Sprzedaż zakończona!

Zapraszamy w kolejnych terminach!

Chiny w praktyce

wycieczka „Cesarskie Chiny” z zajęciami językowymi

Wyjazd językowy, 18+ lat

First minute: 8600 zł
30.07-13.08.2017 (15 dni)

Chiny w praktyce

wycieczka „Cesarskie Chiny” z zajęciami językowymi

Wyjazd językowy, 18+ lat ???

First minute: 8600 zł

30.07-13.08.2017 (15 dni)

PRZY WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ JĘZYKOWĄ RAKUGAKU

Zarezerwuj miejsce!

Co wyróżnia naszą imprezę?

Nasza wycieczka łączy w sobie niezwykle intensywny program turystyczny z praktyczną nauką języka. Zwiedzimy najciekawsze miejsca w Chinach, a jednocześnie pod okiem doświadczonego sinologa nauczymy się przełamywać barierę językową i wykorzystywać nasze umiejętności w praktyce.

Przekrojowy program pozwala poznać zarówno współczesne, jak i tradycyjne Chiny

Pokazujemy Państwo Środka przez pryzmat języka

Łączymy płynące z doświadczenia bezpieczeństwo z wolnością odkrywcy

Nasze atuty

Zaangażowanie

Korea to też nasza pasja, więc damy z siebie wszystko

Wiedza i doświadczenie

od 18 lat organizujemy imprezy dla młodzieży, także za granicą

Bezpieczeństwo

grupą zaopiekują się piloci, wychowawcy oraz przewodnicy lokalni

Nasze atuty

Zaangażowanie

Korea to też nasza pasja, więc damy z siebie wszystko

Wiedza i doświadczenie

od 18 lat organizujemy imprezy dla młodzieży, także za granicą

Bezpieczeństwo

grupą zaopiekują się piloci, wychowawcy oraz przewodnicy lokalni

Program Imprezy

Spotkanie na dworcu z dedykowanym pilotem grupy językowej, wylot z Warszawy.

Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Po zakwaterowaniu w hotelu odwiedzimy Pałac Pokoju i Harmonii z XVII wieku – jeden z największych i najważniejszych klasztorów buddyzmu tybetańskiego na świecie. Pierwotnie pełnił funkcję domu dworskich eunuchów, a następnie rezydencji przyszłego cesarza Yongzhenga. Po powrocie do hotelu czeka nas obiadokolacja, a wieczorem chwila na odpoczynek i integrację oraz na zapoznanie się z programem wyjazdu językowego.

Po śniadaniu wybierzemy się do Pekińskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie będziemy mogli podziwiać narodowy skarb Chin – pandy wielkie. Następnie zwiedzimy znajdującą się na liście UNESCO Świątynię Nieba, czyli kompleks odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony. Później pojedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej Ogrodami Naturalnej Harmonii urzeka rozmachem i przepychem. Wieczorem czeka nas obiadokolacja ze słynną kaczką po pekińsku.

Tego dnia czeka nas przejazd do Badaling i spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Wielkiego Muru, uznanego za jeden z cudów świata. Następnie zobaczymy grobowce cesarzy z Dynastii Ming – czeka nas wizyta na terenie jednego z 13-tu grobowców oraz spacer wzdłuż legendarnej Drogi Duchów. Wieczornem planujemy kameralny posiłek w tradycyjnej restauracji chińskiej. To świetny pretekst do najsmaczniejszych możliwych zajęć językowych – o jedzeniu! Uczestnicy zapoznają się z chińskimi nazwami najpopularniejszych potraw kraju. Poznają też nazwy i charakterystykę ośmiu regionalnych kuchni Chin. Nie zabraknie słownictwa związanego z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem oraz zwyczajami przy stole.

