+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Od Gion po Akihabarę

 1. Home
 2. /
 3. Azja
 4. /
 5. Twoja Japonia
 6. /
 7. Od Gion po Akihabarę

Twoja Japonia

Od Gion po Akihabarę

Wyjazd młodzieżowy

Informacje o imprezie

Cena First Minute*:

12 500 zł

*Cena trzeciego etapu First Minute obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 31.05.2021

Cena regularna:

13 000 zł

Termin:

5-16.09.2021

Wiek uczestników:

14-19 lat

Dołożymy wszelkich starań, żeby utrzymać program w dotychczasowej formie, ale trzeba mieć na uwadze, że po otwarciu Japonii na turystów niektóre punkty programu mogą zostać zmodyfikowane albo zastąpione zgodnie z nowymi możliwościami. O wszystkich zmianach będziemy na bieżąco informować.

Twoja Japonia to jedyne wycieczki na polskim rynku zaprojektowane

SPECJALNIE dla młodych miłośników m&a!

Może właśnie dla Ciebie?

UWAGA! W tym roku ze względu na planowane w Tokio Igrzyska Olimpijskie rezygnujemy z sierpniowych terminów wycieczek do Japonii. Młodzież, która nie może wytrzymać bez wizyty w Kraju Kwitnącej Wiśni, zapraszamy na wyjazd we wrześniu.

Co wyróżnia naszą imprezę?

Ludzie

Na wycieczce spotkacie tylko rówieśników o podobnych zainteresowaniach, a piloci nawet gdyby chcieli to nie potrafią przynudzać. Wspólnie stworzymy naszą własną, niepowtarzalną opowieść o Japonii – no i dowiecie się wszystkiego o majestatycznych japońskich lwach!

Jedzenie

Japońska kuchnia jest najsmaczniejsza na świecie, a my dobrze wiemy, gdzie szukać najlepszych lokalnych restauracji. Pokażemy Wam prawdziwe smaki Japonii, ale oczywiście nikogo nie będziemy zmuszać do próbowania orientalnych przysmaków, jeśli nie będzie miał na to ochoty.

Noclegi

Każde miejsce noclegowe będzie albo wyjątkowo ciekawe albo tuż przy najważniejszych atrakcjach – zazwyczaj oba naraz. Nasza ulubiona miejscówka to hotel kapsułowy połączony z czytelnią mangi, ale to nie wszystko co mamy w zanadrzu.

Ludzie

Na wycieczce spotkacie tylko rówieśników o podobnych zainteresowaniach, a piloci nawet gdyby chcieli to nie potrafią przynudzać. Wspólnie stworzymy naszą własną, niepowtarzalną opowieść o Japonii – no i dowiecie się wszystkiego o majestatycznych japońskich lwach!

Jedzenie

Japońska kuchnia jest najsmaczniejsza na świecie, a my dobrze wiemy, gdzie szukać najlepszych lokalnych restauracji. Pokażemy Wam prawdziwe smaki Japonii, ale oczywiście nikogo nie będziemy azmuszać do próbowania orientalnych przysmaków, jeśli nie będzie miał na to ochoty.

Noclegi

Każde miejsce noclegowe będzie albo wyjątkowo ciekawe albo tuż przy najważniejszych atrakcjach – zazwyczaj oba naraz. Nasza ulubiona miejscówka to hotel kapsułowy połączony z czytelnią mangi, ale to nie wszystko co mamy w zanadrzu.

Program imprezy

Dzień 1

Wylot z Warszawy o 15:20. Żadnych przesiadek, 10 godzin lotu Dreamlinerem i jesteśmy na miejscu. To jak podróż opóźnioną TLKą z Zakopanego do Gdańska – tylko przyjemniej, bo dostajemy dwa ciepłe posiłki, napoje, kocyk, poduszkę, słuchawki i dostęp do filmów, gier i muzyki.

