+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Od Drogi Herbaty po Bramy Torii Wrzesień 2025 18+

  1. Home
  2. /
  3. Od Drogi Herbaty po...

Twoja Japonia

Od Drogi Herbaty po Bramy Torii

Tokio-Kioto-Nara-Hiroshima-Osaka
Wyjazd do Japonii dla osób dorosłych

Informacje o imprezie

Cena promocyjna:

19 299 zł*

Cena regularna:

20 299 zł*

Termin:

9-24-09.2025

Wiek uczestników:

18+ lat

Zarezerwuj miejsce!

*Cena promocyjna obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 31.12.2024.
Minimalna liczba Uczestników niezbędna do zrealizowania imprezy: 10 osób.

Twoja Japonia Od Drogi Herbaty po Bramy Torii
to wycieczka zaprojektowana dla osób,

które chcą zwiedzić Japonię i poznać na własne oczy jej kulturę.

Jeśli jesteś zafascynowany Krajem Wschodzącego Słońca to może wyjazd stworzony właśnie dla Ciebie?

Co wyróżnia naszą imprezę?

Ludzie

To zupełnie jak wyjazd ze znajomymi, tyle że poznacie się dopiero w trakcie wycieczki. W grupie będą tylko ludzie o podobnych zainteresowaniach, a piloci nawet gdyby chcieli to nie potrafią przynudzać. Wspólnie stworzymy naszą własną, niepowtarzalną opowieść o Japonii!

Jedzenie

Japońska kuchnia jest najsmaczniejsza na świecie – a my dobrze wiemy, gdzie szukać najlepszych lokalnych restauracji. Pokażemy Wam prawdziwe smaki Japonii, ale oczywiście nikogo nie będziemy zmuszać do próbowania orientalnych przysmaków, jeśli nie będzie miał na to ochoty.

Noclegi

Każde miejsce noclegowe będzie albo wyjątkowo ciekawe albo tuż przy najważniejszych atrakcjach – zazwyczaj oba naraz. Nasza ulubiona miejscówka to hotel kapsułowy połączony z czytelnią mangi, ale to nie wszystko co mamy w zanadrzu.

W tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy na standard obiektów i wygodę korzystania z hotelu kapsułowego 🙂

Program imprezy

Dzień 1

Pierwsze spotkanie na lotnisku Chopina, zapoznanie się z pilotami oraz innymi uczestnikami. Wylot z Warszawy o 22:50. Żadnych przesiadek, 14 godzin lotu Dreamlinerem.

Dzień 2

Przylot do Tokio o godzinie 18.35. Sprawy organizacyjne na lotnisku. Po zameldowaniu w hotelu kapsułowym czas na pierwszy japoński posiłek.

Dzień 3

Po śniadaniu spakowani na pierwszy dzień zaczynamy zwiedzanie od dzielnicy Asakusa. Na początek najstarsza, imponująca buddyjska świątynia w Tokio – Sensō-ji. Słynie ona z ogromnych czerwonych lampionów. Przejdziemy się ulicą Nakamise, gdzie będziemy mogli zakupić pamiątki. Możliwość zakupienia omikuji, które wyjątkowo w tym miejscu są dostępne  w języku angielskim. W okolicy zahaczymy jeszcze o zaskakującą Kappabashi-dōri, ulicę pełną kuchennych sprzętów i “sztucznego jedzenia”, które w Japonii jest wszechobecne.

Po południu kolejny tokijski klasyk czyli Shibuya Crossing, najsłynniejsze przejście dla pieszych na świecie. Oczywiście zobaczymy tam także pomnik wiernego psa Hachiko. Pod wieczór skosztujemy japońskiego makaronu – udon czy soba?

Dzień 4

Wyjazd poza miasto. Kolejką szynową wjedziemy na górę Takao, ponoć zamieszkaną przez długonose demony tengu. Z jej szczytu przy sprzyjającej pogodzie widać symbol Japonii, górę Fuji oraz panoramę Tokio. Zwiedzimy kilkusetletnie cedry czy wiszący most, zabytkowy kompleks świątynny Yakuo-in, zagubione w lesie kapliczki, drewniane bramy torii i obrośnięte mchem kamienne figurki Jizō. Będzie okazja na wypróbowanie lokalnych przysmaków, w tym podawanych na gorąco tengu yaki i sanpuku dango.