Rozpoczniemy od wycieczki do Zakazanego Miasta, gdzie zwiedzimy kolejny zabytek z listy UNESCO – Pałac Cesarski. Zobaczymy też park Jingsan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Następny w kolejce jest Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), największy i najważniejszy plac Państwa Środka, sąsiadujący z gmachami Mauzoleum Mao Zedonga i Parlamentu. Czekają nas też zajęcia językowe połączone ze zwiedzaniem hutongów, których motyw przewodni to dawne i współczesne życie Pekińczyków. Uczestnicy dowiedzą się m.in. do czego niegdyś służyła pekińczykom Wieża Dzwonu, czym jest taniec Niu Yang Ge oraz co tak naprawdę je się w Chinach na śniadanie. Wieczorem zjemy obiadokolację w typowym chińskim domostwie, a potem pojedziemy nocnym pociągiem do Xi’an.

Po przyjeździe do Xi’an, zakwaterowaniu i śniadaniu wybierzemy się do zakładu rzemieślniczego, produkującego kopie żołnierzy z terakoty. To dobra okazja, by uczestnicy wycieczki zapoznali się z jedną z najstarszych kart historii Państwa Środka – dynastią Qin i jej najbardziej rozpoznawalną personą, pierwszym cesarzem Qin Shi Huangiem. Nie zabraknie słownictwa związanego z dworskimi intrygami. Zwiedzimy też Muzeum Armii Terakotowej, żeby dowiedzieć się więcej o tych 7500 glinianych figurach naturalnej wielkości, które wraz z cesarzem zostały złożone w podziemnym grobie.  Zobaczymy również Małą Pagodę Dzikiej Gęsi – jeden z dwóch symboli miasta. Weźmiemy udział w lekcji kaligrafii oraz odwiedzimy Muzeum Xi’an. W ramach obiadokolacji czeka nas pierożkowy bankiet – degustacja kilkunastu rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków!

Kontynuujemy zwiedzanie Xi’an, miasta, w którym rozpoczynał się słynny Jedwabny Szlak. Na początek zobaczymy historyczne mury miejskie z czasów dynastii Ming, a potem Wielki Meczet zbudowany w 742 roku, w okresie rządów dynastii Tang – jeden z najstarszych i najbardziej znanych w całym kraju. Meczetu wciąż  używają chińskcy muzułmanie, głównie z mniejszości etnicznej Hui. Po zwiedzaniu czeka nas przejazd pociągiem do Luoyang, a na miejscu zakwaterowanie w hotelu oraz spacer po malowniczym Starym Mieście i obiadokolacja.

Zaraz po śniadaniu udamy się do słynnego klasztoru Shaolin, historycznego ośrodka buddyzmu, miejsca powstania na terenie Chin sztuk walki. W okresie dynastii Ming mnisi tego klasztoru służyli generałom Cesarstwa, a legendy o ich nadzwyczajnych umiejętnościach słyszał chyba każdy miłośnik Dalekiego Wschodu. Na miejscu będziemy mieli okazję obejrzeć pokaz adeptów szkół walki i przekonać się na własne oczy, które z opowieści są prawdziwe. Następnie zwiedzimy tajemniczy Las Pagód – miejsce pochówku klasztornych mnichów. Na koniec udamy się do Świątyni Białego Konia, pierwszej świątyni buddyjskiej w Chinach. Wieczorem powrót do hotelu i obiadokolacja.

Rano wybierzemy się zwiedzić Groty Longmen zwane też Jaskiniami Dziesięciu Tysięcy Buddów. Na ścianach znajdują się tysiące małych figurek Buddy, od których miejsce wzięło swą nazwę. Buddom towarzyszą muzycy grający na rozmaitych instrumentach, a wapień, z którego są wykonane postaci, umożliwił precyzyjne oddanie szczegółów. W jaskini znajduje się także duży posąg Buddy w towarzystwie czterech uczniów. Po zwiedzaniu będzie czas wolny na zakupy w lokalnym supermarkecie – czyli świetny sposób na przećwiczenie języka w warukach bojowych! Po obiadokolacji transfer na dworzec i przejazd do Nankinu.