Dzień 2

Przylot do Tokio o 08:45. Formalności na lotnisku, zostawienie bagaży w hostelu i zaczynamy! Na dobry początek jakiś pyszny japoński obiad, bo przecież nie da się zwiedzać, kiedy w brzuchu pustka… Potem wybierzemy się do nowoczesnej dzielnicy Shibuya z najsłynniejszym przejściem dla pieszych na świecie i pomnikiem wiernego psa Hachiko, ulubieńca Tokijczyków. Tutaj można naprawdę poczuć, że jest się w japońskiej stolicy! Wieczorem czeka nas jeszcze znalezienie jakiejś przytulnej knajpki i grupowa integracja, w końcu warto się trochę lepiej poznać na początku wycieczki. A na koniec… odsypianie jetlaga.

Dzień 3

Czas na wypad poza miasto. Kolejką szynową wjedziemy na górę Takao, ponoć zamieszkaną przez długonose demony tengu! Z jej szczytu przy sprzyjającej pogodzie widać symbol Japonii, górę Fuji oraz zapierającą dech w piersiach panoramę Tokio. Czekają na nas nie tylko kilkusetletnie cedry, ale też zabytkowy kompleks świątynny Yakuo-in, zagubione w lesie kapliczki, drewniane bramy torii i obrośnięte mchem kamienne figurki Jizō rodem ze Spirited Away. No i oczywiście lokalne przysmaki, w tym podawane na gorąco tengu yaki i sanpuku dango. Większość drogi na szczyt góry wjedziemy urokliwą kolejką linową, tak samo też wrócimy, ale w drodze powrotnej przejdziemy jeszcze przez most wiszący i poświęcimy trochę czasu na zakupienie pamiątek.

Dzień 5

Tego dnia w planach mamy wizytę w Kyoto International Manga Museum, najstarszym japońskim muzeum dotyczącym mangi. Będzie okazja zobaczyć mangaków przy pracy, a najbardziej zdeterminowanym uda się zdobyć portret w niepowtarzalnym stylu! Potem odwiedzimy Nishiki Market, niezwykłą ulicę handlową z setkami sklepików i stoisk z japońskimi przysmakami. Odważni będą mieć możliwość spróbowania najróżniejszych (i najdziwniejszych) japońskich przysmaków – kalmarów na patyku, pieczonych kasztanów, fasolowych słodyczy, puszystych omletów, no i słynnych takoyaki – kulek ciasta z kawałkami ośmiornicy w słodkim sosie! Będzie też czas na zakupy, nie tylko w temacie jedzenia. Uliczka Teramachi i okolice to doskonałe miejsce na zakup tradycyjnych pamiątek, a świetnie zaopatrzone Animeto tuż przy naszym hostelu zaspokoi potrzebę gadżetów związanych z m&a – przynajmniej na jakiś czas.

Wieczorem weźmiemy udział w przygotowanym specjalnie dla nas spotkaniu herbacianym – tradycyjne słodycze wagashi i zielona herbata matcha nikogo nie ominą. Od gospodarza spotkania dowiemy się trochę na temat Drogi Herbaty i japońskiej gościnności oraz będziemy mieli okazję podziwiać wnętrza starego kiotyjskiego domu z matami, przesuwanymi drzwiami, drewnianą werandą i ogrodem.

Dzień 4

Wcześnie rano superszybki ekspres shinkansen, japoński pociąg-pocisk, zabierze nas do Kioto. W podróży każdy będzie mieć okazję zjeść samodzielnie wybrany lunch bentō. Zaraz po przyjeździe zobaczymy najpiękniejsze zabytki dawnej stolicy: Kinkaku-ji, czyli słynny Złoty Pawilon oraz kontrastującą z nim ascetyczną buddyjską świątynię Ryōan-ji z kamiennym ogrodem zen. Oba znajdują się na liście UNESCO. W międzyczasie znajdziemy chwilę na spróbowanie pysznych lodów z zielonej herbaty z posypką ze złotych płatków, a wieczorem wybierzemy się na kaiten-zushi, gdzie na taśmie krążą apetycznie wyglądające talerzyki z niezliczonymi rodzajami sushi. W Kioto będziemy nocować w niezwykłym miejscu, które jest połączeniem hotelu kapsułowego i biblioteki z mangami

