+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Rodzinny Wombat

 1. Home
 2. /
 3. Rodzinny Wombat

Rodzinny Wombat

Rodzinny Wyjazd Multisportowy

Wyjazd dla rodzin z dziećmi
Rodzinny Wombat powstał z myślą o tych z Was, których dzieci są jeszcze za młode lub po prostu niegotowe na samodzielny wyjazd. Jednocześnie, dla najmłodszych, jest to wyjątkowy program sportowo-rekreacyjny dostosowany do ich wieku i możliwości, a dla rodziców pakiet niepowtarzalnych zajęć i animacji, takich jak brazylijski taniec forró, joga, czy automasaż. A wszystko to w przyjaznej atmosferze dowolności 😉

Informacje o imprezie

Ceny*:

Os. dorosła: 2399 zł

Młodzież 12-18 lat: 2399 zł

Dziecko 4-11 lat: 2099 zł

Dziecko <4 lat: gratis

Terminy:

T1R: 29.07-5.08.2023

T2R: 5-12.08.2023

Zakwaterowanie:

Pensjonat Alaska

Wiek uczestników:

0-100 lat

Zarezerwuj miejsce!

*Osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież od 4 roku życia z fakultatywnym programem animacyjnym, dzieci <4 lat bez świadczeń. Do 31.03.2023 obowiązuje promocja First Minute -50 zł od podanych cen.

Rodzinny Wombat w obrazkach

Fakultatywny program animacyjny

Poniższy program animacyjny dotyczy osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży od 4 roku życia pozostających pod opieką rodziców, jest w pełni dobrowolny i będzie dostosowywany do oczekiwań Uczestników na miejscu.

ROZRUCHY PORANNE

Kto rano wstaje, ten energii dostaje! Nikogo do niczego nie zmuszamy, ale odrobina ruchu z rana nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie 😉 Trochę pobiegamy, trochę się porozciągamy, no i przekonamy, że Nordic Walking to dużo więcej niż po prostu chodzenie z kijami!

Nie zapominajmy też, że nie ma nic przyjemniejszego niż joga i medytacja o poranku. Zwłaszcza z najlepszym widokiem w Sudetach 😉

OBÓZ CAPOEIRA

Capoeira to połączenie walki z tańcem, sztuką i sposobem życia, czyli wspaniała pożywka zarówno dla ciała, jak i ducha! Muzyka, taniec maculelê, akrobatyka i śpiew są podstawą brazylijskiej sztuki walki, ale żeby nie męczyć za bardzo najmłodszych i ich rodziców skoncentrujemy się bardziej na artystycznych aspektach capoeiry.

Gwarantujemy, że podczas nauki łamiących język piosenek po portugalsku wszyscy będziecie bawić się jak dzieci 😉

A E I O U, U O I E A, A E I O U

Vem criança vem jogar!

MUZYKA, TANIEC I ŚPIEW

Brazylijska kultura to jednak znacznie więcej niż tylko capoeira.

Na klimatycznych zajęciach poznacie tradycyjne pieśni mające swoje korzenie w muzyce dawnej Portugalii, sprowadzonych do Brazylii afrykańskich niewolników oraz rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej. Takiej mieszanki nie znajdziecie w muzyce żadnego innego regionu!

A gdzie muzyka, tam i taniec! Pokażemy Wam kroki zarówno powszechnie znanej samby, jak i forró – bardzo radosnego i prostego tańca z Brazylii opartego na dwóch podstawowych krokach, które w połączeniu z obrotami i własną wyobraźnią tancerza dają niesamowity efekt.

SPORTY DYSKOWE

Będąc latem w Zieleńcu nie sposób ominąć jednego z najciekawszych w naszym kraju pól do DISC GOLFA. Disc Golf* to coraz popularniejszy sport, który powstał blisko 50 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Do dnia dzisiejszego dotarł już właściwie do wszystkich zakątków świata i od jakiegoś czasu prężnie rozwija się również w Polsce. Zasady Disc Golfa opierają się klasycznym golfie, jednak zamiast piłką do dołka, należy trafić dyskiem frisbee do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście wszystkich koszy z pola przy wykonaniu jak najmniejszej ilości rzutów. Proste? To się okaże 😉

Obóz Frisbee

Wyszarpiemy też Zieleńcowi jeden z nielicznych kawałków płaskiego terenu! Cały ten trud po to, żeby zagrać w ekstremalną odmianę ULTIMATE FRISBEE. Ultimate to dynamiczna, widowiskowa i jednocześnie bardzo łatwa do opanowania gra zespołowa z użyciem (a jakże!) latającego dysku, łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. A dlaczego ekstremalną? Trzeba będzie uważać na dyski, które przy kiepskich rzutach i pomyślnych wiatrach mogą łatwo zawędrować aż do Dusznik 😉Obóz ultimate frisbee w Zieleńcu.

