Marysia 'Merry' Piątkowska

Pozostali członkowie kadry

Maciek Talaga
Michał Nowak
Marcin Kiszka
Robert Wołkiewicz
Marysia Piątkowska
Andrzej Skuza

Rok urodzenia: 1989

Wykształcenie: wyższe, obecnie studiuje Filologię Angielską na UW

Staż w RPG: 14 lat

Prowadzone systemy: Warhammer, Cyber Punk 2020, Zew Cthulhu (Britannica, Gaslight, Dark Ages, World War Cthulhu, Bermuda Triangle), Poza Czasem, 7th Sea, Cold City, Midnight, Witch Hunter, Yggdrasill, Wolsung, Dead Lands, Monastyr, Inspectress, Kiedy Rozum Śpi

Osiągnięcia związane z RPG: zwycięstwo w obozowym konkursie na Mistrza Gry w 2007 i 2008 roku, awans na obozowego wychowawcę, sędzia w konkursach: Latające Spodki (Zjava 2012) oraz Zjaviskowy Gracz (Zjava 2013), sędzia NERD 2014, sędzia Pucharu Mistrza Mistrzów 2014 i2015, redaktor w serwisie polter.pl i paradoks.pl, twórca tekstów w czasopiśmie Magia i Miecz, współzałożyciel grupy „Graj! Kolektyw”, promującej gry RPG w Polsce (www.grajkolektyw.pl).

Na co dzień zajmuje się: studiami doktoranckimi, pracuje jako narrative designer w firmie CIGames, interesuje się historią (zwłaszcza Wielkiej Brytanii i II Wojną Światową), szeroko pojętą muzyką, kinematografią (zwłaszcza kino grozy), językiem angielskim, literaturą wszelką (zwłaszcza brytyjska XIX-wieczna, horror oraz cyberpunk), łucznictwem, grą na gitarze; w wolnych chwilach bawi się w odtwórstwo historyczne (rekonstrukcja Słowian i Wikingów), oprowadza wycieczki po Warszawie oraz jest prezesem aktorskiej grupy anglojęzycznej „The Cheerful Hamlets”.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: historia i okultyzm w RPG, literatura fantasy i cyberpunk, sztuka aktorska w grach RPG i LARP, organizowała LARPy na obozie – jeszcze jako uczestnik, LARPy dla harcerzy oraz prelekcje historyczne i quasi LARPowe lekcje historii dla uczniów gimnazjum. Od 6 lat poznaje uroki życia konwentowego, prowadząc prelekcje oraz warsztaty. Współtworzy stronę „Graj Muzyką” poświęconą muzyce w grach RPG.