Dzień 6

Kolejna daleka podróż – tym razem ekspresem shinkansen aż do Hiroshimy. Na początku zwiedzimy Park Pokoju oraz celowo pozostawiony w ruinie budynek-pomnik zwany Kopułą Bomby Atomowej. Ale Hiroshima to nie tylko bolesne wspomnienia o wojnie! Przekonamy się o tym, kiedy popłyniemy promem na pobliską Itsukushimę, wyspę świątynną wpisaną na listę UNESCO, znaną bardziej pod nazwą Miyajima. To tam można zobaczyć olbrzymią czerwoną bramę torii, stojącą w zatoce, czyli jeden z nihon sankei, trzech najsłynniejszych japońskich pejzaży. Tego dnia na pewno wybierzemy się na miejscowe okonomiyaki oraz lody o smaku czarnego sezamu albo słodkie momiji manju. Poznamy też bliżej żyjące na wyspie jelenie shika, które jako strażnicy świątyni i posłańcy bóstw mogą sobie na wiele pozwolić… Powrót do Kioto dopiero późnym wieczorem.

Dzień 7

Wstajemy skoro świt – a przynajmniej tak muszą zrobić ochotnicy, którzy chcą zdążyć na wycieczkę fakultatywną na pchli targ na dziedzińcu buddyjskiej świątyni.  Wśród straganów z najrozmaitszymi starociami będzie można znaleźć prawdziwe skarby, od czarek do herbaty, przez oryginalne elementy miecza japońskiego czy maski teatru No, aż po sprzedawane za bezcen jedwabne kimona. Ale to nie jedyna okazja na zakup tradycyjnego japońskiego stroju! Chętnych zabierzemy też do naszego ulubionego sklepu z kimonami i yukatami, gdzie doświadczone ekspedientki pomogą chętnym wybrać odpowiedni zestaw, a nawet od razu założyć go na siebie. Potem czeka nas wizyta w Fushimi Inari Taisha, chramie shintō słynącym z ponad 10.000 czerwonych bram torii, który przez wielu uważany jest za najpiękniejsze miejsce w Japonii. To doskonałe miejsce na zdjęcia, zwłaszcza w tradycyjnym stroju! W okolicy spróbujemy też potraw z inari, czyli smażonym tofu w słodkim sosie, które według legendy jest przysmakiem lisów, strażników i posłańców bóstwa ryżu. Wieczorem najwytrwalszych zabierzemy na spacer po rozświetlonej lampionami historycznej dzielnicy Gion, gdzie wciąż można przy odrobinie szczęścia spotkać spieszącą wąskimi uliczkami gejszę.

Dzień 8

Czas na wycieczkę podmiejskim pociągiem, której celem będzie najstarsza stolica Japonii, Nara. Jej główną atrakcją jest olbrzymi park krajobrazowy, w którym żyje na wolności grubo ponad tysiąc oswojonych jeleni. Zwierzęta chętnie pozwalają się fotografować, głaskać, a nawet karmić specjalnymi ciastkami. W Parku Nara zobaczymy, poza ogrooomną ilością jeleni, buddyjską świątynię Tōdai-ji, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pawilon Wielkiego Buddy w Tōdai-ji to największa drewniana budowla na świecie, a w swoim wnętrzu skrywa również największy na świecie posąg Buddy wykonany z brązu. W Narze czeka na nas też kakigōri, deser z kruszonego lodu oblanego słodkim syropem. A komu starczy sił będzie mieć jeszcze okazję zwiedzić słynący ze szpaleru tysiąca kamiennych latarni chram Kasuga Taisha. Wieczorem wrócimy shinkansenem do Tokio.

