Program Kolonii Otaku Junior

Przekrojowy program dostosowany do potrzeb młodszych miłośników m&a oraz japońskiej kultury.  Trochę nowoczesności, a trochę tradycji, warsztaty plastyczne i kulinarne, cosplay, kimona, konkursy… Nawet jeśli to Twój pierwszy samodzielny wyjazd dopilnujemy, żeby nie było ani chwili czasu na tęsknotę za domem! ^-^

Nowocześnie

 • Projekcje anime

Wspólne oglądanie anime to coś, czego po prostu nie może zabraknąć na OTAKU CAMP! Filmy i serie, nowości i klasyki, komedie i dramaty, horrory i romanse – słowem wspólne pochłanianie fabuły, odcinek po odcinku. Przygotujcie własne propozycje – w końcu co będziemy oglądać zależy także od Was!

 • Cosplay

Cosplay, czyli wcielanie się w postać z m&a, zyskuje w Polsce coraz większą popularność – nie może go zabraknąć i u nas! Podczas wyjazdu weźmiemy udział w warsztatach cosplayowych zakończonych emocjonującym turniejem. No i spodziewajcie się zdjęć – miliarda zdjęć!

 • UltraStar

Po japońsku, koreańsku, angielsku, polsku… znajdą się piosenki dla każdego! Bywalcy konwentów z pewnością kojarzą UltraStar, czyli połączenie tradycyjnego karaoke z dreszczykiem turniejowych emocji. Openingi, endingi, najnowsze hity i niezapomniane klasyki wypełnią nam nie jeden wieczór.

 • Dance Dance Revolution

DDR to atrakcja każdego szanującego się konwentu, więc i na naszym „tygodniowym konwencie” nie mogło jej zabraknąć. Wiele wieczorów przeskaczemy na matach, bo im więcej treningu tym lepiej. W końcu czeka nas turniej. Daj się poprowadzić strzałkom i wygraj! (ノ゚▽ ゚)ノ

Tradycyjnie

 • Kaligrafia

Pędzle z końskiego włosia i japoński tusz – a także bardziej zaskakujące narzędzia – pozwolą adeptom shodō postawić pierwsze kroki na Drodze Kaligrafii. Zaczniemy od prostych kresek, potem nauczymy się podstawowych znaków, a potem… kto wie, gdzie wyobraźnia nas poniesie. Każdy będzie mógł spróbować wykaligrafować co tylko zechce!

 • Droga Herbaty

Mówi się, że Droga Herbaty jest esencją japońskiej kultury. Mamy w niej wszystko, od kaligrafii i ceramiki, przez sztukę układania kwiatów, po omoiyari – dbanie o drugiego człowieka. Podczas obozu członek Warszawskiego Stowarzyszenia Drogi Herbaty Sunshinkai poprowadzi warsztaty na świeżym powietrzu, podczas których będzie można skosztować zarówno niepowtarzalnej atmosfery spotkania herbacianego, jak i samej matchi – zielonej sproszkowanej herbaty.

 • Kitsuke, czyli nauka zakładania kimona

Na co zwrócić uwagę, żeby nie wyglądać w kimonie jak w szlafroku babci? Ile sznurków, szarf i poduszeczek jest potrzebnych, żeby cała konstrukcja się nie rozleciała? Czym różni się kimono od yukaty? Spróbujemy nauczyć się niełatwej sztuki zakładania oryginalnego kimona i wiązania pasa obi. Efekty zostaną skrupulatnie utrwalone na zdjęciach.

Rozwojowo

 • Mangowy styl kreska po kresce

Profesjonalne warsztaty rysunku przydadzą się każdemu Otaku. Marzysz o wydaniu własnej mangi? A może po prostu lubisz pobazgrać sobie z nudów? Motywacja jest nieistotna – liczy się entuzjazm i kreatywne podejście. Pod okiem profesjonalisty każdy będzie mógł rozwinąć swoje umiejętności i wykreować własny mangowy styl.

 • Komiks

Kadrowanie, fabuła, dialogi – wszystko się liczy! Prowadzący wyjaśnią, na czym polega praca nad tworzeniem własnego mini-komiksu. Każdy znajdzie coś dla siebie – nie trzeba być doświadczonym rysownikiem, by zachwycić odbiorców chociażby poczuciem humoru. A na koniec, rzecz jasna, konkurs!

 • Japoński dla przezornych

Na pewno znasz już kilka podstawowych zwrotów. Postaramy się ugruntować i rozszerzyć tę wiedzę. Trochę językowych ciekawostek i przydatnych zwrotów, parę znaków kanji, japońskie onomatopeje albo powiedzonka – wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, w końcu mamy wakacje!

