Młodzieżowy Obóz RPG – Na wikińskiej wyprawie

13-20 lat

1769 zł

T3 26.07-7.08.2017

O.W. Mieszko

Zarezerwuj miejsce!

Program młodzieżowego Obozu RPG – Na wikińskiej wyprawie

Wikingów – skandynawskich wojowników, królujących na morzach północy – życie nie rozpieszczało. Dlatego nasz obóz to propozycja dla twardych graczy, którzy nie boją się wyzwań na sesji, a i poza nią odważą się wypróbować na własnej skórze parę elementów wikińskiej kultury. Poza rozgrywaniem sesji zgłębimy historię plemion z Północy, odkryjemy tajniki magii runicznej, opowiemy mrożące krew w żyłach mity skandynawskie i zagramy w zaskakujące wikińskie gry.

 • Sesje RPG

Kampania złożona z ośmiu czterogodzinnych sesji w 3–5 osobowych drużynach w jednym z ponad 30 możliwych systemów. Na samym początku obozu nasi Mistrzowie Gry zaproponują parę światów, w których można przeżyć przygody godne twardych wojów z Północy. W osadzonym w epoce podbojów wikińskich systemie Yggdrasill bohaterowie będą mogli odkryć nieznane im dotąd prastare i mroczne kulty, a w Warhammerze zmierzyć się z przeciwnikami w zimnej, nieprzyjaznej krainie zwanej Norską, gdzie wielu skłania głowę przed potęgą bogów Chaosu.

 • Multum systemów do wyboru!

Warhammer, Dungeons & Dragons, Dark Heresy, Neuroshima, Cyberpunk, Wolsung, Zew Cthulhu, Świat Mroku i nowy Świat Mroku (w tym: Wilkołak, Wampir, Changeling, Hunter, Geist, Innocent), Legenda Pięciu Kręgów, Honor i Krew, 7th Sea, Earthdawn, Shadowrun, Dzikie Pola, Dead Lands, Monastyr, Poza Czasem, Savage Worlds, Witch Hunter, Pirates, Star Wars RPG, Rogue Trader, Crystalicum, Star Craft RPG, LoTR RPG, Midnight i inne.

 • LARP w klimacie wikińskim

LARP to sposób na rozegranie przygody „na żywo” – w scenerii odpowiadającej realiom świata gry, często z użyciem stylizowanych kostiumów i dekoracji. Podczas tego turnusu spodziewajcie się larpa w mroźnej krainie Norski lub w systemie Yggdrasill, gdzie bohaterowie będą musieli sprostać sile potężnej magii runicznej w imię Odyna!

 • LARP w srebrnogórskiej twierdzy

Podczas obozu nie może zabraknąć także rozgrywki na terenie XVIII wiecznej twierdzy w Srebrnej Górze, największej górskiej twierdzy w Europie. Rozległy podwórzec i tajemnicze lochy widziały już dziesiątki historii – kolejną stworzymy razem.

 • Warsztaty pisma runicznego

Alfabet runiczny, którym posługiwały się ludy północy, to futhark. Wikingowie wierzyli, że runy zostały zesłane ludziom przez bogów i dlatego przypisywali im zdolność chronienia przed złem i przepowiadania przyszłości. Podczas warsztatów pisma runicznego poznamy historię run, ich znaczenia oraz nazwy a także spróbujemy swoich sił w wyryciu własnego tekstu pismem runicznym w glinie bądź drewnie.

 • Warsztaty kulinarne

W trakcie trwania obozu poprowadzimy warsztaty kulinarne, mające na celu zbliżyć Was do specjałów, którymi żywili się prawdziwi wikingowie. Na warsztat weźmiemy przede wszystkim podpłomyki, czyli najprostszy smakołyk z mąki i wody, podawany zarówno na słodko (z dżemem, miodem lub mlekiem) jak i na ostro (z mięsem lub twarożkiem).

 • Prelekcje o kulturze Wikingów

Popkultura pełna jest informacji na temat wikingów. Czasami słusznych, często bardzo błędnych – jak w przypadku nieszczęsnych rogatych hełmów. Podczas prelekcji obalimy parę mitów i opowiemy między innymi jak zmarnowana koza pomaga w pieczeniu chrzanowych placków, na czym polega handlowanie krzywdą, dlaczego młodych wysyłało się na wiking i w jakich sytuacjach kobieta była równa mężczyźnie.

 • Projekcje filmów w klimacie wikińskim

Kino to skarbnica inspiracji, także w temacie wikingów – od wczesnych filmów opowiadających o ludach z północy, takich jak „Wikingowie” Richarda Fleischera, po aktualnie wychodzący serial HBO o tej samej nazwie. Miłośnikom ciężkich klimatów puścimy „Valhalla Rising”, a dla odprężenia możemy pokazać chociażby świetnego „Trzynastego Wojownika”.

