+48 22 668 85 07, +48 512 385 672
btorion@btorion.pl
Pn-Pt: 9:00-17:00

Młodzieżowy obóz Bollywood Dance

Obóz taneczno–kulturowo-językowy
Czerpiesz radość z życia i chcesz wyrażać siebie poprzez taniec? (Pop)kulturowy obóz Bollywood Dance to coś dla Ciebie – trzynaście dni ciekawych warsztatów taneczno-kulturowych dla fanów Bollywood i kolorowych Indii!

Informacje o imprezie

Cena First Minute*:

2499 zł

Cena regularna:

2549 zł

Terminy:

T6 19-30.08.2022

Zakwaterowanie:

Hotel Zieleniec

Wiek uczestników:

12-20 lat

Zarezerwuj miejsce!

*Cena First Minute obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 31.03.2022
Uwaga! Minimum niezbędne do zrealizowania programu wynosi 15 Uczestników.

Program obozu

WARSZTATY TANECZNE

Każdy ruch, każdy gest dłoni, nawet uśmiech… – w tańcu indyjskim wszystko ma znaczenie! Przekonamy się o tym podczas serii treningów pod okiem profesjonalnej instruktorki tańca w sali tanecznej z lustrami. Układy choreograficzne będą inspirowane najlepszymi produkcjami hindi cinema, a nauka zakończy się występem ostatniego wieczoru na naszym muzycznym show. Pamiętajcie o zabraniu odpowiedniego obuwia i wygodnych ubrań na zmianę, bo tańca będzie NAPRAWDĘ dużo!

TRENINGI NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Lato ma swoje plusy – jeśli tylko pogoda dopisze, część warsztatów tanecznych będziemy mogli przenieść na porośnięte trawą boisko, żeby skorzystać z krystalicznie czystego powietrza w Zieleńcu i jednocześnie nacieszyć się widokami.

FILMOWE WIECZORY

Ona i on spotykają się przypadkiem, zakochują się w sobie i… wspólnie tańczą i śpiewają piosenki! Bollywoodzkie historie często poruszają temat miłości i szczęścia, ale kinematografia hindi cinema to także przygoda i walka o siebie! „Czasem słońce, czasem deszcz” klasycznie rozpocznie seanse, a później przygotujcie się na zaskoczenie!

JĘZYK HINDI

Czy wiesz, że posługuje się nim ponad 500 milionów ludzi? Znajomość tego języka z pewnością przyda się podczas podróży do Bollywood, ale zanim to nastąpi pozwoli Ci lepiej zrozumieć różnorodny świat Hindusów. Podczas zajęć skupimy się na opanowaniu umiejętności podstawowej komunikacji w hindi, pamiętając jednocześnie, że mamy wakacje i nikt nie ma ochoty na nudne i żmudne zakuwanie słówek.

BOLLYWOODZKI STYL

Możesz nie tylko ruszać się, ale i wyglądać jak prawdziwa bollywoodzka gwiazda! Oprócz radosnych choreografii, nauczysz się także przygotowania do pełnego występu przed widownią – nasz cel to pięknie podkreślone oko, mnóstwo ozdób, perfekcyjne koki ze zdobieniem kwiatowym i radość! Efekty rzecz jasna uwieczniymi na zdjęciach.

WARSZTATY KULINARNE

Mango lassi, masala dosa, chai masala… Brzmi znajomo, ale z czym to się je?! Podczas warsztatów kulinarnych zgłębimy tajniki dobrze przyprawionej indyjskiej kuchni i już żadna nazwa nie będzie nam obca! Kto wie, może korzenna herbatka z mlekiem na stałe zagości w naszym menu?

PRZYMIERZANIE SARI

Nakładanie tradycyjnego indyjskiego sari to niemal godzinna… sztuka! Ten strój od niepamiętnych już czasów podkreśla kobiecą urodę niezależnie od wieku, a w zależności od regionu Indii materiał można drapować aż na 15 sposobów. W wielobarwnym sari każdy może wyglądać niczym bogini!

TATUAŻE Z HENNY

Zdobienie ciała naturalną henną, czyli mehendi, to starodawna indyjska tradycja. Barwniki
pochodzenia roślinnego nie uczulają i pięknie malują skórę na kilka dni, a potem… bezpowrotnie znikają.