Na górze Takao znajdują się łaźnie publiczne, dlatego osoby, które będą chciały skorzystać z chwili relaksu wśród natury, będą mogły wybrać jeden z dostępnych tam Onsenów i wybrać się do niego. Większość drogi na szczyt góry wjedziemy kolejką linową, tak samo też wrócimy – no, chyba że znajdą się śmiałkowie, którzy wolą zejść jedną z tras hikingowych i zobaczyć jeszcze niewielki wodospad albo kamienne figurki Siedmiu Bogów Szczęścia.

Dzień 5

Z rana Shinkansen zabierze nas do wspaniałego Kioto. W podróży każdy będzie mieć okazję zjeść samodzielnie wybrane obentō (pudełko, trochę jak śniadaniówka, z przegródkami z różnymi japońskimi potrawami, bardzo popularne w Japonii). Podczas podróży będziemy mogli przez okno podziwiać przepiękne widoki.

Po odstawieniu walizek w hotelu rozpoczniemy zwiedzanie od zobaczenia najpiękniejszych zabytków dawnej stolicy: Kinkaku-ji, czyli słynny Złoty Pawilon oraz kontrastującą z nim ascetyczną buddyjską świątynię Spokojnego Smoka – Ryōan-ji z kamiennym ogrodem zen. Oba znajdują się na liście UNESCO.

Wieczorem wybierzemy się razem na kaiten-zushi, gdzie na taśmie krążą przeróżne rodzaje, apetycznie wyglądającego sushi. Wszystko zamawiamy samodzielnie na ekranie, a nasze osobiste zamówienia prędko do nas przyjadą na talerzykach. Trochę tradycji i trochę nowoczesności – dla równowagi. Do tego obowiązkowo jest darmowa dolewka zielonej herbaty.

Dzień 6

Dziś rozpoczynamy prawie całodzienną wycieczkę do jeszcze starszej, byłej stolicy Japonii – Nara. Jej główną atrakcją jest olbrzymi park krajobrazowy, w którym żyje na wolności ponad tysiąc oswojonych jeleni. Zwierzęta chętnie pozwalają się fotografować, głaskać, a nawet karmić specjalnymi ciastkami.

W Parku Nara zobaczymy, poza ogromną ilością jeleni, buddyjską świątynię Tōdai-ji, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pawilon Wielkiego Buddy w Tōdai-ji to największa drewniana budowla na świecie, a w swoim wnętrzu skrywa również największy na świecie posąg Buddy wykonany z brązu. W Narze, ten kto będzie chciał chwilę odpocząć od jelonków, będzie mógł zamówić sobie deser z kruszonego lodu oblany słodkim syropem kakigōri. A komu starczy sił będzie mieć jeszcze okazję zwiedzić słynący ze szpaleru tysiąca kamiennych latarni chram Kasuga Taisha.

Po powrocie z Nary znajdziemy jeszcze czas, aby przejść się po Kioto. Są dzielnice, które szczególnie klimatyczne są wieczorem, a jest nią dzielnica tradycyjnej architektury, przechadzających się czasami gejsz – Gion.

Po takim dniu zachęcamy do fakultatywnej wycieczki do zabytkowej miejskiej łaźni Funaoka Onsen. Raczej nie spotkamy tam innych turystów, za to będziemy mieć możliwość zobaczyć (i poczuć na własnej skórze) jak relaksują się mieszkańcy Kioto. Dziś na kolację może japońskie Kare?

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od udania się do dawnej rezydencji shogunów, czyli do Zamku Nijō. Zamek ten znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Potem udamy się do Samurai Ninja Museum Kyoto, gdzie zobaczymy dużo kostiumów samurajów i katan. Również będzie można wziąć udział w interaktywnych doświadczeniach samurajów i ninja.

Później wybierzemy się do świątyni Kiyomizudera. Jest to świątynia znajdująca się na zboczu, usytuowana nad miastem, dzięki czemu czekają na nas przepiękne widoki na całe Kioto. Podczas pobytu w świątyni zobaczymy wyjątkową Paradę Błękitnego Smoka!