 • Pichcenie po japońsku

Nie samym sushi żyje człowiek! Podczas prelekcji i warsztatów kulinarnych poznacie tajniki japońskiej kuchni. Wspólnie przygotujemy nowe orientalne pyszności. Zestaw bento, onigiri czy aromatyczny udon? Zarusoba czy harumaki? A może ramen albo jakiś nietypowy deser? Dołączcie do nas, a się przekonacie! (^∇^)

 • Prelekcje

Coś Cię ominęło na ostatnim konwencie? Tym razem dowiesz się wszystkiego! Nasza kadra podzieli się z Obozowiczami swoimi pasjami – ciekawostki na temat m&a i Japonii w ogóle, najpopularniejsi autorzy, nadchodzące premiery, popkultura i tradycja Kraju Taniego Sushi – tematów do omówienia jest tyle, że jeden obóz na pewno nie wystarczy.

Kreatywnie

 • Malowanie wachlarzy

Odczuwasz potrzebę tworzenia? Mamy dla Ciebie idealny sposób na pokazanie swojej artystycznej strony – ozdabianie białych japońskich wachlarzy uchiwa. Tradycyjna kaligrafia, rysunek w mangowym stylu, japoński cytat z ulubionego openingu… Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, taki wachlarz będzie niepowtarzalną pamiątką z wakacji!

 • Tatuaże

Nie, nie, nic z tych rzeczy. Nie namawiamy do pokrycia całego ciała tradycyjnym japońskim tatuażem irezumi. Po pierwsze – to trudne. Po drugie – straaasznie boli. Po trzecie – nie jesteśmy z Yakuzy. Nam wystarczą odpowiednie farby i trochę cierpliwości, żeby pod opieką instruktorów rysunku wyczarować na skórze niezwykłe ornamenty, których łatwo będzie się pozbyć, kiedy już się znudzą.

 • Warsztaty

Dobrze jest posłuchać o japońskiej kulturze – jeszcze lepiej samemu zabrać się do jej zgłębiania! Dlatego mamy dla Was warsztaty związane z różnymi elementami japońskiej kultury. Tworzenie  papierowych cudeniek podczas warsztatów origami, kirigami i washi ningyo, ozdobne wiązanie chust furoshiki, malowanie wachlarzy uchiwa… Na pewno zaskoczymy Cię czymś niezwykłym!

Konkursowo

 • Cosplay Taikai

Najpierw warsztaty cosplayowe i ładnych parę godzin pracy nad strojami, a potem zaciekła rywalizacja. Przewidujemy kilka konkurencji: „podobieństwo do postaci”, „wkład pracy” oraz „scenka”. Startować można solo albo w grupach, a każdy występ jest surowo oceniany przez jury złożone z bezwzględnej i nieprzekupnej kadry ^_^

 • Turnieje DDRa i UltraStara

Czasu na trening, czy to z mikrofonem w dłoni czy ze stopami na macie, będzie wystarczająco, żeby każdy mógł poczuć się na siłach i wystartować w turnieju. Kto pokona przeciwników i własne zmęczenie nie będzie rozczarowany nagrodą – nasi sponsorzy zadbają o to, żeby każdy ze zwycięzców miał powód do radości.

 • Najlepszy komiks

Wymyślenie fabuły własnego, nawet króciutkiego komiksu, nie jest łatwe. Jeszcze trudniej zmobilizować się do żmudnej pracy nad każdym kadrem z osobna. Ale dla naszych OTAKU nie ma rzeczy niemożliwych! Niełatwo jest wybrać zwycięzcę spośród tylu zaskakujących, zwariowanych, kreatywnych i świetnie narysowanych komiksów.

 • Mistrz Kaligrafii

Tyle czasu spędzonego na nauce żmudnej sztuki kaligrafii nie może się obyć bez nagrody. Tytuł Mistrza Kaligrafii trafi do tego, kto wykaże się największą cierpliwością, zaangażowaniem i oczywiście talentem – nie zapominajmy, że shodō to także sztuka!

 • Konkurs screenów

Jeden kadr z anime, scena zatrzymana w jakimś dziwnym momencie – wiesz już co to za tytuł? Dla jednych proste, dla innych nie do odgadnięcia. Odważysz się wziąć udział w rywalizacji i udowodnić, jak dobrze orientujesz się w mangowym świecie?

Do powyższego programu dochodzi jeszcze wspaniale wyposażony Games Room, dyskoteki, piesza wycieczka po szlakach Gór Orlickich, ogniska, setki zdjęć i całe kolonijne życie towarzyskie – na nudę naprawdę nie starczy już miejsca.

Co jeszcze na Was czeka?