*Uwaga! Disc Golf może być zbyt trudny dla najmłodszych dzieci, dlatego proponujemy go jako atrakcję dla dzieci starszych i rodziców.

SPIKEBALL

Spikeball to nowa, bardzo dynamiczna, rekreacyjno-sportowa gra zespołowa, która krok po kroku zdobywa popularność na całym świecie. Powszechnie określany jako owoc miłości siatkówki i podwórkowej gry „cztery kwadraty”, jest dyscypliną prostą do opanowania, nie wymaga też od zawodników formy norweskich biegaczek narciarskich, ani dużego terenu do gry. Siatkę do Spikeballa można rozłożyć praktycznie wszędzie i od razu cieszyć się superszybkim starciem 2 na 2.

TANIEC INTUICYJNY

W tej formie tańca, jak sama nazwa mówi, najważniejsza jest nasza intuicja. Nie ma tu żadnych, z góry narzuconych kroków, układów czy choreografii, a istotą tańca intuicyjnego jest niczym nie skrępowana otwartość i radość!

TYLKO DLA RODZICÓW

Wiemy, że każdy rodzic potrzebuje czasem chwili dla siebie. Wiemy też, że codzienne obowiązki mogą przysporzyć bólu pleców i worków pod oczami 😉. Dlatego specjalnie dla Was przeprowadzimy cykl warsztatów mających na celu uzyskanie poczucia całkowitego relaksu i odprężenia.

Trening oddechu

Przede wszystkim nauczymy Was oddychać. Wydaje się to banalne, ale prawidłowe oddychanie jest niezwykle ważne dla właściwego natlenienia naszych komórek, a co za tym idzie samopoczucia i kondycji fizycznej. Ćwiczenia oddechowe wywodzące się z dalekowschodniej medycyny, poprawiają siłę mięśni oddechowych, usprawniają ruchy klatki piersiowej i mają znakomity wpływ na poprawę kondycji psychicznej.

Joga

Joga jest sztuką życia w zgodzie z samym sobą, z innymi ludźmi i otaczającym nas światem. Ma korzystny wpływ na samopoczucie i samodyscyplinę praktykujących ją osób. Jest uniwersalnym źródłem samodoskonalenia ciała, ducha i umysłu. Efekty praktykowania jogi widoczne są na poziomie fizycznym (m.in. przywrócenie prawidłowej postawy ciała, poprawa kondycji i gibkości mięśni), psychosomatycznym (bo jakościowy sen to podstawa 😉), umysłowym (m.in. poprawa koncentracji i pamięci) oraz duchowym (spokój wewnętrzny i samoakceptacja).

Joga twarzy

Kto wiedział, że na twarzy i szyi znajduje się ponad 50 mięśni ręka do góry 😉. Jak każdy mięsień w naszym ciele, również i te możemy ćwiczyć i wzmacniać. Dzięki jodze twarzy możemy odwrócić negatywne skutki peselozy, ale też kształtować wygląd naszej twarzy w przyszłości. Często słyszymy, że z powodu robotyzacji, automatyzacji i SI będą znikać różne zawody. Dzięki jodze twarzy śmiało możemy stanąć z robotami w jednym szeregu i pozbawić pracy chirurgów plastycznych, a wszystko to w zgodzie z naturą i samym sobą!

