+48 22 6688507
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 10:00-18:00

Rezerwacja

Uwagi w związku z COVID-19!

W programach kolonii i obozów zostały wprowadzone zmiany. Szczegóły tutaj w punkcie 1 i na stronach poszczególnych programów.
Pula dostępnych miejsc na naszych wyjazdach krajowych została ograniczona.
Programy K-pop zostały przeniesione do Hotelu Zieleniec.
Termin dopłaty całości zobowiązania za wyjazd dla 1 turnusu wynosi 21 dni przed terminem rozpoczęcia kolonii/obozu.
Rezerwacje na turnus 2 złożone do dnia 1.06.2020 obowiązuje 21 dniowy termin dopłaty całości zobowiązania. Rezerwacje na turnus 2 złożone od dnia 2.06.2020 obowiązuje standardowy termin dopłaty zgodny z OWU.
Ceny transportu zorganizowanego mogą ulec zmianie już po dokonaniu rezerwacji!
Cały czas czekamy na wytyczne dot. wyjazdów zagranicznych do Japonii i Korei Południowej. Informacje na ten temat będziemy publikować tutaj.
Wszystkie zmiany w umowach będą potwierdzane aneksami dopiero po przyjęciu ostatecznego ich kształtu.

Rezerwacja jest ważna przez okres 7 dni. Od 30-tego dnia przed terminem wyjazdu do dnia jego rozpoczęcia ważność rezerwacji obowiązuje przez 24 godziny. W tym czasie musisz potwierdzić uczestnictwo w wyjeździe.

Szybka rezerwacja w trzech krokach:

1. Wypełnij poniższy formularz rezerwacyjny, żeby zarezerwować dla siebie miejsce na jednym z naszych wyjątkowych wyjazdów 🙂

Uwaga! Przed podpisaniem umowy koniecznie zapoznaj się z wszystkimi dokumentami wymienionymi i podlinkowanymi na końcu formularza rezerwacyjnego!
Dokumenty te znajdziesz również w menu na dole naszej strony.

2. Dokonaj terminowej wpłaty zaliczki w wysokości podanej w panelu razerwacyjnym i Umowie.

Dopłata do całości wartości wyjazdu następuje najpóźniej na 31 dni przed datą jego rozpoczęcia. Przy rezerwacji na 30 lub mniej dni przed datą wyjazdu, należy wpłacić pełną kwotę wartości wybranej imprezy.

Allior Bank nr konta: 41 2490 0005 0000 4530 3145 8772

PKO BP nr konta: 74 1020 1055 0000 9702 0294 6218

Można dokonać również rezerwacji telefonicznej, bądź bezpośrednio w biurze.

Uwaga! Prosimy o wpłatę kwoty nie niższej niż podana w panelu rezerwacyjnym i Umowie.

W przypadku dokonania wpłaty w kwocie niższej system nie uzna rezerwacji jako zaliczkowanej/opłaconej!

3. Wydrukuj, podpisz i prześlij do nas skan wygenerowanej Umowy/Zgłoszenia.

Uwaga! Skan Umowy/Zgłoszenia musi dotrzeć do naszego biura w przeciągu 7 dni od zaksięgowania zaliczki. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie automatycznie anulowana, a wpłacone środki zwrócone.

Dodatkowo zachęcamy do skorzystania z możliwości wgrania skanu Umowy w Panelu Klienta. Zdecydowanie usprawni to proces rezerwacji.

Informacje dodatkowe:

Rezygnacja z imprezy

Różnego rodzaju sytuacje losowe tj. choroba, wydarzenie rodzinne itp. mogą spowodować konieczność rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów, związanych z taką rezygnacją, zachęcamy do zawarcia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji najpóźniej 7 dni od daty zawarcia Umowy uczestnictwa w imprezie (7 dni od momentu dostarczenia podpisanej Umowy do biura. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wgrania skanu Umowy w Panelu Klienta. Gwarantuje to pełen pięciodniowy termin na podjęcie decyzji). W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji można zawrzeć jedynie w dniu zwarcia umowy uczestnictwa w imprezie. Cena ubezpieczenia wynosi 2,95% ostatecznej ceny imprezy. Wykupienie ubezpieczenia umożliwia zwrot do 100% niewykorzystanych świadczeń z tytułu zawartej Umowy przez Ubezpieczyciela.

Wyjazdy krajowe – lato

Co zabrać na wyjazd

 • ważną legitymację szkolną
 • książeczkę zdrowia
 • ważny paszport w przypadku chęci wzięcia udziału w fakultatywnej wycieczce do Pragi

Nie zapomnij!

Plecaka oraz wygodnych butów do wycieczek pieszych, klapków lub sandałów na upalne dni, gorszej bluzy i spodni do zajęć terenowych, ciepłego swetra lub polaru, kurtki przeciwdeszczowej, okularów przeciwsłonecznych, kremu z filtrem UVA/UVB, czapki lub chustki chroniącej przed słońcem.

