+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Młodzieżowy obóz RPG Battle

Obóz młodzieżowy
Klimatyczna sesja czy epicka bitwa? Nie możesz się zdecydować? Mamy coś dla Ciebie! Połączenie intensywnego rpgowania z porządną dawką bitewniaków. Możesz szlifować swoje umiejętności na wszystkich polach.

Informacje o imprezie

Cena First Minute*:

2349 zł

Cena regularna:

2399 zł

Terminy:

T4 28.07-8.08.2022

T6 19-30.08.2022

Zakwaterowanie:

O.W. Mieszko

Wiek uczestników:

13-20 lat

Zarezerwuj miejsce!

*Cena First Minute obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 31.03.2022
Uwaga! Minimum niezbędne do zrealizowania programu wynosi 10 Uczestników.

Program obozu

SESJE RPG

Oczywiście najważniejszy punkt programu to niezapomniana kampania RPG. Razem z przygotowującą nas do rozgrywki, rozbudowaną fabularnie “sesją” 0 rozegramy osiem czterogodzinnych sesji w 4-6 osobowych drużynach. Nasze kampanie odbywają się w wybranych przez uczestników systemach, a Mistrzowie Gry co roku przyjeżdżają z prawdziwymi nowościami! Jeśli jest taka potrzeba można rozbić kampanię na dwie krótsze albo ostatnią sesję przeznaczyć na jednostrzał, żeby poznać dodatkowy system – wszystko w Twoich rękach!

BITWY NARRACYJNE

Warhammer 40.000, Warhammer: Age of Sigmar lub Warhammer 40.000: Kill Team. Bitwy nie są zwykłymi starciami – stworzymy historię w jednym z uniwersów, gdzie gracze będą mogli wpłynąć na losy wielkich konfliktów. Przywieź swoje armie albo skorzystaj z naszych figurek. Będziesz mieć szansę stworzyć historie – zarówno pojedynczych oddziałów jak i wielkich armii – oraz wziąć udział w wielkiej bitwie narracyjnej toczonej jednocześnie na paru stołach!

GRY BITEWNE – LIGA

W czasie trwania obozu, Uczestnicy będą mogli wziąć udział w lidze, jak i toczyć luźne potyczki na przygotowanych do gry stołach. Ligowe bitwy są punktowane, a ostatni dzień obozu przyniesie rozstrzygnięcie zawodów i wyłoni zwycięzcę morderczych zmagań. Uczestnicy będą również mogli wziąć udział w prezentacjach nowych systemów, a także poznać kilka niszowych klasyków, takich jak nieśmiertelny Warheim!

WARSZTATY MODELARSKIE I MALARSKIE

Warsztaty malowania figurek i tworzenia makiet terenu. Pod okiem doświadczonych konstruktorów i malarzy spróbujesz swoich sił w tworzeniu makiet z materiałów naturalnych i budowlanych (m.in. praca z MDF/HDF) oraz przećwiczysz takie techniki jak blending, NMM (non metalic metal) czy weathering. Oczywiście będzie też konkurs na najlepiej pomalowaną pacynkę.

PRELEKCJE

Interesuje Cię proces wytwarzania figurek i makiet? Potrzebujesz uzupełnić wiedzę o szczegóły i ciekawostki z uniwersów gier bitewnych takich jak Age of Sigmar czy Infinity? A może chcesz dowiedzieć się jak wygląda polska scena turniejowa albo nauczyć się tworzenia porządnych „battle reports”? Pomożemy!

LARP NA TERENIE OBOZU

LARP (live action role-playing) to gra fabularna pokrewna RPG-om, która też polega na wcielaniu się w role, ale ma w sobie więcej elementów teatru improwizowanego. Często wykorzystywane są stroje, rekwizyty czy specjalnie przygotowane lokacje. Lubimy różnorodność, więc staramy się pokazywać naszym obozowiczom różne typy gier. Nasz larp obozowy odbywać się będzie w ramach jednego cyklu, co oznacza, że każdy obozowicz otrzyma swoją własną, ekskluzywną postać, której losy będzie odgrywał na więcej niż jednym obozie na który z nami się wybierze!

LARP W SREBRNOGÓRSKIEJ TWIERDZY

Podczas obozu nie może zabraknąć także larpa na terenie XVIII wiecznej twierdzy w Srebrnej Górze, największej górskiej twierdzy w Europie. Rozległy podwórzec i tajemnicze lochy widziały już dziesiątki historii – skomplikowane intrygi dworskie, zmagania magicznych ras w światach fantasy, horrory w klimatach science-fiction, changelingowe mroczne baśnie… Kolejną stworzymy razem!

