Monika Robak

Pozostali członkowie kadry

Aleksandra Celebriana Michalczuk
Aleksandra Michalczuk
Daniela Orzłowska
Julia Koro Caba
Julia Caba
Joanna Airis Kamińska
Airis Kamińska
Klaudia Robat
Gosia Luna Paluszyńska
Gosia Paluszyńska

Rok urodzenia: 1992

Wykształcenie: Studentka III roku studiów licencjackich koreanistyki oraz I roku studiów magisterskich filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Na obozie: prowadzi zajęcia związane z językiem koreańskim – nauczy Was podstawowych zwrotów i przekona, że hangul wcale nie jest tak trudny, jak Wam się wydaje. Poza tym podczas jej prelekcji dowiedzie się masy ciekawostek na temat Korei – tej dawnej i tej współczesnej.

Na co dzień: stara się połączyć podwójne życie – rano uczy się jako studentka a wieczorami uczy jako nauczycielka języka angielskiego. Większość czasu spędza na szlifowaniu języków albo poznawaniu nowych oraz pisaniu prac (magisterskiej i licencjackiej). Należy do studenckiego wolontariatu MENTOR, gdzie pomaga studentom z innych krajów poznawać Polskę, jej język oraz historię. W wolnym czasie czyta książki, ogląda filmy i dramy (nie tylko koreańskie). W międzyczasie trenuje taniec towarzyski, albo gotuje dla przyjaciół. Ciągle odnajduje nowe pasje, którym oddaje się bez końca (czyli tyle na ile ma czas).

Ulubione zespoły: Busker Busker, 10cm, Super Junior, JYJ, DBSK, SHINee, Infinite, F(x), B.A.P, K.Will, Ailee, Kim Dong Ryul.

Zainteresowania związane z Koreą: język koreański, zwłaszcza jego złożona gramatyka, koreańska muzyka (popularna, ale nie tylko) oraz koreańska kultura. Dzięki wolontariatowi w UNESCO miała okazję zbliżyć się do historii Korei i podjęła próbę zrozumienia koreańskiego sposobu myślenia, ale nadal jej mało.