Pierwsza atrakcja tego dnia to wizyta w jednej z najważniejszych budowli Nankinu – Świątyni Konfucjusza, która sięga historią czasów dynastii Song, powstała bowiem w XI wieku. Przez stulecia odbywały się tutaj egzaminy na urzędników cesarskich. Następnie, po wcześniejszej wizycie w grotach Longmen i poznaniu Świątyni Konfucjusza, nadejdzie dobry moment, by w końcu zająć się religiami Chin. Motywem przewodnim rozbudowanych zajęć będzie więc Taoizm, Buddyzm oraz Konfucjanizm. Rzecz jasna poćwiczymy też słownictwo związane ze sferą duchową Państwa Środka. Wieczorem obiadokolacja i czas na samodzielne zwiedzanie Nankinu.

Po śniadaniu czeka nas przejazd autobusem do Wuxi. Po drodze zobaczymy jeszcze Mauzoleum Sun Jat-sena, pierwszego prezydenta Republiki Chińskiej oraz zatrzymamy się przy olbrzymim choć płytkim jeziorze Tai Hu – trzecim pod względem wielkości jeziorze słodkowodnym Chin. Nie będziemy się przyglądać tylko z brzegu – przeciwnie, zdążymy nawet wziąć udział w krótkim rejsie. Wreszcie po południu dotrzemy do Suzhou, miasta nazywanego „Wenecją Wschodu” i „Miastem – Ogrodem”. Suzhou w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Od XIV wieku miasto zajmowało się produkcją jedwabiu, zaś zyski były przeznaczane na budowę ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Mieszkali tu uczeni, artyści, urzędnicy i kupcy. Po wieczornym posiłku dla najwytrwalszych spacer po Suzhou.

Dla chętnych dzień rozpocznie się od porannej gimnastyki Tai Chi. Po śniadaniu zabierzemy się za zwiedzanie. Ponieważ Suzhou słynie przede wszystkim z przepięknych klasycznych ogrodów zaczniemy od zobaczenia dwóch arcydzieł chińskiej sztuki ogrodniczej – Ogrodu Lwi Zakątek oraz Ogrodu Mistrza Sieci – najmniejszego, lecz uznawanego za najpiękniejszy ze wszystkich ogrodów Suzhou. Odwiedzimy też fabrykę jedwabiu, instytut hafciarstwa, a także zabytkową uliczkę Shantung. Podczas zwiedzania, nawiązując do porannej lekcji Tai Chi, zajmiemy się poznawaniem chińskich sztuk walki poprzez naukę języka chińskiego. Wieczorem obiadokolacja i poznawanie uroków miasta rozświetlonego kolorowymi lampionami.

W okolicach Suzhou znajduje się wiele starych miasteczek, które są usytuowane na brzegach wodnych kanałów i noszą wspólną nazwę „wodnych wiosek”. Tego dnia wybierzemy się autokarem do jednej z nich – zabytkowej wioski Luzhi, której historia liczy 1400 lat. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługują mosty. Niektóre z nich sięgają okresu dynastii Songa, a te najmłodsze pochodzą z czasów Ming i Qing. Czeka nas piesze zwiedzanie, a później rejs łódkami po malowniczych, wąskich kanałach. Następnie dalsza jazda autokarem do Szanghaju. Po drodze odwiedzimy wybrzeże Bund, jeden z symboli miasta, który przeniesie nas w czasy kolonialne. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji będzie czas na zajęcia oscylujące wokół tematu Szanghaju, a w szczególności aspektów, które uczyniły go jednym z najpopularniejszych miast świata – mody, kinematografii, życia nocnego oraz rozwoju gospodarczego.

Po śniadaniu wybierzemy się do do Muzeum Szanghajskiego, znajdującego się na Placu Ludowym. Jest co oglądać, bowiem olbrzymi gmach o powierzchni 12 tysięcy m2 mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. reliktów kultury chińskiej! Następnym przystankiem będzie Świątynia Nefrytowego Buddy, wzniesiona w 1882 roku jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy przywiezionych z Birmy. Obydwie pokryte są białym nefrytem. Następnie udamy się na Nanjing – ulicę handlową w Szanghaju, uznawaną za jedną z największych na świecie. Na koniec zwiedzimy Stare Miasto, a następnie będziemy mieć czas wolny, kiedy to będzie można kupić prezenty i pamiątki, a przy okazji wykorzystać w praktyce nabyte podczas dotychczasowych zajęć umiejętności. Po obiadokolacji przyjdzie czas na ostatni spacer i pożegnanie z Państwem Środka.

