Obóz językowy na Malcie

12-18 lat

od 990 zł

T1: 24.06–01.07.2017, T2: 1-8.07.2017, T3: 8–15.07.2017,
T4: 15-22.07.2017, T5: 22-29.07.2017, T6: 29.07-5.08.2017,
T7: 5-12.08.2017, T8: 12-19.08.2017, T9: 19-26.08.2017, T10: 26.08-2.09.2017

Domy maltańskich rodzin

Zarezerwuj miejsce!

Program obozu językowego na Malcie

Malta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem turystów z całego świata. Przyciąga pięknymi widokami, ciepłym klimatem oraz krystalicznie czystą wodą. Angielski jest na Malcie jednym z dwóch języków urzędowych, dzięki czemu jest to idealne miejsce na doskonalenie swoich umiejętności językowych. Zapraszamy serdecznie na kolejną już edycję obozu językowego na Malcie, podczas którego łączymy naukę w renomowanej szkole z wypoczynkiem na najpiękniejszych maltańskich plażach oraz zwiedzaniem najciekawszych miejsc na maltańskich wyspach. Dzięki zakwaterowaniu u sprawdzonych rodzin, uczestnicy mają szansę poznać życie codziennie Maltańczyków i sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce. Poznaj z nami Maltę!

Program „A” dzień po dniu:
1 dzień

Wylot na Maltę, transfer z lotniska do rodzin goszczących, zakwaterowanie.

2 dzień

Na początek trochę relaksu – tego dnia czeka nas plażowanie na jednej z najładniejszych piaszczystych plaż Malty. Uwaga: koszt wypożyczenia leżaka i parasola to ok. 10 EUR. Po powrocie wybierzemy się na spacer zapoznawczy po okolicy.

3 dzień

Rozpoczynamy zajęcia językowe w klasach. Oczywiście nie spędzimy całego dnia na nauce. Odbędzie się też gra terenowa typu „treasure hunt”. Potem znowu ćwiczenia językowe, ale tym razem w formie projekcji filmu w języku angielskim i późniejszej dyskusji. Wieczorem dyskoteka.

4 dzień

Poza zajęciami językowymi w klasach czekają nas też ćwiczenia podczas zwiedzania Valletty, stolicy Malty, z lokalnym przewodnikiem. Dla chętnych wejście do Katedry św. Jana (płatne dodatkowo ok 8 EUR). Po powrocie – wieczór integracyjny.

5 dzień

Kontynuujemy zajęcia językowe w klasach oraz wybierzemy się na zwiedzanie Sliemy – jednego z głównych nadmorskich kurortów Malty, centrum handlowego i rozrywkowego wyspy.

6 dzień

Kolejny dzień pełen zajęć językowych, zarówno tych w klasie jak i w terenie. Tym razem naszym celem jest najpierw Mdina – malownicze, średniowieczne miasto i dawna stolica Malty, a współcześnie plan zdjęciowy wielu filmów – a następnie Rabat, gdzie zwiedzimy Kościół św. Pawła. Wieczorem gry i zabawy.

7 dzień

Czas na zmianę otoczenia – tego dnia wybierzemy się na wycieczkę na Comino, trzecią co do wielkości wyspę położoną pomiędzy Maltą i Gozo. Tam czeka nas plażowanie na słynnej „Błękitnej Lagunie”! Uwaga: Koszt wypożyczenia leżaka i parasola to ok. 10 EUR.

8 dzień

Wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot. Przylot do Polski według rozkładu.

Program „B” dzień po dniu:
1 dzień

Wylot na Maltę, transfer z lotniska do rodzin goszczących, zakwaterowanie.

2 dzień

Na początek trochę relaksu – plażowanie na jednej z najładniejszych piaszczystych plaż Malty. Uwaga: koszt wypożyczenia leżaka i parasola to ok. 10 EUR. Po powrocie wybierzemy się na spacer zapoznawczy po okolicy.

