+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Młodzieżowy obóz Otaku Kulinaria

Obóz kulturowo-językowy
Jeśli tęsknisz za smakiem japońskiej kuchni na co dzień, ten program jest właśnie dla Ciebie. Podczas pięciu warsztatów kulinarnych nauczymy Cię, jak z dostępnych w kraju składników wyczarowywać prawdziwe japońskie przysmaki – na słono i na słodko. Itadakimasu! ^o^

Wprowadziliśmy do naszych programów Trening Umiejętności Społecznych – TUS

Dowiedz się więcej.

Informacje o imprezie

Cena promocyjna*:

3049 zł

Cena regularna:

3149 zł

Terminy:

T2 5-16.07.2024

T3 16-27.07.2024

Zakwaterowanie:

Hotel Zieleniec

Wiek uczestników:

12-20 lat

Zarezerwuj miejsce!

*Cena promocyjna obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 19.05.2024.
Uwaga! Minimum niezbędne do zrealizowania programu wynosi 15 Uczestników.

Otaku Kulinaria w obrazkach

Program obozu

FESTIWAL TANABATA

Nasz własny, letni festiwal rodem z Japonii! Całodzienny punkt programu, który spędzimy ozdabiając “drzewko życzeń” swoimi marzeniami, tworząc niezapomniane dekoracje takie jak tanzaku czy fukinagashi (które ocenimy w specjalnym, festiwalowym konkursie) i przygotowując słodkie, świąteczne przekąski. Wieczorem czeka nas też zabawa taneczna wypełniona tradycyjnymi grami pochodzącymi z obchodów tego święta w Kraju Kwitnącej Wiśni, którą rozpoczniemy rozświetlając wieczorne ciemności zimnym ogniem! Poznamy też wiele ciekawostek na temat pochodzenia i znaczenia tego święta w ramach specjalnie przygotowanych prelekcji!

WARSZTATY KULINARNE

Podczas rozbudowanych warsztatów, zbrojni w zapał i entuzjazm, orientalne składniki i przyprawy, a także wiedzę i doświadczenie naszej Mistrzyni Kuchni, nauczymy się kilku japońskich przepisów. Czy będą to delikatne w smaku harumaki? Własnoręcznie zrobiony gruby makaron udon? Aromatyczny ramen? A może chrupiące pierożki gyoza? Dowiecie się na miejscu!

JAPOŃSKIE SŁODKOŚCI

Słodyczy nigdy za wiele, dlatego warsztaty tworzenia japońskich słodkości odbędą się kilka razy. Za każdym podejściem wyczarujemy inny orientalny przysmak. Lody o smaku matchi? Kolorowe kulki dango? Ryżowe mochi? Biszkoptowe kasutera? Domowe pocky? Zobaczycie sami! Postaramy się też, zgodnie z japońską tradycją, żeby nasze dzieła wyglądały równie słodko jak smakują.

PORADNIK GOTUJĄCEGO OTAKU

Czyli gdzie zdobyć składniki do japońskich przepisów albo ich zachodnie odpowiedniki. Poznamy niezbędny sprzęt kuchenny – np. suihanki, czyli specjalne urządzenie do gotowania ryżu. Dowiemy się w praktyce, co można zdobyć w Polsce, co sprowadzić z zagranicy, a czym lepiej nie zawracać sobie głowy i po prostu kreatywnie wykorzystać to, co stoi w naszej własnej kuchni. Zapamiętanie mnóstwa przydatnych japońskich słówek gwarantowane!

SEKRETY JAPOŃSKIEJ KUCHNI

Jak smakują tradycyjne japońskie słodycze i dlaczego fasolą? Czy rzeczywiście kuchnia japońska jest taka zdrowa? Co znaczy shabu-shabu? Skąd się wzięło sushi? Kiedy musisz polować na swój makaron? Dlaczego nie wolno jeść na ulicy? Co można zobaczyć w muzeum ramenu? Czego nie wolno robić z pałeczkami? Odpowiedzi na te pytania na pewno Was zaskoczą.

Nie bójcie się – taka ilość kuchennych atrakcji nie oznacza wcale, że cały obóz spędzimy z palcami oblepionymi ryżem i pastą miso. W programie nie zabraknie miejsca na te wszystkie atrakcje, bez których prawdziwy Otaku nie wyobraża sobie wakacji. Między innymi:

PROJEKCJE ANIME

Osłuchanie się z żywym językiem to najlepszy sposób nauki języka, a wspólne oglądanie anime to coś, czego po prostu nie może zabraknąć na obozie OTAKU. Filmy i serie, nowości i klasyki, komedie i dramaty, horrory i romanse – my przedstawiamy propozycje, Wy decydujecie!

COSPLAY

Cosplay, czyli wcielanie się w postać z m&a, zyskuje w Polsce coraz większą popularność – nie może go zabraknąć i u nas! Podczas obozu weźmiemy udział w warsztatach evil-cosplayu zakończonych emocjonującymi pokazami.

JĘZYK JAPOŃSKI

Na pewno znasz już kilka podstawowych zwrotów. Na zajęciach językowych postaramy się rozszerzyć tę wiedzę. Trochę językowych ciekawostek i przydatnych zwrotów, hiragana, katakana i parę znaków kanji, japońskie onomatopeje albo powiedzonka – wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, w końcu mamy wakacje!

