Julia Koro Caba
Julia 'Koro' Caba

Pozostali członkowie kadry

Sara Niechciał
Julia Koro Caba
Julia Caba
Daniela Orzłowska
Gabriela Gabasi Jaroszyńska
Gabriela Jaroszyńska
Gosia Luna Paluszyńska
Gosia Paluszyńska
Joanna Airis Kamińska
Airis Kamińska

Rok urodzenia: 1991

Wykształcenie: ukończone Liceum Francuskie im. Renee Goscinny. Studentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka letniego stypendium Showa Women’s University oraz rocznego stypendium rządu japońskiego MEXT na Osaka University.

Na obozie: prowadzi warsztaty z kaligrafii, Drogi Herbaty, ubierania kimon, prelekcje na temat kultury japońskiej oraz lekcje języka japońskiego.

Na co dzień: zajmuje się studiami, uczeniem języka japońskiego, oprowadzaniem Japończyków po Polsce, szerzeniem kultury japońskiej na wszelakie sposoby, a ostatnio zawodowo lingwistycznym testowaniem gier komputerowych. Lubi wyszukiwać błędy językowe w grach komputerowych, choć nie lubi samego grania. xD Ma nadzieję związać swoją przyszłość jednak raczej z fachem pedagoga, który daje jej olbrzymią satysfakcję. Jako mistrza swego w tej materii uważa Koro-sensei z „Ansatsu Kyoushitsu”.

Szuka zawsze nowych wyzwań i możliwości rozwoju, jednak w swoim zabieganiu stara się doceniać małe rzeczy, a kaligrafia i Droga Herbaty pomagają jej je dostrzegać. W 2014 roku  zajęła drugie miejsce w Ogólno-Europejskim Konkursie Kaligraficznym, od 2012 roku jest członkiem Stowarzyszenia Drogi Herbaty, a od maja 2016 roku stała się oficjalnie uczniem rodu Urasenke (ukończony etap Nyuumon).

Ulubione anime/manga: Neon Genesis Evangelion, Mawaru Pingu Doramu, Zetsuai/Bronze, Gankutsuou, Honey and Clover.

Zainteresowania związane z Japonią: Droga Herbaty, kaligrafia, taniec festiwalowy yosakoi, współczesna literatura japońska, współczesny film japoński, pedagogika nauczania języka japońskiego.

/foto: Klaudyna Drabio Photography/