Oferta już wkrótce!

Japonia w praktyce B

dla osób, które Japonię już częściowo zwiedziły

Wyjazd językowy, 18+ lat

6400 zł + ca 70000-100000 JPY
T1: 06.08–17.08.2017 (12 dni)

Japonia w praktyce B

dla osób, które Japonię już częściowo zwiedziły

Wyjazd językowy, 18+ lat

6400 zł + ca 70000-100000 JPY
T1: 06.08–17.08.2017 (12 dni)

Japonia w praktyce B

dla osób, które Japonię już częściowo zwiedziły

Wyjazd językowy, 18+ lat

6400 zł + ca 70000-100000 JPY

T1: 06.08–17.08.2017 (12 dni)

PRZY WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ JĘZYKOWĄ RAKUGAKU

Zarezerwuj miejsce!

Co wyróżnia naszą imprezę?

„Japonia w praktyce” łączy w sobie elementy aktywnej turystyki objazdowej i obozu językowego. To wyjątkowa okazja, by wykorzystać w praktyce posiadane umiejętności, przełamać barierę językową i jednocześnie przeżyć niezapomniane wakacje!

Zapewniamy najwyższą jakość usług – zarówno od strony turystycznej jak i językowej

Pokazujemy Japonię z bliska, taką, jaka jest naprawdę

Wyjazd przeznaczony jest dla osób, które Japonię już częściowo zwiedziły

Nasze atuty

Zaangażowanie

Korea to też nasza pasja, więc damy z siebie wszystko

Wiedza i doświadczenie

od 18 lat organizujemy imprezy dla młodzieży, także za granicą

Bezpieczeństwo

grupą zaopiekują się piloci, wychowawcy oraz przewodnicy lokalni

Nasze atuty

Zaangażowanie

Korea to też nasza pasja, więc damy z siebie wszystko

Wiedza i doświadczenie

od 18 lat organizujemy imprezy dla młodzieży, także za granicą

Bezpieczeństwo

grupą zaopiekują się piloci, wychowawcy oraz przewodnicy lokalni

Program Imprezy

Spotkanie na lotnisku i bezpośredni przelot do Tokio.

Lądowanie na lotnisku Narita i transfer do wynajętego mieszkania lub hostelu. Popołudniu wybierzemy się na wycieczkę po Tokio – wjedziemy na Tokyo Tower, zobaczymy świątynię Zōzōji i zwiedzimy dzielnicę Roppongi.

Ponieważ przyjmujemy, że cała grupa składa się z osób, które w Tokio już były i część miejsc zwiedziły, ten dzień przeznaczymy na wycieczki fakultatywne, do wyboru. Proponujemy m.in. spacer po pięknym parku Shinjuku Gyoen, wizytę w dzielnicach Shibuya i Harajuku lub przejazd na sztuczną wyspę Odaiba z onsenem Oedo Onsen, ewentualnie wycieczkę do dzielnicy sumō – Ryōgoku. Pilot ustali program dnia z uczestnikami wyjazdu, możliwe będzie rozdzielenie grupy i zwiedzanie kilku miejsc równocześnie. Wieczorem wyjeżdżamy z Tokio do Hakone, leżącego u podnóża Fuji, regionu znanego z gorących źródeł i tradycyjnych hoteli ryokan.

Zwiedzamy okolice Hakone – przed nami wjazd kolejką linową na Owakudani, słynące z czarnych, gotowanych w siarce wulkanicznej jaj oraz gorących, siarkowych błot, które w średniowieczu obrazowo nazywano wrotami do piekieł. Będzie gorąco! Hakone to również piękne jezioro Ashi, po którym przepłyniemy się repliką zabytkowego okrętu. Mamy nadzieję na cudowne widoki na wulkan Fuji! Nad tym samym jeziorem jest do zwiedzenia kilka świątyń i muzeów związanych z historią regionu, a konkretnie ze szlakiem handlowym Tōkaidō, wiodącym dawniej z Kioto na wschód, do Edo. Chętni uczestnicy będą mieli możliwość pozwiedzania okolicy na własną rękę w czasie wolnym – mniej lub bardziej intensywnie 😉