Automasaż

Każde z nas miewa sytuacje, w których czuje napięcie, czy ból mięśni. Każde z nas zaczyna się wtedy masować. I już! W ten sposób wykonujemy automasaż. Ale, czy na pewno już? Jak to w życiu – nic nie może być zbyt proste 😉. Żeby automasaż był naprawdę efektywny musimy wiedzieć jak go wykonać i jakich (łatwo dostępnych) przyrządów użyć. Wiadomo, nikt nie jest z gumy (choć na zajęciach jogi postaramy się zbliżyć do ideału 😉) i nie jesteśmy w stanie samodzielnie wymasować każdej części swojego ciała, ale warto znać podstawowe techniki, które pozwolą nam utrzymać sprawność mięśni, więzadeł, ścięgien oraz stawów i dzięki którym często unikniemy kosztownej wizyty u masażysty, czy fizjoterapeuty 😉

Medytacja

Medytacja to technika relaksu pozwalająca na oczyszczenie umysłu i wejście w stan całkowitego wyciszenia oraz rozluźnienia, poprawiająca pamięć, dodająca energii i pomagająca radzić sobie ze stresem. Na zajęciach wykorzystamy również elementy Mindfulness, czyli treningu uważności.

RAFTING

Rafting to świetna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku. Najprościej mówiąc jest to turystyczna odmiana spływu rzecznego na pontonach, a że pod ręką mamy jedną z najpiękniejszych sudeckich rzek, jaką niewątpliwie jest Nysa Kłodzka, to wrażenia, również krajoznawcze, z takiej wyprawy będą niesamowite. Niezwykłe widoki i piękne krajobrazy stanowią o unikalności tej atrakcji, a zwiedzanie ich z poziomu wody, zwłaszcza w połączeniu z (delikatnym) dreszczykiem emocji to najlepszy sposób na oczyszczenie głowy i zapomnienie o codziennych sprawach.

Uwaga! Rafting jest atrakcją fakultatywną dodatkowo płatną dostępną. Koszt 175 zł/os.

ZAWODY I KONKURSY

Trochę zdrowej rywalizacji nam nie zaszkodzi. Wykorzystamy elementy naszych dyscyplin, żeby stworzyć zawody na najwyższym poziomie, które przejdą do historii Zieleńca (i nie tylko) jako RODZINNE STARCIE TYTANÓW!

GAMES ROOM

Jedni lubią grać w Small World, inni w Neuroshima Hex czy Potwory w Tokio, jeszcze inni w Bang! albo Pędzące Żółwie… Trochę czystej rozrywki i gimnastyki umysłu to idealny oddech w przerwie między kolejnymi aktywnościami sportowymi. W naszym Games Roomie są planszówki i karcianki o różnej dynamice oraz stopniu trudności, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ponad 20 lat organizacji obozów fabularnych pozwala nam twierdzić, że wiemy, co mówimy.

BEZPŁATNE WI-FI

Cóż, wiemy, że nie każdy może zupełnie oderwać się od swojej pracy i innych obowiązków i… na tym ten punkt skończymy 😉

AKTYWNOŚCI WIECZOROWĄ PORĄ

Integracja, ogniska z bębnami, gry terenowe, nocne podchody, projekcje filmów… Specjalnie dla Was mamy też saunę w cenie pobytu oraz bowling i zabiegi w SPA w dobrych cenach, a wiemy, że ręce pani Agaty potrafią zdziałać cuda 😉.

WE WŁASNYM ZAKRESIE

Wycieczki piesze

Będąc w tak pięknym miejscu warto wybrać się na piesze wycieczki po okolicy. Torfowisko pod Zieleńcem, Masarykova chata, wieża widokowa na Orlicy… Celów wypraw nam nie zabraknie.

Dalsze wyprawy

Jeśli nie zmęczy Was kilka godzin za kierownicą potrzebne, żeby dojechać do Zieleńca, to polecimy Wam kilka pięknych miejsc na dalsze wyprawy. Kotlina Kłodzka jest naszym drugim domem od lat dlatego wiemy doskonale gdzie warto się wybrać z całą rodziną 😉.

Program, który proponujemy jest fakultatywny i nie gwarantujemy, że wszystkie jego punkty zostaną zrealizowane. Wiele będzie zależało od Waszych oczekiwań i zainteresowania daną tematyką. My stwarzamy możliwości, Wy skorzystacie z nich wg własnego uznania 😉. Będą pewnie wśród Was tacy, którzy będą chcieli tylko medytować, inni eksplorować okolice, a jeszcze inni spróbować wszystkiego po trochu. My zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby każde z Was wypoczęło jak najlepiej!

