Program Kolonii RPG Junior

Najlepszy sposób na rozpoczęcie przygody z grami fabularnymi. Przyjedziesz jako początkujący, wyjedziesz jako doświadczony gracz 😉 Ale RPG Junior to nie tylko sesje. Emocjonującą kampanię uzupełniają warsztaty plastyczne, nauka szermierki i łucznictwa, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz zajęcia w Games Roomie pod opieką wychowawcy.

 • Sesje RPG

Kampania złożona z ośmiu trzygodzinnych sesji w 3-5 osobowych drużynach o tematyce i stylu dostosowanych do wieku uczestników. Na samym początku obozu doświadczeni Mistrzowie Gry wprowadzą uczestników w świat RPGów. W ofercie mamy kilkadziesiąt różnych systemów – od światów fantasy, przez historyczne, aż po nowoczesność i science-fiction. Przed stworzeniem drużyn wychowawcy porozmawiają z uczestnikami o ich preferencjach i dobiorą system odpowiedni do ich oczekiwań. Potem pomogą stworzyć karty postaci i przygotować się do gry, a następnie krok po kroku wprowadzą w świat fantastycznie kreatywnych przygód.

 • Warsztaty plastyczne

Kreatywność niejedno ma imię, dlatego mamy dla Was całą masę różnych warsztatów plastycznych. Od nauki rysunku pod okiem profesjonalnego rysownika, przez warsztaty malowania figurek do gier strategicznych aż po tworzenie własnych rekwizytów na sesje – każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Prelekcje i warsztaty RPGowe

RPGi od kuchni. Rozwiejemy wątpliwości, odpowiemy na pytania, wyjaśnimy od czego zacząć i jak kontynuować przygodę z grami fabularnymi, polecimy najlepsze systemy, przedstawimy różnice w sposobach grania i prowadzenia. Słowem – zrobimy z Was prawdziwych RPGowców!

 • Projekcje

Kino pozwala nadać kształt niesamowitym pomysłom – jest pełne obrazów i scen, pozwalających lepiej wyobrazić sobie rzeczy dziejące się na sesji. To również skarbnica inspiracji: wciągających fabuł, malowniczych bohaterów i miejsc, trików i zwrotów akcji. Można z niej czerpać bez końca!

 • Games Room

Dixit, SmallWorlds, Osadnicy z Catanu, Pandemic, Bang!, Szogun… Wymieniać można by długo, bo do wykorzystania mamy kilkadziesiąt gier o różnej dynamice i stopniu trudności. Na szczęście zawsze znajdzie się ktoś z kadry, kto pomoże z wyborem i wytłumaczy zasady gry.

 • LARP na terenie obozu

LARP to sposób na rozegranie przygody „na żywo” – w scenerii odpowiadającej realiom świata gry, często z użyciem stylizowanych kostiumów i dekoracji. Tereny otaczające nasz ośrodek wydają się być stworzone do tego rodzaju rozrywki – z czego skrzętnie skorzystamy i postaramy się jak co roku czymś Was zaskoczyć.

 • LARP w srebrnogórskiej twierdzy

Podczas obozu nie może zabraknąć także rozgrywki na terenie XVIII wiecznej twierdzy w Srebrnej Górze, największej górskiej twierdzy w Europie. Rozległy podwórzec i tajemnicze lochy widziały już dziesiątki historii – zmagania magicznych ras w światach fantasy, horrory w klimatach science-fiction, honorowe pojedynki między samurajami różnych Klanów… Kolejną stworzymy razem.

 • Battlownia

Na Battlowni czekać na Was będą stoły gotowe do rozegrania bitwy. Jeśli macie swoje armie, weźcie je ze sobą – znajdzie się czas i miejsce, żeby sprawdzić się z innymi na polu walki.

 • Łucznictwo

Niemal w każdej grze fabularnej mamy do czynienia z łucznikami – czy to drużynowe sokole oko, czy bezwzględna gwardia śmiertelnego wroga, zawsze przewinie się kilka celnych strzał. Warto więc poznać tajemnice, kryjące się za tą szlachetną dyscypliną.

 • Fechtunek

Błyskotliwe cięcia i zastawy z mistrzostwem wykonywane przez Waszych bohaterów na ścieżkach i bezdrożach światów RPG to nie to samo, co prawdziwa szermierka. Możecie zdobyć o niej pojęcie w walce otulinowcami, spreparowaną, miękką bronią, którą nie da się zrobić nikomu krzywdy.

 • Gry i zabawy

Nie ma takiej opcji, żeby całe wakacje przesiedzieć w czterech ścianach, nawet przy najciekawszej rozgrywce. Dlatego w programie mamy masę gier i zabaw na świeżym powietrzu, które pozwolą pozbyć się nadmiaru energii i w pełni skorzystać ze zdrowego zielenieckiego mikroklimatu.

 • Fantastyczne warsztaty kulinarne

Kto z nas nie chciałby upiec własnych lembasów lub spróbować smakołyków, które skusiły Edmunda Pevensie do zdradzenia własnej rodziny? Zaskoczymy Was przepisami na coś fantastycznego – w obu znaczeniach!

 • Wycieczka piesza

Warto czasem oderwać się od kostek, map i figurek, dlatego wybierzemy się na pieszą wycieczkę do pobliskiego schroniska górskiego. Piękne widoki na zielenieckie wzgórza gwarantowane!

 • Ogniska z gitarą

To nieodłączna część każdego wyjazdu – czas na poznawanie nowych ludzi, rozmowy, wymianę wrażeń i snucie rozmaitych historii.

Przykładowy dzień Kolonisty

Dzień I:
 • po śniadaniu: warsztaty plastyczne – jak stworzyć starą mapę do wykorzystania podczas sesji; fechtunek – trochę ruchu na świeżym powietrzu
 • po obiedzie: trzy godziny sesji w wybranym systemie, np. 7th Sea – epicka wyprawa po skarby na pirackim statku
 • po kolacji: projekcja klasycznego filmu fantasy „Niekończąca się opowieść”, dyskusja po filmie
Dzień II:
 • po śniadaniu: trzy godziny sesji w wybranym systemie – np. LoTR RPG: powrót do świata Władcy Pierścieni po własną niezapomnianą przygodę
 • po obiedzie: konkurs z nagrodami – RPGowe kalambury, łucznictwo pod opieką instruktora
 • po kolacji: Games Room – radosna rywalizacja nad planszami i z kartami w rękach
Dzień III:
 • po śniadaniu: wycieczka z przewodnikiem szlakami Gór Bystrzyckich – świeże powietrze i piękne widoki
 • po obiedzie: prelekcja na temat balansu między mechaniką a opowieścią; warsztaty plastyczne – malowanie figurek
 • po kolacji: trzy godziny sesji w wybranym systemie: np. Warhammer: szlachetni Bretońscy rycerze ruszający do walki z przeważającymi siłami Chaosu

Jesteś tu po raz pierwszy? RPGi, LARPy i karcianki to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych wyjazdach!