Popołudniu weźmiemy udział w przygotowanym specjalnie dla nas spotkaniu herbacianym. Będziemy kosztować tradycyjne słodycze wagashi i zieloną herbatę matcha. Od gospodarza spotkania dowiemy się trochę na temat Drogi Herbaty i japońskiej gościnności oraz będziemy mieli okazję podziwiać wnętrza starego kiotyjskiego domu z matami, przesuwanymi drzwiami, drewnianą werandą i ogrodem.

Dzień 8

Całodzienna wycieczka ekspresem – Shinkansen aż do Hiroshimy. Na początku popłyniemy promem na Itsukushimę, wyspę świątynną wpisaną na listę UNESCO, znaną bardziej pod nazwą Miyajima. Tam znajduje się olbrzymia czerwona brama torii, stojąca w zatoce, czyli jeden z Nihon Sankei, trzech najsłynniejszych japońskich pejzaży. Wyspa od dawna czczona jest jako święta. Świątynia Itsukushima, którą tam zobaczymy również robi wrażenie. Tego dnia z pewnością wybierzemy się na miejscowe smakołyki – okonomiyaki, a jeśli wolicie na słodko, to koniecznie polecamy słodkie i z wyglądu i słodkie w smaku – momiji manju.

Po powrocie z wyspy spędzimy trochę czasu w Parku Pokoju gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się celowo pozostawionemu w ruinie budynkowi-pomnikowi – czyli Kopule Bomby Atomowej. W Parku Pokoju nie sposób nie przyłączyć się do modlitwy o pokój na całym świecie, czy to przy Płomieniu Pokoju, czy to przy Dzwonie Pokoju, czy to przy Pomniku dla Sadako, wokół którego zawieszonych jest tysiące ręcznie robionych żurawi z origami. Powrót do Kioto wieczorem.

Dzień 9

Po śniadaniu udamy się do Arashiyamy. Pierwszą atrakcją będzie spacer bardzo znanym lasem bambusowym. Odwiedzimy również znajdującą się obok, buddyjską świątynie Tenryū-ji z pięknym tradycyjnym japońskim ogrodem. Potem czeka nas relaks nad brzegiem sunącej leniwie rzeki Sumidy, a osoby chętne odwiedzą park małp, gdzie spotkają się z żyjącymi na wolności makakami japońskimi.

Następnie dla chętnych, będzie możliwość zakupienia sobie yukaty lub kimona i ubraniach ich z pomocą profesjonalistów. W nowych ubraniach udamy się do Fushimi Inari Taisha, do miejsca znanego z tuneli czerwonych świątynnych bram. Inari to imię shintoistycznej bogini ryżu, a jej posłannikiem jest lis.

Dzień 10

Przed wyjazdem z Kioto będziemy mieć ostatnią szansę na zakup pamiątek z tego regionu. W tym celu udamy się do Nishiki Market, niezwykłej ulicy handlowej z setkami sklepików i stoisk z japońskimi przysmakami. Odważni będą mieć możliwość spróbowania najróżniejszych (i najdziwniejszych) japońskich przysmaków – kalmarów na patyku, pieczonych kasztanów, fasolowych słodyczy, czy puszystych omletów. Uliczka Teramachi i okolice to także doskonałe miejsce na zakup tradycyjnych pamiątek.

Po powrocie do hotelu zabieramy nasze walizki i żegnamy się z Kioto, ponieważ wyruszamy do sąsiedniego miasta Osaki – barwnej, nowoczesnej metropolii o niepowtarzalnej atmosferze.

Zwiedzanie Osaki rozpoczniemy po południu odwiedzając Kaiyukan, jedno z największych na świecie oceanariów, gdzie można zobaczyć z bliska między innymi rekiny wielorybie, foki, pingwiny czy meduzy. Po zwiedzeniu oceanarium może wypróbujemy osakijskiego jedzenia – gorących kulek takoyaki, a może panierowanych warzyw i ryb na patyku – kushikatsu?

