LARP (live action role-playing), to gra fabularna pokrewna RPG-om, która też polega na wcielaniu się w role, ale ma w sobie więcej elementów teatru improwizowanego. Często wykorzystywane są stroje, rekwizyty czy specjalnie przygotowane lokacje. Nasz larp obozowy odbywać się będzie w ramach jednego cyklu, co oznacza, że każdy obozowicz otrzyma swoją własną, ekskluzywną postać, której losy będzie odgrywał na więcej niż jednym obozie na który z nami się wybierze!
Podczas obozu nie może zabraknąć także larpa na terenie XVIII wiecznej twierdzy w Srebrnej Górze, największej górskiej twierdzy w Europie. Rozległy podwórzec i tajemnicze lochy widziały już dziesiątki historii – skomplikowane intrygi dworskie, zmagania magicznych ras w światach fantasy, horrory w klimatach science-fiction, changelingowe mroczne baśnie… Kolejną stworzymy razem!
Podczas obozu zagrasz też gry napisane specjalnie na tę okazję przez naszą kadrę oraz larpy z festiwali, konkursów larpowych, konwentów i krajowych oraz zagranicznych antologii. Niektóre historie będą straszne, inne śmieszne bądź smutne, ale z pewnością wszystkie pełne emocji. Na obozie LARP zagramy aż 5 takich dodatkowych gier!
Zaczniemy od porządnego nauczenia podstaw, czyli czego i jak używać, żeby nie tylko osiągnąć super efekty, ale też nie zrobić sobie ani innym krzywdy. W dalszej części warsztatów zdradzimy parę charakteryzatorskich sztuczek, takich jak prosty sposób na elfie uszy, oczy jak z horroru lub wyjątkowo realistyczne blizny. Okazji do praktykowania zdobytych umiejętności na pewno nie zabraknie.
Pochylimy się również nad tym, czego nie zapewni nam sama charakteryzacja! Chcecie wiedzieć jak zrobić jakiś element własnego stroju? A może planujecie własną grę i macie pomysł na scenografię, ale nie wiecie jak ją wykonać? Tego wszystkiego dowiecie się na naszych warsztatach, na których doświadczona larpowa kadra pokaże Wam, jak zrobić coś, z pozornie niczego.
Od czego zacząć projektowanie larpa? Jak połączyć ze sobą postacie? Dlaczego motywacja jest ważna? Co charakteryzuje dobrą mechanikę? Na te i inne pytania odpowiedzą warsztaty zakończone stworzeniem przez obozowiczów własnego larpa.
Strój to nie wszystko. Najważniejsze to nie wstydzić się grania. W przełamaniu tremy i wczuciu się w postać pomogą warsztaty aktorskie, podczas których nauczysz się paru technik ułatwiających przełamanie barier przed występami publicznymi i poznasz różne tricki, które mogą ułatwić stworzenie ciekawej kreacji podczas gry.
Larpy to temat, którego nie sposób wyczerpać. Skąd się wzięły? Jakie są ich rodzaje? Czym różni się jeepform od freeformu? Co to właściwie jest bleed? Na jakie gry warto się wybrać po wakacjach? Odpowiedzi na te i inne pytania na prelekcjach. Mamy nadzieję, że wiele dowiemy się też od Was!
Najlepiej odegrana postać, najlepiej zaimprowizowana scena, najbardziej obiecujący twórca gier – wszystkie wybitne osiągnięcia zasłużą na pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody. Poza tym odbędzie się ogólnoobozowy Konkurs Gracza. Spodziewaj się (na pewno) spazmów ze śmiechu i (miejmy nadzieję) momentów prawdziwego wzruszenia i zadumy.
Na otwartej przez cały dzień Battlowni czekają stoły gotowe do rozegrania bitwy. Warhammer Fantasy Battle? WH40K? Age of Sigmar? A może coś mniejszego, jak Kill Team? Jeśli masz własną armię, koniecznie zabierz ją ze sobą – znajdzie się czas i miejsce, żeby sprawdzić się z innymi na polu walki.
Zapraszamy do gry w najstarszą i najpopularniejszą fantastyczną karciankę. Jeśli lubisz magiczne karteczki nie zapomnij swojej talii – wśród obozowiczów na pewno znajdziesz chętnych na epicki pojedynek!
Jedni lubią grać w Small World, inni w Neuroshima Hex czy Potwory w Tokio, jeszcze inni w Bang! albo Pędzące Żółwie…W naszym Games Roomie jest ponad 100 planszówek i karcianek o różnej dynamice oraz stopniu trudności, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Aktywność fizyczna wzmaga kreatywność na sesjach! Dobrym sposobem na rozruszanie mięśni jest trening łucznictwa. Tłumaczymy wszystko od podstaw i mamy łuki o różnej sile naciągu, więc każdy znajdzie coś dla siebie – a skuteczne szukanie zgubionych strzał podobno daje przerzuty w testach na spostrzegawczość!
Błyskotliwe cięcia i zastawy z mistrzostwem wykonywane przez naszych bohaterów… są trudne do powtórzenia w rzeczywistości, ale się postaramy. Będziemy używać bezpiecznej broni Go-Now i masek szermierczych, a jeśli przy odpowiednio wysokim poziomie entuzjazmu może nawet zorganizujemy obozowy turniej?
Jugger umożliwia wykorzystanie umiejętności szermierczych, szybkości i sprytu, stanowiąc ultymatywną odpowiedź na pytanie o idealną rozrywkę ruchową. Tak przynajmniej twierdzą nasi obozowicze.
Kto z nas nie chciałby upiec własnych lembasów lub spróbować magicznych przysmaków rodem z Harrego Pottera? Zaskoczymy obozowiczów przepisami na coś fantastycznego – w obu znaczeniach!
Warto czasem oderwać się od kart postaci i akcesoriów do charakteryzacji, żeby wybierać się na pieszą wycieczkę po okolicy – odetchniemy świeżym powietrzem, rozprostujemy nogi i ruszymy zwiedzić uzdrowiskowe miasteczko, w którym od kilku sezonów nie mogliśmy zawitać – Duszniki-Zdrój!
To nieodłączna część każdego obozu – czas na rozmowy, wymianę wrażeń i dzielenie się tymi wszystkimi epickimi opowieściami z sesji. No i integrację z innymi naszymi obozami z okolicy!
3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.