3 dzień

Rozpoczynamy zajęcia językowe w klasach. Oczywiście nie spędzimy całego dnia na nauce. Odbędzie się też gra terenowa typu „treasure hunt”. Potem znowu ćwiczenia językowe, ale tym razem w formie projekcji filmu w języku angielskim i późniejszej dyskusji. Wieczorem dyskoteka.

4 dzień

Kolejny dzień pełen zajęć językowych, zarówno tych w klasie jak i w terenie. W międzyczasie odpoczniemy na plaży, a po dodatkowych zajęciach warsztatowych czeka nas wieczorny wypad do Mdiny – malowniczego, średniowiecznego miasta i dawnej stolicy Malty. Współcześnie to plan zdjęciowy wielu filmów.

5 dzień

Poza zajęciami językowymi w klasach czekają nas też ćwiczenia podczas zwiedzania Valletty, stolicy Malty, jak zwykle z lokalnym przewodnikiem. Dla chętnych wejście do Katedry św. Jana (płatne dodatkowo ok 8 EUR). Zobaczymy też Sliemę, czyli jeden z głównych nadmorskich kurortów Malty, centrum handlowe i rozrywkowe wyspy. Po powrocie znajdzie się jeszcze czas na gry i zabawy.

6 dzień

Najpierw zajęcia językowe w klasach, a potem podczas zwiedzania aż trzech miast: Vittoriosa, Cospicua i Senglea. Zwiedzamy oczywiście w języku angielskim z lokalnym przewodnikiem. Wieczorem integracja na plaży!

7 dzień

Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania Gozo – drugiej co do wielkości wyspy archipelagu maltańskiego. W planach Dwejra, skąd rozciąga się widok na malownicze Azure Window, zwiedzanie Victorii, stolicy Gozo, oraz relaks w Xlendi Bay. Wieczorem spacer i plażowanie.

8 dzień

Wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot. Przylot do Polski wg rozkładu.

Poszczególne punkty programów mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

Gdzie będziemy? Co zrobimy?

Musisz wiedzeć!

Zakwaterowanie:

Uczestnicy zakwaterowani są u rodzin maltańskich, głównie w miejscowościach Swieqi i Pembroke, w odległości 5-20 minut pieszo od szkoły językowej. Rodziny goszczące są sprawdzone i starannie dobrane przez szkołę. Każda rodzina przyjmuje 2, 3 lub 4 osoby z grupy obozowej, może także gościć młodzież z innych krajów.

Wyżywienie:

W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują następujące posiłki:

 • śniadania: płatki z mlekiem, tosty z dżemem, herbata lub kawa
 • lunch: kanapka, owoc, woda (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu)
 • obiadokolacje: jednodaniowy ciepły posiłek, deser, woda
TerminProgramCena*
24.06-1.07.2017A1040 zł
1-8.07.2017B1090 zł
8-15.07.2017A1090 zł
15-22.07.2017B1090 zł
22-29.07.2017A1090 zł
29.07-5.08.2017B1090 zł
5-12.08.2017A1090 zł
12-19.08.2017B1090 zł
19-26.08.2017A1040 zł
26.08-2.09.2017A990 zł

*podane ceny nie zawierają kosztów biletu lotniczego. Oferta skalkulowana na podstawie kursu 1EUR = 4,40 PLN.

Cena zawiera:
 • zakwaterowanie u rodzin maltańskich: 7 noclegów,
 • wyżywienie: 3 x dziennie (śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja),
 • ćwiczenia językowe w terenie,
 • opieka pedagogiczna,
 • ubezpieczenie AXA NNW, KL i bagaż.
Dodatkowo płatne:
 • bilet lotniczy – 1100 zł,
 • dodatkowa, obowiązkowa opłata 190 EUR zawiera:
  • 16 lekcji języka angielskiego, każda lekcja trwa 45 minut,
  • test kwalifikacyjny,
  • materiały do nauki,
  • certyfikat ukończenia kursu,
  • transfer z lotniska na Malcie (w dniu przylotu i wylotu),
  • koszt wstępów i realizacji programu zwiedzania.
Informacje o locie:

Przelot na trasie Warszawa – Malta – Warszawa będzie realizowany liniami lotniczymi Air Malta; dopuszczalny limit bagażu głównego – 20 kg, bagażu podręcznego – 7 kg. Rozkład lotów i godzina zbiórki będą podane na 3 dni przed wylotem. W trakcie przelotu uczestnicy dostają kanapkę i małą butelkę wody.

