Nasz własny, letni festiwal rodem z Japonii! Całodzienny punkt programu, który spędzimy ozdabiając “drzewko życzeń” swoimi marzeniami, tworząc niezapomniane dekoracje takie jak tanzaku czy fukinagashi (które ocenimy w specjalnym, festiwalowym konkursie) i przygotowując słodkie, świąteczne przekąski. Wieczorem czeka nas też zabawa taneczna wypełniona tradycyjnymi grami pochodzącymi z obchodów tego święta w Kraju Kwitnącej Wiśni, którą rozpoczniemy rozświetlając wieczorne ciemności zimnym ogniem! Poznamy też wiele ciekawostek na temat pochodzenia i znaczenia tego święta w ramach specjalnie przygotowanych prelekcji!
Cykl warsztatów dla zaawansowanych, które zabiorą Cię daleko poza podstawy rysunku. Sprawia Ci problemy odwzorowanie dłoni? Przekonujące uchwycenie emocji albo dynamiki? Nadanie objętości włosom? Nie ma obaw, pod okiem profesjonalnego instruktora rysunku poradzimy sobie ze wszystkimi problemami.
Ambicją każdego chyba twórcy mangi jest przeniesienie jego dzieła na ekran. Dlaczego my nie mielibyśmy zrobić tego samego? Naucz się, jak nadać swoim dziełom ruch i życie podczas warsztatów animacji! Dowiemy jak wygląda podział pracy w japońskim studiu, nauczymy korzystania z lightpada i spróbujemy stworzyć własną, kilkusekundową animację.
Co sprawia, że kadr przyciąga naszą uwagę? Kiedy możemy zrezygnować z tradycyjnego układu? Jakie są etapy pracy nad komiksem? Jak przedstawić ruch? A może spróbujemy wykorzystać japońskie onomatopeje? Popracujmy razem nad naszymi mini-komiksami.
Podzielimy się doświadczeniem, zaprezentujemy działanie ulubionych programów graficznych, nauczymy jak przygotować skan ołówka do późniejszej obróbki oraz jak pracować nad kolorem i fakturą. Zachęcamy do przywiezienia własnego sprzętu!
Osłuchanie się z żywym językiem to najlepszy sposób nauki języka, a wspólne oglądanie anime to coś, czego po prostu nie może zabraknąć na obozie OTAKU. Filmy i serie, nowości i klasyki, komedie i dramaty, horrory i romanse – my przedstawiamy propozycje, Wy decydujecie!
Cosplay, czyli wcielanie się w postać z m&a, zyskuje w Polsce coraz większą popularność – nie może go zabraknąć i u nas! Podczas obozu weźmiemy udział w warsztatach evil-cosplayu zakończonych emocjonującymi pokazami.
Na pewno znasz już kilka podstawowych zwrotów. Na zajęciach językowych postaramy się rozszerzyć tę wiedzę. Trochę językowych ciekawostek i przydatnych zwrotów, hiragana, katakana i parę znaków kanji, japońskie onomatopeje albo powiedzonka – wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, w końcu mamy wakacje!
Bywalcy konwentów z pewnością kojarzą UltraStara, czyli połączenie tradycyjnego karaoke z dreszczykiem turniejowych emocji i Dance Dance Revolution, czyli skakanie po matach ze strzałkami w rytm muzyki. Daj się porwać muzyce i zawalcz o tytuł Mistrza! Praktyczne ćwiczenia językowe gratis! (ノ゚▽ ゚)ノ
Zapamiętywanie kanji to najtrudniejsza część nauki języka, a Droga Kaligrafii pełna jest drrramatycznych wyzwań. Początkujących nauczymy podstaw, a dla stałych bywalców, co to podstawowe znaki kaligrafują lewą ręką z zamkniętymi oczami, wymyślimy trudniejsze wyzwania!
Mówi się, że to esencja japońskiej kultury, bo zawiera tyle jej aspektów: od kaligrafii i ceramiki, przez sztukę układania kwiatów, po omoiyari – dbanie o drugiego człowieka. Spróbujmy razem niepowtarzalnej atmosfery spotkania herbacianego, no i samej herbaty matcha. Przy okazji poćwiczymy w praktyce japoński język grzecznościowy!
Nauka zakładania kimon to poważna sprawa. Na co zwrócić uwagę, żeby nie wyglądać w kimonie jak w szlafroku babci? Co zrobić, żeby cała konstrukcja się nie rozleciała? Czym różni się kimono od yukaty? Wszystkiego dowiesz się na naszych warsztatach.
Pokaż swoją artystyczną stronę, tworząc niepowtarzalną pamiątkę, którą zabierzesz do domu, żeby przypominała Ci o obozie. Czy będzie to biały japoński wachlarz uchiwa, pomalowany wedle Twojego pomysłu? Czy może zwój z tradycyjną kaligrafią Twojego autorstwa? A może zestaw mangowych naklejek z zajęć rysunku? Przekonasz się na miejscu!
Nie samym sushi żyje człowiek! Podczas warsztatów kulinarnych poznacie nowe orientalne pyszności. Zestaw bento, onigiri czy aromatyczny udon? Zarusoba, omuraisu a może ramen? Przyjedź, to się przekonasz!
Czyli warsztaty kulinarne na słodko. Matchowy pudding? Kolorowe kuleczki dango? A może mięciutkie dorayaki albo mnóstwo smaków domowych pocky? Będzie pyyyysznie (^∇^)
Składanie origami? Wiązanie chust furoshiki? Papierowe laleczki washi ningyo? A może barwienie tkanin techniką shibori? Warsztaty manualne to jeden z naszych ulubionych punktów programu. No i oczywiście prelki! Nasza kadra podzieli się z Tobą swoimi pasjami – ciekawostki na temat m&a, majańskie znaki zodiaku, popkultura i tradycja Kraju Taniego Sushi – tematów do omówienia jest tyle, że jeden obóz na pewno nie wystarczy.
Trochę ruchu nam nie zaszkodzi! Idąc w ślad za samurajami nauczymy się pierwszych szermierczych podstaw. Czeka nas też nauka strzelania z łuku refleksyjnego, metodą znaną jako strzelanie z zekiera
Przejdziemy się szlakiem Gór Orlickich do schroniska Masarykowa Chata w Czechach – piękne widoki gwarantowane. A prawdziwi twardziele będą mogli wybrać się razem z obozem RPG na wycieczkę do dawno już nie odwiedzanego miasteczka uzdrowiskowego Duszniki-Zdrój!
Dzień Cosplayowy, Konkurs Talentów, turnieje UltraStara i DDRa, konkurs na najlepszy art lub komiks, rywalizacja o tytuł Mistrza Kaligrafii, rozmaite wiedzówki – możliwości zdobycia super nagród nie zabraknie, a każda kategoria będzie surowo oceniana przez jury złożone z bezwzględnej i nieprzekupnej kadry ^_^
Do tego czytelnia mangi, wspaniale wyposażony Games Room, dyskoteki, ogniska, setki zdjęć i całe obozowe życie towarzyskie – na nudę naprawdę nie starczy już miejsca.
3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.