeka!

WE WŁASNYM ZAKRESIE

Piękna okolica Gościńca H.A.T.A. zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych, zwiedzania zabytków takich jak majestatyczny Zamek Dunajec oraz nowoczesnych obiektów inżynieryjnych (Elektrownia Wodna z zaporą, na której znajduje się bardzo realistyczny trójwymiarowy obraz Moc Żywiołów), czy plażowania nad pobliskim Jeziorem Czorsztyńskim. Ciekawym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych będzie też widokowy rejs statkiem wycieczkowym. Na miejscu w obiekcie dostępna jest wypożyczalnia rowerów, a znawcy lokalnych terenów na pewno podzielą się z Wami wiedzą gdzie najlepiej udać się z dziećmi.

Dla chętnych na dalsze wyprawy, w odległości raptem pół godziny jazdy samochodem od Niedzicy znajduje się Białka Tatrzańska ze znanymi Termami Bania i licznymi restauracjami.

Pełna lista okolicznych atrakcji znajduje się na stronie Gościńca H.A.T.A.

W miarę dostępności związanej z zaplanowanymi zajęciami, udostępniamy też sprzęt sportowy do indywidualnego wykorzystania oraz tenis stołowy, piłkarzyki i cymbergaja.

BEZPŁATNE WI-FI

Cóż, wiemy, że nie każdy może zupełnie oderwać się od swojej pracy i innych obowiązków. Na tym ten punkt skończymy 😉

Musisz wiedzieć!

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie (12 noclegów),
 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
 • ubezpieczenie NNW 15 000 zł,
 • opiekę profesjonalnych instruktorów,
 • realizację programu animacyjnego wg opisu,
 • pamiątkową koszulkę (rozmiarówka) oraz zdjęcia z wyjazdu.

Cena nie zawiera:

 • opłaty za transport autokarowy: Częstochowa – 210 zł, Katowice – 200 zł, Kraków – 180 zł, Łódź – 225 zł, Warszawa – 240 zł. Możliwy dojazd własny,
 • dopłaty do diety specjalnej (wegetariańskiej, wegańskiej, bezlaktozowej, bezglutenowej) – 120 zł,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – koszt 2,8% ostatecznej ceny imprezy (do 100% zwrotu).

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – obiad, ostatni – śniadanie.

Wombat w obrazkach

Orionopedia

Jesteś tu po raz pierwszy?

Nasze programy to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych imprezach!

Nasza kadra*

Ultimate Frisbee, SpikeBall

Anna Chrząszcz

W wieku 14 lat zaczęła przygodę z siatkówką, która trwa do teraz. Na sowim koncie ma występy w takich klubach jak MOS Wola, AZS AWF Warszawa, Mazovia, Esperanto, AZS PJATK.

Obecnie trenuje również ultimate frisbee w drużynie mieszanej – Zawierucha Warszawa oraz drużynie żeńskiej – Troubles.

Jako trenerka siatkówki pracuje z podopiecznymi Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, a także ze studentami i dorosłymi amatorami.Entuzjastka aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Razem z Andrzejem odkrywają również uroki Spike Balla 😉

Rok urodzenia:1998

Crossminton

Zofia Wincenciak

1 nr rankingu International Crossminton Organisation!!

Na co dzień studiuje Dialog i doradztwo społeczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Mimo młodego wieku już jest wielokrotną mistrzynią Polski oraz pierwszą rakietą świata w kategorii Open Kobiet wg. rankingu International Crossminton Organisation. Swoją największą pasję przekuwa w sposób na życie i zaraża nią kolejne grupy dzieci i młodzieży.

Żeby nieco zwolnić tempo spotyka się z przyjaciółmi przy dobrej herbacie i grach planszowych, ale kiedy z powrotem przyspiesza nikt nie ukryje się przed jej niespożytą, pozytywną energią i niezmiennie dobrym humorem. Nieustająco stawia przed sobą kolejne wyzwania i próbuje nowych rzeczy, bo jak sama twierdzi trzeba iść naprzód, żeby się nie cofać.

Rok urodzenia:1999

Wykształcenie:Studentka Uniwersytetu Poznańskiego

Capoeira

João Rossy

Wicemistrz Świata 2013! Mestre de Capoeira!

João Rossy, w środowisku capoeira znany jest jako Mestre Bailarino. Brazylijczyk z pochodzenia, więc można powiedzieć, że capoeira ma we krwi. Trenować zaczął w rodzinnym mieście Fortaleza/Ceará w 1994 roku mając 12 lat.

W 2007 roku podjął decyzję o wyjeździe do Europy, gdzie chciał stworzyć nowe grupy i przekazać nowym adeptom capoeiry całe swoje doświadczenie. Do Polski przyjechał w 2008 roku i osiedlił się tu na stałe.