Dzień 9

Tego dnia pojedziemy metrem do Meiji Jingu, słynnego cesarskiego chramu, wybudowanego w wypełnionym śpiewami cykad parku Yoyogi. To piękne i spokojne miejsce, w którym można z łatwością zapomnieć, że jest się w środku wielomilionowej metropolii. Zaraz potem czeka nas olbrzymi kontrast, czyli przeskok do Harajuku, barwnego i zatłoczonego centrum młodzieżowej mody. Zadbamy oczywiście o czas wolny na pobuszowanie po sklepach, a potem pójdziemy do Kawaii Monster Cafe. Jeśli wierzyć internetom Japonia to najdziwniejsze miejsce na świecie, a ta kawiarnia… no cóż… raczej nie przyczyni się do zwalczenia tego stereotypu. To jak wizyta we śnie bardzo ekstrawaganckiego artysty. Sami zobaczycie.

Dzień 11

Wreszcie to, na co wszyscy czekali – wycieczka do Muzeum Studia Ghibli! Bilety zrobione z oryginalnych klatek filmowych studia Ghibli wręczy nam olbrzymi Totoro, a w środku… kto wie, co nas czeka? Fotografowanie ekspozycji jest zakazane, żeby każda wizyta w muzeum była owiana tajemnicą. Ale na pewno obejrzymy niepowtarzalną krótką animację, niedostępną nigdzie poza znajdującym się w Muzeum kameralnym kinem. Wycieczka pokaże nam też inspiracje Miyazakiego do stworzenia Spirited Away – czyli historyczne budynki w skansenie Edo-Tokyo Open Air Architectural Museum oraz luksusowy Hotel Gajoen, gdzie czeka nas lunch „all you can eat” jak u Yubaby.

A wieczorem, wiadomo, pójdziemy znów buszować po Akibie – bo umówmy się, nie ma czegoś takiego jak „za dużo czasu na Akihabarze”. Na pamiątkę zostaną niepowtarzalne zdjęcia purikura – no i te wszystkie zakupy, które z trudem upakujecie do walizek.

Dzień 10

Z samego rana odwiedzimy niezwykły chram Kanda Myōjin, który możecie kojarzyć z serii Love Live! – można tam kupić niezwykłe talizmany ochronne stworzone specjalnie dla komputerów czy telefonów komórkowych. Potem wreszcie upragniony czas wolny na Akihabarze! Będzie kupowanie dziwacznych słodyczy w DonKi, cosplayowych gadżetów w Cospa Gee Store i taniej elektroniki w Yodobashi Camera, a także buszowanie wśród używanych mang w Mandarake, szukanie ulubionych serii w Animeto i co tylko zapragniecie. Może nawet zdradzimy Wam sekret i pokażemy gdzie zjeść NAJLEPSZY sernik w Japonii? Oczywiście wypróbujemy też automaty w Sega Game Center. Wieczorem zabierzemy Was do imprezowej dzielnicy Roppongi, gdzie wjedziemy na rzęsiście oświetloną wieżę Tokyo Tower. Widok na tokijską metropolię z góry – zwłaszcza w nocy – to naprawdę niezapomniane przeżycie!

Dzień 12

Wylot z Tokio 10:15

Przylot do Warszawy 14:25

Program dzień po dniu

Dzień 1: Wylot z Warszawy.

Dzień 2:  Przylot do Tokio. Zakwaterowanie. Shibuya Crossing i pomnik Hachiko. Integracja.

Dzień 3:  Wycieczka na górę Takao, kompleks świątyń Yakuo-in, polowanie na tengu.

Dzień 4:  Przejazd shinkansenem do Kioto. Złoty Pawilon, świątynia Ryōan-ji, kolacja kaiten-zushi.