KONKURSY

Poza battlowymi zmaganiami możesz też wziąć udział w rpgowych konkursach dla całego obozu:

Konkurs Gracza

Pojedynki na słowa. Znaczące spojrzenia. Zaskakujące puenty. Teatralne gesty. Odgrywanie postaci nigdy nie było tak emocjonujące! Podczas konkursu chętni obozowicze próbują swoich sił w odgrywaniu postaci w wymyślonych przez kadrę scenkach, komediowych oraz na poważnie. Spodziewaj się (na pewno) spazmów ze śmiechu i (miejmy nadzieję) momentów prawdziwego wzruszenia i zadumy.

Konkurs Mistrza Gry

Konkurs ten, zwany w skrócie „kMGkiem”, angażuje wszystkich uczestników obozu. Ochotnicy przygotowują i prowadzą oceniane przez kadrę sesje według własnego pomysłu, a reszta obozowiczów wciela się w role graczy. Czyli dodatkowe sesje dla wszystkich, cenny feedback dla odważnych młodych Mistrzów Gry i wieczna chwała dla zwycięzcy! Warto pamiętać, że wygrana w kMGku bywa przepustką do obozowej kadry…

MAGIC: THE GATHERING

Zapraszamy do gry w najstarszą i najpopularniejszą fantastyczną karciankę. Jeśli lubisz magiczne karteczki nie zapomnij swojej talii – wśród obozowiczów na pewno znajdziesz chętnych na epicki pojedynek!

GAMES ROOM

Jedni lubią grać w Small World, inni w Neuroshima Hex czy Potwory w Tokio, jeszcze inni w Bang! albo Pędzące Żółwie…W naszym Games Roomie jest ponad 100 planszówek i karcianek o różnej dynamice oraz stopniu trudności, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

ŁUCZNICTWO

Aktywność fizyczna wzmaga kreatywność na sesjach! Tłumaczymy wszystko od podstaw i mamy łuki o różnej sile naciągu, więc każdy znajdzie coś dla siebie – a skuteczne szukanie zgubionych strzał podobno daje przerzuty w testach na spostrzegawczość!

FECHTUNEK

Błyskotliwe cięcia i zastawy z mistrzostwem wykonywane przez naszych bohaterów na ścieżkach i bezdrożach światów RPG to co innego niż prawdziwa szermierka. Ale o tej też zdobędziesz jakieś pojęcie na warsztatach fechtunku, prowadzonych przy użyciu bezpiecznej broni Go-Now. Jeśli poziom entuzjazmu będzie wystarczająco wysoki to może nawet zorganizujemy obozowy turniej?

JUGGER

Jugger umożliwia wykorzystanie umiejętności szermierczych, szybkości i sprytu, stanowiąc ultymatywną odpowiedź na pytanie o idealną rozrywkę ruchową. Tak przynajmniej twierdzą nasi obozowicze.

FANTASTYCZNE WARSZTATY KULINARNE

Kto z nas nie chciałby upiec własnych lembasów lub spróbować magicznych przysmaków rodem z Harrego Pottera? Zaskoczymy obozowiczów przepisami na coś fantastycznego – w obu znaczeniach!

WYCIECZKA PIESZA

Warto czasem oderwać się od kostek, map i figurek, dlatego wybierzemy się na co najmniej jedną pieszą wycieczkę po okolicy – odetchniemy świeżym powietrzem, rozprostujemy nogi i ruszymy zwiedzić uzdrowiskowe miasteczko, w którym od kilku sezonów nie mogliśmy zawitać – Duszniki-Zdrój.

OGNISKO Z GITARĄ

To nieodłączna część każdego obozu – czas na rozmowy, wymianę wrażeń i dzielenie się tymi wszystkimi epickimi opowieściami z sesji. No i integrację z innymi naszymi obozami z okolicy!

Musisz wiedzieć!

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie (11 noclegów),
 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
 • ubezpieczenie NNW 10 000 zł,
 • opiekę wychowawców, instruktorów oraz opiekę medyczną,
 • realizację programu wg opisu,
 • pamiątkową koszulkę (rozmiarówka) oraz zdjęcia z obozu.

Cena nie zawiera:

 • opłaty za transport,
 • dopłaty do diety specjalnej (wegetariańskiej, bezlaktozowej, bezglutenowej) – 120 zł,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – koszt 2,8% ostatecznej ceny imprezy (do 100% zwrotu),

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.

Rabaty:

 • Za wczesną rezerwację – 50 zł*
 • Zniżka dla osób jadących z BT ORION na obóz po raz czwarty – 50 zł
 • Zniżka dla osób jadących z BT ORION na obóz po raz piąty i więcej – 80 zł
 • Zabierz ze sobą kolegę/koleżankę, a dostaniesz rabat – 50 zł**
* obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 31.03.2022
** dotyczy nowych klientów. Wpisz kod rabatowy KOLL22. W uwagach do rezerwacji podaj imię i nazwisko swojego kolegi/koleżanki, który/a jedzie z nami po raz pierwszy. Dotyczy tylko jednego nowego klienta.

Obóz RPG/Battle w obrazkach

Orionopedia

Jesteś tu po raz pierwszy?

Nasze programy to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych imprezach!

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.