Ostatniego dnia po śniadaniu będziemy mieć chwilę czasu wolnego, zanim pojedziemy na lotnisko, skąd wrócimy do Warszawy.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia na bieżąco zmian ze względu na złą pogodę i inne czynniki niezależne.

Gdzie będziemy? Co zrobimy?

Musisz wiedzieć!

Zakwaterowanie:

Nocować będziemy w dobrej klasy hotelach czterogwiazdkowych, w pokojach 2-osobowych z łazienkami i klimatyzacją. Można zgłosić osobę, z którą chce się być w pokoju, dopłacić do opcji „podróżujący samotnie” lub zgłosić potrzebę dokwaterowania.

Wyżywienie:

W cenie wycieczki są śniadania w formie bufetu oraz obiadokolacje (w cenie 1 szklanka napoju). Wyjątkiem jest dzień czwarty, gdzie wybieramy się do wybranej na miejscu lokalnej restauracji na zajęcia dotyczące kuchni chińskiej. Tutaj posiłki są zamawiane bezpośrednio przez uczestników wycieczki zgodnie z indywidualnymi preferencjami i płatne we własnym zakresie (ca 15 USD).

Transport:

Przelot na trasie Warszawa – Pekin oraz Szanghaj – Warszawa (z przesiadkami). Na miejscu będziemy się przemieszczać pociągami (przy przejazdach nocnych gwarantujemy miejsca sypialne, po 4 osoby w przedziale) oraz klimatyzowanymi autokarami. Wszystkie koszty transportu są uwzględnione w cenie wycieczki.

Cena First Minute*: 8600 zł
Cena zawiera:
 • przelot na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj – Warszawa (z przesiadkami),
 • opłaty lotniskowe,
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota dla całej grupy,
 • opiekę dedykowanego pilota-tłumacza dla grupy językowej,
 • realizację programu turystycznego (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
 • realizację programu językowego, obejmującego zajęcia praktyczne i teoretyczne, ściśle związane z programem turystycznym wyjazdu,
 • materiały do nauki w języku polskim, przygotowane specjalnie na potrzeby wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach 2os. z łazienkami i klimatyzacją,
 • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu,
 • lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, klimatyzowane autokary.
* Promocja trwa do 30.01.2017. Potem cena wycieczki wzrasta do 9500 zł.
Cena nie zawiera:
 • dopłaty do opcji „podróżujący samotnie” (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana (1168 zł/os.),
 • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 365 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
 • wizyty w restauracji lokalnej czwartego dnia wycieczki, koszt zależny od preferencji uczestnika, ca 15 USD.
 • kosztów wizy chińskiej – 260 zł/os.,
 • kosztów komunikacji miejskiej (max. 10 USD/os.),
 • kosztów wycieczek fakultatywnych:
  • Legenda kung fu – przedstawienie (30 USD/os.),
  • Pekin nocą (25 USD/os.),
  • Chińska Opera (30 USD/os.),
  • Przedstawienie z czasów dynastii Tang (25 USD/os.),
  • Masaż stóp (25 USD/os.),
  • Rejs po rzece Huang Pu (30 USD/os.),
  • Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.).
 • paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy, licząc od daty zakończenia wycieczki,
 • wymagana jest wiza, wydawana przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 260 zł/os.,
 • biuro może pośredniczyć w wyrobieniu wizy (koszt 50 zł/os.),
 • umożliwiamy bezpośrednią konsultację z pilotem przed wyjazdem.
 • do Chin wybieramy się jako autonomiczna część większej grupy realizującej program „Cesarskie Chiny”. Dlatego oferowany przez nas program to połączenie programu turystycznego, realizowanego przez lokalnego przewodnika i polskiego pilota grupy ogólnej oraz rozszerzonego programu językowego, ustalonego z uczestnikami wycieczki,
 • uczestnicy „Chin w praktyce” zostają cały czas pod bezpośrednią opieką dedykowanego pilota-tłumacza, będącego jednocześnie doświadczonym sinologiem. To on zadba o przeprowadzenie programu językowego, zapewni materiały do nauki oraz zaproponuje całą gamę dodatkowych aktywności, między innymi wieczornych spacerów po mniej uczęszczanych zakątkach, które pozwolą w pełni skorzystać z potencjału odwiedzanych miejsc,
 • oferujemy bezpośrednie konsultacje grupy z naszym pilotem w ramach przygotowań do wycieczki – dzięki temu możemy w pełni dostosować program do oczekiwań uczestników. Na miejscu każdy ma prawo wziąć udział lub zrezygnować z dowolnego punktu programu. Potrzeby uczestników wycieczki zawsze będą rozpatrywane indywidualnie.

