Oczywiście najważniejszy punkt programu to niezapomniana kampania RPG. Razem z przygotowującą nas do rozgrywki, rozbudowaną fabularnie “sesją” 0 rozegramy osiem sesji w 4-6 osobowych drużynach. Nasze kampanie odbywają się w wybranych przez uczestników systemach, a Mistrzowie Gry co roku przyjeżdżają z prawdziwymi nowościami! Jeśli jest taka potrzeba, można rozbić kampanię na dwie krótsze albo ostatnią sesję przeznaczyć na jednostrzał, żeby poznać dodatkowy system – wszystko w Twoich rękach!
Kto z nas nie chciałby upiec własnych lembasów lub spróbować magicznych przysmaków rodem z Harrego Pottera? Wspólnie przygotujemy kilka dań a za inspiracje posłużą nam książki, gry, filmy, seriale czy systemy rpgowe. Zaskoczymy obozowiczów przepisami na coś fantastycznego – w obu znaczeniach!
RPGi od kuchni i to dosłownie! Sztuka kulinarna to przepyszny temat do rozmów i dyskusji. Poćwiczymy nasz warsztat opisując jedzenie wszystkimi zmysłami. Wysłuchamy prelekcji o niezwykłych właściwościach niektórych ziół, którym nasi przodkowie przypisywali niezwykłe moce. Podyskutujemy o tym jak dawniej biesiadowano lub o tym jak mogłyby wyglądać posiłki spożywane na skolonizowanym Marsie. Tematów i pomysłów nie zabraknie!
Dzięki grom fabularnym nie ma dla nas ograniczeń co do niezwykłości wydarzeń jakie możemy wspólnie przeżyć. Puścimy wodze fantazji wcielając się w drożdźomantów, parmezanowych asasynów, ziemniaczanych rycerzy i paladynów majonezu kieleckiego by wspólnie odbywać epickie przygody w smakowitych krainach.
LARP (live action role-playing) to gra fabularna pokrewna RPG-om, która też polega na wcielaniu się w role, ale ma w sobie więcej elementów teatru improwizowanego. Często wykorzystywane są stroje, rekwizyty czy specjalnie przygotowane lokacje. Na naszym larpie obozowym obozowicz otrzyma swoją własną, postać, której losy będzie odgrywał. Razem zadecydujemy o tym jaki będzie bieg wydarzeń!
Podczas obozu nie może zabraknąć także larpa na terenie XVIII wiecznego zamku w Ząbkowicach Śląskich. Do dyspozycji mamy ogromny dziedziniec, klimatyczne komnaty, mroczne podziemia i dzikie międzymurze. Na naszych obozach przeżywaliśmy już wiele niezwykłych historii, skomplikowane intrygi dworskie, zmagania magicznych ras w światach fantasy, horrory w klimatach science-fiction, changelingowe mroczne baśnie… Kolejną stworzymy razem!
Czym byłby obóz bez odrobiny zdrowej rywalizacji? Na każdym turnusie możecie się spodziewać co najmniej jednego z konkursów jakie wytworzyliśmy przez lata trwania obozów.
Konkurs ten, zwany w skrócie „kMGkiem”, angażuje wszystkich uczestników obozu. Ochotnicy przygotowują i prowadzą oceniane przez kadrę sesje według własnego pomysłu, a reszta obozowiczów wciela się w role graczy. Czyli dodatkowe sesje dla wszystkich, cenny feedback dla odważnych młodych Mistrzów Gry i wieczna chwała dla zwycięzcy!
Sprawdzimy swoje siły w trudnej sztuce improwizowania opisów pod muzykę. Dodatkowy bonus to poznanie mnóstwa nowych utworów, które świetnie nadadzą się do wykorzystania podczas sesji!
Podczas konkursu chętni obozowicze próbują swoich sił w odgrywaniu postaci w wymyślonych przez kadrę scenkach, komediowych oraz na poważnie.
Rzuć 2k10. Pierwszy rzut określi Ci klimat, a drugi temat tego co za chwilę nam opiszesz. Proste? Proste!
Na otwartej przez cały dzień Battlowni czekają stoły gotowe do rozegrania bitwy. Warhammer Fantasy Battle? WH40K? Age of Sigmar? A może coś mniejszego, jak Kill Team? Jeśli masz własną armię, koniecznie zabierz ją ze sobą – znajdzie się czas i miejsce, żeby sprawdzić się z innymi na polu walki.
Zapraszamy do gry w najstarszą i najpopularniejszą fantastyczną karciankę. Jeśli lubisz magiczne karteczki nie zapomnij swojej talii – wśród obozowiczów na pewno znajdziesz chętnych na epicki pojedynek!
Jedni lubią grać w Small World, inni w Neuroshima Hex czy Potwory w Tokio, jeszcze inni w Bang! albo Pędzące Żółwie…W naszym Games Roomie jest ponad 100 planszówek i karcianek o różnej dynamice oraz stopniu trudności, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Aktywność fizyczna wzmaga kreatywność na sesjach! Tłumaczymy wszystko od podstaw i dbamy o swoje bezpieczeństwo, a przy odpowiednio wysokim poziomie entuzjazmu może nawet zorganizujemy obozowy turniej? Kto wie może nabyte umiejętności przydadzą się podczas rzutów na sesjach 😉
Jugger umożliwia wykorzystanie umiejętności szermierczych, szybkości i sprytu, stanowiąc ultymatywną odpowiedź na pytanie o idealną rozrywkę ruchową. Tak przynajmniej twierdzą nasi obozowicze.
Warto czasem oderwać się od kostek, map i figurek, dlatego wybierzemy się na co najmniej jedną pieszą wycieczkę po okolicy – odetchniemy świeżym powietrzem, rozprostujemy nogi i ruszymy zwiedzić uzdrowiskowe miasteczko – Duszniki-Zdrój.
To nieodłączna część każdego obozu – czas na rozmowy, wymianę wrażeń i dzielenie się tymi wszystkimi epickimi opowieściami z sesji. No i integrację z innymi naszymi obozami z okolicy! Tylko czekać aż ktoś wyciągnie gitarę!
3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.