ULTRASTAR I DDR

Bywalcy konwentów z pewnością kojarzą UltraStara, czyli połączenie tradycyjnego karaoke z dreszczykiem turniejowych emocji i Dance Dance Revolution, czyli skakanie po matach ze strzałkami w rytm muzyki. Daj się porwać muzyce i zawalcz o tytuł Mistrza! Praktyczne ćwiczenia językowe gratis! (ノ゚▽ ゚)ノ

KALIGRAFIA

Zapamiętywanie kanji to najtrudniejsza część nauki języka, a Droga Kaligrafii pełna jest drrramatycznych wyzwań. Początkujących nauczymy podstaw, a dla stałych bywalców, co to podstawowe znaki kaligrafują lewą ręką z zamkniętymi oczami, wymyślimy trudniejsze wyzwania!

DROGA HERBATY

Mówi się, że to esencja japońskiej kultury, bo zawiera tyle jej aspektów: od kaligrafii i ceramiki, przez sztukę układania kwiatów, po omoiyari – dbanie o drugiego człowieka. Spróbujmy razem niepowtarzalnej atmosfery spotkania herbacianego, no i samej herbaty matcha. Przy okazji poćwiczymy w praktyce japoński język grzecznościowy!

NIEPOWTARZALNA PAMIĄTKA

Pokaż swoją artystyczną stronę, tworząc niepowtarzalną pamiątkę, którą zabierzesz do domu, żeby przypominała Ci o obozie. Czy będzie to biały japoński wachlarz uchiwa, pomalowany wedle Twojego pomysłu? Czy może zwój z tradycyjną kaligrafią Twojego autorstwa? A może zestaw mangowych naklejek z zajęć rysunku? Przekonasz się na miejscu!

NAUKA RYSUNKU

Profesjonalne warsztaty rysunku przydadzą się każdemu Otaku. Marzysz o wydaniu własnej mangi? A może po prostu lubisz bazgrać w zeszycie na nudnych lekcjach? Pomożemy Ci wykreować własny mangowy styl!

KITSUKE

Nauka zakładania kimon to poważna sprawa. Na co zwrócić uwagę, żeby nie wyglądać w kimonie jak w szlafroku babci? Co zrobić, żeby cała konstrukcja się nie rozleciała? Czym różni się kimono od yukaty? Wszystkiego dowiesz się na naszych warsztatach.

PRELEKCJE I WARSZTATY

Składanie origami? Wiązanie chust furoshiki? Papierowe laleczki washi ningyo? A może barwienie tkanin techniką shibori? Warsztaty manualne to jeden z naszych ulubionych punktów programu. No i oczywiście prelki! Nasza kadra podzieli się z Tobą swoimi pasjami – ciekawostki na temat m&a, majańskie znaki zodiaku, popkultura i tradycja Kraju Taniego Sushi – tematów do omówienia jest tyle, że jeden obóz na pewno nie wystarczy.

WSCHODNIE ŁUCZNICTWO

Trochę ruchu nam nie zaszkodzi! Idąc w ślad za samurajami nauczymy się pierwszych szermierczych podstaw. Czeka nas też nauka strzelania z łuku refleksyjnego, metodą znaną jako strzelanie z zekiera

WYCIECZKA PIESZA

Przejdziemy się szlakiem Gór Orlickich do schroniska Masarykowa Chata w Czechach – piękne widoki gwarantowane. A prawdziwi twardziele będą mogli wybrać się razem z obozem RPG na wycieczkę do dawno już nie odwiedzanego miasteczka uzdrowiskowego Duszniki-Zdrój!

KONKURSY

Dzień Cosplayowy, Konkurs Talentów, turnieje UltraStara i DDRa, konkurs na najlepszy art lub komiks, rywalizacja o tytuł Mistrza Kaligrafii, rozmaite wiedzówki – możliwości zdobycia super nagród nie zabraknie, a każda kategoria będzie surowo oceniana przez jury złożone z bezwzględnej i nieprzekupnej kadry ^_^

Do tego czytelnia mangi, wspaniale wyposażony Games Room, dyskoteki, ogniska, setki zdjęć i całe obozowe życie towarzyskie – na nudę naprawdę nie starczy już miejsca.

Musisz wiedzieć!

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie (11 noclegów),
  • wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
  • ubezpieczenie NNW 10 000 zł,
  • opiekę wychowawców, instruktorów oraz opiekę medyczną,
  • realizację programu wg opisu,
  • pamiątkową koszulkę (rozmiarówka) oraz zdjęcia z obozu.

Cena nie zawiera:

  • opłaty za transport,
  • dopłaty do diety specjalnej (wegetariańskiej, bezlaktozowej, bezglutenowej) – 132 zł,
  • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – koszt 2,8% ostatecznej ceny imprezy (do 100% zwrotu),
  • dodatkowych atrakcji,
  • obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy INFO.

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.

Rabaty:

  • Za wczesną rezerwację – 200 zł*
  • Zniżka dla osób jadących z BT ORION na obóz po raz czwarty – 50 zł
  • Zniżka dla osób jadących z BT ORION na obóz po raz piąty i więcej – 80 zł
  • Zabierz ze sobą kolegę/koleżankę, a dostaniesz rabat – 50 zł**
* obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 17.03.2024
** dotyczy nowych klientów. Wpisz kod rabatowy KOLL24. W uwagach do rezerwacji podaj imię i nazwisko swojego kolegi/koleżanki, który/a jedzie z nami po raz pierwszy. Dotyczy tylko jednego nowego klienta.

Orionopedia

Jesteś tu po raz pierwszy?

Nasze programy to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych imprezach!

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.