Przemysław Pilich
Przemysław Pilich

Mgr turystyki, absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu. Nauczyciel akademicki w ALMAMER Szkole Wyższej w Warszawie.

Instruktor przewodnictwa i krajoznawstwa, przewodnik i pilot wycieczek, wykładowca na kursach przewodników i pilotów. Działacz społeczny, członek PTTK od 1963 r.

Publicysta, autor i współautor licznych opracowań krajoznawczych, artykułów i przewodników turystycznych (nie tylko po Polsce) m. in. „Wiedeń dla Ciebie”, „Paryż ’92: vademecum polskiego turysty”, „Nad Liwcem i w Puszczy Białej”, „Nad Wkrą, Łydynią i Soną”, „Polska. Ilustrowany przewodnik” (nagrodzony nagrodą Edukacja 2000, ukazało się pięć wydań), „Poland. Ilustrated guide”, „Gdańsk od środka”, „Ziemia Kielecka: panorama turystyczna”, „Polska. Najciekawsze zabytki”, „Ponidzie: szlaki turystyczne”, „Nobliści znad Wisły, Odry i Niemna”.

Odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalami i odznaczeniami resortowymi.

To chodząca encyklopedia, człowiek ciekawy życia, świata i drugiego człowieka. Zawsze cierpliwy, życzliwy, pełen poczucia humoru. Ceni wiedzę i błyskotliwość, ale niełatwo go czymś wyjątkowym zaskoczyć. „Ani bowiem talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie mogą stworzyć doskonałego mistrza – mówił Witruwiusz.

Przemysław Pilich jest prawdziwym mistrzem. W Szkole Pilotów ORION wykłada m.in. geografię turystyczną Polski i Świata.

Pozostali członkowie kadry

Andrzej Świątecki
Dr Andrzej Świątecki
Marek Pawłowski
Marek Pawłowski
Ewa Darda
Ewa Darda
Wiesław Piegat
Wiesław Piegat
Joanna Sikorska-Waś
Joanna Sikorska-Waś
Marcin Serwacki
Marcin Serwacki
Andrzej Fedorowicz
Andrzej Fedorowicz
Bartosz Gembski
Bartosz Gembski