Joanna Airis Kamińska
Airis Kamińska

Pozostali członkowie kadry

Alicja Wilkowska
Łukasz Tor Garczewski
Łukasz Garczewski
Daniel Krzaczkowski
Jakub Wojtko
Dominika Nowicka
Dominika Nowicka
Aleksander Tukaj
Aleksander Tukaj

Rok urodzenia: 1988

Wykształcenie: licencjat z japonistyki na UW, obecnie na drugim roku studiów magisterskich

Staż w RPG: 14 lat

Prowadzone systemy: Legenda Pięciu Kręgów, Warhammer, Zew Cthulhu, Cyberpunk, Honor i krew, Świat Mroku

Na obozie Otaku: prowadzi warsztaty z kaligrafii, tworzenia zwojów, Drogi Herbaty i origami, zajęcia z kenjutsu, prelekcje na temat kultury japońskiej oraz lekcje języka japońskiego

Na co dzień zajmuje się: organizowaniem obozów, rpgowaniem, larpowaniem, pisaniem scenariuszy do fabularyzowanych audio-przewodników, przyswajaniem fabuł i szczęściem. Najchętniej prowadzi L5K. Należy do stowarzyszenia Sunshinkai, gdzie uczy się japońskiej Drogi Herbaty, a także w miarę możliwościpomaga ją promować organizując spotkania herbaciane, pokazy i warsztaty. Pasjonuje ją kultura japońska (zwłaszcza dawna), kaligrafia (nie tylko wschodnia), sztuki walki i fotografia.

Zainteresowania związane z fantastyką i RPG: dobra literatura, pisanie LARPów, prowadzenie prelekcji, warsztatów i konkursów na konwentach oraz wykorzystanie wiedzy o kulturze i realiach dawnej Japonii podczas prowadzenia gier fabularnych.

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Droga Herbaty, kaligrafia, literatura i kamienne lwy przed świątynkami. Lubi Sen to Chihiro no kamikakushi, Mononoke hime, Samurai Champloo, Mushishi i Berserka.