+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Młodzieżowy obóz K-pop Kultura

Obóz kulturowo-językowy
Chcesz poznać ludzi, którzy tak samo jak Ty dają się porwać koreańskiej fali? Mamy coś dla Ciebie – program specjalnie dla fanów k-popu zakochanych w kulturze i popkulturze Korei Południowej.

Promocja na dzień dziecka – rabat 300 zł na turnusy T4, T5

W formularzu rezerwacyjnym podaj kod DD23

Promocja obowiązuje dla rezerwacji złożonych w dniach 1-4.06.2023

Informacje o imprezie

Cena First Minute*:

2949 zł

Cena regularna:

2999 zł

Terminy:

T2 6-17.07.2023

T4 28.07-8.08.2023

T5 8-19.08.2023

Zakwaterowanie:

Hotel Zieleniec

Wiek uczestników:

12-20 lat

Zarezerwuj miejsce!

*Cena First Minute obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 31.03.2023
Uwaga! Minimum niezbędne do zrealizowania programu wynosi 15 Uczestników.

K-pop Kultura w obrazkach

Program obozu

JĘZYK KOREAŃSKI

Kto nie chciałby czytać newsów pierwszej świeżości o swoich ulubionych k-popowych zespołach albo przetłumaczyć od razu teksty ich najnowszych przebojów. W tym programie zapewniamy intensywną naukę języka – od wymowy i podstawowych słówek, po bardziej skomplikowane zagadnienia gramatyczne.

NOWOŚĆ! KALIGRAFIA

Nie ma lepszego sposobu na ćwiczenie pisma niż kaligrafia. Chwycimy za pędzle by za pomocy tuszu z kółek i kresek na kartkach powstały piękne znaki. Poćwiczymy hangul a odważni może skuszą się na tradycyjne znaki z chińskiego alfabetu!

POPKULTURA

O Korei Południowej wiemy wszystko! Nie tylko o jej tradycjach kulturowych, ale i nowoczesnych trendach! Wprowadzimy Was w świat k-beauty, opowiemy o najciekawszych przesądach koreańczyków, zagłębimy się w sekrety przemysłu muzycznego. Moglibyśmy opowiadać bez końca!

TRADYCJA

Chcecie wiedzieć więcej o koreańskim dworze królewskim? Zrozumieć wreszcie, o co chodzi w historycznych dramach? A może interesuje Was konfucjanizm, szamańskie wierzenia albo tradycyjna muzyka? Żadnych nudnych wykładów, całą wiedzą podzielimy się w interaktywnej, ciekawej formie!

PRZYMIERZANIE HANBOKÓW

Hanbok to tradycyjny koreański strój, który na pewno kojarzycie z historycznych dram i filmów. Damska wersja składa się z górnej bluzy z długimi rękawami nazywanej jeogori oraz szerokiej spódnicy chima. Będziemy mieć okazję dowiedzieć się trochę więcej o tych strojach i oczywiście przymierzyć te, które nam się najbardziej spodobają. A potem sesja zdjęciowa!

WARSZTATY KULINARNE

Znasz takie danie jak doenjang? Bulgogi? Galbi? Ssalbap? Hotteok? Na obozie nie tylko dowiesz się paru rzeczy na temat kuchni koreańskiej – jednej z najzdrowszych na świecie – i nauczysz jak w prosty sposób wyczarować koreańskie przysmaki ze składników dostępnych w Polsce! W tym programie jeszcze więcej zajęć kulinarnych!

KOREAŃSKIE SŁODKOŚCI

Nauczymy się też przygotowywać koreański deser. Do tej pory obozowym hitem były słodkie placuszki hotteok. Czy po raz kolejny wygrają w plebiscycie na ulubiony przepis kadry czy też wymyślimy coś nowego? Przekonasz się latem, ale jedno jest pewne – będzie pysznie.

SPOTKANIE UCZONYCH LITERATÓW – NOWOŚĆ!

Czy wiecie, że koreańscy uczeni urządzali pojedynki na poezję dla rozrywki i popisania się na królewskim dworze? Po krótkiej prelekcji wprowadzającej sami spróbujemy swoich sił w przelewaniu myśli na papier by ostatecznie podzielić się na drużyny i stoczyć bitwę na słowa!

PISMO HANGEUL

Przerażają Cię te wszystkie kreseczki, daszki i kółeczka? Bez obaw! Mamy swoje sposoby, żeby każdy uczestnik zajęć opanował koreańskie pismo hangeul. Zwłaszcza, że to nie koniec wyzwań jeśli chodzi o pismo… Po opanowaniu współczesnego pisma sięgniemy trochę dalej, aż do tradycyjnych znaków chińskich. Dowiemy się, dlaczego i w jaki sposób pojawiły się na Półwyspie Koreańskim, nauczymy się podstawowych i spróbujemy swoich sił w zapisywaniu nimi koreańskich słów!

WARSZTATY MANUALNE

Koreańską kulturę tradycyjną poznamy też w praktyce! Może spróbujemy swoich sił w tworzeniu papierowych hanboków i tradycyjnym malarstwie koreańskim, a może pokusimy się o pomalowanie tradycyjnych masek teatralnych i wystawienie własnego przedstawienia? Kadra na pewno wymyśli coś zaskakującego!

