Program młodzieżowego Obozu K-Pop

Jeśli najbardziej na świecie pragniesz poznać ludzi, którzy tak samo jak Ty dają się porwać energetyzującemu rytmowi k-popu – to coś dla Ciebie! Proponujemy Ci obóz taneczny dla aktywnych fanów k-popu i kultury Korei Południowej! To trzynaście dni w gronie k-popowych zapaleńców i pod okiem kreatywnej, energicznej kadry, które pozwolą Ci rozwinąć swoją pasję. W programie wszystko to, co tylko fan k-popu może sobie wymarzyć. Śpiew i taniec? Oczywiście! Kultura Korei, jej codzienność i tradycja? Jak najbardziej! Koreańskie przysmaki? No pewnie! Łamiące serca albo rozśmieszające do łez dramy? Bez tego się nie obędzie. Konkursy z nagrodami? Całe mnóstwo!

Zresztą, zobaczcie sami, co dla Was przygotowaliśmy.

K-Pop

W centrum naszego zainteresowania będzie oczywiście K-POP oraz wszystko, co z nim związane. A konkretnie:

 • Warsztaty taneczne

Na początek najtrudniejsze – wybranie układu, którego będziemy się uczyć przez cały obóz. A może kilku? Potem będzie już z górki. Tańczenie, tańczenie i jeszcze raz tańczenie! Seria treningów pod okiem profesjonalnej instruktorki tańca zakończy się występem ostatniego wieczoru na naszym muzycznym show.

 • Obozowy teledysk

Po tylu ćwiczeniach chciałoby się, żeby coś zostało. Dlatego wspólnymi siłami nakręcimy obozowy teledysk, żeby po powrocie do domu móc się i pochwalić i powspominać! Kto wie? Może dla kogoś będzie to początek zawrotnej kariery na youtubie?

 • Najnowsze hity

Chcesz dowiedzieć się, jakie nowe zespoły zaczynają robić szum na koreańskim rynku muzycznym? A może usłyszeć, czym w tym sezonie zaskakują uznane gwiazdy? Może szykuje się jakiś wielki powrót? Kadrowicze podzielą się z Wami najnowszymi k-popowymi plotkami i newsami.

Korea

Intensywny trening taneczny potrafi zmęczyć. Dobrze czasami usiąść na chwilę i zająć się czymś spokojniejszym. Ale na pewno nie nudą! Na obozie nie zapomnimy przedstawić Wam kultury Korei Południowej nie tylko przez pryzmat muzyki. W planach mamy:

 • Warsztaty kulinarne

Prawie każdy, kto interesuje się Koreą słyszał o kimchi. A o doenjang? Bulgogi? Galbi? Ssalbap? A może o sezamowo-miodowych yakgwa? To już chyba gorzej… A jeszcze mniej osób miało okazję skosztować tych pyszności. Na szczęście na naszym obozie nie tylko dowiemy się paru rzeczy na temat kuchni koreańskiej – jednej z najzdrowszych na świecie – ale i nauczymy się, jak w prosty sposób wyczarować któryś z tych koreańskich przysmaków. I to ze składników dostępnych w Polsce, tak, żeby każdy mógł powtórzyć ten wyczyn w domu!

 • Pałeczki w dłoń

Jedzenie pałeczkami to dla Ciebie czarna magia? A może niejedną parę pałeczek już w dłoniach trzymałeś i chcesz się podszkolić? Nasza kadra nauczy Cię, jak odróżniać pałeczki koreańskie od chińskich i japońskich, udzieli wielu przydatnych porad, a także poinstruuje, jak uniknąć popełnienia podstawowych błędów przy posiłku. Po warsztatach i prelekcji przyjdzie Wam się zmierzyć z innymi obozowiczami o tytuł mistrza. Przekonajmy się kto najszybciej macha pałeczkami!

 • Język koreański

Gwiazdy k-popu coraz częściej występują w Polsce. Co jak się przypadkowo na jakąś napatoczysz? Lepiej przygotować się już teraz i mieć w zanadrzu parę perfekcyjnie opanowanych koreańskich zwrotów, tak na wszelki wypadek. Studentka koreanistyki pomoże uczestnikom zajęć opanować podstawy wymowy i gramatyki języka koreańskiego oraz postara się, żeby nikt nie wyszedł bez zapamiętania przynajmniej paru przydatnych zwrotów.

