SESJE RPG
Oczywiście najważniejszy punkt programu to niezapomniana kampania RPG. Samo granie (nie licząc przygotowań, sesji 0, tłumaczenia mechaniki, tworzenia postaci, dyskusji, feedbacków i całej niezbędnej otoczki) to osiem czterogodzinnych sesji w 3–5 osobowych drużynach w wybranym przez graczy systemie. Jeśli jest taka potrzeba można rozbić kampanię na dwie krótsze albo ostatnią sesję przeznaczyć na jednostrzał, żeby poznać dodatkowy system – wszystko w Twoich rękach!
WARSZTATY RYSUNKU
Od podstaw, czyli zrozumienia perspektywy, przez naukę projektowania postaci i wymyślania jej wyglądu, aż po rysowanie potężnych twierdz i nowoczesnych statków kosmicznych. Zrozumiemy nie tylko, jak po prostu utrwalić coś rysunkiem, ale jak to ożywić, zamieniając statyczne obiekty w wypełnione ruchem sceny. Nauczymy się kreować ołówkowy świat, przenosząc na brystol zarówno wytwory naszej wyobraźni, jak i rysując to, co zobaczymy w trakcie zajęć plenerowych.
SZTUKA KONCEPCYJNA
Zajęcia dla każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się jak wygląda proces powstawania graficznych aspektów gry komputerowej lub marzył, by zaprojektować własne elementy ulubionych tytułów. Fascynujące postaci, piękne lokacje, magiczny ekwipunek wyjdą spod waszych ołówków w procesie wspólnego projektowania grafiki koncepcyjnej do powstałego na zajęciach pomysłu na Waszą grę.
KONKURS RYSUNKOWY
Obok niezapomnianych konkursów związanych z rolą gracza, Mistrza Gry czy umiejętnością oczarowania słuchaczy ogniskową opowieścią, na uczestników obozu RPG/Art czeka również nagroda za najciekawiej zilustrowaną scenę z rozgrywanej przez nich sesji.
PRELEKCJE
Chcesz pracować nad swoim warsztatem gracza lub MG? Posłuchać w jakie nowe systemy warto zagrać, żeby poszerzyć erpegowe horyzonty? A może potrzebujesz poznać nowych, inspirujących artystów albo szukasz porady, gdzie zaopatrzyć się a tanie, ale porządne przybory do rysowania? Możesz liczyć na naszą kadrę, zarówno w tematach związanych z RPG-ami, jak i ze sztuką!
LARPY NA TERENIE OBOZU
LARP (live action role-playing) to gra fabularna pokrewna RPG-om, która też polega na wcielaniu się w role, ale ma w sobie więcej elementów teatru improwizowanego. Często wykorzystywane są stroje, rekwizyty czy specjalnie przygotowane lokacje. Lubimy różnorodność, więc staramy się pokazywać naszym obozowiczom różne typy gier. Czasami nasza kadra pisze larpy specjalnie na potrzeby obozów, innym razem wykorzystujemy gry, które były testowane i nagradzane podczas festiwali larpowych i konwentów.
LARP W SREBRNOGÓRSKIEJ TWIERDZY
Podczas obozu nie może zabraknąć także larpa na terenie XVIII wiecznej twierdzy w Srebrnej Górze, największej górskiej twierdzy w Europie. Rozległy podwórzec i tajemnicze lochy widziały już dziesiątki historii – skomplikowane intrygi dworskie, zmagania magicznych ras w światach fantasy, horrory w klimatach science-fiction, changelingowe mroczne baśnie… Kolejną stworzymy razem!
KONKURSY
Poza artystycznymi zmaganiami możesz też wziąć udział w rpgowych konkursach dla całego obozu:
Konkurs Gracza
Pojedynki na słowa. Znaczące spojrzenia. Zaskakujące puenty. Teatralne gesty. Odgrywanie postaci nigdy nie było tak emocjonujące! Podczas konkursu chętni obozowicze próbują swoich sił w odgrywaniu postaci w wymyślonych przez kadrę scenkach, komediowych oraz na poważnie. Spodziewaj się (na pewno) spazmów ze śmiechu i (miejmy nadzieję) momentów prawdziwego wzruszenia i zadumy.
Konkurs Mistrza Gry
Konkurs ten, zwany w skrócie „kMGkiem”, angażuje wszystkich uczestników obozu. Ochotnicy przygotowują i prowadzą oceniane przez kadrę sesje według własnego pomysłu, a reszta obozowiczów wciela się w role graczy. Czyli dodatkowe sesje dla wszystkich, cenny feedback dla odważnych młodych Mistrzów Gry i wieczna chwała dla zwycięzcy! Warto pamiętać, że wygrana w kMGku bywa przepustką do obozowej kadry…
Wielka Improwizacja
Bitwa o tytuł Mistrza Opisu to nie przelewki. Jeśli nie przerażają cię wyzwania i twardzi przeciwnicy będziesz mieć szansę sprawdzić swoje siły w trudnej sztuce improwizowania opisów pod muzykę. Dodatkowy bonus to poznanie mnóstwa nowych utworów, które świetnie nadadzą się do wykorzystania podczas sesji!
MAGIC: THE GATHERING
Zapraszamy do gry w najstarszą i najpopularniejszą fantastyczną karciankę. Jeśli lubisz magiczne karteczki nie zapomnij swojej talii – wśród obozowiczów na pewno znajdziesz chętnych na epicki pojedynek!
GAMES ROOM
Jedni lubią grać w Small World, inni w Neuroshima Hex czy Potwory w Tokio, jeszcze inni w Bang! albo Pędzące Żółwie…W naszym Games Roomie jest ponad 100 planszówek i karcianek o różnej dynamice oraz stopniu trudności, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.
ŁUCZNICTWO
Aktywność fizyczna wzmaga kreatywność na sesjach! Tłumaczymy wszystko od podstaw i mamy łuki o różnej sile naciągu, więc każdy znajdzie coś dla siebie – a skuteczne szukanie zgubionych strzał podobno daje przerzuty w testach na spostrzegawczość!
FECHTUNEK
Błyskotliwe cięcia i zastawy z mistrzostwem wykonywane przez naszych bohaterów… są trudne do powtórzenia w rzeczywistości, ale się postaramy. Będziemy używać bezpiecznej broni Go-Now i masek szermierczych, a przy odpowiednio wysokim poziomie entuzjazmu może nawet zorganizujemy obozowy turniej?
JUGGER
Jugger umożliwia wykorzystanie umiejętności szermierczych, szybkości i sprytu, stanowiąc ultymatywną odpowiedź na pytanie o idealną rozrywkę ruchową. Tak przynajmniej twierdzą nasi obozowicze.
FANTASTYCZNE WARSZTATY KULINARNE
Kto z nas nie chciałby upiec własnych lembasów lub spróbować magicznych przysmaków rodem z Harrego Pottera? Zaskoczymy obozowiczów przepisami na coś fantastycznego – w obu znaczeniach!
WYCIECZKA PIESZA
Warto czasem oderwać się od kostek, map i figurek, dlatego wybierzemy się na co najmniej jedną pieszą wycieczkę po okolicy – odetchniemy świeżym powietrzem, rozprostujemy nogi i obejrzymy z wieży widokowej niepowtarzalne zielenieckie torfowiska.
OGNISKO Z GITARĄ
To nieodłączna część każdego obozu – czas na rozmowy, wymianę wrażeń i dzielenie się tymi wszystkimi epickimi opowieściami z sesji. No i integrację z innymi obozami z okolicy!