+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Młodzieżowy obóz RPG Battle

Obóz młodzieżowy
Klimatyczna sesja czy epicka bitwa? Nie możesz się zdecydować? Mamy coś dla Ciebie! Połączenie intensywnego rpgowania z porządną dawką bitewniaków. Możesz szlifować swoje umiejętności na wszystkich polach.

Wprowadziliśmy do naszych programów Trening Umiejętności Społecznych – TUS

Dowiedz się więcej.

Informacje o imprezie

Cena promocyjna*:

2899 zł

Cena regularna:

2999 zł

Terminy:

T4 27.07-7.08.2024

T5 7-18.08.2024

Zakwaterowanie:

O.W. Mieszko

Wiek uczestników:

13-20 lat

Zarezerwuj miejsce!

*Cena promocyjna obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 19.05.2024.
Uwaga! Minimum niezbędne do zrealizowania programu wynosi 10 Uczestników.

Obóz RPG/Battle w obrazkach

Program obozu

SESJE RPG

Oczywiście najważniejszy punkt programu to niezapomniana kampania RPG. Razem z przygotowującą nas do rozgrywki, rozbudowaną fabularnie “sesją” 0 rozegramy osiem sesji w 4-6 osobowych drużynach. Nasze kampanie odbywają się w wybranych przez uczestników systemach, a Mistrzowie Gry co roku przyjeżdżają z prawdziwymi nowościami! Jeśli jest taka potrzeba można rozbić kampanię na dwie krótsze albo ostatnią sesję przeznaczyć na jednostrzał, żeby poznać dodatkowy system – wszystko w Twoich rękach!

BITWY NARRACYJNE

Warhammer 40.000, Warhammer: Age of Sigmar lub Warhammer 40.000: Kill Team. Bitwy nie są zwykłymi starciami – stworzymy historię w jednym z uniwersów, gdzie gracze będą mogli wpłynąć na losy wielkich konfliktów. Przywieź swoje armie albo skorzystaj z naszych figurek. Będziesz mieć szansę stworzyć historie – zarówno pojedynczych oddziałów jak i wielkich armii – oraz wziąć udział w wielkiej bitwie narracyjnej toczonej jednocześnie na paru stołach!

GRY BITEWNE – LIGA

W czasie trwania obozu, Uczestnicy będą mogli wziąć udział w lidze, jak i toczyć luźne potyczki na przygotowanych do gry stołach. Ligowe bitwy są punktowane, a ostatni dzień obozu przyniesie rozstrzygnięcie zawodów i wyłoni zwycięzcę morderczych zmagań. Uczestnicy będą również mogli wziąć udział w prezentacjach nowych systemów, a także poznać kilka niszowych klasyków, takich jak nieśmiertelny Warheim!

WARSZTATY MODELARSKIE I MALARSKIE

Warsztaty malowania figurek i tworzenia makiet terenu. Pod okiem doświadczonych konstruktorów i malarzy spróbujesz swoich sił w tworzeniu makiet z materiałów naturalnych i budowlanych (m.in. praca z MDF/HDF) oraz przećwiczysz takie techniki jak blending, NMM (non metalic metal) czy weathering. Oczywiście będzie też konkurs na najlepiej pomalowaną pacynkę.

PRELEKCJE

Interesuje Cię proces wytwarzania figurek i makiet? Potrzebujesz uzupełnić wiedzę o szczegóły i ciekawostki z uniwersów gier bitewnych takich jak Age of Sigmar czy Infinity? A może chcesz dowiedzieć się jak wygląda polska scena turniejowa albo nauczyć się tworzenia porządnych „battle reports”? Pomożemy!

LARP NA TERENIE OBOZU

LARP (live action role-playing) to gra fabularna pokrewna RPG-om, która też polega na wcielaniu się w role, ale ma w sobie więcej elementów teatru improwizowanego. Często wykorzystywane są stroje, rekwizyty czy specjalnie przygotowane lokacje. Lubimy różnorodność, więc staramy się pokazywać naszym obozowiczom różne typy gier. Na naszym larpie obozowym obozowicz otrzyma swoją własną, postać, której losy będzie odgrywał. Razem zadecydujemy o tym jaki będzie bieg wydarzeń!

LARP NA ZAMKU W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

Podczas obozu nie może zabraknąć także larpa na terenie XVIII wiecznego zamku w Ząbkowicach Śląskich. Do dyspozycji mamy ogromny dziedziniec, klimatyczne komnaty, mroczne podziemia i dzikie międzymurze. Na naszych obozach przeżywaliśmy już wiele niezwykłych historii, skomplikowane intrygi dworskie, zmagania magicznych ras w światach fantasy, horrory w klimatach science-fiction, changelingowe mroczne baśnie… Kolejną stworzymy razem!