Dzień 11

Z rana po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Osaki. Najpierw zobaczymy co dzieje się w rozrywkowej dzielnicy Dōtonbori, słynącej z ulicznego jedzenia i oldskulowych mechanicznych rzeźb. Będzie czas wolny na zrobienie zakupów. Później przejedziemy pod Osaka Castle. Będziemy mogli podejść pod ogromne mury obronne i fosę by poczuć klimat czasu samurajów, a także wejść do środka zamku, aby zobaczyć oryginalne zbroje czy hełmy samurajskie. Do stolicy Japonii wrócimy wieczorem, ale tym razem jedziemy z naszym bagażem do nowego hotelu.

Dzień 12

Młodzieżowe Harajuku, jedna z najpopularniejszych dzielnic Tokio przywita nas mnogością kolorów, smaków, zapachów, sklepików a także ogromnym wyborem Animal Cafe. Dlatego zaraz po przejściu przez Harajuku Cosplay Bridge osoby chętne wybiorą się do jednego z nich.

Przejdziemy się do shintoistycznej świątyni Meiji Jingu, słynnego cesarskiego chramu, wybudowanego w wypełnionym śpiewami cykad parku Yoyogi. Upamiętnia on 122 cesarza Japonii – Meiji, i jego żony – cesarzowej Shōken.

Wieczorem czeka na nas ukochane, randkowe miejsce Tokijczyków – Tokio Tower. Wymarzone miejsce, aby zobaczyć całą panoramę miasta. Po tym wytrwali zdążą jeszcze wybrać się na karaoke.

Dzień 13

Po śniadaniu wybierzemy się do miejsca, w którym nowoczesność połączona jest z pięknem i sztuką. Zapraszamy Was na wycieczkę do TeamLab – to zaskakujące i nie do podrobienia doświadczenie, pasujące do Tokio. Później przejedziemy do Cesarskiego kompleksu pałacowego. Podczas spaceru po pięknych ogrodach, zobaczymy z zewnątrz sam Pałac Cesarski.

A popołudniem czas wolny na Akihabarze – raju dla fanów japońskiej popkultury. Figurki, automaty gacha, sklepy z elektroniką, gry czy mangi. Nie ma czasu do stracenia!

Jeśli jeszcze nie próbowaliście, czas najwyższy spróbować w Japonii mięsnego, pysznego dania – Shabu Shabu, bądź Yakiniku, w obu wersjach, na środku stołu restauracyjnego znajduje się miejsce do przyrządzania sobie tego dania – grill lub garnek na ogniu.

Dzień 14

Z rana pojedziemy kolejką podmiejską do jednej z dawnych stolic Japonii – Kamakura. Odwiedzimy świątynie buddyjską Kōtoku-in, w której znajduje się ogromny posąg buddy – Statua Wielkiego Buddy. Później zobaczymy najważniejszą świątynie shintoistyczną w mieście – Tsurugaoka Hachimangū. Przejdziemy się jeszcze do najstarszej świątyni buddyjskiej w Kamakurze – Hase-dera. Ponieważ miasto położone jest nad Pacyfikiem, na zakończenie zwiedzania udamy się na plaże.

Dzień 15

Ostatni dzień w Japonii. Z rana udamy się do Parku Ueno. Jest to jeden z najstarszych parków publicznych w całej Japonii. Znajduje się w nim dużo pięknych zielonych przestrzeni. Znany jest z ogrodu zoologicznego i sześciu muzeów, które się w nim znajdują. Każdy będzie miał czas, aby udać się do tych miejsc, które najbardziej go interesują. Są to między innymi: Muzeum Narodowe w Tokio, Muzeum Sztuki Metropolitalnej, Narodowe Muzeum Przyrody i Nauki, Narodowe Muzeum Sztuki Zachodniej, Ueno Zoo.

Po południu wracamy do hotelu po nasze bagaże i wyruszamy w drogę na lotnisko.

Dzień 16

Po około 14 godzinach lotu, z samego rana, o godzinie 6.00 przylot do Warszawy.

