Program młodzieżowego Obozu RPG – Battle

Klimatyczna sesja czy epicka bitwa? Nie możesz się zdecydować? Mamy coś dla Ciebie! Połączenie intensywnego rpgowania z porządną dawką bitewniaków. Możesz szlifować swoje umiejętności na wszystkich polach.

 • Sesje RPG

Kampania złożona z ośmiu czterogodzinnych sesji w 3–5 osobowych drużynach w jednym z ponad 30 możliwych systemów. Na samym początku obozu Mistrzowie Gry opowiedzą o nich graczom, żeby ułatwić wybór, a jeśli chcecie poznać kilka Wasz MG zamiast jednej długiej kampanii poprowadzi parę krótszych w różnych konwencjach. Od kilku lat współpracujemy z tymi samymi osobami, chociaż każdego roku nasze szeregi zasila kilku nowych MG i instruktorów. Są profesjonalni, zaangażowani i pełni pasji, a co najważniejsze: wspaniale się dogadujecie. I w te wakacje spotkacie się z wypróbowaną „Starą Gwardią”!

 • Multum systemów do wyboru!

Warhammer, Dungeons & Dragons, Dark Heresy, Neuroshima, Cyberpunk, Wolsung, Zew Cthulhu, Świat Mroku i nowy Świat Mroku (w tym: Wilkołak, Wampir, Changeling, Hunter, Geist, Innocent), Legenda Pięciu Kręgów, Honor i Krew, 7th Sea, Earthdawn, Shadowrun, Dzikie Pola, Dead Lands, Monastyr, Poza Czasem, Savage Worlds, Witch Hunter, Pirates, Star Wars RPG, Rogue Trader, Crystalicum, Star Craft RPG, LoTR RPG, Midnight i inne.

 • Gry bitewne: Warhammer 40.000, Warhammer: Age of Sigmar lub Warhammer Fantasy Battle

Po raz kolejny wymaszerujemy na znękane wojnami ziemie Starego Świata, ruszymy na podbój galaktyki, ale też odwiedzimy Wrota Wymiarów! Przywieźcie swoje armie albo skorzystajcie z naszych figurek. Podczas kampanii generałowie i ich armie wezmą udział w epickiej historii, swoimi zwycięstwami lub porażkami na zawsze zmieniając obraz świata. Poza tym przez cały czas trwania obozu rozgrywane będą luźne potyczki. Wszystkie bitwy są punktowane w ramach ligi, a ostatni dzień obozu przynosi zawsze rozstrzygnięcie zawodów i wyłania zwycięzcę morderczych zmagań.

Na obozie czeka również wiele innych systemów bitewniakowych, m.in. Mordheim, Necromunda, Warmachine & Hordes oraz Battlefleet Gothic: Armada.

 • Warsztaty modelarskie i malarskie

Warsztaty malowania figurek i tworzenia makiet terenu. Pod okiem doświadczonych konstruktorów i malarzy będziecie doskonalić swoje plastyczne umiejętności – żeby Wasze armie powalały przeciwnika samym wyglądem, a pola bitew oddawały w pełni realia skłóconych światów. Spróbujcie swoich sił w konkursie na najlepiej pomalowaną figurkę!

 • Prelekcje

Gry fabularne i ogromne obszary kultury, z których czerpią to temat, którego nie da się wyczerpać. Jak przygotować się do sesji i rozwiązać problemy w drużynie? Na czym polegają gry Indie? Które filmy i książki były inspirowane grami RPG? Odpowiedzi na prelekcjach. Mamy nadzieję, że wiele nauczymy się też od Was!

 • LARP na terenie obozu

LARP to sposób na rozegranie przygody „na żywo” – w scenerii odpowiadającej realiom świata gry, często z użyciem stylizowanych kostiumów i dekoracji. Tereny otaczające nasz ośrodek wydają się być stworzone do tego rodzaju rozrywki – z czego skrzętnie skorzystamy i postaramy się jak co roku czymś Was zaskoczyć.

 • LARP w srebrnogórskiej twierdzy

Podczas obozu nie może zabraknąć także rozgrywki na terenie XVIII wiecznej twierdzy w Srebrnej Górze, największej górskiej twierdzy w Europie. Rozległy podwórzec i tajemnicze lochy widziały już dziesiątki historii – skomplikowane intrygi dworskie, zmagania magicznych ras w światach fantasy, horrory w klimatach science-fiction, changelingowe mroczne baśnie… Kolejną stworzymy razem.

 • Nauka fechtunku

Błyskotliwe cięcia i zastawy z mistrzostwem wykonywane przez Waszych bohaterów na ścieżkach i bezdrożach światów RPG to nie to samo, co prawdziwa średniowieczna szermierka. Możecie zdobyć o niej pojęcie w walce otulinowcami, spreparowaną, miękką bronią, którą nie da się zrobić nikomu krzywdy.