MANDALE

Podczas warsztatów spróbujemy swoich sił w tworzeniu mandali, czyli popularnej w Indiach sztuki wizualnej, polegającej na tworzeniu obrazów z kolorowych, małych elementów takich jak piasek, kamyki, kulki papierowe, kwiaty czy nasiona… Tradycyjne motywy nawiązują do przyrody, ale to nie wymóg, najważniejsza jest harmonia kształtu i koloru.

KOLORY HOLI

Holi to czas radości i… kolorowych proszków holi, którymi będziemy się obrzucać w rytm bhangry! Zorganizujemy swój własny festiwal, podczas którego będzie można, a nawet będzie trzeba się ubrudzić 😉

PRELEKCJE O KULTURZE

Indie zachwycają bogactwem kultur, majestatyczną architekturą, oszałamiającymi kolorami.
Co oznacza kropka na czole? Jak wygląda tradycyjny indyjski ślub? Dlaczego po jedzenie sięgamy zawsze prawą ręką? Na te i na wiele innych pytań udzielimy odpowiedzi podczas prelekcji!

PRZYPINKA DLA KAŻDEGO

Trochę kreatywności, odrobina wysiłku i będziesz mieć własny zestaw niepowtarzalnych przypinek do zabrania na pamiątkę. A co na nich będzie? To już zależy tylko od Ciebie. Portret ulubionego aktora, rysunek do mandali, mały wzór do mehendi, napis w hindi… możliwości są nieskończone.

KONKURS TALENTÓW

W trakcie turnusu będziemy mieli okazję zmierzyć się z sąsiednimi obozami Otaku i K-pop w Konkursie Talentów. Może umiesz śpiewać albo tańczyć solo? A może recytujesz liczbę pi z pamięci, żonglujesz albo robisz gwiazdę? Każdy talent można zaprezentować przed surowym jury złożonym z kadry wszystkich obozów.

WSPÓLNE WIECZORY

Wiadomo, że wieczór to najlepsza pora na integrację. To czas na luźniejsze zajęcia: poza oglądaniem bollywoodzkich filmów dobrą opcją na wspólne spędzanie czasu jest też pośpiewanie piosenek na UltraStarze albo skakanie na matach DDR.

PIESZA WYCIECZKA

Przejdziemy się szlakiem Gór Orlickich do schroniska Masarykowa Chata w Czechach – piękne widoki gwarantowane. A prawdziwi twardziele będą mogli wybrać się razem z obozem RPG na wieżę widokową na zielenieckich torfowiskach!

Do tego trzeba dodać jeszcze ogniska, dyskoteki, wycieczki fakultatywne, setki zdjęć, życie towarzyskie oraz integrację z uczestnikami innych obozów. Czasu na nudę po prostu nie starczy!

Musisz wiedzieć!

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie (11 noclegów),
 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
 • ubezpieczenie NNW 10 000 zł,
 • opiekę wychowawców, instruktorów oraz opiekę medyczną,
 • realizację programu wg opisu,
 • pamiątkową koszulkę (rozmiarówka) oraz zdjęcia z obozu.

Cena nie zawiera:

 • opłaty za transport,
 • dopłaty do diety specjalnej (wegetariańskiej, bezlaktozowej, bezglutenowej) – 120 zł,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – koszt 2,8% ostatecznej ceny imprezy (do 100% zwrotu),

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.

Rabaty:

 • Za wczesną rezerwację – 50 zł*
 • Zniżka dla osób jadących z BT ORION na obóz po raz czwarty – 50 zł
 • Zniżka dla osób jadących z BT ORION na obóz po raz piąty i więcej – 80 zł
 • Zabierz ze sobą kolegę/koleżankę, a dostaniesz rabat – 50 zł**
* obowiązuje przy złożeniu rezerwacji do 31.03.2022
** dotyczy nowych klientów. Wpisz kod rabatowy KOLL22. W uwagach do rezerwacji podaj imię i nazwisko swojego kolegi/koleżanki, który/a jedzie z nami po raz pierwszy. Dotyczy tylko jednego nowego klienta.

Bollywood Dance w obrazkach

Orionopedia

Jesteś tu po raz pierwszy?

Nasze programy to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych imprezach!

Copyright (c) Biuro Turystyki Orion 1992-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Projekt własny, wykonanie WEBOPCJA.PL.