Podczas programu Junior stawiamy na pracę z grupą. Specjalnie dobrana kadra wychowawców zwróci uwagę na potrzeby Juniorków, zapewni im komfort psychiczny i zadba o stworzenie zdrowej grupy rówieśniczej, w której każdy ma przestrzeń na rozwijanie swoich pasji.
Kampania dostosowana do wieku i potrzeb uczestników. Nasi Mistrzowie Gry pomogą uczestnikom podzielić się na drużyny, wybrać system, wytłumaczą zasady mechaniki, a potem krok po kroku wprowadzą w świat fantastycznie kreatywnych przygód.
Postać to nie tylko kilka statystyk na kartce, a gry fabularne to nie tylko zwyczajna rozrywka. Tworzenie postaci jest aktywnością, która nie tylko zapewnia ekscytację, ale również rozwija kreatywność i kompetencje literackie najmłodszych uczestników!
Kreatywność niejedno ma imię, dlatego proponujemy całą masę fantastycznych zajęć plastycznych. Od nauki rysunku, by móc przedstawić graficznie nasze postacie i ich przygody, przez warsztaty kreślenia map aż po tworzenie własnych rekwizytów na sesje – każdy znajdzie coś dla siebie.
Zieleniecki mikroklimat to nie tylko góry! To również rozległe iglaste lasy, w których możemy uczyć się o tym, jak ważny jest dla nas kontakt z naturą. Po spacerze wypełnionym pouczającymi terenowymi grami, wspólnie upieczemy podpłomyki i zaparzymy sosnową herbatkę!
RPGi od kuchni. Rozwiejemy wątpliwości, odpowiemy na pytania, polecimy najlepsze systemy, przedstawimy różnice w sposobach grania i prowadzenia. Słowem – z żółtodziobów zrobimy prawdziwych rpgowców!
LARP (live action role-playing) to gra fabularna pokrewna RPG-om, która też polega na wcielaniu się w role, ale ma w sobie więcej elementów teatru improwizowanego. Często wykorzystywane są stroje, rekwizyty czy specjalnie przygotowane lokacje. Na naszej koloni uczestnik otrzyma swoją własną, ekskluzywną postać, której losy będzie odgrywał. Razem zdecydujemy o tym jaki będzie bieg wydarzeń!
Podczas obozu nie może zabraknąć także rozgrywki na terenie XVIII wiecznej twierdzy w Srebrnej Górze, największej górskiej twierdzy w Europie. Rozległy podwórzec i tajemnicze lochy widziały już dziesiątki historii – kolejną stworzymy razem.
Czym byłby obóz bez odrobiny zdrowej rywalizacji? Na każdym turnusie możecie się spodziewać co najmniej jednego z konkursów jakie wytworzyliśmy przez lata trwania naszych wyjazdów.
Konkurs ten, zwany w skrócie „kMGkiem”, angażuje wszystkich uczestników kolonii. Ochotnicy przygotowują i prowadzą oceniane przez kadrę sesje według własnego pomysłu, a reszta uczestnikówów wciela się w role graczy. Sesja rpg dla wszystkich, cenny feedback dla odważnych młodych Mistrzów Gry i wieczna chwała dla zwycięzcy. Zachęcamy do przetestowania swoich sił i w tej formule gier fabularnych!
Podczas konkursu chętni uczestnicy próbują swoich sił w odgrywaniu postaci w wymyślonych przez kadrę scenkach, komediowych oraz na poważnie.
Rzuć 2k10. Pierwszy rzut określi Ci klimat, a drugi temat tego co za chwilę nam opiszesz. Proste? Proste!
Dixit, Osadnicy z Catanu, Terraformacja Marsa, Pandemic, Bang!, Eksplodujące kotki, Root… Wymieniać można by długo, bo do wykorzystania mamy kilkadziesiąt gier o różnej dynamice i stopniu trudności. Na szczęście zawsze znajdzie się ktoś z kadry, kto pomoże z wyborem i wytłumaczy zasady gry.
Aktywność fizyczna wzmaga kreatywność na sesjach! Tłumaczymy wszystko od podstaw i mamy łuki o różnej sile naciągu, więc każdy znajdzie coś dla siebie – a skuteczne szukanie zgubionych strzał podobno daje przerzuty w testach na spostrzegawczość!
Błyskotliwe cięcia i zastawy z mistrzostwem wykonywane przez naszych bohaterów… są trudne do powtórzenia w rzeczywistości, ale się postaramy. Będziemy używać bezpiecznej broni Go-Now i masek szermierczych, więc rodzice nie muszą się obawiać o bezpieczeństwo milusińskich!
Kto z nas nie chciałby upiec własnych lembasów lub spróbować magicznych przysmaków rodem z Harrego Pottera? Zaskoczymy uczestników przepisami na coś fantastycznego – w obu znaczeniach!
Świeże powietrze to codzienny punkt programu, ale któregoś pięknego dnia wybierzemy się też na pieszą wycieczkę do pobliskiego schroniska, albo na wieżę widokową na Orlicy. Odpowiednia dawka zmęczenia i piękne widoki na zielenieckie wzgórza gwarantowane! Wieczorem zaś odpoczniemy i pośpiewamy przy ognisku.
3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwszy posiłek – ciepła kolacja, ostatni – obiad + suchy prowiant na drogę powrotną.