ŚWIĘTO CHUSEOK – NOWOŚĆ!

Chuseok to tradycyjne koreańskie święto plonów. Na początku wysłuchamy prelekcji na temat święta by później spędzić dzień na gotowaniu tradycyjnej potrawy, przygotowaniu masek i lampionów oraz nauce tańców ludowych i poprawnego składania ukłonów. Wieczorem przy akompaniamencie muzyki będziemy mieli możliwość zagrania w koreańskie gry i wykorzystania naszej świeżo zdobytej wiedzy w praktyce.

ZAJĘCIA TANECZNE

Macie ochotę na trochę ruchu? Zajęcia taneczne dla chętnych pozwolą spróbować swoich sił na parkiecie, ale bez presji towarzyszącej zapamiętywaniu pełnej choreografii i występom przed publicznością. Pamiętajcie o zabraniu odpowiedniego obuwia i wygodnych ubrań na zmianę.

PRZYPINKA DLA KAŻDEGO

Trochę kreatywności, odrobina wysiłku i będziesz mieć własny zestaw niepowtarzalnych przypinek do zabrania na pamiątkę. A na nich? To już zależy od Ciebie. Logo zespołu, napis w hangul, cytat z piosenki, smutna panda… możliwości są nieskończone.

NIEPOWTARZALNA PAMIĄTKA

Pokaż swoją artystyczną stronę, tworząc niepowtarzalną pamiątkę, którą zabierzesz do domu, żeby przypominała Ci o obozie. Czy będzie to biały wachlarz, pomalowany wedle Twojego pomysłu? Czy może zakładka do książki w kształcie hanboka? A może zestaw kpopowych naklejek z zajęć rysunku? Przekonasz się na miejscu!

KONKURS TALENTÓW

W trakcie turnusu będziemy mieli okazję zmierzyć się z sąsiednim obozem Otaku w Konkursie Talentów. Umiesz śpiewać? Robić gwiazdę? Recytujesz liczbę pi z pamięci, żonglujesz albo potrafisz jak nikt opowiadać suchary? Każdy talent można zaprezentować przed surowym jury złożonym z kadry obu obozów.

WSPÓLNE WIECZORY

Wiadomo, że wieczór to najlepsza pora na integrację. To czas na luźniejsze zajęcia: oglądanie koreańskich dram i filmów, kpopowych koncertów i teledysków, pośpiewanie piosenek na UltraStarze albo skakanie na matach DDR.

WSCHODNIE ŁUCZNICTWO

Trochę ruchu innego niż taniec nam nie zaszkodzi! Ale, żeby wpasować się w azjatycki klimat, spędzimy ten czas, ucząc się strzelać z łuku refleksyjnego, metodą znaną jako strzelanie z zekiera.

WYCIECZKA PIESZA

Przejdziemy się szlakiem Gór Orlickich do schroniska Masarykowa Chata w Czechach – piękne widoki gwarantowane. A prawdziwi twardziele będą mogli wybrać się razem z obozem RPG na wycieczkę do dawno już nie odwiedzanego miasteczka uzdrowiskowego Duszniki-Zdrój!

KONKURSY

Wiedza na temat członków zespołów, rozszyfrowywanie ich nazw, dopasowywanie fragmentu teledysku do piosenki albo tytułu kawałka do nazwy grupy – każdy aspekt k-popowego świata może stać się tematem konkursu. Do tego oczywiście Konkurs Talentów i rywalizacja o tytuł K-pop Dance Machine!

Do tego trzeba dodać jeszcze ogniska, dyskoteki, wycieczki fakultatywne, setki zdjęć, życie towarzyskie oraz integrację z uczestnikami innych obozów. Czasu na nudę po prostu nie starczy!

Musisz wiedzieć!

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie (11 noclegów),
 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
 • ubezpieczenie NNW 10 000 zł,
 • opiekę wychowawców, instruktorów oraz opiekę medyczną,
 • realizację programu wg opisu,
 • pamiątkową koszulkę (rozmiarówka) oraz zdjęcia z obozu.

Cena nie zawiera:

 • opłaty za transport,
 • dopłaty do diety specjalnej (wegetariańskiej, bezlaktozowej, bezglutenowej) – 132 zł,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – koszt 2,8% ostatecznej ceny imprezy (do 100% zwrotu),
 • dodatkowych atrakcji,
 • obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy INFO.

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.

Rabaty:

 • Za wczesną rezerwację – 50 zł*
 • Zniżka dla osób jadących z BT ORION na obóz po raz czwarty – 50 zł
 • Zniżka dla osób jadących z BT ORION na obóz po raz piąty i więcej – 80 zł
 • Zabierz ze sobą kolegę/koleżankę, a dostaniesz rabat – 50 zł**
* obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 31.03.2023
** dotyczy nowych klientów. Wpisz kod rabatowy KOLL23. W uwagach do rezerwacji podaj imię i nazwisko swojego kolegi/koleżanki, który/a jedzie z nami po raz pierwszy. Dotyczy tylko jednego nowego klienta.

Orionopedia

Jesteś tu po raz pierwszy?

Nasze programy to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych imprezach!

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.