Program dzień po dniu

Dzień 1: Wylot z Warszawy.
Dzień 2: Przylot do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Pierwszy japoński posiłek.
Dzień 3: Wycieczka do świątyni Sensō-ji, ulica Kappabashi-dōri, Shibuya Crossing i pomnik Hachiko.
Dzień 4:
Wycieczka na Górę Takao.
Dzień 5: Przejazd Shinkansenem do Kioto. Kinkaku-ji, Ryōan-ji. Wieczorem kaiten-zushi.
Dzień 6: Wycieczka do Nary – Park Nara, Tōdai-ji i Kasuga Taisha. W Kioto dzielnica gejsz Gion i dla chętnych Funaoka Onsen.
Dzień 7: Zamek Nijo, Kyoto Samurai Ninja Museum, Kiyomizudera, ceremonia herbaty.
Dzień 8: Podróż Shinkansenem do Hiroshimy – Wyspa Itsukushima z olbrzymią czerwoną bramą torii. Park Pokoju i Kopuła Bomby Atomowej.
Dzień 9: Arashiyama – las bambusowy, Tenryū-ji, fakultatywnie park z małpami. Fushimi Inari Taisha, możliwość zakupienia kimona lub yukaty.
Dzień 10: Kioto Nishiki Market i Teramachi. Przejazd do Osaki – Oceanarium Kaiyukan.
Dzień 11: Zwiedzanie Osaki – Dzielnica Dōtonbori, Osaka Castle. Powrót do Tokio.
Dzień 12: Dzielnica Harajuku, Harajuku Cosplay Bridge, Meiji Shrine, Tokio Tower. Fakultatywnie Animal Cafe i karaoke.
Dzień 13: TeamLab, zwiedzanie Ogrodów przy Pałacu Cesarskim, Akihabara.
Dzień 14: Zwiedzanie Kamakury – świątynia Kōtoku-in z ogromnym posągiem Buddy Amidy, Tsurugaoka Hachimangu, Hase-dera.
Dzień 15: Zwiedzanie Parku Ueno. Wieczorem wylot z Tokio do Warszawy.
Dzień 16: Powrót do Polski.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia na bieżąco zmian ze względu na złą pogodę i inne czynniki niezależne.

Musisz wiedzieć!

Informacje praktyczne:

Zakwaterowanie:

W Tokio najpierw śpimy w hotelu kapsułowym, później w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z dwoma łóżkami pojedynczymi. W hotelu znajduje się onsen.

W Kioto nocleg w 4* hotelu w pokojach dwuosobowych z dwoma łóżkami pojedynczymi.

W Osace nocleg w 4* hotelu w pokojach dwuosobowych z dwoma łóżkami pojedynczymi.

W hotelach są dostępne ręczniki oraz podstawowe środki czystości (szampon, płyn do kąpieli etc.).

UWAGA! Wycieczka nie jest przeznaczona dla osób z silną klaustrofobią!
Wyżywienie we własnym zakresie:

Zdecydowaliśmy się nie ograniczać Uczestników w kwestii eksplorowania lokalnej kuchni. Przy każdym posiłku będzie można wybrać się wraz z pilotem do sprawdzonego lokalu lub samemu wypróbować okoliczne knajpki. W zależności od indywidualnych preferencji wyżywienie podczas całej wycieczki może kosztować od 40 000 JPY do 55 000 JPY. Koszt posiłku na osobę to ok. 40-60 zł. Na spokojnie 3000 JPY dziennie na jedzenie powinno wystarczyć.

Transport:

Samolot Dreamliner polskich linii lotniczych LOT na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa. Długość lotu do Japonii to ok 14h. Długość lotu powrotnego jest podobna. Na miejscu transport koleją Japan Rail, w tym superekspresami Shinkansen „Hikari”, liniami lokalnymi, metrem, autobusami miejskimi, kolejką szynową oraz promem.

Specyfika grupy pełnoletniej:

Nasze założenie to stworzenie grupy młodych dorosłych o podobnych zainteresowaniach, którzy chcą zwiedzić Japonię wraz z ludźmi, w których towarzystwie będą się czuć swobodnie. Nie ustalamy sztywnego limitu wiekowego poza wymogiem pełnoletności. Jeśli czujesz się młody duchem – ta wycieczka jest dla Ciebie!