Wszystkie materiały potrzebne do zajęć zapewniamy na miejscu, ale można dodatkowo zabrać:
 • Obozy Fabularne: podręczniki i kostki do rpgów, elementy strojów larpowych, armie battlowe i talie do Magica.
 • Obozy Otaku: elementry strojów cosplayowych, gadżety do charakteryzacji, kosmetyki, przybory rysunkowe, tablety graficzne, ulubione serie anime.
 • Obozy Taneczne: wygodne ubrania do tańca, lekkie obuwie na zmianę, ulubione filmy i muzykę zgodnie z tematyką obozu.

Azja

Co zabrać na wyjazd

 • niewielki plecak lub torbę na wycieczki w ramach bagażu podręcznego,
 • wygodne buty ORAZ sandały, najlepiej modele, które można łatwo i szybko zdjąć,
 • lekkie, przewiewne ubrania, koniecznie coś na głowę, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV,
 • cieplejszą bluzę i długie spodnie na wieczorne chłody,
 • dobrą kurtkę przeciwdeszczową na wszelki wypadek ;),
 • środek przeciwko komarom – na wszelki wypadek ;),
 • przejściówkę do japońskich gniazdek (uwaga, w Japonii napięcie wynosi 100 V, więc niektóre sprzęty mogą nie działać poprawnie!),
 • białe skarpetki na spotkanie herbaciane (Twoja Japonia),
 • opcjonalnie kieszonkowe w lokalnej walucie na zakup pamiątek, prezentów, dodatkowych przekąsek itp.

Czego nie zabierać

 • odradzamy zabieranie ze sobą zbyt dużego bagażu. Jedna walizka, wagowo dostosowana do możliwości uczestnika oraz jedna sztuka bagażu podręcznego w postaci plecaka bądź torby to optymalny wybór,
 • warto też zastanowić się, czy laptop i inne cenne sprzęty elektroniczne są rzeczywiście konieczne.

Nie zapomnij!

 • paszportu ważnego co najmniej 3 miesiące, licząc od daty zakończenia wycieczki.
 • leków, jeśli jakieś są przyjmowane stale,
 • kremu z filtrem UV.

Ważne informacje

 • Wiza nie jest wymagana.
 • Każdy uczestnik zobowiązany jest zabrać telefon bez włączonego simlocka, obsługujący transmisję 3G. Stare modele, operujące tylko w systemie GSM, nie będą działać w Japonii i Korei.
 • Każdy uczestnik wycieczki otrzyma mailowo zbiór sprofilowanych porad od pilotów, pomagających w przygotowaniu się do wyjazdu.
 • Umożliwiamy bezpośrednią konsultację z naszymi pilotami przed wyjazdem.
 • Ze względu na objazdowy charakter wycieczek do Japonii możliwe jest zabranie tylko jednej sztuki bagażu głównego oraz wygodnego plecaka/torby w charakterze bagażu podręcznego.

Specyfika grup pełnoletnich

Nasze założenie to stworzenie grupy młodych dorosłych o podobnych zainteresowaniach, którzy chcą zwiedzić Japonię lub Koreę wraz z ludzmi, w których towarzystwie będą się czuć swobodnie. Nie ustalamy sztywnego limitu wiekowego poza wymogiem pełnoletności. Jeśli czujesz się młody duchem i nie przeszkadza Ci spanie w 8-osobowym pokoju na piętrowym łóżku – ta wycieczka jest dla Ciebie!

Zostawiamy uczestnikom dużą swobodę. Program jest fakultatywny – jeśli jakiś punkt Cię nie interesuje, możesz z niego zrezygnować. Dlatego wstępy* nie są uwzględnione w cenie wycieczek – płacicie tylko za to, z czego rzeczywiście chcecie korzystać. Dokładne ceny biletów wstępu dla poszczególnych imprez znajdują się tutaj.

Możliwe będą także samodzielne wyjścia wieczorami oraz odłączenie się od grupy, podczas gdy reszta osób realizuje wraz z pilotem założony program. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się zwiedzenie jakiegoś muzeum na własną rękę, spotkanie z mieszkającym w Japonii, czy Korei znajomym czy też odwiedzenie konkretnego sklepu piloci w miarę możliwości pomogą i doradzą (także na etapie planowania wyjazdu). Każdy uczestnik wycieczki zostanie wyposażony w kartę SIM, pozwalającą na korzystanie z internetu, a więc i na bezpośredni kontakt z pilotem w razie potrzeby.

* poza Muzeum Ghibli, gdzie trzeba zrobić rezerwację z wyprzedzeniem i spoza granic Japonii, więc jest ono uwzględnione w cenie wycieczek.

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2020. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.