Nieustannie podróżuje po całym świecie. Do tej pory odwiedził około 25 różnych krajów. W 2013 roku wywalczył 2 miejsce w Mistrzostwach Świata Capoeira w Baku, a w marcu 2022 roku został wyróżniony tytułem Mestre, czyli najwyższym stopniem w capoeirze!

Rok urodzenia:1982

Ultimate, Nordic Walking

Michał ROGAL Rogiński

Wielokrotny reprezentant Polski na MŚ i ME!!

Mało czego w swoim sportowym życiu nie próbował. Gdyby służył w armii byłby pewnie specjalsem… Absolwent Warszawskiej AWF, instruktor sportu, kulturystyki, trójboju siłowego, TRX oraz treningu funkcjonalnego… Nie zapominajmy, że nauczy też jazdy na snowboardzie, żeglowania i pomoże opanować techniki Nordic Walking. Trener personalny, animator, wychowawca kolonijny, licencjonowany instruktor jazdy samochodem…

Trener i kapitan drużyn Ultimate, wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy, pionier tej dyscypliny nad Wisłą.

Od ponad 10 lat zajmuje się szkoleniem dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Przez całe życie będąc w ruchu, przekłada swoją wiedzę i pozytywne nastawienie na otaczających go ludzi.

Prywatnie tata Małego Franka.

Rok urodzenia:1986

Wykształcenie:AWF Warszawa

Capoeira

Michał Wolniak

Wicemistrz Świata Joga Maneiro 2021 i 2022!!

Student Warszawskiej Szkoły Filmowej, który łącząc dwie pasje dzieli się nimi w filmowym kadrze oraz na zajęciach Capoeiry. Przygodę z brazylijską kulturą rozpoczął dość późno, bo w wieku 13 lat, ale dziś jest już instruktorem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Na co dzień swoje zajęcia “Capoeira z Wyobraźnią” prowadzi w szkołach, domach kultury i centrach sportowych.

Pomysłodawca cyklu spotkań “Uwierz w siebie i rób to co kochasz”, który ma na celu promowanie wśród młodzieży aktywnego trybu życia, kształtowanie jej charakteru oraz zachęcenie do odkrywania i rozwijania swoich pasji; uczestnik Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyki Społecznej “Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”.

Poza dwiema głównymi zajawkami uwielbia żeglarstwo, kajaki i puszczanie latawca ;).

Rok urodzenia:1996

Wykształcenie:Student Warszawskiej Szkoły Filmowej

Ultimate Frisbee, SpikeBall

Andrzej HELIO Holnicki

Wielokrotny reprezentant Polski na MŚ i ME!!

Andrzej jest zawodnikiem i współzałożycielem drużyny ultimate – Zawierucha Warszawa.

Od małego związany ze sportem, trenował m.in. judo w AZS AWF Warszawa i piłkę nożną w RKS Marymont Warszawa.

Jest wielokrotnym reprezentantem Polski i ma na swoim koncie ponad 200 rozegranych turniejów ultimate, a także liczne medale Mistrzostw Polski i Mistrzostw Czech. Pełni również funkcję trenera Kadry Narodowej na Plażowe Mistrzostwa Europy.

W 2017 roku uczestniczył w warsztatach trenerskich organizowanych przez Europejską Federację Ultimate i już rok później uzyskał certyfikat trenerski za przeprowadzenie programu warsztatów dla młodzieży z Ursusa. Obecnie prowadzi grupę szkolną w jednej z warszawskich placówek.

Razem z Anią odkrywają również uroki Spike Balla 😉

Rok urodzenia:1990

Crossminton

Wojciech Wilkosz

Nr 4 rankingu open International Crossminton Organisation, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2019!

Od małego związany ze sportem, m.in. siatkówką i piłką ręczną. W wieku 10-ciu lat swoją uwagę skierował na sporty rakietowe, wtedy też rozpoczął trwającą dekadę przygodę z badmintonem, która przyniosła mu liczne sukcesy, w tym wielokrotne mistrzostwo Śląska oraz 5 miejsce Mistrzostw Polski.

7 lat temu zamienił rakietę do badmintona na tę do crossmintona i mamy wrażenie, że nie żałuje 😉

Aktualny Mistrz Polski w grze singlowej i mieszanej. Wielokrotny reprezentant kraju na imprezach międzynarodowych. Brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2019 roku w grze mieszanej.

Instruktor crossmintona i wielki pasjonat kawy!

* Ze względu m.in. na napięte grafiki wydarzeń sportowych, czy niemożliwe do przewidzenia kontuzje nie gwarantujemy dostępności poszczególnych instruktorów, jednak ew. zastępstwa zawsze będą reprezentowały możliwie zbliżony poziom merytoryczno-sportowy.

Przyjaciele WOMBATa

CAPOEIRA RUCUNGO

Capoeira z Wyobraźnią

CAPOEIRA Z WYOBRAŹNIĄ

CROSSMINTON POLSKA

KAJAK W STOLICY

POGOŃ PYTON

RETENDO

SARNY PÓŁNOCY

ULTIMATUM GDAŃSK

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.