Kto nie chciałby czytać newsów pierwszej świeżości o swoich ulubionych k-popowych zespołach albo przetłumaczyć od razu teksty ich najnowszych przebojów. W tym programie zapewniamy intensywną naukę języka – od wymowy i podstawowych słówek, po bardziej skomplikowane zagadnienia gramatyczne.
Nie ma lepszego sposobu na ćwiczenie pisma niż kaligrafia. Chwycimy za pędzle by za pomocy tuszu z kółek i kresek na kartkach powstały piękne znaki. Poćwiczymy hangul a odważni może skuszą się na tradycyjne znaki z chińskiego alfabetu!
O Korei Południowej wiemy wszystko! Nie tylko o jej tradycjach kulturowych, ale i nowoczesnych trendach! Wprowadzimy Was w świat k-beauty, opowiemy o najciekawszych przesądach koreańczyków, zagłębimy się w sekrety przemysłu muzycznego. Moglibyśmy opowiadać bez końca!
Chcecie wiedzieć więcej o koreańskim dworze królewskim? Zrozumieć wreszcie, o co chodzi w historycznych dramach? A może interesuje Was konfucjanizm, szamańskie wierzenia albo tradycyjna muzyka? Żadnych nudnych wykładów, całą wiedzą podzielimy się w interaktywnej, ciekawej formie!
Hanbok to tradycyjny koreański strój, który na pewno kojarzycie z historycznych dram i filmów. Damska wersja składa się z górnej bluzy z długimi rękawami nazywanej jeogori oraz szerokiej spódnicy chima. Będziemy mieć okazję dowiedzieć się trochę więcej o tych strojach i oczywiście przymierzyć te, które nam się najbardziej spodobają. A potem sesja zdjęciowa!
Każdy słyszał o kimchi. A o doenjang? Bulgogi? Galbi? Ssalbap? Hotteok? Na obozie dowiesz się paru rzeczy na temat kuchni koreańskiej – jednej z najzdrowszych na świecie – i nauczysz jak w prosty sposób wyczarować koreańskie przysmaki ze składników dostępnych w Polsce!
Nauczymy się też przygotowywać koreański deser. Do tej pory obozowym hitem były słodkie placuszki hotteok. Czy po raz kolejny wygrają w plebiscycie na ulubiony przepis kadry czy też wymyślimy coś nowego? Przekonasz się latem, ale jedno jest pewne – będzie pysznie.
Niezależnie czy jesteśmy w ponad 10 milionowym Seulu, 3 milionowym Busan czy malutkiej wiosce, idąc ulicą jednego z nich możecie być pewni – prędzej czy później natkniecie się na stoisko, przy którym tłum ludzi będzie zajadał pyszności spośród koreańskiego, ulicznego jedzenia. Dowiemy się jakie najpopularniejsze dania królują na koreańskich ulicach i kto wie, może nawet odwzorujemy wybrane podczas zajęć kulinarnych.
Co musi się znajdować w naszej lodówce i spiżarni jeśli chcemy gotować potrawy kuchni koreańskiej? Gdzie szukać składników i dobrych przepisów? Czy da się kupić w Polsce dobre kimchi w sklepie? Na wszystkie nurtujące pytania poznacie odpowiedź podczas naszych prelekcji.
Przerażają Cię te wszystkie kreseczki, daszki i kółeczka? Bez obaw! Mamy swoje sposoby, żeby każdy uczestnik zajęć opanował koreańskie pismo hangeul. Zwłaszcza, że to nie koniec wyzwań jeśli chodzi o pismo… Po opanowaniu współczesnego pisma sięgniemy trochę dalej, aż do tradycyjnych znaków chińskich. Dowiemy się, dlaczego i w jaki sposób pojawiły się na Półwyspie Koreańskim, nauczymy się podstawowych i spróbujemy swoich sił w zapisywaniu nimi koreańskich słów!
Koreańską kulturę tradycyjną poznamy też w praktyce! Może spróbujemy swoich sił w tworzeniu papierowych hanboków i tradycyjnym malarstwie koreańskim, a może pokusimy się o pomalowanie tradycyjnych masek teatralnych i wystawienie własnego przedstawienia? Kadra na pewno wymyśli coś zaskakującego!
Chuseok to tradycyjne koreańskie święto plonów. Na początku wysłuchamy prelekcji na temat święta by później spędzić dzień na gotowaniu tradycyjnej potrawy, przygotowaniu masek i lampionów oraz nauce tańców ludowych i poprawnego składania ukłonów. Wieczorem przy akompaniamencie muzyki będziemy mieli możliwość zagrania w koreańskie gry i wykorzystania naszej świeżo zdobytej wiedzy w praktyce.
Macie ochotę na trochę ruchu? Zajęcia taneczne dla chętnych pozwolą spróbować swoich sił na parkiecie, ale bez presji towarzyszącej zapamiętywaniu pełnej choreografii i występom przed publicznością. Pamiętajcie o zabraniu odpowiedniego obuwia i wygodnych ubrań na zmianę.
Trochę kreatywności, odrobina wysiłku i będziesz mieć własny zestaw niepowtarzalnych przypinek do zabrania na pamiątkę. A na nich? To już zależy od Ciebie. Logo zespołu, napis w hangul, cytat z piosenki, smutna panda… możliwości są nieskończone.
Pokaż swoją artystyczną stronę, tworząc niepowtarzalną pamiątkę, którą zabierzesz do domu, żeby przypominała Ci o obozie. Czy będzie to biały wachlarz, pomalowany wedle Twojego pomysłu? Czy może zakładka do książki w kształcie hanboka? A może zestaw kpopowych naklejek z zajęć rysunku? Przekonasz się na miejscu!
W trakcie turnusu będziemy mieli okazję zmierzyć się z sąsiednim obozem Otaku w Konkursie Talentów. Umiesz śpiewać? Robić gwiazdę? Recytujesz liczbę pi z pamięci, żonglujesz albo potrafisz jak nikt opowiadać suchary? Każdy talent można zaprezentować przed surowym jury złożonym z kadry obu obozów.
Wiadomo, że wieczór to najlepsza pora na integrację. To czas na luźniejsze zajęcia: oglądanie koreańskich dram i filmów, kpopowych koncertów i teledysków, pośpiewanie piosenek na UltraStarze albo skakanie na matach DDR.
Trochę ruchu innego niż taniec nam nie zaszkodzi! Ale, żeby wpasować się w azjatycki klimat, spędzimy ten czas, ucząc się strzelać z łuku refleksyjnego, metodą znaną jako strzelanie z zekiera.
Przejdziemy się szlakiem Gór Orlickich do schroniska Masarykowa Chata w Czechach – piękne widoki gwarantowane. A prawdziwi twardziele będą mogli wybrać się razem z obozem RPG na wycieczkę do dawno już nie odwiedzanego miasteczka uzdrowiskowego Duszniki-Zdrój!
Wiedza na temat członków zespołów, rozszyfrowywanie ich nazw, dopasowywanie fragmentu teledysku do piosenki albo tytułu kawałka do nazwy grupy – każdy aspekt k-popowego świata może stać się tematem konkursu. Do tego oczywiście Konkurs Talentów i rywalizacja o tytuł K-pop Dance Machine!
Do tego trzeba dodać jeszcze ogniska, dyskoteki, wycieczki fakultatywne, setki zdjęć, życie towarzyskie oraz integrację z uczestnikami innych obozów. Czasu na nudę po prostu nie starczy!
3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.