KONKURSY

Poza battlowymi zmaganiami możesz też wziąć udział w rpgowych konkursach dla całego obozu:

Konkurs Mistrza Gry

Konkurs ten, zwany w skrócie „kMGkiem”, angażuje wszystkich uczestników obozu. Ochotnicy przygotowują i prowadzą oceniane przez kadrę sesje według własnego pomysłu, a reszta obozowiczów wciela się w role graczy. Czyli dodatkowe sesje dla wszystkich, cenny feedback dla odważnych młodych Mistrzów Gry i wieczna chwała dla zwycięzcy!

Konkursy narracyjne:

Wielka Improwizacja

Sprawdzimy swoje siły w trudnej sztuce improwizowania opisów pod muzykę. Dodatkowy bonus to poznanie mnóstwa nowych utworów, które świetnie nadadzą się do wykorzystania podczas sesji!

Konkurs Gracza

Podczas konkursu chętni obozowicze próbują swoich sił w odgrywaniu postaci w wymyślonych przez kadrę scenkach, komediowych oraz na poważnie.

Randomizer

Rzuć 2k10. Pierwszy rzut określi Ci klimat, a drugi temat tego co za chwilę nam opiszesz. Proste? Proste!

MAGIC: THE GATHERING

Zapraszamy do gry w najstarszą i najpopularniejszą fantastyczną karciankę. Jeśli lubisz magiczne karteczki nie zapomnij swojej talii – wśród obozowiczów na pewno znajdziesz chętnych na epicki pojedynek!

GAMES ROOM

Jedni lubią grać w Small World, inni w Neuroshima Hex czy Potwory w Tokio, jeszcze inni w Bang! albo Pędzące Żółwie…W naszym Games Roomie jest ponad 100 planszówek i karcianek o różnej dynamice oraz stopniu trudności, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

ZAJĘCIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU: ŁUCZNICTWO I SZERMIERKA

Aktywność fizyczna wzmaga kreatywność na sesjach! Tłumaczymy wszystko od podstaw i dbamy o swoje bezpieczeństwo, a przy odpowiednio wysokim poziomie entuzjazmu może nawet zorganizujemy obozowy turniej? Kto wie może nabyte umiejętności przydadzą się podczas rzutów na stole 😉

JUGGER

Jugger umożliwia wykorzystanie umiejętności szermierczych, szybkości i sprytu, stanowiąc ultymatywną odpowiedź na pytanie o idealną rozrywkę ruchową. Tak przynajmniej twierdzą nasi obozowicze.

FANTASTYCZNE WARSZTATY KULINARNE

Kto z nas nie chciałby upiec własnych lembasów lub spróbować magicznych przysmaków rodem z Harrego Pottera? Zaskoczymy obozowiczów przepisami na coś fantastycznego – w obu znaczeniach!

WYCIECZKA PIESZA

Warto czasem oderwać się od kostek, map i figurek, dlatego wybierzemy się na co najmniej jedną pieszą wycieczkę po okolicy – odetchniemy świeżym powietrzem, rozprostujemy nogi i ruszymy zwiedzić uzdrowiskowe miasteczko – Duszniki-Zdrój.

OGNISKO INTEGRACYJNE

To nieodłączna część każdego obozu – czas na rozmowy, wymianę wrażeń i dzielenie się tymi wszystkimi epickimi opowieściami z sesji. No i integrację z innymi naszymi obozami z okolicy. Tylko czekać aż ktoś wyciągnie gitarę!

Musisz wiedzieć!

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie (11 noclegów),
 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
 • ubezpieczenie NNW 10 000 zł,
 • opiekę wychowawców, instruktorów oraz opiekę medyczną,
 • realizację programu wg opisu,
 • pamiątkową koszulkę (rozmiarówka) oraz zdjęcia z obozu.

Cena nie zawiera:

 • opłaty za transport,
 • dopłaty do diety specjalnej (wegetariańskiej, bezlaktozowej, bezglutenowej) – 132 zł,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – koszt 2,8% ostatecznej ceny imprezy (do 100% zwrotu),
 • dodatkowych atrakcji,
 • obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy INFO.

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.

Rabaty:

 • Za wczesną rezerwację – 200 zł*
 • Zniżka dla osób jadących z BT ORION na obóz po raz czwarty – 50 zł
 • Zniżka dla osób jadących z BT ORION na obóz po raz piąty i więcej – 80 zł
 • Zabierz ze sobą kolegę/koleżankę, a dostaniesz rabat – 50 zł**
* obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 17.03.2024
** dotyczy nowych klientów. Wpisz kod rabatowy KOLL24. W uwagach do rezerwacji podaj imię i nazwisko swojego kolegi/koleżanki, który/a jedzie z nami po raz pierwszy. Dotyczy tylko jednego nowego klienta.

Orionopedia

Jesteś tu po raz pierwszy?

Nasze programy to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych imprezach!

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.