Dzień 5:  Wizyta w International Manga Museum, japońskie pyszności na Nishiki Market, spotkanie herbaciane u Dairika.

Dzień 6:  Wycieczka shinkansenem do Hiroshimy i promem na wyspę świątynną Miyajima.

Dzień 7:  Sklep z kimonami, chram Fushimi Inari, spacer po Gion.

Dzień 8:  Wycieczka do Nary, wizyta w świątyni Tōdai-ji, głaskanie jeleni i powrót do Tokio.

Dzień 9:  Park Yoyogi i chram Meiji Jingu, dzielnica mody Harajuku, Kawaii Monster Cafe.

Dzień 10:  Chram Kanda Myōjin, czas wolny na Akihabarze, Roppongi i wjazd na Tokio Tower.

Dzień 11: Wycieczka do skansenu i Muzeum Studia Ghibli, Akihabara aż do wieczora.

Dzień 12: Wylot z Tokio i powrót do Polski.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia na bieżąco zmian ze względu na złą pogodę i inne czynniki niezależne.

Dzień 1

Wylot z Warszawy: 15:20

Dzień 2

Przylot do Tokio o 08:45. Formalności na lotnisku, zostawienie bagaży w hostelu i zaczynamy! Na dobry początek jakiś pyszny japoński obiad, bo przecież nie da się zwiedzać, kiedy w brzuchu pustka… Potem wybierzemy się do nowoczesnej dzielnicy Shibuya z najsłynniejszym przejściem dla pieszych na świecie i pomnikiem wiernego psa Hachiko, ulubieńca Tokijczyków. Tutaj można naprawdę poczuć, że jest się w japońskiej stolicy! Wieczorem czeka nas jeszcze znalezienie jakiejś przytulnej knajpki i grupowa integracja, w końcu warto się trochę lepiej poznać na początku wycieczki. A na koniec… odsypianie jetlaga.

Dzień 3

Czas na wypad poza miasto. Kolejką szynową wjedziemy na górę Takao, ponoć zamieszkaną przez długonose demony tengu! Z jej szczytu przy sprzyjającej pogodzie widać symbol Japonii, górę Fuji oraz zapierającą dech w piersiach panoramę Tokio. Czekają na nas nie tylko kilkusetletnie cedry, ale też zabytkowy kompleks świątynny Yakuo-in, zagubione w lesie kapliczki, drewniane bramy torii i obrośnięte mchem kamienne figurki Jizō rodem ze Spirited Away. No i oczywiście lokalne przysmaki, w tym podawane na gorąco tengu yaki i sanpuku dango. Większość drogi na szczyt góry wjedziemy urokliwą kolejką linową, tak samo też wrócimy, ale w drodze powrotnej przejdziemy jeszcze przez most wiszący i poświęcimy trochę czasu na zakupienie pamiątek.

Dzień 4

Wcześnie rano superszybki ekspres shinkansen, japoński pociąg-pocisk, zabierze nas do Kioto. W podróży każdy będzie mieć okazję zjeść samodzielnie wybrany lunch bentō. Zaraz po przyjeździe zobaczymy najpiękniejsze zabytki dawnej stolicy: Kinkaku-ji, czyli słynny Złoty Pawilon oraz kontrastującą z nim ascetyczną buddyjską świątynię Ryōan-ji z kamiennym ogrodem zen. Oba znajdują się na liście UNESCO. W międzyczasie znajdziemy chwilę na spróbowanie pysznych lodów z zielonej herbaty z posypką ze złotych płatków, a wieczorem wybierzemy się na kaiten-zushi, gdzie na taśmie krążą apetycznie wyglądające talerzyki z niezliczonymi rodzajami sushi. W Kioto będziemy nocować w niezwykłym miejscu, które jest połączeniem hotelu kapsułowego i biblioteki z mangami