 • Łucznictwo

Niemal w każdej grze fabularnej mamy do czynienia z łucznikami – czy to drużynowe sokole oko, czy bezwzględna gwardia śmiertelnego wroga, zawsze przewinie się kilka celnych strzał. Warto więc poznać tajemnice, kryjące się za tą szlachetną dyscypliną.

 • Postapokaliptyczny sport jugger

Jugger, inspirowany kultowym filmem postapokaliptycznym „Krew bohaterów”, umożliwia wykorzystanie umiejętności szermierczych, szybkości i sprytu, stanowiąc ultymatywną odpowiedź na pytanie o idealną rozrywkę ruchową. Tak przynajmniej twierdzą nasi obozowicze.

 • Projekcje

Kino pozwala nadać kształt niesamowitym pomysłom – jest pełne obrazów i scen, pozwalających lepiej wyobrazić sobie rzeczy dziejące się na sesji. To również skarbnica inspiracji: wciągających fabuł, malowniczych bohaterów i miejsc, trików i zwrotów akcji. Można z niej czerpać bez końca!

 • Rozgrywki „Magic: the Gathering”

Zapraszamy do gry w najstarszą i najpopularniejszą fantastyczną karciankę. Nie zapomnijcie swoich talii!

 • Games Room

Dixit, SmallWorlds, Osadnicy z Catanu, Pandemic, Bang!, Szogun… Wymieniać można by długo, bo do wykorzystania mamy kilkadziesiąt gier o różnej dynamice i stopniu trudności.

 • Konkursy
Turniej Gracza

Turniej Gracza zawsze przysparza wielu emocji: od lawin śmiechu po refleksję i zadumę. Jeśli czujesz w sobie duszę , wykaż się w odgrywaniu scenek i zgarnij nagrodę.

Turniej Mistrza Gry

Wielu z Was to nie tylko gracze, ale i Mistrzowie. Stań w szranki, poprowadź sesję i zaskocz nas! Wygrana w Turieju Mistrza Gry bywa przepustką do obozowej kadry.

Wielka Improwizacja

Bitwa o tytuł Mistrza Opisu to nie przelewki. Jeśli nie przerażają cię wyzwania i twardzi przeciwnicy, sprawdź swoje siły w trudnej sztuce improwizowania opisów pod muzykę.

 • Fantastyczne warsztaty kulinarne

Kto z nas nie chciałby upiec własnych lembasów lub spróbować smakołyków, które skusiły Edmunda Pevensie do zdradzenia własnej rodziny? Zaskoczymy obozowiczów przepisami na coś fantastycznego – w obu znaczeniach!

 • Wycieczka piesza

Warto czasem oderwać się od kostek, map i figurek, dlatego wybierzemy się na pieszą wycieczkę do malowniczego miasteczka Duszniki Zdrój. Chętnym umożliwimy zwiedzenie Muzeum Papiernictwa oraz wzięcie udziału w warsztatach tworzenia papieru czerpanego.

 • Ogniska z gitarą

To nieodłączna część każdego obozu – czas na poznawanie nowych ludzi, rozmowy, wymianę wrażeń i snucie rozmaitych historii.

Przykładowy dzień Obozowicza

Dzień I:
 • po śniadaniu – warsztaty malarskie – jak zrobić orkom plemienne tatuaże

 • po obiedzie: cztery godziny sesji w wybranym systemie, np. np. Neuroshima: przemierzanie niebezpiecznych bezdroży zrujnowanych Stanów Zjednoczonych

 • po kolacji: projekcja, klasyka cyberpunku – Ghost In the Shell

Dzień II:
 • po śniadaniu: cztery godziny sesji w wybranym systemie, np. Monastyr: dworskie knowania i mroczne tajemnice

 • po obiedzie: fechtunek – trochę ruchu na świeżym powietrzu i tajniki szermierki

 • po kolacji: kampania w wybranym systemie bitewnym, np. WH40k – galaktyka w ogniu

Dzień III:
 • po śniadaniu: wycieczka z przewodnikiem szlakami Gór Bystrzyckich – świeże powietrze i piękne widoki

 • po obiedzie: kampania w wybranym systemie bitewnym, np. WFB – armie Starego Świata znów stają w polu

 • po kolacji: cztery godziny sesji w wybranym systemie, np. Legenda 5 kręgów: a więc samurajski honor i obowiązek w pogmatwanym świecie intryg i subtelnych zależności

Jesteś tu po raz pierwszy? RPGi, LARPy i karcianki to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych wyjazdach!