Gosia Luna Paluszyńska
Gosia 'Luna' Paluszyńska

Pozostali członkowie kadry

Gosia Luna Paluszyńska
Gosia Paluszyńska
Kasia Hajimaru Papis
Kasia Papis
Sandra Razuri Chlewińska
Sandra Chlewińska
Daniela Orzłowska
Alisa Zagusta
Sara Niechciał

Rok urodzenia: 1986

Wykształcenie: Była studentka Stosunków Międzynarodowych w Centrum Europejskim UW, Absolwentka Kultury Japonii na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Obecnie studentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Na obozie: Prowadzi warsztaty z kaligrafii oraz tworzenia zwojów. Wprowadza w tajniki Drogi Herbaty, składania origami, zajęcia taneczne, oraz ubierania Kimon i Yukat. Przygotowuje prelekcje o różnych aspektach kultury japońskiej dawnej i współczesnej oraz lekcje języka japońskiego.

Na co dzień: Lekko zakręcona, uwielbia dobre książki, szczególnie fantazy. Czasami bywa wciągana w światy gier konsolowych i komputerowych. Uwielbia Japonię od lat i ciągle odkrywa ją na nowo, poprzez język, ludzi i doświadczenia dnia codziennego. Zakochana beznadziejnie w Japońskich opowieściach, gorących źródłach i jedzeniu – lepszego nikt na świecie nie robi! W domowym zaciszu układa Ikebanę i praktykuje z zapałem Drogę Herbaty. Chętnie uprawia sporty, pływa, jeździ na rowerze i rolkach, zimą przerzuca się na narty biegowe i zjazdowe. Członek grupy tańca yosakoi Sakura Mai Poland z którą występuje w różnych zakątkach Polski.

Ulubione anime/manga: Slayers, Fullmetal Alchemist, Kaze no tani no Naushika, Fullmetal Panic, Aa! Megami sama, Skip Beat, Sen to Chihiro no kamikakushi, Mononoke Hime.

Zainteresowania związane z Japonią i m&a: Tłumaczenia anime, nauka japońskiego, japońska kuchnia, j-pop oraz sztuki tradycyjne. Lubi historię i opowieści z dawnej Japonii, o demonach, bogach i dzielnych samurajach. Czytuje mangi i chętnie ogląda anime nowe i stare. Marzy jej się spotkać prawdziwego seiyuu i poznać realia zawodu.