Rano będzie możliwość zwiedzenia tego, czego nie zdążyliśmy zwiedzić poprzedniego dnia lub – jeśli zobaczymy już wszystko – będzie można odpocząć w hotelu, relaksując się w gorących źródłach lub na świeżym powietrzu. Po południu ruszamy dalej w drogę, do Osaki, gdzie zatrzymamy się na dwie kolejne noce. Wieczór w Osace spędzimy szukając najlepszego lokalnego jedzenia i starając się zrozumieć dziwny osakiański dialekt.

Zwiedzanie Osaki zaczniemy od zamku, który zbudowany był w XIV w. a potem wielokrotnie przebudowywany, niszczony i remontowany, ponieważ stanowił obiekt walk i zmagań wielu rodów wojowników. W zamku jest bogato wyposażone muzeum, które rozjaśni nam nieco zawiłą historię tego zabytku. Po spacerze po parku zamkowym przejedziemy do oceanarium Kaiyukan, gdzie podziwiać będziemy morskie stwory, rekiny, delfiny, płaszczki, skorupiaki i wiele, wiele innych. Jest tam nawet płytki basen, gdzie turyści zanurzając ręce w wodzie mogą spróbować pogłaskać niektóre ryby! Wieczór spędzimy w dzielnicy Dotonbori, pełnej straganów, knajp, restauracji i lokalnych atrakcji.

Rano wyjeżdżamy z Osaki do Himeji, gdzie zostawiwszy bagaże w nowym hostelu lub wynajętym mieszkaniu przejedziemy zwiedzić jeden z najpiękniejszych zamków w Japonii, zwany Zamkiem Białej Czapli. Dookoła zamku Himeji jest duży kompleks parkowy i słynne ogrody japońskie, Kōkōen. Nocujemy również w Himeji.

Ruszamy w drogę na Kyūshū. Zanim jednak tam dotrzemy, odwiedzimy jeszcze jedno fascynujące miejsce, mianowicie wyspę Okunoshima, na której przed wojną Japończycy zbudowali fabryki broni chemicznej. Fabryki po II wojnie światowej zamknięto, trujące substancje zatopiono w morzu, a obecnie wyspa ta słynie z tysięcy rozkosznych królików, które biegają pomiędzy turystami domagając się karmy i pieszczot. Weźmiemy tam również ręczniki, bo rajskie plaże i lazurowy ocean z całą pewnością skłonią nas do kąpieli! Wieczorem dotrzemy do Fukuoki, największego miasta Kyūshū, gdzie na wieczorny spacer – o ile siły nam jeszcze pozwolą – wybierzemy się do parku Ohori. Jest tam piękne jezioro z kilkoma wyspami, połączonymi zabytkowymi mostami.

Z Fukuoki ruszymy pociągiem do Nagasaki, gdzie spędzimy cały dzień zwiedzając m.in. wyspę Dejima – jedyne miejsce, gdzie w okresie zamknięcia kraju w epoce Edo mieli prawo mieszkać i handlować z okoliczną ludnością obcokrajowcy, głównie Holendrzy. Zobaczymy też najstarszy działający w Japonii kościół katolicki – Ōura, zwiedzimy muzeum wybuchu bomby atomowej i zobaczymy pomnik pokoju, stanowiący symbol miasta. Warto też będzie na pewno odwiedzić Ogrody Glover’a – szkockiego potentata, który w XIX w. rozwijał swój biznes w Nagasaki oraz zajrzeć do China Town na Nagasaki chanpon – pyszną zupę znaną w całej Japonii.

Z samego rana trzeba będzie wrócić z Kyūshū do Tokio, przed nami ponad 1000 km shinkansenem. Podróż zajmie nam zaledwie kilka godzin! W Tokio, po zakwaterowaniu się w ostatnim już na naszej liście hostelu lub mieszkaniu, spędzimy resztę dnia uzupełniając zakupy pamiątek, gadżetów i prezentów oraz odwiedzając wg własnego uznania miejsca, które jeszcze zostały nam w okolicy do zobaczenia. A wieczorem może wspólne karaoke albo wypad do onsenu?