 • Pismo koreańskie

Pismo koreańskie wydaje się skomplikowane i z pewnością takie jest dla osób przyzwyczajonych do naszego abc – na szczęście to pestka w porównaniu z pochodzącymi z Chin znakami, których Koreańczycy używali jeszcze sto lat temu. Nie bez powodu jedna ze starych nazw alfabetu hangul brzmiała „pismo, którego możesz się nauczyć w poranek”. Może zajmie nam to ciut dłużej – ale na koniec te wszystkie kreseczki, daszki i kółeczka przestaną być dla Ciebie czarną magią.

 • Prelekcje

Czy to prawda, że Koreańczycy obchodzą sylwestra dwa razy? Czy jakaś koreańska potrawa nie ma w swoim składzie kimchi? Co oznaczają wiszące w progu wysuszone papryczki? Skąd wziął się fenomen ulzzang? Odpowiedzi na prelekcjach!

 • Projekcje dram i filmów

Każdy fan k-popu na pewno chętnie wybrałby się do Korei. Jednak póki to niemożliwe, musimy radzić sobie w inny sposób. Koreańskie dramy – coraz popularniejsze także za granicą – są świetnym „oknem”, przez które możemy podglądać codzienne życie Koreańczyków. Oglądając jedne produkcje ciężko powstrzymać się od łez, przy innych łzy lecą po twarzach, ale ze śmiechu. A co najlepsze – w wielu aktorsko spełniają się nasze k-popowe gwiazdy!

Zabawa

Nie zapominajmy, że wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Nie zabraknie ich i na naszym obozie!

 • Malowanie wachlarzy – NOWOŚĆ NA OBOZACH!

Trochę kreatywności dobrze nam zrobi! Pod okiem instruktora rysunku będziemy mieli możliwość ozdobić białe koreańskie wachlarze zgodnie z własnymi pomysłami. Tylko na co się zdecydować? Napis po koreańsku? Logo ulubionego zespołu? A może czyjś portret?

 • Running Man

Nie zaproszono nas do koreańskiej telewizji (jeszcze) dlatego póki co sami sobie zorganizowaliśmy naszą obozową wersję słynnego programu Running Man. Drużynowe zmagania dostarczają masy emocji, zwłaszcza, że nikt nie wie, czego się spodziewać po wymyślającej coraz to dziwniejsze konkurencje kadrze!

 • Konkursy

Wiedza na temat członków zespołów, rozszyfrowywanie ich nazw, dopasowywanie fragmentu teledysku do piosenki albo tytułu kawałka do nazwy grupy – każdy aspekt k-popowego świata może stać się tematem konkursu.

 • Games Room

W wolniejszych chwilach obozowicze będą mieli do dyspozycji szeroki wybór gier planszowych i karcianych, zarówno tradycyjnych jak i nowości. Zapaleni planszówkowcy na pewno znajdą niejeden ze swoich ulubionych tytułów, a tych, którzy nie mają jeszcze dużego rozeznania, kadra i współobozowicze szybko wciągną do gry.

 • UltraStar

Połączenie tradycyjnego karaoke z dreszczykiem turniejowych emocji. Śpiewamy na cztery mikrofony, a repertuar sięga wielu tysięcy piosenek, z teledyskami wyświetlanymi na rzutniku i oryginalną ścieżką dźwiękową w tle. Na pewno nie zabraknie nam czasu ani ochoty na rozśpiewane wieczory przy ulubionych k-popowych hitach!

 • Dance Dance Revolution

Po przygotowaniu na warsztatach tanecznych skakanie na macie nie będzie stanowić dla naszych obozowiczów żadnego wyzwania. Nogi same znajdą odpowiednie strzałki, a ilość stópek oznaczających poziom trudności będzie na pewno wzrastać w zatrważającym tempie. Na szczęście mamy w zanadrzu tyle piosenek, że na pewno znajdziemy coś zaskakującego nawet dla najbardziej zagorzałych fanów DDRa.

 • Wycieczka do Dusznik Zdroju

Co jakiś czas dobrze jest wyrwać się z ustalonego rytmu dnia. Świetną okazją jest wycieczka do Dusznik Zdroju, pobliskiej miejscowości uzdrowiskowej. Atrakcje wycieczki nie kończą się na malowniczych widokach i chwilowym powrocie do cywilizacji. Chętnym umożliwimy zwiedzenie Muzeum Papiernictwa, gdzie można stworzyć własny arkusz papieru czerpanego.

Do tego trzeba dodać jeszcze ogniska, dyskoteki, wycieczki fakultatywne, setki zdjęć, życie towarzyskie oraz integrację z uczestnikami innych obozów. Czasu na nudę po prostu nie starczy!

Co jeszcze na Was czeka?