Musisz wiedzieć!

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie (7 noclegów),
 • wyżywienie – 2 posiłki dziennie,
 • ubezpieczenie NNW 10 000 zł,
 • opiekę profesjonalnych instruktorów,
 • realizację fakultatywnego programu animacyjnego wg opisu,
 • pamiątkową koszulkę (rozmiarówka) oraz zdjęcia z wyjazdu.

Cena nie zawiera:

 • transportu. Sugerujemy transport własny, jednak w razie potrzeby i odpowiedniej liczby osób skalkulujemy na życzenie transport zbiorowy,
 • kosztu spływu pontonowego Nysą Kłodzką (raftingu) – 175 zł/os.,
 • bowlingu i zabiegów w SPA,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – koszt 2,8% ostatecznej ceny imprezy (do 100% zwrotu).

Wyżywienie:

2 posiłki dziennie. Pierwszy posiłek – obiadokolacja, ostatni – śniadanie.

Orionopedia

Jesteś tu po raz pierwszy?

Nasze programy to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych imprezach!

Nasza kadra*

Ultimate Frisbee, SpikeBall

Anna Chrząszcz

W wieku 14 lat zaczęła przygodę z siatkówką, która trwa do teraz. Na sowim koncie ma występy w takich klubach jak MOS Wola, AZS AWF Warszawa, Mazovia, Esperanto, AZS PJATK.

Obecnie trenuje również ultimate frisbee w drużynie mieszanej – Zawierucha Warszawa oraz drużynie żeńskiej – Troubles.

Jako trenerka siatkówki pracuje z podopiecznymi Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, a także ze studentami i dorosłymi amatorami.Entuzjastka aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Razem z Andrzejem odkrywają również uroki Spike Balla 😉

Rok urodzenia:1998

Crossminton

Zofia Wincenciak

1 nr rankingu International Crossminton Organisation!!

Na co dzień studiuje Dialog i doradztwo społeczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Mimo młodego wieku już jest wielokrotną mistrzynią Polski oraz pierwszą rakietą świata w kategorii Open Kobiet wg. rankingu International Crossminton Organisation. Swoją największą pasję przekuwa w sposób na życie i zaraża nią kolejne grupy dzieci i młodzieży.

Żeby nieco zwolnić tempo spotyka się z przyjaciółmi przy dobrej herbacie i grach planszowych, ale kiedy z powrotem przyspiesza nikt nie ukryje się przed jej niespożytą, pozytywną energią i niezmiennie dobrym humorem. Nieustająco stawia przed sobą kolejne wyzwania i próbuje nowych rzeczy, bo jak sama twierdzi trzeba iść naprzód, żeby się nie cofać.

Rok urodzenia:1999

Wykształcenie:Studentka Uniwersytetu Poznańskiego

Capoeira

João Rossy

Wicemistrz Świata 2013! Mestre de Capoeira!

João Rossy, w środowisku capoeira znany jest jako Mestre Bailarino. Brazylijczyk z pochodzenia, więc można powiedzieć, że capoeira ma we krwi. Trenować zaczął w rodzinnym mieście Fortaleza/Ceará w 1994 roku mając 12 lat.

W 2007 roku podjął decyzję o wyjeździe do Europy, gdzie chciał stworzyć nowe grupy i przekazać nowym adeptom capoeiry całe swoje doświadczenie. Do Polski przyjechał w 2008 roku i osiedlił się tu na stałe.

Nieustannie podróżuje po całym świecie. Do tej pory odwiedził około 25 różnych krajów. W 2013 roku wywalczył 2 miejsce w Mistrzostwach Świata Capoeira w Baku, a w marcu 2022 roku został wyróżniony tytułem Mestre, czyli najwyższym stopniem w capoeirze!

Rok urodzenia:1982

Ultimate, Nordic Walking

Michał ROGAL Rogiński

Wielokrotny reprezentant Polski na MŚ i ME!!

Mało czego w swoim sportowym życiu nie próbował. Gdyby służył w armii byłby pewnie specjalsem… Absolwent Warszawskiej AWF, instruktor sportu, kulturystyki, trójboju siłowego, TRX oraz treningu funkcjonalnego… Nie zapominajmy, że nauczy też jazdy na snowboardzie, żeglowania i pomoże opanować techniki Nordic Walking. Trener personalny, animator, wychowawca kolonijny, licencjonowany instruktor jazdy samochodem…

Trener i kapitan drużyn Ultimate, wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy, pionier tej dyscypliny nad Wisłą.

