Monika Robak

Pozostali członkowie kadry

Alisa Zagusta
Natalia Krasuska
Aleksandra Celebriana Michalczuk
Aleksandra Michalczuk
Gabriela Gabasi Jaroszyńska
Gabriela Jaroszyńska
Kasia Kairi Siedlecka
Kasia Siedlecka
Alicja Wilkowska

Rok urodzenia: 1992

Wykształcenie: Studentka III roku studiów licencjackich koreanistyki oraz I roku studiów magisterskich filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Na obozie: prowadzi zajęcia związane z językiem koreańskim – nauczy Was podstawowych zwrotów i przekona, że hangul wcale nie jest tak trudny, jak Wam się wydaje. Poza tym podczas jej prelekcji dowiedzie się masy ciekawostek na temat Korei – tej dawnej i tej współczesnej.

Na co dzień: stara się połączyć podwójne życie – rano uczy się jako studentka a wieczorami uczy jako nauczycielka języka angielskiego. Większość czasu spędza na szlifowaniu języków albo poznawaniu nowych oraz pisaniu prac (magisterskiej i licencjackiej). Należy do studenckiego wolontariatu MENTOR, gdzie pomaga studentom z innych krajów poznawać Polskę, jej język oraz historię. W wolnym czasie czyta książki, ogląda filmy i dramy (nie tylko koreańskie). W międzyczasie trenuje taniec towarzyski, albo gotuje dla przyjaciół. Ciągle odnajduje nowe pasje, którym oddaje się bez końca (czyli tyle na ile ma czas).

Ulubione zespoły: Busker Busker, 10cm, Super Junior, JYJ, DBSK, SHINee, Infinite, F(x), B.A.P, K.Will, Ailee, Kim Dong Ryul.

Zainteresowania związane z Koreą: język koreański, zwłaszcza jego złożona gramatyka, koreańska muzyka (popularna, ale nie tylko) oraz koreańska kultura. Dzięki wolontariatowi w UNESCO miała okazję zbliżyć się do historii Korei i podjęła próbę zrozumienia koreańskiego sposobu myślenia, ale nadal jej mało.