Zajęcia językowe w klasach:

Nauka języka odbywa się w renomowanej maltańskiej szkole językowej Link School of English, w grupach międzynarodowych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę lektorską. Szkoła posiada akredytację FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta). Ośrodek nauczania znajduje się w miejscowości Swieqi.

Zajęcia językowe w terenie:

Uczestnicy realizują praktyczne ćwiczenia językowe w formie gier i zabaw w terenie, co daje im możliwość szlifowania swoich umiejętności językowych, ale przede wszystkim przeżycia niezapomnianej przygody. Ćwiczenia rozwijają umiejętności komunikacyjne uczestników i gwarantują wspaniałą zabawę. Dodatkowo na dwóch wybranych wycieczkach oferujemy zwiedzanie z anglojęzycznym przewodnikiem.

 • dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3% całkowitej ceny imprezy (deklarowane w ciągu 3 dni roboczych od momentu rezerwacji imprezy i wpłaty zaliczki),
 • osoba przewlekle chora powinna wykupić ubezpieczenie od chorób przewlekłych – dopłata 115 PLN (deklarowane najpóźniej tydzień przed wyjazdem),
 • gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut – dopłata 80 PLN (deklarowane w dniu zawarcia umowy),
 • dopłata za specjalną dietę uczestnika (wegetariańska, bezglutenowa i inne) – 120 PLN,
 • dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty,
 • telefon do kierownika obozu dostępny będzie na 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.
 • ważny paszport lub dowód osobisty,
 • legitymację szkolną,
 • zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale,
 • kieszonkowe (sugerujemy zabrać ok. 8-10 EUR na dzień),
 • koszt wypożyczenia leżaka i parasola: PROGRAM „A” – 20 EUR, PROGRAM „B” – 10 EUR,
 • koszt wejścia do Katedry św. Jana w Vallettcie (PROGRAM „A”) – ok 8 EUR,
 • mały podręczny plecak,
 • wygodne buty,
 • nakrycie głowy,
 • ręcznik i kosmetyki,
 • adaptor do kontaktów elektrycznych,
 • aparat fotograficzny,
 • krem do opalania z wysokim filtrem (min. 30),
 • notes z długopisem,
 • kieszonkowy słownik.

Rezerwacja dostępna wkrótce

Zarezerwuj miejsce już dziś!

Rezerwacja jest ważna przez okres 3 dni. Od 7-ego dnia przed terminem wyjazdu do dnia jego rozpoczęcia ważność rezerwacji obowiązuje przez 24 godziny. W tym czasie musisz potwierdzić uczestnictwo w wyjeździe.

Szybka rezerwacja w trzech krokach:

1. Wypełnij poniższy formularz rezerwacyjny, żeby zarezerwować dla siebie miejsce na Obozie językowym na Malcie 🙂

 

2. Zapoznaj się z poniższymi dokumentami. Wypełnij je i podpisane odeślij na adres Biura Turystyki „Orion”.

UMOWA – ZGŁOSZENIE + WARUNKI UCZESTNICTWA

KARTA KWALIFIKACYJNA

3. Dokonaj wpłaty zaliczki w wysokości 30% wartości imprezy. Dopłata do całości wartości wyjazdu następuje najpóźniej na 30 dni przed datą jego rozpoczęcia. Przy rezerwacji na mniej niż 30 dni przed datą wyjazdu, należy wpłacić pełną kwotę wartości wybranej imprezy.

Allior Bank nr konta: 84 1060 0076 0000 3390 0002 1439

PKO BP nr konta: 74 1020 1055 0000 9702 0294 6218

Tytułem: zaliczka/wpłata całości, nazwa wyjazdu i termin, imię i nazwisko uczestnika.

Można dokonać również rezerwacji telefonicznej, bądź bezpośrednio w biurze.

Organizatorem obozu jest ATAS sp. z o.o.