Od ponad 10 lat zajmuje się szkoleniem dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Przez całe życie będąc w ruchu, przekłada swoją wiedzę i pozytywne nastawienie na otaczających go ludzi.

Prywatnie tata Małego Franka.

Rok urodzenia:1986

Wykształcenie:AWF Warszawa

Capoeira

Michał Wolniak

Wicemistrz Świata Joga Maneiro 2021 i 2022!!

Student Warszawskiej Szkoły Filmowej, który łącząc dwie pasje dzieli się nimi w filmowym kadrze oraz na zajęciach Capoeiry. Przygodę z brazylijską kulturą rozpoczął dość późno, bo w wieku 13 lat, ale dziś jest już instruktorem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Na co dzień swoje zajęcia “Capoeira z Wyobraźnią” prowadzi w szkołach, domach kultury i centrach sportowych.

Pomysłodawca cyklu spotkań “Uwierz w siebie i rób to co kochasz”, który ma na celu promowanie wśród młodzieży aktywnego trybu życia, kształtowanie jej charakteru oraz zachęcenie do odkrywania i rozwijania swoich pasji; uczestnik Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyki Społecznej “Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”.

Poza dwiema głównymi zajawkami uwielbia żeglarstwo, kajaki i puszczanie latawca ;).

Rok urodzenia:1996

Wykształcenie:Student Warszawskiej Szkoły Filmowej

Ultimate Frisbee, SpikeBall

Andrzej HELIO Holnicki

Wielokrotny reprezentant Polski na MŚ i ME!!

Andrzej jest zawodnikiem i współzałożycielem drużyny ultimate – Zawierucha Warszawa.

Od małego związany ze sportem, trenował m.in. judo w AZS AWF Warszawa i piłkę nożną w RKS Marymont Warszawa.

Jest wielokrotnym reprezentantem Polski i ma na swoim koncie ponad 200 rozegranych turniejów ultimate, a także liczne medale Mistrzostw Polski i Mistrzostw Czech. Pełni również funkcję trenera Kadry Narodowej na Plażowe Mistrzostwa Europy.

W 2017 roku uczestniczył w warsztatach trenerskich organizowanych przez Europejską Federację Ultimate i już rok później uzyskał certyfikat trenerski za przeprowadzenie programu warsztatów dla młodzieży z Ursusa. Obecnie prowadzi grupę szkolną w jednej z warszawskich placówek.

Razem z Anią odkrywają również uroki Spike Balla 😉

Rok urodzenia:1990

Crossminton

Wojciech Wilkosz

Nr 4 rankingu open International Crossminton Organisation, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2019!

Od małego związany ze sportem, m.in. siatkówką i piłką ręczną. W wieku 10-ciu lat swoją uwagę skierował na sporty rakietowe, wtedy też rozpoczął trwającą dekadę przygodę z badmintonem, która przyniosła mu liczne sukcesy, w tym wielokrotne mistrzostwo Śląska oraz 5 miejsce Mistrzostw Polski.

7 lat temu zamienił rakietę do badmintona na tę do crossmintona i mamy wrażenie, że nie żałuje 😉

Aktualny Mistrz Polski w grze singlowej i mieszanej. Wielokrotny reprezentant kraju na imprezach międzynarodowych. Brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2019 roku w grze mieszanej.

Instruktor crossmintona i wielki pasjonat kawy!

* Ze względu m.in. na napięte grafiki wydarzeń sportowych, czy niemożliwe do przewidzenia kontuzje nie gwarantujemy dostępności poszczególnych instruktorów, jednak ew. zastępstwa zawsze będą reprezentowały możliwie zbliżony poziom merytoryczno-sportowy.

Przyjaciele WOMBATa

CAPOEIRA RUCUNGO

Capoeira z Wyobraźnią

CAPOEIRA Z WYOBRAŹNIĄ

CROSSMINTON POLSKA

KAJAK W STOLICY

POGOŃ PYTON

RETENDO

SARNY PÓŁNOCY

ULTIMATUM GDAŃSK

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.