Zostawiamy uczestnikom dużą swobodę. Program jest fakultatywny – jeśli jakiś punkt Cię nie interesuje, możesz z niego zrezygnować. Dlatego wstępy nie są uwzględnione w cenie wycieczki – płacicie tylko za to, z czego rzeczywiście chcecie korzystać. W celu zrealizowania programu podstawowego trzeba zabrać ze sobą min. 12 370 JPY.

Cena zawiera:

  • 13 noclegów w hotelach (3 w kapsułowym w Tokio, 5 w hotelu 4* w Kioto, 1 w hotelu 4* w Osace, 4 w hotelu 3* w Tokio) + 2 noce na pokładzie samolotu.
  • Koszty biletów na bezpośredni przelot Dreamlinerem LOT-u.
  • Transport na miejscu (bez uwzględnienia wycieczek fakultatywnych).
  • Wstępy na: TeamLab, Kaiyukan, Ceremonię Herbaty.
  • Całodobową opiekę pilota lub pilotów, w zależności od liczebności grupy.
  • Ubezpieczenie KL 150 000 EUR, Koszty transportu 150 000 EUR, Pomoc w podróży 150 000 EUR, Świadczenie za uszczerbek na zdrowiu 7 000 EUR, Bagaż podróżny i sprzęt sportowy 500 EUR, Opóźnienie dostarczenia bagażu podróżnego 150 EUR, OC – szkoda osobowa 75 000 EUR, OC – szkoda majątkowa 15 000 EUR, Choroby przewlekłe lub psychiczne.
  • Pamiątkowe zdjęcia i torbę.

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia,
  • Kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów:
  • Złoty Pawilon – 500 JPY
  • Świątynia Ryōan-ji – 600 JPY
  • Zamek Nijo – 1300 JPY
  • Świątynia Tōdai-ji – 800 JPY
  • Kasuga Taisha – 500 JPY
  • Osaka Castle – 600 JPY
  • Świątynia Kōtoku-in z Buddą – 220 JPY
  • Świątynia Hasedera – 400 JPY
  • Tokyo Tower – 3 000 JPY
  • Kolejka na Górę Takao – 950 JPY (w obie strony)
  • Tenryū-ji – 500 JPY
  • Atrakcje w Parku Ueno – każdy Uczestnik na własną rękę odwiedzi miejsca, które go najbardziej zainteresują. Proponujemy przeznaczyć 3000 JPY na zwiedzanie.
  • Kosztów wycieczek fakultatywnych:
  • Funaoka Onsen – 430 JPY
  • Park z makakami japońskimi – 600 JPY
  • Karaoke – 2000-3000 JPY (w zależności od ilości osób, cena obejmuje napoje bez limitu)
  • Animal Cafe – wstęp do niezwykłej kawiarni w dzielnicy Harajuku, która stanowi syntezę japońskiej estetyki kawaii.
  • Spektakl tradycyjnego teatru dworskiego kabuki – jeśli będą dostępne bilety. Ceny zmienne, ok. 4000-18000 JPY za jedną osobę.
  • Onsen na Górze Takao – ok. 1000 JPY. Cena zależy od wyboru miejsca.
UWAGA! Prosimy o deklarowanie chęci uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych już w czasie składania rezerwacji na wyjazd! Pozwoli nam to usprawnić organizację grupy na miejscu.

Atrakcje wymienione w programie, a nie pojawiające się na powyższej liście są darmowe (np. wszystkie chramy shintoistyczne). Możliwe będą także samodzielne wyjścia wieczorami oraz odłączenie się od grupy, podczas gdy reszta osób realizuje wraz z pilotem założony program. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się zwiedzenie jakiegoś muzeum na własną rękę, spotkanie z mieszkającym w Japonii znajomym czy też odwiedzenie konkretnego sklepu piloci w miarę możliwości pomogą i doradzą (także na etapie planowania wyjazdu). Każdy uczestnik zostanie poinformowany przed rozpoczęciem wycieczki jak się zaopatrzyć w kartę SIM, pozwalającą na korzystanie z Internetu, a więc i na bezpośredni kontakt z pilotem w razie potrzeby.

Orionopedia

Jesteś tu po raz pierwszy?

Nasze programy to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych imprezach!

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.