Dzień 5

Tego dnia w planach mamy wizytę w Kyoto International Manga Museum, najstarszym japońskim muzeum dotyczącym mangi. Będzie okazja zobaczyć mangaków przy pracy, a najbardziej zdeterminowanym uda się zdobyć portret w niepowtarzalnym stylu! Potem odwiedzimy Nishiki Market, niezwykłą ulicę handlową z setkami sklepików i stoisk z japońskimi przysmakami. Odważni będą mieć możliwość spróbowania najróżniejszych (i najdziwniejszych) japońskich przysmaków – kalmarów na patyku, pieczonych kasztanów, fasolowych słodyczy, puszystych omletów, no i słynnych takoyaki – kulek ciasta z kawałkami ośmiornicy w słodkim sosie! Będzie też czas na zakupy, nie tylko w temacie jedzenia. Uliczka Teramachi i okolice to doskonałe miejsce na zakup tradycyjnych pamiątek, a świetnie zaopatrzone Animeto tuż przy naszym hostelu zaspokoi potrzebę gadżetów związanych z m&a – przynajmniej na jakiś czas.

Wieczorem weźmiemy udział w przygotowanym specjalnie dla nas spotkaniu herbacianym – tradycyjne słodycze wagashi i zielona herbata matcha nikogo nie ominą. Od gospodarza spotkania dowiemy się trochę na temat Drogi Herbaty i japońskiej gościnności oraz będziemy mieli okazję podziwiać wnętrza starego kiotyjskiego domu z matami, przesuwanymi drzwiami, drewnianą werandą i ogrodem.

Dzień 6

Kolejna daleka podróż – tym razem ekspresem shinkansen aż do Hiroshimy. Na początku zwiedzimy Park Pokoju oraz celowo pozostawiony w ruinie budynek-pomnik zwany Kopułą Bomby Atomowej. Ale Hiroshima to nie tylko bolesne wspomnienia o wojnie! Przekonamy się o tym, kiedy popłyniemy promem na pobliską Itsukushimę, wyspę świątynną wpisaną na listę UNESCO, znaną bardziej pod nazwą Miyajima. To tam można zobaczyć olbrzymią czerwoną bramę torii, stojącą w zatoce, czyli jeden z nihon sankei, trzech najsłynniejszych japońskich pejzaży. Tego dnia na pewno wybierzemy się na miejscowe okonomiyaki oraz lody o smaku czarnego sezamu albo słodkie momiji manju. Poznamy też bliżej żyjące na wyspie jelenie shika, które jako strażnicy świątyni i posłańcy bóstw mogą sobie na wiele pozwolić… Powrót do Kioto dopiero późnym wieczorem.

Dzień 7

Wstajemy skoro świt – a przynajmniej tak muszą zrobić ochotnicy, którzy chcą zdążyć na wycieczkę fakultatywną na pchli targ na dziedzińcu buddyjskiej świątyni.  Wśród straganów z najrozmaitszymi starociami będzie można znaleźć prawdziwe skarby, od czarek do herbaty, przez oryginalne elementy miecza japońskiego czy maski teatru No, aż po sprzedawane za bezcen jedwabne kimona. Ale to nie jedyna okazja na zakup tradycyjnego japońskiego stroju! Chętnych zabierzemy też do naszego ulubionego sklepu z kimonami i yukatami, gdzie doświadczone ekspedientki pomogą chętnym wybrać odpowiedni zestaw, a nawet od razu założyć go na siebie. Potem czeka nas wizyta w Fushimi Inari Taisha, chramie shintō słynącym z ponad 10.000 czerwonych bram torii, który przez wielu uważany jest za najpiękniejsze miejsce w Japonii. To doskonałe miejsce na zdjęcia, zwłaszcza w tradycyjnym stroju! W okolicy spróbujemy też potraw z inari, czyli smażonym tofu w słodkim sosie, które według legendy jest przysmakiem lisów, strażników i posłańców bóstwa ryżu. Wieczorem najwytrwalszych zabierzemy na spacer po rozświetlonej lampionami historycznej dzielnicy Gion, gdzie wciąż można przy odrobinie szczęścia spotkać spieszącą wąskimi uliczkami gejszę.

