Laboratorium Gier Planszowych

Informacje

Cena: 1799 zł

Terminy: T1 25.06-7.07.2018 (13 dni)

Zakwaterowanie: O.W. Mieszko

Wiek uczestników: 13-20 lat

Zarezerwuj miejsce!

Laboratorium Gier Planszowych

Informacje

Cena: 1799 zł

Terminy: T1 25.06-7.07.2018 (13 dni)

Zakwaterowanie: O.W. Mieszko

Wiek uczestników: 13-20 lat

Zarezerwuj miejsce!

Program Laboratorium Gier Planszowych

Gratka dla prawdziwych wielbicieli nowoczesnych gier planszowych – obóz całkowicie nastawiony na teorię i praktykę tworzenia gier bez prądu. Poza serią warsztatów z tworzenia gry planszowej prowadzonego przez doświadczonego wydawcę dochodzą prelekcje, konkursy, słowem – gwarantujemy wielostronne i inspirujące podejście do tematu nowoczesnych gier planszowych.

Zajęcia są inspirowane formułą cyklicznych warsztatów “Laboratorium Gier”, organizowanych przez firmę Rebel we współpracy z innymi wydawnictwami oraz autorami z polskiego rynku. Na warsztatach gościli Trefl, Board and Dice, Game Factory, Adam Kwapiński, Filip Miłuński, Michał Oracz i inni. Zajęcia prowadzić będzie jeden z pomysłodawców tego przedsięwzięcia, Krzysztof Szafrański

 • Warsztaty tworzenia gier planszowych

Podstawą programu jest seria ośmiu bloków warsztatowych, połączonych z wprowadzeniem teoretycznym o tworzeniu gier. Nauczycie się, skąd czerpać pomysły i jak konstruować ciekawą grę. Będą to konkretne zajęcia praktyczne, poświęcone zrozumieniu istoty rozgrywki i jej analizie, potem spisaniu pomysłów i przeniesieniu ich na komponenty fizyczne. Esencją projektu jest ogrywanie kolejnych wersji prototypów i wprowadzanie poprawek do osiągnięcia zadowalającego efektu. Dokładnie tak, jak to przebiega przy pracy nad profesjonalnym projektem w wydawnictwie.

 • Liga gier planszowych

Program obejmuje nie tylko testowanie stworzonych na miejscu prototypów, ale też rozgrywki ligowe w wybrane gry. Do wykorzystania mamy kilkadziesiąt gier o różnej dynamice i stopniu trudności, od niezaprzeczalnych hitów, takich jak Pandemia, Zimna Wojna, Terraformacja Marsa po mniej znane perełki. Specjalnie na te zajęcia zostaną przywiezione również gry normalnie niedostępne na polskim rynku.

 • LARP w srebrnogórskiej twierdzy

Podczas obozu będzie też okazja do wzięcia udziału w zupełnie innego rodzaju grze. Larp to rozrywka z pogranicza gry i sztuki, która przypomina improwizowany teatr. Gracze wcielają się w stworzone wcześniej role i realizują swoje cele oraz wspólnie tworzą niepowtarzalną fabułę.
Rozgrywka będzie miała miejsce na terenie XVIII wiecznej twierdzy w Srebrnej Górze, największej górskiej twierdzy w Europie. Rozległy podwórzec i tajemnicze lochy widziały już dziesiątki historii – skomplikowane intrygi dworskie, zmagania magicznych ras w światach fantasy, horrory w klimatach science-fiction, mroczne baśnie… Kolejną stworzymy razem.

 • Wycieczka piesza

Warto czasem oderwać się od wycinania żetonów i poprawiania zasad w instrukcji, dlatego wybierzemy się na pieszą wycieczkę do malowniczego miasteczka Duszniki Zdrój. Chętnym umożliwimy zwiedzanie Muzeum Papiernictwa oraz wzięcie udziału w warsztatach tworzenia papieru czerpanego.

 • Projekcje

Kino pozwala zdobyć inspirację do kolejnych scenariuszy czy mechanik – jest pełne obrazów i scen, pozwalających lepiej wyobrazić sobie rzeczy dziejące się w czasie rozgrywki. To również skarbnica inspiracji: wciągających fabuł, malowniczych bohaterów i miejsc, trików i zwrotów akcji. Można z niej czerpać bez końca!

 • Rozgrywki Magic: the Gathering

Zapraszamy do gry w najstarszą i najpopularniejszą fantastyczną karciankę. Nie zapomnijcie swoich talii!

 • Battlownia

Na Battlowni czekać na Was będą stoły gotowe do rozegrania bitwy. Jeśli macie swoje armie, weźcie je ze sobą – znajdzie się czas i miejsce, żeby sprawdzić się z innymi na polu walki.

 • Łucznictwo

W wakacje liczymy na piękną pogodę, więc nie spędzimy całego czasu zamknięci w czterech ścianach. Jedną z najpopularniejszych aktywności na świeżym powietrzu jest nauka łucznictwa. Opieka doświadczonej kadry i łuki o różnej sile naciągu gwarantują, że każdy będzie mógł nauczyć się podstaw tej szlachetnej sztuki.

 • Fechtunek

Chyba wszyscy się zgodzą, że miłośnicy planszówek uwielbiają rywalizację? Potrzebę tę idealnie spełniają zajęcia fechtunku. Walka bronią białą dostarcza silnych emocji i pozwala na wyrzucenie z siebie nadmiaru energii, a wykorzystanie bezpiecznej broni Go-Now gwarantuje, że nikomu nie stanie się krzywda.

 • Jugger

Jugger, inspirowany kultowym filmem postapokaliptycznym „Krew bohaterów”, umożliwia wykorzystanie umiejętności szermierczych, szybkości i sprytu, stanowiąc ultymatywną odpowiedź na pytanie o idealną rozrywkę ruchową. Tak przynajmniej twierdzą nasi obozowicze.

 • Ogniska z gitarą

To nieodłączna część każdego obozu – czas na poznawanie nowych ludzi, rozmowy, wymianę wrażeń i snucie rozmaitych historii.

Przykładowy dzień Obozowicza

Dzień I:
 • po śniadaniu – warsztaty z projektowania gier i zajęcia praktyczne na prototypach
 • po obiedzie: wspólne testowanie projektów i wprowadzanie poprawek
 • po kolacji: projekcja filmu wybranego spośród nieśmiertelnych klasyków fantastyki, czyli międzyobozowa integracja 😉
Dzień II:
 • po śniadaniu: warsztaty szermierki dla początkujących z użyciem broni bezpiecznej
 • po obiedzie: rozgrywki Ligi Planszówkowej – niech wygra najlepszy!
 • po kolacji: wirtualna wycieczka po największej europejskiej fabryce kart i gier wraz z omówieniem tajników procesu produkcji
Dzień III:
 • po śniadaniu: wycieczka z przewodnikiem szlakami Gór Bystrzyckich – świeże powietrze i piękne widoki
 • po obiedzie: warsztaty z projektowania gier i zajęcia praktyczne na prototypach
 • po kolacji: Games Room – radosna rywalizacja nad planszą z kartami w rękach

Jesteś tu po raz pierwszy? RPGi, LARPy i karcianki to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych wyjazdach!