Gosia Luna Paluszyńska
Gosia 'Luna' Paluszyńska

Pozostali członkowie kadry

Kasia Hajimaru Papis
Kasia Papis
Alisa Zagusta
Filip Bąk
Filip Bąk
Klaudia Robat
Daniela Orzłowska
Natalia Krasuska

Rok urodzenia: 1986

Wykształcenie: Była studentka Stosunków Międzynarodowych w Centrum Europejskim UW, Absolwentka Kultury Japonii na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Obecnie studentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Na obozie: Prowadzi warsztaty z kaligrafii oraz tworzenia zwojów. Wprowadza w tajniki Drogi Herbaty, składania origami, zajęcia taneczne, oraz ubierania Kimon i Yukat. Przygotowuje prelekcje o różnych aspektach kultury japońskiej dawnej i współczesnej oraz lekcje języka japońskiego.

Na co dzień: Lekko zakręcona, uwielbia dobre książki, szczególnie fantazy. Czasami bywa wciągana w światy gier konsolowych i komputerowych. Uwielbia Japonię od lat i ciągle odkrywa ją na nowo, poprzez język, ludzi i doświadczenia dnia codziennego. Zakochana beznadziejnie w Japońskich opowieściach, gorących źródłach i jedzeniu – lepszego nikt na świecie nie robi! W domowym zaciszu układa Ikebanę i praktykuje z zapałem Drogę Herbaty. Chętnie uprawia sporty, pływa, jeździ na rowerze i rolkach, zimą przerzuca się na narty biegowe i zjazdowe. Członek grupy tańca yosakoi Sakura Mai Poland z którą występuje w różnych zakątkach Polski.

Ulubione anime/manga: Slayers, Fullmetal Alchemist, Kaze no tani no Naushika, Fullmetal Panic, Aa! Megami sama, Skip Beat, Sen to Chihiro no kamikakushi, Mononoke Hime.

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Tłumaczenia anime, nauka japońskiego, japońska kuchnia, j-pop oraz sztuki tradycyjne. Lubi historię i opowieści z dawnej Japonii, o demonach, bogach i dzielnych samurajach. Czytuje mangi i chętnie ogląda anime nowe i stare. Marzy jej się spotkać prawdziwego seiyuu i poznać realia zawodu.