Zarezerwuj miejsce już dziś!

Rezerwacja jest ważna przez okres 7 dni. Od 30-tego dnia przed terminem wyjazdu do dnia jego rozpoczęcia ważność rezerwacji obowiązuje przez 24 godziny. W tym czasie musisz potwierdzić uczestnictwo w wyjeździe.

Szybka rezerwacja w trzech krokach:

1. Wypełnij poniższy formularz rezerwacyjny, żeby zarezerwować dla siebie miejsce na Imprezie Chiny w praktyce 🙂

 

2. Zapoznaj się z poniższymi dokumentami. Wypełnij je i podpisane odeślij na adres Biura Turystyki „Orion”.

UMOWA – ZGŁOSZENIE

WARUNKI UCZESTNICTWA

REGULAMIN IMPREZY

REGULAMIN PROMOCJI FIRST MINUTE

3. Dokonaj wpłaty zaliczki w wysokości 20% wartości imprezy. Dopłata do całości wartości wyjazdu następuje najpóźniej na 31 dni przed datą jego rozpoczęcia. Przy rezerwacji na 30 lub mniej dni przed datą wyjazdu, należy wpłacić pełną kwotę wartości wybranej imprezy.

Allior Bank nr konta: 84 1060 0076 0000 3390 0002 1439

PKO BP nr konta: 74 1020 1055 0000 9702 0294 6218

Tytułem: zaliczka/wpłata całości, nazwa wyjazdu i termin, imię i nazwisko uczestnika.

Można dokonać również rezerwacji telefonicznej, bądź bezpośrednio w biurze.

Organizatorami wyjazdu są Ecco Travel, Biuro Turystyki Orion oraz Szkoła językowa RakuGaku

Informacje dodatkowe

Różnego rodzaju sytuacje losowe tj. choroba, wydarzenie rodzinne itp. mogą spowodować konieczność rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów, związanych z taką rezygnacją, zachęcamy do zawarcia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji można zawrzeć jedynie w dniu zwarcia umowy uczestnictwa w imprezie. Cena ubezpieczenia wynosi 2,8% ostatecznej ceny imprezy. Wykupienie ubezpieczenia umożliwia zwrot do 100% niewykorzystanych świadczeń z tytułu zawartej Umowy przez Ubezpieczyciela.

 • niewielki plecak lub torbę na wycieczki w ramach bagażu podręcznego,
 • sprawdzone, wygodne buty oraz sandały,
 • lekkie, przewiewne ubrania, koniecznie coś na głowę, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV,
 • cieplejsze ubrania i długie spodnie na wieczorne chłody,
 • dobrą kurtkę przeciwdeszczową,
 • środek przeciwko komarom,
 • leki na rozwolnienie i zmianę flory bakteryjnej (pilot przed wycieczką udzieli szczegółowych informacji),
 • podróżne przybory higieny osobistej: żel dezynfekujący do rąk, chusteczki nawilżające,
 • opcjonalnie kieszonkowe na zakup pamiątek, prezentów, dodatkowych przekąsek itp.
 • odradzamy zabieranie ze sobą zbyt dużego bagażu, warto natomiast przewidzieć miejsce na spodziewane zakupy,
 • warto też zastanowić się, czy laptop i inne cenne sprzęty elektroniczne są rzeczywiście konieczne.
 • ważnego paszportu,
 • leków, jeśli jakieś są przyjmowane stale,
 • kremu z filtrem UV.