 • Gry wikińskie

Nauczymy się odpoczywać „po wikińsku”. Wyjdziemy na łąkę pograć w Kubb, dowiemy się czym jest. „kręcioł”, będziemy przeciągać linę, rzucać włócznią do celu, a na koniec poznamy wikiński odpowiednik badmintona, czyli „królewskie tarcze”. Pogramy w popularne w czasach wikingów kości, a przede wszystkim nauczymy się Hnefatafl, zwanego także Królewską Grą, czyli wikińskiej odmiany szachów.

 • Łucznictwo

Niemal w każdej grze fabularnej mamy do czynienia z łucznikami – czy to drużynowe sokole oko, czy bezwzględna gwardia śmiertelnego wroga, zawsze przewinie się kilka celnych strzał. Warto więc poznać tajemnice, kryjące się za tą szlachetną dyscypliną.

 • Fechtunek wczesnośredniowieczny

Błyskotliwe cięcia i zastawy z mistrzostwem wykonywane przez Waszych bohaterów na ścieżkach i bezdrożach światów RPG to nie to samo, co prawdziwa szermierka. Możecie zdobyć o niej pojęcie w walce otulinowcami, spreparowaną, miękką bronią, którą nie da się zrobić nikomu krzywdy. Podczas tego obozu skupimy się technikach walki krótkim mieczem lub toporkiem oraz tarczą.

 • Postapokaliptyczny sport jugger

Jugger, inspirowany kultowym filmem postapokaliptycznym „Krew bohaterów”, umożliwia wykorzystanie umiejętności szermierczych, szybkości i sprytu, stanowiąc ultymatywną odpowiedź na pytanie o idealną rozrywkę ruchową. Tak przynajmniej twierdzą nasi obozowicze.

 • Games Room

Dixit, SmallWorlds, Osadnicy z Catanu, Pandemic, Bang!, Szogun… Wymieniać można by długo, bo do wykorzystania mamy kilkadziesiąt gier o różnej dynamice i stopniu trudności.

 • Konkursy
Turniej Gracza

Turniej Gracza zawsze przysparza wielu emocji: od lawin śmiechu po refleksję i zadumę. Jeśli czujesz w sobie duszę , wykaż się w odgrywaniu scenek i zgarnij nagrodę.

Turniej Mistrza Gry

Wielu z Was to nie tylko gracze, ale i Mistrzowie. Stań w szranki, poprowadź sesję i zaskocz nas! Wygrana w Turnieju Mistrza Gry bywa przepustką do obozowej kadry.

Wielka Improwizacja

Bitwa o tytuł Mistrza Opisu to nie przelewki. Jeśli nie przerażają cię wyzwania i twardzi przeciwnicy, sprawdź swoje siły w trudnej sztuce improwizowania opisów pod muzykę.

 • Wycieczka piesza

Warto czasem oderwać się od kostek, map i figurek, dlatego wybierzemy się na pieszą wycieczkę do malowniczego miasteczka Duszniki Zdrój. Chętnym umożliwimy zwiedzenie Muzeum Papiernictwa oraz wzięcie udziału w warsztatach tworzenia papieru czerpanego.

 • Ogniska z gitarą

To nieodłączna część każdego obozu – czas na poznawanie nowych ludzi, rozmowy, wymianę wrażeń i snucie rozmaitych historii.

Przykładowy dzień Obozowicza

Dzień I:
 • po śniadaniu: prelekcja na temat wykorzystania wikińskich mitów podczas prowadzenia systemów fantasy

 • po obiedzie: cztery godziny sesji w wybranym systemie, np. Warhammer: zmagania z Chaosem w mroźnej Norsce

 • po kolacji: projekcja Trzynastego Wojownika i dyskusja na temat prawdy historycznej w filmie

Dzień II:
 • po śniadaniu: cztery godziny sesji w wybranym systemie, np. 7th Sea: awanturnicza przygoda na północnych wodach

 • po obiedzie: fechtunek wczesnośredniowieczny – trochę ruchu na świeżym powietrzu i tajniki szermierki

 • po kolacji: Games Room – współczesne planszówki i tradycyjne gry wikingów

Dzień III:
 • po śniadaniu: wycieczka z przewodnikiem szlakami Gór Bystrzyckich – świeże powietrze i piękne widoki

 • po obiedzie: warsztaty pisma runicznego

 • po kolacji: cztery godziny sesji w wybranym systemie, np. Yggdrasill: mroczne kulty i zapomniane rytuały, które zmrożą krew w żyłach nawet najdzielniejszego woja

Jesteś tu po raz pierwszy? RPGi, LARPy i karcianki to dla Ciebie czarna magia?

Dowiedz się więcej

o tym czym zajmujemy się na naszych wyjazdach!