Dzień 8

Czas na wycieczkę podmiejskim pociągiem, której celem będzie najstarsza stolica Japonii, Nara. Jej główną atrakcją jest olbrzymi park krajobrazowy, w którym żyje na wolności grubo ponad tysiąc oswojonych jeleni. Zwierzęta chętnie pozwalają się fotografować, głaskać, a nawet karmić specjalnymi ciastkami. W Parku Nara zobaczymy, poza ogrooomną ilością jeleni, buddyjską świątynię Tōdai-ji, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pawilon Wielkiego Buddy w Tōdai-ji to największa drewniana budowla na świecie, a w swoim wnętrzu skrywa również największy na świecie posąg Buddy wykonany z brązu. W Narze czeka na nas też kakigōri, deser z kruszonego lodu oblanego słodkim syropem. A komu starczy sił będzie mieć jeszcze okazję zwiedzić słynący ze szpaleru tysiąca kamiennych latarni chram Kasuga Taisha. Wieczorem wrócimy shinkansenem do Tokio.

Dzień 9

Tego dnia pojedziemy metrem do Meiji Jingu, słynnego cesarskiego chramu, wybudowanego w wypełnionym śpiewami cykad parku Yoyogi. To piękne i spokojne miejsce, w którym można z łatwością zapomnieć, że jest się w środku wielomilionowej metropolii. Zaraz potem czeka nas olbrzymi kontrast, czyli przeskok do Harajuku, barwnego i zatłoczonego centrum młodzieżowej mody. Zadbamy oczywiście o czas wolny na pobuszowanie po sklepach, a potem pójdziemy do Kawaii Monster Cafe. Jeśli wierzyć internetom Japonia to najdziwniejsze miejsce na świecie, a ta kawiarnia… no cóż… raczej nie przyczyni się do zwalczenia tego stereotypu. To jak wizyta we śnie bardzo ekstrawaganckiego artysty. Sami zobaczycie.

Dzień 10

Z samego rana odwiedzimy niezwykły chram Kanda Myōjin, który możecie kojarzyć z serii Love Live! – można tam kupić niezwykłe talizmany ochronne stworzone specjalnie dla komputerów czy telefonów komórkowych. Potem wreszcie upragniony czas wolny na Akihabarze! Będzie kupowanie dziwacznych słodyczy w DonKi, cosplayowych gadżetów w Cospa Gee Store i taniej elektroniki w Yodobashi Camera, a także buszowanie wśród używanych mang w Mandarake, szukanie ulubionych serii w Animeto i co tylko zapragniecie. Może nawet zdradzimy Wam sekret i pokażemy gdzie zjeść NAJLEPSZY sernik w Japonii? Oczywiście wypróbujemy też automaty w Sega Game Center. Wieczorem zabierzemy Was do imprezowej dzielnicy Roppongi, gdzie wjedziemy na rzęsiście oświetloną wieżę Tokyo Tower. Widok na tokijską metropolię z góry – zwłaszcza w nocy – to naprawdę niezapomniane przeżycie!

Dzień 11

Wreszcie to, na co wszyscy czekali – wycieczka do Muzeum Studia Ghibli! Bilety zrobione z oryginalnych klatek filmowych studia Ghibli wręczy nam olbrzymi Totoro, a w środku… kto wie, co nas czeka? Fotografowanie ekspozycji jest zakazane, żeby każda wizyta w muzeum była owiana tajemnicą. Ale na pewno obejrzymy niepowtarzalną krótką animację, niedostępną nigdzie poza znajdującym się w Muzeum kameralnym kinem. Wycieczka pokaże nam też inspiracje Miyazakiego do stworzenia Spirited Away – czyli historyczne budynki w skansenie Edo-Tokyo Open Air Architectural Museum oraz luksusowy Hotel Gajoen, gdzie czeka nas lunch „all you can eat” jak u Yubaby.

