
Młodzieżowy Obóz LARP
Informacje
Cena: 1799 zł
Termin: T3 19-31.07.2018 (13 dni)
Zakwaterowanie: O.W. Mieszko
Wiek uczestników: 13-20 lat
Zarezerwuj miejsce!
LARP (live action role-playing) to rozrywka z pogranicza gry i sztuki, polegająca na wcielaniu się w role i odgrywaniu improwizowanej historii jak z książki lub filmu.
Podczas obozu zajmiemy się teorią i praktyką larpów. Konwencje i postaci będą zmieniać się jak w kalejdoskopie, a improwizowane sceny przeplatać z przemyślnie skonstruowanymi intrygami. Nauczymy się nie tylko odgrywać postacie, ale i samemu konstruować gry. Poznamy rozmaite style grania i podstawy charakteryzacji podczas warsztatów. Słowem – udamy się na trzynastodniową wędrówkę po rozległym świecie larpów.
Zapraszamy także uczestników, którzy nie mają doświadczenia i chcieliby po raz pierwszy spróbować swoich sił w larpach. Wystarczy odrobina kreatywności i ciekawości, żeby zostać bohaterem fikcyjnego świata. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!
Program młodzieżowego Obozu LARP
-
LARPy
Co najmniej dziesięć larpów różnej długości. Część w gronie uczestników obozu larpowego, część wraz z obozem RPG/LARP. Stawiamy na różnorodność, dlatego pokażemy Ci różne konwencje i rodzaje gier. Niektóre historie będą straszne, inne śmieszne bądź smutne, ale z pewnością wszystkie pełne emocji.
-
LARP na srebrnogórskiej twierdzy
Jeden z większych larpów odbędzie się na terenie XVIII wiecznej twierdzy w Srebrnej Górze, największej górskiej twierdzy w Europie. Rozległy podwórzec i tajemnicze lochy były świadkami dziesiątków historii – kolejną stworzymy razem.
-
Warsztaty pisania larpów
Od czego zacząć projektowanie larpa? Jak połączyć ze sobą postacie? Dlaczego motywacja jest ważna? Kiedy mechanika działa? Na te i inne pytania odpowiedzą warsztaty zakończone stworzeniem przez obozowiczów własnego larpa.
-
Warsztaty charakteryzacji
Zaczniemy od porządnego nauczenia podstaw, czyli czego i jak używać, żeby nie tylko osiągnąć super efekty, ale też nie zrobić sobie ani innym krzywdy. W dalszej części warsztatów zdradzimy parę charakteryzatorskich sztuczek, takich jak prosty sposób na elfie uszy, oczy jak z horroru lub wyjątkowo realistyczne blizny. A potem już z górki – okazji do praktykowania zdobytych umiejętności na pewno nie zabraknie.
-
Warsztaty aktorskie
Strój to nie wszystko. Najważniejsze to odpowiednio wejść w rolę. Pomogą nam w tym warsztaty aktorskie, podczas których nauczymy się paru technik ułatwiających przełamanie barier przed występami publicznymi i poznamy różne tricki, które mogą ułatwić stworzenie ciekawej kreacji podczas gry.
-
Prelekcje
Larpy to temat, którego nie sposób wyczerpać. Jakie są największe bolączki twórcy larpów? Co charakteryzuje dobrego NPCa? Na jakie gry warto się wybrać po wakacjach? Odpowiedzi na te i inne pytania na prelekcjach. Mamy nadzieję, że wiele nauczymy się też od Was!
-
Projekcje
Każdy film to skarbnica inspiracji dla larpowców, ale czy wiesz, że powstają też filmy o samych larpach? Zaprezentujemy Wam wybrane, na przykład polski „Larp” czy kanadyjski „Wild Hunt”. Mamy nadzieję, że projekcje sprowokują ciekawe i inspirujące dyskusje!
-
Konkursy
Najlepiej odegrana postać, najlepiej zaimprowizowana scena, najbardziej obiecujący twórca gier – wszystkie wybitne osiągnięcia zasłużą na pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody.
-
Fechtunek
Wiele larpów zakłada możliwość walki bronią bezpieczną, więc umiejętności szermiercze na pewno się przydadzą. Żeby nikomu na pewno nie stała się krzywda podczas warsztatów będziemy korzystać ze specjalnie wykonanej broni z miękkiej pianki.
-
Łucznictwo
Kreatywność wyczerpuje – a łucznictwo na świeżym powietrzu to świetny relaks dla umysłu. Dlatego pod okiem doświadczonych instruktorów będziesz mieć okazję w bezpieczny sposób spróbować swoich sił w tej szlachetnej dyscyplinie.
-
Postapokaliptyczny sport jugger
Jugger, inspirowany kultowym filmem postapokaliptycznym „Krew bohaterów”, to ponoć ultymatywna odpowiedź na pytanie o idealną rozrywkę ruchową. Tak przynajmniej twierdzą nasi obozowicze. Spróbuj, jeśli się nie boisz.
-
Games Room
Dixit, SmallWorlds, Osadnicy z Catanu, Pandemic, Bang!, Szogun… Wymieniać można by długo, bo do wykorzystania mamy kilkadziesiąt gier o różnej dynamice i stopniu trudności.
-
Rozgrywki „Magic: the Gathering”
Zapraszamy do gry w najstarszą i najpopularniejszą fantastyczną karciankę. Nie zapomnijcie swoich talii!
-
Battlownia
Na Battlowni czekać na Was będą stoły gotowe do rozegrania bitwy. Jeśli macie swoje armie, weźcie je ze sobą – znajdzie się czas i miejsce, żeby sprawdzić się z innymi na polu walki.
-
Fantastyczne warsztaty kulinarne
Kto z nas nie chciałby upiec własnych lembasów lub spróbować smakołyków, które skusiły Edmunda Pevensie do zdradzenia własnej rodziny? Zaskoczymy obozowiczów przepisami na coś fantastycznego – w obu znaczeniach!
-
Wycieczka piesza
Warto czasem oderwać się od kostek, map i figurek, dlatego wybierzemy się na pieszą wycieczkę do malowniczego miasteczka Duszniki Zdrój. Chętnym umożliwimy zwiedzenie Muzeum Papiernictwa oraz wzięcie udziału w warsztatach tworzenia papieru czerpanego.
-
Ogniska z gitarą
To nieodłączna część każdego obozu – czas na poznawanie nowych ludzi, rozmowy, wymianę wrażeń i snucie rozmaitych historii.
Przykładowy dzień Obozowicza
Dzień I:
-
po śniadaniu – warsztaty aktorskie – w jaki sposób pokazujemy emocje?
-
po obiedzie: LARP – baza orbitalna zaatakowana przez obcych, podszywających się pod ludzi – komu można zaufać
-
po kolacji: projekcja filmu Wild Hunt i dyskusja na temat granic między rzeczywistością a fikcją
Dzień II:
-
po śniadaniu: łucznictwo – trochę ruchu i adrenaliny na świeżym powietrzu
-
po obiedzie: warsztaty projektowania gier miejskich
-
po kolacji: LARP typu freeform – komiczne konflikty między sąsiadami prowadzą do tragicznego finału
Dzień III:
- po śniadaniu: wycieczka z przewodnikiem szlakami Gór Bystrzyckich – świeże powietrze i piękne widoki
- po obiedzie: LARP rozegrany wspólnie z obozem RPG – wprawianie się w trudnej roli NPCa
- po kolacji: prelekcja na temat nowości w larpowym świecie