Daniel Aldar Stachura
Daniel 'Aldar' Stachura

Pozostali członkowie kadry

Gabriela Gabasi Jaroszyńska
Gabriela Jaroszyńska
Sara Niechciał
Julia Koro Caba
Julia Caba
Alisa Zagusta
Dominika Nowicka
Dominika Nowicka
Alicja Wilkowska

Rok urodzenia: 1988

Wykształcenie: student historii na UKSW w Warszawie, obecnie na II roku studiów magisterskich z rozszerzeniem kierunku o przedmioty orientalistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, absolwent studiów licencjackich z filozofii (jako filozof przyrody) na UKSW w Warszawie

Na obozie: prowadzi prelekcje i konkursy przede wszystkim związane z japońską kulturą popularną, w tym mangą i anime, a także innymi aspektami kultury współczesnej czy historią Japonii. Zajmuje się wszystkim, co związane z przerabianiem kartonu w samurajskie zbroje oraz innych materiałów na stroje cosplayowe. Ponadto organizuje sesje RPG dla chętnych obozowiczów.

Na co dzień: uwielbia grać zarówno na sprzęcie konsolowym/komputerowym, jak i też na żywo przy grach planszowych oraz podczas sesji RPG. Ponadto w wolnym czasie czyta książki fantastyczne i mangi, a czasem oddaje się pasji tworzenia własnych gier. Od 2007 roku organizuje imprezy wszelakiej maści związane z promocją japońskiej kultury i popkultury w ramach stowarzyszenia „Animatsuri” oraz dla Ambasady Japonii w Polsce.

Ulubione anime/manga: Samurai Champloo, Spirited Away, Fullmetal Alchemist, Yotsuba&!

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Poczynając od historii, poprzez problemy społeczne, aż do popkultury. W ramach historii głównie tematyka samurajów, szczególnie w okresie Sengoku, ale także i mity japońskie. Z czasów bardziej współczesnych cała tematyka Otaku, Hikikomori oraz wpływ japońskiej kultury popularnej zarówno na Japończyków, jak i Polaków. Oczywiście także japońskie gry konsolowe. Uwielbia muzykę bębnów taiko oraz shamisenu.