A wieczorem, wiadomo, pójdziemy znów buszować po Akibie – bo umówmy się, nie ma czegoś takiego jak „za dużo czasu na Akihabarze”. Na pamiątkę zostaną niepowtarzalne zdjęcia purikura – no i te wszystkie zakupy, które z trudem upakujecie do walizek.

Dzień 12

Wylot z Tokio 10:15

Przylot do Warszawy 14:25

Program dzień po dniu

Dzień 1: Wylot z Warszawy.

Dzień 2:  Przylot do Tokio. Zakwaterowanie. Shibuya Crossing i pomnik Hachiko. Integracja.

Dzień 3:  Wycieczka na górę Takao, kompleks świątyń Yakuo-in, polowanie na tengu.

Dzień 4:  Przejazd shinkansenem do Kioto. Złoty Pawilon, świątynia Ryōan-ji, kolacja kaiten-zushi.

Dzień 5:  Wizyta w International Manga Museum, japońskie pyszności na Nishiki Market, spotkanie herbaciane u Dairika.

Dzień 6:  Wycieczka shinkansenem do Hiroshimy i promem na wyspę świątynną Miyajima.

Dzień 7:  Sklep z kimonami, chram Fushimi Inari, spacer po Gion.

Dzień 8:  Wycieczka do Nary, wizyta w świątyni Tōdai-ji, głaskanie jeleni i powrót do Tokio.

Dzień 9:  Park Yoyogi i chram Meiji Jingu, dzielnica mody Harajuku, Kawaii Monster Cafe.

Dzień 10:  Chram Kanda Myōjin, czas wolny na Akihabarze, Roppongi i wjazd na Tokio Tower.

Dzień 11: Wycieczka do skansenu i Muzeum Studia Ghibli, Akihabara aż do wieczora.

Dzień 12: Wylot z Tokio i powrót do Polski.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia na bieżąco zmian ze względu na złą pogodę i inne czynniki niezależne.

Gdzie będziemy? Co zrobimy?

Musisz wiedzieć!

Informacje praktyczne:

Zakwaterowanie:

Hostele w standardzie turystycznym usytuowane przy najciekawszych atrakcjach. Pokoje wieloosobowe lub pojedyncze kapsuły. W hostelach są dostępne ręczniki oraz podstawowe środki czystości (szampon, płyn do kąpieli etc.).

UWAGA! Wycieczka nie jest przeznaczona dla osób z silną klaustrofobią!

Wyżywienie:

W cenie zapewniamy pełne wyżywienie w lokalnych restauracjach i sklepach konbini wraz z napojami oraz urozmaicone przekąski.

Transport:

Samolot Dreamliner polskich linii lotniczych LOT na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa. Długość lotu do Japonii: 10 h 25 min. Długość lotu powrotnego: 11h 10min. Na miejscu transport koleją Japan Rail, w tym superekspresami shinkansen „Hikari”, liniami lokalnymi, metrem, autobusami miejskimi, kolejką szynową oraz promem.

Cena zawiera:

 • Pamiątkowe zdjęcia i koszulkę (rozmiarówka).
 • Bezpośredni przelot Dreamlinerem Polskich Linii Lotniczych LOT.
 • 10 noclegów w hostelach młodzieżowych (jedna noc na pokładzie samolotu).
 • Pełne wyżywienie oraz transport na miejscu.
 • Japońską kartę SIM, pozwalającą na korzystanie z internetu.
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
 • Program turystyczny, w tym spotkanie herbaciane oraz wieczór karaoke.
 • Całodobową opiekę wychowawców, pilotów i przewodników lokalnych.
 • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NNW 4.000 EUR, bagaż 400 EUR, Fundusz Gwarancyjny.

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.