Każdy ruch, każdy gest dłoni, nawet uśmiech… – w tańcu indyjskim wszystko ma znaczenie! Przekonamy się o tym podczas serii treningów pod okiem profesjonalnej instruktorki tańca w sali tanecznej z lustrami. Układy choreograficzne będą inspirowane najlepszymi produkcjami hindi cinema, a nauka zakończy się występem ostatniego wieczoru na naszym muzycznym show. Pamiętajcie o zabraniu odpowiedniego obuwia i wygodnych ubrań na zmianę, bo tańca będzie NAPRAWDĘ dużo!
Lato ma swoje plusy – jeśli tylko pogoda dopisze, część warsztatów tanecznych będziemy mogli przenieść na porośnięte trawą boisko, żeby skorzystać z krystalicznie czystego powietrza w Zieleńcu i jednocześnie nacieszyć się widokami.
Ona i on spotykają się przypadkiem, zakochują się w sobie i… wspólnie tańczą i śpiewają piosenki! Bollywoodzkie historie często poruszają temat miłości i szczęścia, ale kinematografia hindi cinema to także przygoda i walka o siebie! „Czasem słońce, czasem deszcz” klasycznie rozpocznie seanse, a później przygotujcie się na zaskoczenie!
Czy wiesz, że posługuje się nim ponad 500 milionów ludzi? Znajomość tego języka z pewnością przyda się podczas podróży do Bollywood, ale zanim to nastąpi pozwoli Ci lepiej zrozumieć różnorodny świat Hindusów. Podczas zajęć skupimy się na opanowaniu umiejętności podstawowej komunikacji w hindi, pamiętając jednocześnie, że mamy wakacje i nikt nie ma ochoty na nudne i żmudne zakuwanie słówek.
Możesz nie tylko ruszać się, ale i wyglądać jak prawdziwa bollywoodzka gwiazda! Oprócz radosnych choreografii, nauczysz się także przygotowania do pełnego występu przed widownią – nasz cel to pięknie podkreślone oko, mnóstwo ozdób, perfekcyjne koki ze zdobieniem kwiatowym i radość! Efekty rzecz jasna uwieczniymi na zdjęciach.
Mango lassi, masala dosa, chai masala… Brzmi znajomo, ale z czym to się je?! Podczas warsztatów kulinarnych zgłębimy tajniki dobrze przyprawionej indyjskiej kuchni i już żadna nazwa nie będzie nam obca! Kto wie, może korzenna herbatka z mlekiem na stałe zagości w naszym menu?
Nakładanie tradycyjnego indyjskiego sari to niemal godzinna… sztuka! Ten strój od niepamiętnych już czasów podkreśla kobiecą urodę niezależnie od wieku, a w zależności od regionu Indii materiał można drapować aż na 15 sposobów. W wielobarwnym sari każdy może wyglądać niczym bogini!
Zdobienie ciała naturalną henną, czyli mehendi, to starodawna indyjska tradycja. Barwniki
pochodzenia roślinnego nie uczulają i pięknie malują skórę na kilka dni, a potem… bezpowrotnie znikają.
Podczas warsztatów spróbujemy swoich sił w tworzeniu mandali, czyli popularnej w Indiach sztuki wizualnej, polegającej na tworzeniu obrazów z kolorowych, małych elementów takich jak piasek, kamyki, kulki papierowe, kwiaty czy nasiona… Tradycyjne motywy nawiązują do przyrody, ale to nie wymóg, najważniejsza jest harmonia kształtu i koloru.
Holi to czas radości i… kolorowych proszków holi, którymi będziemy się obrzucać w rytm bhangry! Zorganizujemy swój własny festiwal, podczas którego będzie można, a nawet będzie trzeba się ubrudzić 😉
Indie zachwycają bogactwem kultur, majestatyczną architekturą, oszałamiającymi kolorami.
Co oznacza kropka na czole? Jak wygląda tradycyjny indyjski ślub? Dlaczego po jedzenie sięgamy zawsze prawą ręką? Na te i na wiele innych pytań udzielimy odpowiedzi podczas prelekcji!
Trochę kreatywności, odrobina wysiłku i będziesz mieć własny zestaw niepowtarzalnych przypinek do zabrania na pamiątkę. A co na nich będzie? To już zależy tylko od Ciebie. Portret ulubionego aktora, rysunek do mandali, mały wzór do mehendi, napis w hindi… możliwości są nieskończone.
W trakcie turnusu będziemy mieli okazję zmierzyć się z sąsiednimi obozami Otaku i K-pop w Konkursie Talentów. Może umiesz śpiewać albo tańczyć solo? A może recytujesz liczbę pi z pamięci, żonglujesz albo robisz gwiazdę? Każdy talent można zaprezentować przed surowym jury złożonym z kadry wszystkich obozów.
Wiadomo, że wieczór to najlepsza pora na integrację. To czas na luźniejsze zajęcia: poza oglądaniem bollywoodzkich filmów dobrą opcją na wspólne spędzanie czasu jest też pośpiewanie piosenek na UltraStarze albo skakanie na matach DDR.
Przejdziemy się szlakiem Gór Orlickich do schroniska Masarykowa Chata w Czechach – piękne widoki gwarantowane. A prawdziwi twardziele będą mogli wybrać się razem z obozem RPG na wieżę widokową na zielenieckich torfowiskach!
Do tego trzeba dodać jeszcze ogniska, dyskoteki, wycieczki fakultatywne, setki zdjęć, życie towarzyskie oraz integrację z uczestnikami innych obozów. Czasu na nudę po prostu nie starczy!
3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.