Joanna Airis Kamińska
Airis Kamińska

Pozostali członkowie kadry

Gabriela Gabasi Jaroszyńska
Gabriela Jaroszyńska
Kasia Hajimaru Papis
Kasia Papis
Kasia Kairi Siedlecka
Kasia Siedlecka
Natalia Krasuska
Monika Robak
Joanna Airis Kamińska
Airis Kamińska

Rok urodzenia: 1988

Wykształcenie: licencjat z japonistyki na UW, obecnie na drugim roku studiów magisterskich

Staż w RPG: 14 lat

Prowadzone systemy: Legenda Pięciu Kręgów, Warhammer, Zew Cthulhu, Cyberpunk, Honor i krew, Świat Mroku

Na obozie Otaku: prowadzi warsztaty z kaligrafii, tworzenia zwojów, Drogi Herbaty i origami, zajęcia z kenjutsu, prelekcje na temat kultury japońskiej oraz lekcje języka japońskiego

Na co dzień zajmuje się: organizowaniem obozów, rpgowaniem, larpowaniem, pisaniem scenariuszy do fabularyzowanych audio-przewodników, przyswajaniem fabuł i szczęściem. Najchętniej prowadzi L5K. Należy do stowarzyszenia Sunshinkai, gdzie uczy się japońskiej Drogi Herbaty, a także w miarę możliwościpomaga ją promować organizując spotkania herbaciane, pokazy i warsztaty. Pasjonuje ją kultura japońska (zwłaszcza dawna), kaligrafia (nie tylko wschodnia), sztuki walki i fotografia.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: dobra literatura, pisanie LARPów, prowadzenie prelekcji, warsztatów i konkursów na konwentach oraz wykorzystanie wiedzy o kulturze i realiach dawnej Japonii podczas prowadzenia gier fabularnych.

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Droga Herbaty, kaligrafia, literatura i kamienne lwy przed świątynkami. Lubi Sen to Chihiro no kamikakushi, Mononoke hime, Samurai Champloo, Mushishi i Berserka.