Ostatnia atrakcja przygotowana dla naszych uczestników to całodzienna wycieczka do Nikkō, gdzie zobaczymy ogromny kompleks świątynny z grobem pierwszego shoguna, Tokugawy Ieyasu oraz skansen Japonii okresu samurajów – Edo Wonderland. Tam czekają na nas pokazy gejsz i ninja, labirynty, strzelanie z łuku, rzucanie shurikenami czy tradycyjne japońskie lody kakigoori. Nikkō położone jest malowniczo w górach na północ od Tokio. Wieczorem powrót do stolicy.

Z rana wykwaterowanie, transfer na lotnisko i wylot do Polski poprzedzony serią dramatycznych prób spakowania wszystkich pamiątek, wspomnień, zakupów i wrażeń do jednej walizki… Pilot-sensei pomoże Wam w razie czego nadać paczkę do Polski lub opłacić nadbagaż.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia na bieżąco zmian ze względu na złą pogodę i inne czynniki niezależne.

Musisz wiedzieć!

Zakwaterowanie:

Zarezerwowane wcześniej hostele lub mieszkania japońskie, płatne na miejscu we własnym zakresie. Dokładna cena noclegów będzie podana najpóźniej na 14 dni przed wylotem.

Wyżywienie:

Wyżywienie we własnym zakresie w lokalnych restauracjach oraz sklepach konbini. Pilot pomoże rozeznać się w niuansach japońskiej kuchni, poleci sprawdzone miejsca i doradzi czego warto spróbować.

Transport:

W cenie: Bezpośredni przelot samolotem Dreamliner polskich linii lotniczych LOT na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa. Długość lotu do Japonii: 10 h 25 min. Długość lotu powrotnego: 11h 10min. Na miejscu transport liniami Japan Rail, w tym superekspresami shinkansen „Hikari” lub „Kodama”, głównymi lianiami metra w Tokio oraz innymi środkami komunikacji obsługiwanymi przez JR.

We własnym zakresie:

pozostałe rodzaje transportu zależnie od wybranych opcji programowych, w tym transport metrem, autobusami, tramwajami, kolejką górską, prywatnymi liniami kolejowymi oraz promem.

Cena: 6400 zł
Cena zawiera:
 • przelot lotniczy Warszawa-Tokio-Warszawa,
 • karnet kolejowy JR Pass,
 • realizację programu turystyczno-językowego,
 • rezerwację noclegów,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NNW 4.000 EUR, bagaż 400 EUR

Do tego należy zabrać ze sobą fundusze na wykupienie noclegów (wcześniej zarezerwowanych przez biuro), posiłków, biletów wstępu i pamiątek. W zależności od indywidualnych preferencji ilość potrzebnej gotówki może się różnić, ale absolutnie minimalna kwota to 70.000 JPY (ca 2500 PLN). Biorąc mniej, uczestnik ryzykuje brak możliwości zrealizowania programu i problemy natury logistycznej, za które organizator nie bierze odpowiedzialności. Średnio zalecamy zabrać ca 100.000 JPY (ca 3700 PLN).

Dokładna cena rezerwacji noclegowych będzie podana najpóźniej na 14 dni przed wylotem.

 • paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące, licząc od daty zakończenia wycieczki,
 • wiza nie jest wymagana,
 • ze względu na objazdowy charakter wycieczki możliwe jest zabranie tylko jednej sztuki bagażu głównego oraz wygodnego plecaka/torby w charakterze bagażu podręcznego,
 • umożliwiamy bezpośrednią konsultację z pilotem przed wyjazdem.
 • po zebraniu grupy będą ustalane spotkania organizacyjne z pilotem wycieczki,
 • po konsultacjach z grupą zostanie przedstawiony szczegółowego plan zwiedzania (dotyczy zwłaszcza wyjazdu Japonia w praktyce B),
 • każdy uczestnik wycieczki otrzyma zestaw praktycznych wskazówek co wziąć ze sobą, jak się przygotować, co ze szczepieniami, alergiami, dostępem do internetu, korzystaniem z kart płatniczych, kosztami roamingu, etc.,
 • zainteresowanym uczestnikom wycieczki proponujemy udział w intensywnym kursie językowym JAPONIA EXPRESS organizowanym przez szkołę RakuGaku, który tuż przed samym wyjazdem pomoże opanować najbardziej niezbędne zwroty i wyrażenia z języka japońskiego (kurs dodatkowo płatny).

Rezerwacja dostępna wkrótce!

Zarezerwuj miejsce już dziś!

Rezerwacja jest ważna przez okres 7 dni. Od 30-tego dnia przed terminem wyjazdu do dnia jego rozpoczęcia ważność rezerwacji obowiązuje przez 24 godziny. W tym czasie musisz potwierdzić uczestnictwo w wyjeździe.

Szybka rezerwacja w trzech krokach:

1. Wypełnij poniższy formularz rezerwacyjny, żeby zarezerwować dla siebie miejsce na Imprezie Japonia w praktyce 🙂

 

2. Zapoznaj się z poniższymi dokumentami. Wypełnij je i podpisane odeślij na adres Biura Turystyki „Orion”.

UMOWA – ZGŁOSZENIE

WARUNKI UCZESTNICTWA

REGULAMIN IMPREZY

3. Dokonaj wpłaty zaliczki w wysokości 30% wartości imprezy. Dopłata do całości wartości wyjazdu następuje najpóźniej na 31 dni przed datą jego rozpoczęcia. Przy rezerwacji na 30 lub mniej dni przed datą wyjazdu, należy wpłacić pełną kwotę wartości wybranej imprezy.

Allior Bank nr konta: 84 1060 0076 0000 3390 0002 1439

PKO BP nr konta: 74 1020 1055 0000 9702 0294 6218

Tytułem: zaliczka/wpłata całości, nazwa wyjazdu i termin, imię i nazwisko uczestnika.

Można dokonać również rezerwacji telefonicznej, bądź bezpośrednio w biurze.

Informacje dodatkowe

Różnego rodzaju sytuacje losowe tj. choroba, wydarzenie rodzinne itp. mogą spowodować konieczność rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów, związanych z taką rezygnacją, zachęcamy do zawarcia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji można zawrzeć jedynie w dniu zwarcia umowy uczestnictwa w imprezie. Cena ubezpieczenia wynosi 2,8% ostatecznej ceny imprezy. Wykupienie ubezpieczenia umożliwia zwrot do 100% niewykorzystanych świadczeń z tytułu zawartej Umowy przez Ubezpieczyciela.

 • niewielki plecak lub torbę na wycieczki w ramach bagażu podręcznego,
 • wygodne buty ORAZ sandały, najlepiej modele, które można łatwo i szybko zdjąć,
 • lekkie, przewiewne ubrania, koniecznie coś na głowę, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV,
 • cieplejszą bluzę i długie spodnie na wieczorne chłody,
 • dobrą kurtkę przeciwdeszczową (parasol można tanio kupić na miejscu),
 • środek przeciwko komarom – na wszelki wypadek ;),
 • przejściówkę do japońskich gniazdek (uwaga, w Japonii napięcie wynosi 100 V, więc niektóre sprzęty mogą nie działać poprawnie!),
 • strój kąpielowy.
 • odradzamy zabieranie ze sobą zbyt dużego bagażu. Jeden duży plecak/walizka, wagowo dostosowane do możliwości uczestnika oraz jedna sztuka bagażu podręcznego w postaci plecaka bądź torby to optymalny wybór,
 • warto też zastanowić się, czy laptop i inne cenne sprzęty elektroniczne są rzeczywiście konieczne.
 • ważnego paszportu,
 • leków, jeśli jakieś są przyjmowane stale,
 • kremu z filtrem UV.